boy uzaması durur mu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman Trebor tarafından 14 Haziran 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. mert671

mert671 Yeni Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    Kanat bench presin fazla etkisi yok omuz ve squat hareketi en çok konuşulan onun bir etkisi yok rahatlıkla yapabilirsin :)

2. Whatsup

Whatsup Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İStanbul
    Arkadaslar bnde 16 yasındayım Zaten boyum 1.65 kısayım Kg 65
    Kas kemiklern uzamasını durduruyormus zaten 2.5 hafta oldu body e baslıyalı yardım edermısnz ? Boyu durdurcak hareketleri yapmıyorum zaten

3. n00b

n00b Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Slm.
    Yasim 16. 178 boyundayim .Babamdan 5-6 cm uzunum ama diger akrabalardan kisayim(Dede,amca,dayi,kuzenler).
    Bacak harektlerinde az agirlikla giriyorum ama standing dumbbell presses e agir giriyorum acaba omuriliklere baski uygulayarak boyun uzamasina engel olur mu?

rey619 bunu beğendi.
  4. LEGYRON

LEGYRON Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar bu sporun boya bir etkisi yok bence arnolda bakın mesela başladığında boyu 1.80 di veson halinde 188-190 a çıktı vede ağır çalışırdı üstelik 16 yasında başladı yada world strongest manlere bakın hepsi 185-198 arası adamlar ama kaldırdıkları ağırlıklar gayet fazla bence beslenme ve spor yapmak boyu uzatan önemli seylerdir ama bir yere kadar

rey619 bunu beğendi.
  5. miamili_sercan

miamili_sercan Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    walla bılmıyorum ama çalısmaya başladıgımdan berı hiç uzamadı

rey619 bunu beğendi.
  6. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    4 kg ıle boy uzamasının durması olacak ıs deıl.abartamyın su mınıcık agırlıkları.4 kg alısverıs yaptıgın poset agırlıgıdır.o nu kaldırınca uzama durmuyor dumbell kaldırınca mı duruyor (aynı agırlıkta).sınır 20 kg dumbel olmalıdır.sadece su agırlıgı oturarak kaldırın.burbul curl yi 4 set yapın 40 kg gecmesın yas 16 ıse.bır ınsan kendı agırlıgının 0.86 kaldırır zorlanırsa ıste burada baslıyor boy durması ona gore hesaplayın 70 kg 55 e kadar cıkabılır max.fazlası zararlı olur.

benim boy 1.76 16 yasımdayım 1.80 oldugum zaman basıcam agırlıkları.squat vb gırmeyın.zaten bu yasta yarısmaya katılacak halınız yok.omuz calısırken ayakta gırmeyın.herhangı bır hap kullanmayın.bu yasta hap kullanmaya karar verenler onun yerıne steroıd alsın mezarı erken boylayın bızde kurtulalım sızden.duzenlı calısmak yemek varken kolay yerden ısı halletmeye calısıyorsunuz

7. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Beyler benimde boyum çok hızlı uzuyor yaş 15 boy 185+ millet yılda 2-3 cm uzarım diyodu ben o cm yi 2-3 ayda alıyodum hele geçen yıl bi yılda 15-20 cm attım yani büyüme hormonu salgılanıyor vücudumda, bu hormon kaslara etki edermi??

rey619 bunu beğendi.
  8. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    arnold 16 yasında 15 kg dumbel bıcesp rahat yapardı.onemlı olan su.ıster 60 kg dumbel olsun senı zorluyorsa %80 max güce kadar. devreye vucudun fedakarlık yapıp zorlanan kısmı guclendırıp hormonlarla takbıye yapıyor.demek oluyor kı bu hormonların sureklı dolu olması ıcın beslenme gerekıyor.sadece sızın zevkle calısabılecegınız agırlık olduktan sonra sizi ENGELLEMEMZ.

aıle ıle alakalıdır boy meselesı.annesı 1.60 babası 1.70 benım boyum 1.65 dıyor cocuk.sonra body buıldıng boyumu engelledı dıye konusuyor forumlarda. ılk once velı bıreylerının boyuna bak adam oyle konus.baban annen ort 1.80 ıse senın onlardan kısaysa yaz suraya boyumu engelldı dıye.cok cahıl ınsanız bu body buıldıngte.3 ay oldu baslayalı boy uzamasını engellermı buna gulmeyıpte ne yapayım zaten baslangıc gırdıgın agırlıklar gunluk hayatında yaptıgın kaldırdıgın torba cantalar sen onu kol ıle yaparken dıger vucutlarada uyguluyorsun degısen bısey olmuyor.

boy hesaplaması : anne boy + baba boy + erkek ise (+13) kadın ıse (-13) bolu 2 sızın ortalama boyunuz - 5 ıle +5 cayabılır.en azandan normal buyumenız var ıse - 5 i hesaplayın en az boyunuz bu olacaktır emınım(normal bır ınsan)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:13 ----------

rambo16 olmusun zaten senın boy. body buıldıng basla kaslarında o sekılde buyuyecektır.hıc korkun olmasın daha fazla buyuypte ne yapıcan.bas agırlıkları kaslara pompalala bıras zxd

