Bodye erken yaşta başlayanlar için program. (14 yaş ve üstü)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 136 üye.
  1. striker95

striker95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyeler icn tesekkurler flood ne dmek umur flexor hocm tesekkur ederm bu arda arkadaslar barfiks cekmek boyu uzatiyormus hem kas hem boyun uzuyor tavsiye ederm kaslari genisletmek icn hummer curl die hareket varmis bu hareket hakknda ne dusundunuzu solermisiniz vede bu harektin boya etkisi varmi.dumbell curl hareketini ayakta yapsam boya bir etkisi olurmu hocam vede benim arkim mekik cekekerken dik durmassan kambur kalirsn dedi ne kdr doru arkadaslar patlayici guc icn kendibizi mekik pozisyonunda yukari doru itn hentbol gbi sporlarda adamlari daha rahat kontrol altna almanizi saglar hocam bide bench press boyu etkilermi cnku yatarak yaptimiz bir hareket olduu icn bna pek etkisi ykmus gbi gldi cvp icn smdiden tskkur ederm bench_Okthums:

2. striker95

striker95 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor hocam bn boy kisaltan hareketleri 4-5 gun boyunca yapmistm bise olurmu isallah boyum kisa kalmazduh:mad:

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  4. DarkZea

DarkZea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karabük
    Peki 14 Yaş İçin Evde Yapılabilecek dambıl bükbük ve göğüs yayı için Bir program verirmisiniz ????Flexor hocam cevap yazarsanız şimdiden teşekkürlerdumbelllls

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  6. DarkZea

DarkZea Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Karabük
    32 kg dambıl halter set aldım ve hareketleri forumda gçrdüm fakat hangi haraketi, kaç kilo ile ve kaç kere yapacağımı bilmiyorum .Evde yapmak istiyorum.Bana yardımcı olurmusunz

7. mys

mys Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba aranıza yeni katıldım. 15 yaşıma girmeme 2 ay kaldı. 2 kg lik ve 5 kg lik dumbell larla çeşitli haraketler yapıyorum. Sizlere bir sorum olacak :
    Ben 173 cm ve 72 kg yim hergün düzenli olarak tenis oynuyorum. Günde 1 lt süt içiyorum. Hafta bir basket oyuyorum. Babam 179 cm annem 157 cm sizce ben daha ne kadar uzarım ? Uzamama yardımcı olacak bir kaç tavsiye verirmisiniz. Bu arada ergenlige 2 sene önce girdim. sakallarım hariç her yerim erişkin bir erkek kadar kıllandı.(testesteron hormonu olayı için yazdım.) Lütfen yardım edin. şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme: 1 Eylül 2009
  8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    aile gen haritanızda en uzun kişiden (babanızdan) max 15 cm uzarsınız. buda 1.94 demek fakat bu en üst limit. bu program boy uzama konusundada size sınırlıolarak yardımcı olacaktır.

9. mys

mys Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler. Önerdiğiniz haraketleri haftada 4 gün az ağırlıkla yapıyorum.

FleXoR bunu beğendi.
  10. Whatsup

Whatsup Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    İStanbul
    Hocam bn 17 yaşındayım boyum 1.65 kısayım bu hareketlerı yaparsam boy uzamasına engel teşkil edermi bi abim fazla kas kemıklerın uzamasını engeller demişti ama yardımcı olursanız sevinirim boyum bi türlü uzamıyor ne yapmalıyım 165 boy kg 65 kılolu oldugum ıcnmı ?

11. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

ilk mesajda bu yazıyor..lütfen daha dikkatli okuyun..

verilen tüm hareketler omurgaya tepe noktasından baskıya maruz bırakmayan,epifiz bölgelerinin daha aktif çalışmasını sağlayan ve kas ve kemiklerin uzunlamasına gelişimini sağlayan bir programdır.

12. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    hocam 1 yıla yakın oldu.16 yasımdayım 67 kilo 1.77 boy buunmaktadır halteri ayakta kaldırıyorım 6 set (15tekrar),toplam 17+17 34 giriyorum.uzamada problem yasayabilrmiyim.(istediğim boy en az 1.83)

13. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
  14. bigking

bigking Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    kayseri
    hocam ben 17 yaşındayım sizin evde çalışma programında 10 kg ile çalışıyorum.boy uzaması konusunda bir sorun olur mu.omuz press arnold press hareketlerinde özelikle

15. gargey

gargey Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hocam bu haraketler boy uzamasina engel olmuyor anladigin kadariyle peki bench press-inclenie bench press (isimler yanlissa kusura bakmayin) birde haraketin adini bilmiyorum z-barla trapezler icin yukari dogru calisiyorum bu haraketler boy uzamasını engellermi ?

16. drazor

drazor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    şu an 12 yaşındayım boy 1.43 kilo 35 1 ay gibi bir süredir düzenli bir biçimde çalışıyorum malum sbs biraz aksıyor bu yüzden akşamları çalışyorum genellikle lojmanı 5 kere deparla turluyorum ardından 4 set 5 5 yapıyorum setsiz max.9 oluyor şınavda 4 set 20 20 mekik 5 set 15 15 biceps ve triceps lerdede 3 set olarak kullanıyorum göğüs ve karn kaslar siz büyüklerimki kadar hiç olmasada yaşıtlarıma göre cok diye düşünüyorum bu yaşda başlamanın herhangibi bir zarar olurmu askeri lise snavına 1 yıl kaldı ve derslerimde oldukca iyi liseye girdiğimde sporda zorluk çekmek istemiyorum

saygılarımla :)

17. ahmetcj

ahmetcj Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Hocalarım ve Abilerim,

Ben 15 yaşındayım lise1 öğrencisiyim

Boyom 173 cm kilom ise 75.Göğüslerimden ve karınımdan hoşlanmıyorum ve kendimi gerçek bir spor cu yapmak istiyorum fakat sizlere soracağım binlerce sorudan birkaçı var;

1.)Şu anda boyumun uzaması için basketbo kursuna gidiyorum acaba buna ek olarak body salonuna gidersem hatamı etmiş olurum?

2.)Şuanda var olan kaslarıma zarar vermeden nasıl zayıflayabilirim veya kas çalışarak yağ yakıp zayıflayabilirmiyim?

Kısacası şimdiden temelimi sağlam yapmak istiyorum önümdeki şu 4 yıla kadar nasıl düzgün ve çekici bir vücuda sahip olurum...

Teşekkürler....

18. bigknight

bigknight Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle forumda ilk mesajım olduğunu belirtmeliyim gerçekten çok faydalı bir site. Hocam ben 17 yaşındayım 1.73 boy ve 70 kiloyum yaklaşık 4 aydır evde çalışmalar yapıyorum 5 kiloluk dumblelarla 3x30 şeklinde çalışıyorum. 4 ay sonunda kaslarımın büyüdüğünü gördüm ancak bu bana yeterli gelmiyor hatların iyice belirgenleşmesini istiyorum. Besinlere dikkat ederek evde çalışmam yeterli olur mu yoksa salona mı gitmeliyim . Şimdiden teşekkürler

19. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Agırlıklar yetersız gelıyor olmalı.. Evde devam etmek ıcın yenı agırlıklar almalısın yada dırek salona gecebılırsın..

20. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

sayfa başında press hareketlerini neden vermediğimizi belirttim .

Sayfayı Paylaş