Boyle bir protein orani gormedim. Dogru mu bu? (Ton Baligi)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve thanks tarafından 21 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. thanks

thanks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

sizce ddogru mu bu oranlar? kutusunda da boyle.

2. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    ne ki o ? Hangi marka

3. Ariexs

Ariexs Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    İstanbul
  4. thanks

thanks Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    forumu yurtdisindan takip ediyorum. markette boyle bir urun gordum ve sasirdim.
    fotografini cekip buraya koymak yerine barkodunu tabletten taratip cikan ekrani koydum. inanilmaz guzel buldugum ocin foruma sormak istedim: dogru mudur bu kadar protein ve neredeyse sifir yag.

antremanlardan sonra alacsgim artik. protein tozu vs. gidi seyler kullanmayanlardanim. urun polonyadan

5. derin_aker

derin_aker Üye

Beğenileri:
    280
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul
    doğru hatta bütün ton balıklarında aynıdır.bu ürün 130 gramının proteinini vermiş ayrıca.zaten 100 gramında 22 gram civarı bulunuyor hepsinde.

Helldorad0 bunu beğendi.
  6. kürşat ali

kürşat ali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Antalya, Turkey
    doğrudur ton balıklarının genelinde öyle olması lazım
    dardanel ton %17-18 protein oranı var yani 100 gr da 22.5 gr falan olması lazım

dardanel kullanmanı tavsiye ederim ama seninkini oranı daha iyiymiş

7. Sandiegotr

Sandiegotr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bimde satılan ton balıgı sağlıklımıdır ?

8. AestheticSquad

AestheticSquad Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Market ve Franchıse İşletmeci.
    Yer:
    Trabzon
    bim de satılan hiç birşey sağlıklı değildir trabzonda bir market işletmecisi olarak bunu soyluyorum uzak durun bim ve a-101 den

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sadece bir cümle yazıp böyle bir iddiada bulunup gidemezsiniz.arkasını doldurmanız gerekli aestheticsquad,neye dayanarak neyi bilerek böyle söylüyorsunuz?

10. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Polonya urunu fena degil ancak biedronka veya lidl'da kilerde ayni oranlara sahip, bu arada Polonya'da yasiyorum, ser twarog chudy - biedronka'dan tavsiye ederim.

11. Sandiegotr

Sandiegotr Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Daha net açıklarsan benim için faydalı olur

