Bodyci ler Deadlift Yapabilirmi ? Deadlift Faydaları Nelerdir

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KaanScaletta tarafından 14 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 2 Aydır Salona gidiyorum amacım kas yapmak güzel bi görünüme ulaşmak lakin gücümü arttırmakta hoşuma gidiyor benim sorunuma bu konudan ulaşabilirsiniz lütfen bu konuya bakın beni daha iyi tanırsınız konu:https://www.bodyforumtr.com/threads/yapım-gayet-İyi-ama-bileklerim-aşırı-İnce-ve-güçsüz-lütfen-yardım-edin.148529/#post-1217430
    deadlift yapmalımıyım yaparsam hangi bölgeyi çalıştıktan sonra yapayım benim antrenman programım böyledir
    göğüs kol
    sırt arka kol
    omuz
    bacak
    aynen böyle çalışırım 2 bölge gün gün deadlift yapmalımıyım yaparsamda hangi bölgeyi çalıştıktan sonra yapıyım deadlift faydaları nedir bana güç artışında faydası olurmu boy kısaltırmı bench te veya diğer çalışmalarda ağırlığı arttırmamda yardımcı olurmu yardımlarınızı bekliyorum

ölçülerim :
    10.08.2020
    GÖĞÜS:90CM
    OMUZ:105CM
    SAĞ KOL:31.5CM
    SOL KOL:31CM
    boy:1.72
    KİLO:64-65KG
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ağustos 2020 ---
    birde savaş cebeci video çekmiş boy kısaltan hareketler diye be arkadaş fitness boymu kısaltır squat yapma boyun kısalır push yapma falan demiş onun yüzünden squat yapmıyorum korkar hale geldim boyumun uzamasını istiyorum çünkü

2. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    konu üste çıksa keşke

3. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de boy uzamasını engellemedi. Deadlifti sırt gününe koyabilirsin. Türevi olan Romanian Deadlif bacak gününe koyabilirsin. Çok ağır girme formunu oturt önce. Güç konusunda artış sağlar, sırt ve bacak gücünde. Bench press itiş egzersizi omuz göğüs ve triceps çalışıyor o yüzden deadliftin ona faydası olmaz.

4. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    1. Fitness ile uğraşmak boy kısalığına sebep olmaz.
    2. Hayattaki tek gayen vücududun nasıl göründüğünden ibaret ise deadlift yapmak zorunda değilsin.
    3. Güç artışı için yapabileceğin muhtemelen en iyi harekettir. Ancak doğru forma ulaşmak için ciddi çaba göstermek ve klasik "no pain no gain" badici mantığından uzaklaşarak yapılması gerekir. Uzun bir süre düşük ağırlık ile hareketin kendisi antrene edilmelidir. Yoksa omurganızda nur topu gibi bir bulging disk oluşur.

Logannn bunu beğendi.
  5. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    güç artışı için ve yapmak istediğim için yapıyorum bizim salonda kemer varmış kemerle yapsamda formum bozuk olsada sıkıntı olurmu kemerle birde hangi bölgeleri geliştirir büyük ihtimalle sırt arka kol gününe koyacağım
    --- Mesaj birleştirildi, 14 Ağustos 2020 ---
    bizim salonda kemer varmışta kemerle yapsam omurgama bişey olmaz değilmi

6. Delteo

Delteo Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Sorun olabilir tabii ki. Kemer mucize yaratmaz.

Gayet açık yazmışlar işte arkadaşlar ne yapman gerektiğini. Çok düşük ağırlıklarla formu iyice oturtacaksın önce. Hocan izleyip düzeltecek. Kendini hem aynadan hem gerekirse videoya çekip diğer açılardan izleyeceksin. Burada paylaş biz de izleyip yorumlayalım. Bel konusu şakaya gelmez. Ben yıllardır bu sporu yapıyorum, hiçbir şeyden korkmam, bel sakatlığından korkarım.

7. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Eğer kemer takmadan düzgün deadlift yapamıyorsan asla kemer takmamalısın. Kemer yalnızca yüksek ağırlıklarda bir yardımcıdır. Onun yerine doğru nefes tekniklerini ve intraabdominal basıncını kontrol etmeyi öğrenmen gerekir. Kemer bizleri sakatlıktan korumaz, hatta core bölgesindeki eksikleri bir yere kadar kapattığından dolayı çok daha beter sakatlıkların önünü açabilir.

Skinnyfat bunu beğendi.
  8. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    bende kemerle yapınca hiç bişey olmaz sanıyodum o zaman tekniğini kavrıyım güzel anlatan formu kolayca öğrenebileceğim bi video varmı

9. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    https://stronglifts.com/deadlift/

10. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    yaşım 15 ginede deadlift yapmalımıyım
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2020 ---
    yaşım 15 ginede deadlift yapmalımıyım
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Ağustos 2020 ---
    ben sadece 1 kere o da bacak gününde yapmayı düşünüyorum normal deadlift yapmayı düşünüyorum normal deadlift sırta faydası varmı veya normal deadlift hangi bölgeye ekliyim yukarda programım var

Son düzenleme: 19 Ağustos 2020
  11. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Deadlift ve bench press bu açıdan birbine çok benzeyen iki harekettir. İki harekette özünde güçlü olmayı barındırır çünkü çok fazla kas grubu aktiftir-stabilizasyon sorunları vardır-teknikleri zordur. Ancak şu da bir gerçektir ki iki hareket de yukarıda söylendiği gibi kas geliştirmede vazgeçilmez değildir. Pek çok pro bodybuilder kullanmaz bu hareketleri. Öte yandan bir statü göstergesidir de bu yüzden kimseye kaç kilo chest machine yaptığı veya pullover yaptığı sorulmaz.

Sayfayı Paylaş