Yapım Gayet İyi Ama Bileklerim Aşırı İnce Ve Güçsüz Lütfen Yardım Edin :(

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve KaanScaletta tarafından 3 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Çoğu kişiden iriyim kollarım falanda iri duruyor ama bileklerim o kadar inceki bi görseniz beyzbol sopası gibi duruyor kollarım mesela kolları güçsüz biri benden daha güçsüz biri beni bilek güreşinde yeniyor bileklerim aşırı güçsüz mesela benden daha az kilo kaldıranlar daha güçsüz kişiler bilek güreşinde beni yeniyolar ve kendimi aşırı güçsüz çaresiz hissediyorum oysaki ben ona göre hayvan gibiyim aşırı moralim bozuluyor bu itme kalkma olaylarındada böyle genellikle erkekler birbirleriyle oynarken iterler falan bileğimi bi tutuyor benden daha güçsüz biri lan oynatamıyorum kafayı yiyorum ya bu nasıl genetiktir bilekleri tutuyo hemen büküyo kalıyorum öyle yani bu yüzden güreş yapmaya falanda korkar hale geldim geçen kuzenim geldi yaşım 15 onun yaşı 14 salona gittik daha boş bar kaldıramıyor 4 kg dumbell nizami yapamıyor ben 40 kg basıyorum benchte 6 kg dumbell çalışıyorum o dedemin elini çok rahat büküyo kontol ediyor dedem benim elimi paramparça ediyor ama istese kırar yani ondan sonra geliyor bana diyoki bu ne la ne kadar güçsüzsün falan diyor oysaki kuzenim aşırı güçsüz herzaman yenerim güreşte kuzenimi lan güreş yapıyımı yapmıyımı karar veremedim bu yıl şimdi beni yener bileğim güçsüz diye tutar yere yatırır diye korktum oysaki kuzenim 80 kg yağ dolu bi girsem direk yere yatırıcam ben bilek çalışmak istiyorum bilek çalışarak ciddi farklar olurmu ve kaç günde bi çalışıyım kaç gün dinleniyim bıktım artık bu halimden full bilek çalışıcam bilek güreşinde kimseyi alamıyorum

2. mustafayucel075

mustafayucel075 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bilekte çok az kas bulunur. Genişliği kemik kalınlığına bağlı. Yani büyük oranda genetik. Ama yaşım daha 15 demişsin ki zaten sen gelişimini henüz tamamlamamışsın. O bilekler daha kalinlasacaktir. Özel olarak önkol çalıştırabilirsin tabi bilek gücüne katkı sağlayacaktır. Bir de bir yerde okumuştum bildiğimiz balyozla yapılan çalışmalar var 1-2 ayda bilek gücünü net şekilde geliştiriyormuş. Bunlara da bakabilirsin.

3. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    inş gelişir o kadar inceki bileklerim tutuş gücü falan çalışıcam bilek çalışıcam artık yapıcak bişey yok

4. MrDiyar

MrDiyar Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    DIYAROV ALMAZ
    Bu isteklerini vücut geliştirme & fitness tarzı çalışmayla gerçekleştiremezsin sinir sistemini daha hızlı adapte edecek powerlifting & powerbuilding,crossfit tarzı sporlarla ilgilenmen gerekiyor hatta bu durum bir sporcuya o kadar dert olmuş ki sırf senin yaşadığın sorunu yaşadığı için stronglifts programını ortaya çıkarmış ;https://stronglifts.com/about/#gref buradan kendisinin hikayesini çeviri vs yardımıyla okuyabilirsin.