12. AestheticSquad

AestheticSquad Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Öncelikle şunu belirteyim ürünlerin mesela birşah diye bir yoğurt var 1 hafta ağzı açık bıraktım küflenip iğrenç bir koku yaydı aynı şekilde 2 marka yoğurt daha denedim onlarda oyle bişey olmadı sadece ekşime ve sulanma oluştu normal olanıda bu zaten 1 teneke peynir çürüttüm dükkanda depoya attım 2 ay sonra o 20 kg lik beyaz peynir ( kaanlar ) marka içini açtığımda sadece su ve çok az peynir vardı bu tür olayların içerisindeyim ayrıca şirketlerin pazarlamacılarıyla fabrikaları ziyaret eden müdürleriylede diyaloğumuz oluyor arasıra..
    arkadaşlar marketlerde satılan ürünlere fazla güvenmeyin akıl var mantık var bir firma kendi malını kendi markası adı altında üretip fabrikadan raflara halka satışa sunuyorsa o ürünün kalitesi düşüktür.
    örnek-eti markası veya sütaş veya ülker veya diğer markalar bu ülkede market zincirleri kurup kendi ürünlerinin tanıtımını ve satışını artırıp yıllık cirolarını kat kat artırabilirler.
    Ancak günümüzde markayı marka yapan şey BİLDİĞİN İŞİ YAP mantığıdır ve ben buna sonuna kadar katılıyorum mesela ülker markasının 1813 adet ürünü var çikolatadan komili yağ tuvalet kagıdı sıvı sabun deterjan kola gazoz gibi bir sürü ürünü var marketlere gidince urunlerın arkasına bakın ülker yazısını görün bu yuzden ülker hiç bir zaman torku ve eti ile çikolata konusunda yarışamıyacak cünkü çizgisini aştı insanlar ülker bebe büsküvüsüyle eti cicibebenin besin degerlerini kıyaslarken aradaki farkı görüyor ülker bildiği iş yani çıkolatayı aştı artık bu yüzden satışlarıda düşüşte bu yüzden eti sadece cikoalta ve büskivi ürettiği için bildiği işi yaptıgı için bu ülkede lider ve dünyadada tanınmış bir marka.
    Şimdi bim ve a-101 marketleri market işletmek yerine ticareti tamamen kendi lehine ceviriyor kendi üretip kendi satıyor diğer markalar ve market zincirlerinin hakkına tecavüz ediyor ne yazıkki ülkemizde kanunlar işlevsiz bunlar göz ardı ediliyor bi danone reklamını tesislerinde çeker ama bim bunu yapamıyor.
    Bu tamamen Sadece bana hep bana hep bana Siz b.k yiyin mantığıdır 4 tl ye beyaz peynirmi olur arkadaşlar bunun raftaki kar marjı en az % 20 olmalı yani 4tl nin 2.40 tl si marketin kazancı olmalı sevkiyat nakliye desen mazot 5 tl 500 km ile hesaplayınca aşağı yukarı oda 0.80 kuruş etti sana 3.2 tl geri kalan 0.80 kuruşta ürünün maliyet payı sizce bu ürün sağlıklımı?
    Her insanın beyi var düşünme yetenegi var tabi işin ticari boyutu var orası ucsuz bucaksız sonucta bu işin içerisindeyim neler gördüm bu genç yaşımda ticaret farklı bir boyut ama ben sağlıgımı düşünen bir insan olarak o marketlerin kendi ürettiği ürünü almak yerine bilinir markayı tercih ederim onlar daha cok göz önünde bulundugu için daha imanlı.
    başka cok konuşulacak şey var arkadaşlar ancak buna gerek yok tercih sizin bişey diyorsam bir bildiğim var demektir ticaretin iğrençliğinide temizlğinide görüyorum seçim sizin.

Ariexs bunu beğendi.
  13. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben bu söylediklerinize hiç katılmıyorum,bim sonuçta her ürünü kendi üretmiyor,başka firmalara üretim yaptırıyor.ayrıca siz marketsiniz,aracılardan alıyorsunuz aracı da üreticiden alıyor.bim direk aracının sattıgı fiyata satabildiği için kar oranları daha düşük olsa da kazanç sağlayabilir,arada başkalarına para akmıyor çünkü.

ayrıca 1-2 ürünü denediniz bozulduysa bu demek değildir ki kalitesiz,buzdolabında-dışarıda aylarca bozulmayan üründen şüphe edin esas.

bim savunucusu vs. değilim de bir firmayı gelip böyle cümlelerle karalamak bu kadar basit olmamalı.

Burako6 bunu beğendi.
  14. mehmet2576

mehmet2576 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Bir sürü market ve bakkal işleten tanıdıklarım var. Hepsi bu a-101 ve bim'den şikayetçiler. Hatta kipa gibi devler bile kendi danik ürünleri üretmeye başladılar bunların yüzüden. İşin özü, bim ve a-101'in fiyatları öldüren sistemi tüm marketçiliğin anlayışını değiştirdi. Herkes ucuz olanı alıyor, ülke fakir, yapacak birşey yok. Küçük marketler ve bakkalar hepsi bir araya gelip kooperatif sistemi oluşturup, fason üretime geçmeliler, yoksa hepsi tek tek batacaklar, bu kaçınılmaz sondur.