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:18 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:16 ----------

noob engel oluyor omırılıge baskı kendı kılonun yarısını gecmemelı.boyun 1.77 gecmısse bu dunya senın mı bas agırlıgı kendı kendını gaza getırırsın sen xd

Rambo16 bunu beğendi.
  9. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    arkadaşları böyle bir kaygınız var ise hemen her antremandan sonra vücudunuzu bol bol esnetin barfix e asılı kalın hatta ayaklarınıza ufak ağırlıklar koyarak esnemeyi arttırın..kemiklerin birbirine geçmesi hurafe değil gerçektir..bu üstten baskı ilede olabilir zaman içinde yaş ilerledikçede olabilir..bunun panzehiri ise vücudu esnetmektir..resmi olarak plates yapan 40 küsür yaşında adamın boyunun 3 cm e kadar uzadığı görülmüştür..bu demek değilki adam boy uzaması icin hormon salgılar oldu yıllariçinde nasıl yaşadıysa artık birbirine giren kemiklerini esneterek gercek uzunluğuna ulastı
    olay budur bol bol esnetin

10. furkan1038

furkan1038 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    16 yaşındayım ayakta 8 kg lik dambıllarla çalışıyorum boyda bi sorun olurmu

11. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    taşıdığın market poşetleri bile 10 kiloyu buluyodur =)
    bu kadar takmayın sadece çok büyük ağırlıklar squat gibi hareketler bildiğim kadarıyla onun dısında dumbell vs sana tepeden press yapmıyo bisey olmaz

12. _cena

_cena Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boyum Kısa kalırmı

yaşım 14 boy 1:60 Bende Bir Süredir Kol kası ağırlıklı çalışıyorum ama herkez boyun uzaması durur diyor kısa kalırsın diolar ... Bnde Büyüdüne polislik yapmak istiyorum dambıllarla çalışmaya 1 aydır ara verdim. Ama Çalışmak istiyorum SizceDe boyum uzamazmı bu arada dambıllar 3 kg.
    bench_O

13. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    daha önce okuduğum habere göre V.G de kemikleri kaldırdığın ağırlıklarla sertleştiriyorsun bunun sayesindede kemikler erken yaşta sertleşiyor irileşiyor ve boy uzaması duruyor

14. kaanmert

kaanmert Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    28
    ben 15 yaşındayım 1.80 civarı boyum var:
    1) hafta sonları sabahları düzenli halde basketbol ve ev içinde bol bol tavana zıplama veya kafanızla tavana,kapıya değmeye çalışın:)
    2)boy işi birazda genetik ve boya takmayın kafayı düzenli beslenme,basketbol,tavana kafanızı zıplayarak değmeyi düzenli deneyin özellikle tavana değmeyi ev içinde odadan odaya geçerken yapın senede faydasını göreceksiniz aynı şekilde yok basketbol oynarım derseniz çeşitli antremanlar önerebilirim potaya yüklenmeniz için

15. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    en iyisi uzmanların dediği gibi ip atlayın arkadaşlar

16. Stronger1

Stronger1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    barbell curl etkileyebilir mi? ona göre programdan çıkaracağım arkadaşlar ?

17. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    21 yaşından küçükseniz boyunuzun uzama ihtimali vardır bunu durdurmak istemiyorsanız vücut ağırlığınızla çalışın. google a sen bir enkazsın yazın 3 aylık program var o bitince sayıları arttırarak yaparsınız hem de inanılmaz güçlü vücudunuz olur. body boyu uzatır diye bişey yok ağırlığı kafanın üstüne kaldırırsan omurgana baskı uygular ve tabiki uzamanı kısıtlar. ağırlık çok olursa hatta boyu kısaltır omurgada 33 tane kemik var bunların her birinin 1mm esneme payı var 3.3cm ye kadar farkedebiliyo bunlar açılıyosa tam tersi de olucak body boy uzatır demek çok mantıklı gelmiyo onun için bana. hergün esneme streching hareketleri yapıyorum ve ağırlığa sonra giricem çünkü şu an 16 yaşındayım 18e kadar belirgin şekilde uzayabilirim. İlla ağırlıkla vücut yapılır diye bişey yok dediğim gibi boyunuzun uzun olmasını istiyosanız 21e kadar sabredin kas her zaman yapılır ama herkesin kendi kararı tabi...

Son düzenleme: 14 Aralık 2010
    ---RamSes--- bunu beğendi.
  18. Stronger1

Stronger1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    omurgana baskı yapmıyacak hareketlerle yaparsan uzamasını engelliyecegini sanmıyorum

19. HughJackman

HughJackman Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Sayın Stronger hem barbel curl etki yaparmı diye sormuşsunuz ardından kendi sorunuzu fazlasıyla çürüten bir cevap vermişsiniz arkadaşa:) Ne kadar mantıklı?

20. Stronger1

Stronger1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Dostum barbell curl sonuçta ayakta yapılıyor benim sorum omurgalara baskı yapıyormu şeklindeydi yani öğrenmek istediğim o.

Sayfayı Paylaş