5. ahmet377

ahmet377 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    bilek çalışarak bileklerini güçlendirebilirsin bunun için bazı antreman programları bile var ama büyük bileklerin pazularını daha ince göstereceğini unutma

6. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    792
    Ödül Puanları:
    123
    Bilek kalınlığın kaç belki önkolun kalınsa ince gözüküyordur sana

7. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    çevresi 16.5 bileğimin :( kolum aşıır iri değil ama çevreme göre iyi kolum 32 cm şimdi 32 cm diyince zargana sanmayın vucudum kesinlikle ince değil yaşım 15 zaten ben bugün salon kapalı sanıyodum açıkmış gidememedim baya üzüldüm dediğim gibi arkadaşlarla falan oynarken bileğimi çok rahat büküyolar ellerimde çok küçük aynı babamın genetiğini almışım babamda iridir ama elleri bilekleri falan küçüktür
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ağustos 2020 ---
    bileklerim güçlü olsunda ne oluyosa olsun haftada 1 bacak antrenmanından sonra bilek çalışıcam artık
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Ağustos 2020 ---
    BANA HEM BİLEĞİMİ GÜÇLENDİRECEK HEMDE BENİ GÜÇLÜ YAPICAK HAREKETLER ATARMISINIZ HEPSİ BİLEKLE ALAKALI OLSUN AMA LÜTFEN BİLEK VE BİLEK GÜREŞİNDE ARKADAŞLARLA OYUNDA FALAN İNCECİK KİŞİLER ELİMİ BÜKEMESİN İSTİYORUM HEM BİLEĞİMİ GÜÇLENDİRİP HEMDE BANA GERÇEK ANLAMDA GÜÇ KAZANDIRACAK HAREKETLER ATIN LÜTFEN HAFTADA 1 KERE KESİN UYGULUYCAM HAFTADA 1 GELİŞİM OLURMU

Son düzenleme: 6 Ağustos 2020
  8. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    HAFTADA KAÇ GÜN ÇALIŞMALIYIM SİZCE

9. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    hammer curl, direk olarak ön kol hareketidir çokk faydasını görürsün, yardımcı kas grubu olarak bicepsi de çalıştırır.
    Onun haricinde yaptığım hareketler ; sehpaya kolumu uzatıp elime bir dumbell alıp sadece bileğimi kullanarak curl yapıyorum bu da çok etkili, ayrıca hammer curl de bildiğin gibi tutuş yan şekilde, bir hareket daha var adını bilmedğim, bunda normal biceps çekişinin tam tersi çekilde tutuyorsun ve o sekilde curl yapıyorsun.

Bu 3 hareket ön kol gelişimine fayda sağlayacaktır ANCAK bilek dediğin şey ( saat taktığımız yer ) asla gelişmez bir yaştan sonra çünkü kas yok orada. Çoğunkukla genetik yani o , onu değiştiremezsin pek fazla ancak sen hala gelişim çağındasın, düzenli beslenerek kemik gelişimine katkıda bulunursan o genetik limite yaklaşabilirsin.

KaanScaletta bunu beğendi.
  10. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    Saat taktığın yer yani el bileğinin kalınlaşması için iki seçenek var. Biri ciddi anlamda forearm çalışmak (iç kısmı Wrist curl hareketi ile) ama bu sana uzun vadede maks bir iki cm katar. İkinci seçenek kolay olan, muhtemelen bileklerin inceyse zayıfsın o yüzden yağlanmanda çok büyük sorun olmaz. Bilek kalınlaşıyor yağ kütlesi kazandığında. Yani kilo alacaksın ve bileğin iç kısmı için Wrist curl yapacaksın.

ahmet377 bunu beğendi.
  11. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    bugün wrist curl yaptım zayıf değil tam tersi yapım iyi ama genetik babamında elleri küçük bileği ince
    --- Mesaj birleştirildi, 7 Ağustos 2020 ---
    1 gün çalışıp 1 gün dinlenip yapıcam bugün çalıştım yarın dinlenicem obürsü gün bir daha bilek çalışıcam inş gelişir ön kol bakalım araştırıyorum ama salondakiler hep moralimi bozuyor yok 1 yılda bişey olmaz şu nasıl oldu falan diye soruyorum herkese steroid diyolar götündeki iğneye bak falan diyolar herkese steroid diyolar 1 yılda gelişmezmiyim günlük 5 yumurta yulaf ve çok fazla ev yemeği yiyorum

Sayfayı Paylaş