15. AestheticSquad

AestheticSquad Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Ben sadece biraz konuyu açtım daha detaylara inmek istemem siz bana katılın veya katılmayın ancak şunu bilinki bimde bulunan çaykur filiz çay ile normal marketlerdekilerin gramajlarında fark vardır normal marketteki 500gr çay 10.75 tl iken bimde 6 tl ye 400 gr aynı boy aynı ambalaj fakat gramaj farkı vardır ve bim bir çok firma ile anlaşmalıdır sadece kendine özel üretimm yaptırmaktadır ayrıca uno markası sadece migros market zincirlerine ozel kepek ekmegi ve tost ekmegi üretmektedir ambalajlarında uno yerine ekmegin adı yazmaktadır ancak uretıcısı uno dur ve başka marketlerde o ekmeklerden o ambalajlardan bulamazsınız rafları kontrol edersiniz sizi inandırmak için marketleri gezip kontrol etmenizi öneriyorum.
    Bu arada 1-2 urun test etmedim sadece 1-2 ornek verdim bunuda belirtmek isterim ayrıca ucuz dediginiz bim deki ürün ile normal market klasmanı urunler aynı gramajda değildir yada içerik tam anlamıyla aynı değildir demek istediğim bu zaten bim de sütaş varsa alın almayın demiyorum çünkü üretici belli zaten ancak bim in kendi ürettiği çikolatayı almayın ordaki %60 bitter çikolata ile eti marka %60 bitter çikolata aynı ısıda erimiyor bu konuları yuz yuze konusup sonuca varmak lazım neyse ben uzatmıyorum herkes istediğini alsın tüketsin ne yaparsa yapsın bi cümle bu kadar uzamamalıydı sonuçta milletimiz bilinçsiz benim burda karalama kampanyası yaptığımı düşünsenizde bimdeki sinbat şekerli leblebi ile tadım şekerli leblebi arasındaki farkı anlamıyor iseniz size burada bazı şeyleri anlatmak zorunlulugunda değilim ben ne anlatırsam anlatayım siz istediğiniz kadarını anlıyacaksınız.
    A-101 kendi ürettiği tost ekmegi allah günah yazmasında kartondan farkı yok bide uno tost ekmegine bakıyorum uno diğerinden daha düşük besin değerleri var a-101 tostuna bakıyorum besin değerleri çok zengin E YEDİĞİMEMİ İNANAYIM GÖRDÜĞÜMEMEİ İNANAYIM NE YAPAYIM ? a-101 tost ekmegi tarihi geçtikten 1-2 gün sonra kuflenmeye sertlemeye başlıyor uno tarihi geçmese bile sıçaktan soğuga alıp çıkartınca bozuluyor ambalajlar aynı içindekiler farklı a-101 tost ekmegi ile adamın kafasına vursam beyın kanaması geçirir heralde..

16. erkekadam

erkekadam Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Affınıza sığınarak bim marketlerin Cüneyt zapsu koordinesinde işleyen muhteşem bir zincirleri var. Her binde toplam 600 adet ürün bulunur ve 70-100 arası deneme ürünü. Bimde satılan her bir üründen aylık ortalama 7-10 milyon tl para kazanırsınız ve cabası tüm kargo işlemlerini bim kendi Çapında yürütür bu da bir çok büyük firmayı yan ürünler yaparak bim pazarına girmeye yöneltmiştir.marketlerinde satılan birçok ürün kaliteli olarak bildiğimiz ürünlerle aynı fabrikalarda ve aynı standartlarda üretilir yanlız paketleme anında markalar çeşitlenir.
    Açıklama yerine geçtiyse ne mutlu bana.
    Saygılarımla

İnstagram --- > faiksafak

Sent from my iPhone using Tapatalk

17. AestheticSquad

AestheticSquad Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    yanlış bilgi kardeşim ürünlerin paketlemesi üretimi tamamen bim kendi fabrikasındayapıyor bunun açıklamasını yapmıştımlutfen konuyu başka bir yöne çekmeyelim biz ürünlerin kalitesini tartışıyoruz eğer bim pazarına diğer markaların normal marketlere sürdüğü ürünlerin aynısı girse idi ve fiyatlarda değişiklik olsaydı market zincirleri ayağakalkardı bu yan yana 2 ekmek fırınındaki ekmek fiyatı gibi olurdu birinde ekmek 1.5tl iken diğerinde 1 tl olamaz herşeyin bir kuralı var usulü var bunlar okadar basit işler değil normal marketin rafındaki kola fiyatı bim de farklı fiyat olamaz buna bi kere markalar onay bile veremez kola türkiyede her yerde 4 tl dir nereye gidersenizgidin coca colanın prensibi vardır ve fix fiyatlar değişmez sadece cola bime ozel uretim yaparsa fiyat deişir ondada 2.5 lt kola yerine 2.1 lt kola üretilir demek istediğim bu mantık. Her şey basit olsaydı her gecen gün market açılmazdı bu ülkede sonuçta markalar para kazanmanın peşindeler banada verir Sütaş yoğurdu bimede verir arada fiyatfarkı varise ben bunu firmaya sorarım hesabını oda bana gerekli açıklamayı yapar ortadaki dengeyi görürüm bende ozaman görürüm gramajların farklı olduğunu belkide ambalajların herneyse bu konu saptı bence noktalayalım.

18. Helldorad0

Helldorad0 En iyi tartı aynadır

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    mağmur
    tartışmaya müdahil olmayayım dedim ancak en iyi diye bilinen yoğurdu bile ağzı açık beklettiğinizde 3. gün küflenir. market sahibi olarak bunu nasıl referans alırsınız anlamıyorum.

edit: ayrıca şunu da belirteyim, çoğumuz sırf protein yüzünden bim ve a101'den ton balığı alıyoruz. bu ton balıklarının dardanelle neredeyse hiçbir farkı yok. tek fark, ton balığının kesiminden sonra iri ve löp parçaların dardanel'e parçalanmış ve unufak kalmış tabir-i caizse yontma sonrası artık kalanların bim'e verilmesidir. bir de civa meselesi var, ton balıkları evet dip balıklarıdır ağır metaller içerebilir, ancak zaten şirketlerin alım yaptıkları ton balığı üreticileri kıyıya yakın derinliği fazla olmayan yerlerde çiftliklerde yetiştiriyorlar. yani söylendiği kadar ağır bi' civa içerme durumu olduğunu sanmıyorum.

ama daha bilgili biri çıkar da anlatırsa benim de içim rahat eder açıkcası. ya da yemeyi azaltırım. nerdeyse günlük olarak tüketiyorum çünkü.

Son düzenleme: 26 Mayıs 2015
  19. AestheticSquad

AestheticSquad Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yer:
    Trabzon
    Yoğurt konusunda size katılıyorum yoğurt ağzı açık kalınca hemen hemen her marka 2-3 gün içerisinde ekşir ama a-101 deki birşah yoğurt diğerlerine nazaran iğrenç bir koku bırakıyor anlatmak istediğim budur.
    Ton balığına gelince o konuda bu işin en iyisi diye bilinen superfresh in ambalajında besin değerleri yazmıyor üretici firma ülker arayın yıldız holding i sorun neden yazmıyor diye.
    Burda konu marka değil Bim ve a-101 in sattığı kalitesiz ürünler yoksa ben marka olupta kalitesiz ürünler piyasaya süren firmalarada örnek veririm.
    Umarım bu yeterli olmuştur Lütfen Konuyu başka yerlere saptırmayın.

20. gezende

gezende Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Ben de işim gereği, özellikle gıda üretimi yapan fabrikalara 20 senenden beri girer çıkarım. Size verebileceğim tek tavsiye, mümkün olduğunca paketlenmiş gıdalardan uzak durmanız. Ne marka olursa olsun, dertleri bize kaliteli sağlıklı ürünler sunmak değil, para kazanmak. Zaten paketlerin içindekiler kısmını okuduğunuzda ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Doktorumun dediği gibi; paket içeriğinde anlamadığınız bir kelime dahi görürseniz rafa geri koyun...

AestheticSquad bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş