Body building'e Yeni Başlayanlar İçin Program

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 475 üye.
  1. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    bence dayanaklılık çalışıyorsan yani 15 tekrarlar ve üstü, o zaman 30 45 saniye dinlenebilirsin set arası. Hipertrofi çalışıyorsan, yani 8-12 tekrar arası, set arası dinlenme 2 dakikaya kadar çıkabilir. Güç çalışıyorsan 1-5 tekrar arası, 5 dakikaya kadar dinlenebilisin set arası.

2. fensinn

fensinn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Buradaki 2. Ay programını çalışıyorum hocam.4*8 yapıyorum setleri

3. krauser96

krauser96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar,

En hızlı şekilde vücut nasıl toparlanır? Konya'da supplementler ile ve güzel bir body building salon ile müthiş bir form yakalamıştım. Maddi durumum iyiydi ve beslenmeme gayet dikkat ediyordum. HerbaLife'a tüm sponsorlukları için de teşekkür ederim.

Çok detay vermek istemiyorum ancak şuanda bir miras olayı yüzünden birazcık üstüme borç kaldı, beslenme ve spor salonuna bile bütçe ayıramıyorum. Olabildiğince ucuza evde nasıl spor yapabilirim? Kas hafızam da var bunu da hesaba katın. Evde barfiks demirim var, 5 kiloluk su şişeleriyle işe giriştim, yakın zamanda ağırlık seti de alacağım.

Mesela simitin protein oranı epey yüksekmiş, böyle şeylere yüklensem, lor peyniri gibi ucuz ama kaliteli besinler kullansam, gelişimim çok yavaşlar mı?

Herkese iyi şanslar dilerim. ;)
    (Soldaki fotoğrafım 1.5ay yaptığım zamandan, HerbaLife sponsorluğunda. Sağdaki ise şu an ki halim, pumplı ama epey mekik şınav barfiks dips yaptım sonra çektim.)

[​IMG] [​IMG]

4. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Evde dumbell var mı ? Fleksorun ev programı var dumbellarla. Yoksa mecbur vücut ağırlıyla bi şey yapacaksın. Youtube da illa vardır bikac program

5. Rivn

Rivn Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Fotoğraflar bozuk dostum.

6. Enesxq

Enesxq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam ben yeni başladım spora ve ilk 3 ay bu programı yapıp daha sonra splite geçsem nasıl olur öneriniz nedir
    Squat 2x8
    Leg extension 2x8
    Bench press 2x12
    Dumbell fly 2x12
    Lat pulldown 2x12
    Mideye çekiş 2x12
    Dumbell shoulder press 3x12
    Barbell curl 3x8
    Triceps pressdown 3x12
    Mekik 2xmax

7. Agent47

Agent47 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Bak bakıyım flexor en son ne zaman çevrimiçi olmuş

8. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Buradaki 2. ay programına başlayıp bacak hariç tüm programı aynı gün yapıp aralara 1 gün dinlenme koysam hatalı mı olur? Sonuçta amacim her bölgeyi haftada en az iki defa çalıştırmak. Haftada 3 gün gidebiliyorum spora ve bacak bir süre çalışmamam gerekiyor. Şu ana kadar 1,5 ay 5x5 StrongLifts ve bacakta ufak bir kas problemi olunca 1 ay üst vücut çalışması yaptım.

9. turkeyis

turkeyis Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar program çöpün de çöpü. Hiç bir verim alamazsınız. Bir kere sırt çalışırken bicepsleri çok yoğun kullanırız. Önce biceps çalışıp, bicepsleri öldürdükten sonra nasıl sırt çalışabiliriz ki? Hiç bir mantığı yok. Bir de kesinlikle protein tozu kullanmayın demiş. Protein tozu dediğin, sizin yediginiz peynirdeki proteinin ayrışmış hali. Neye dayanarak kesinlikle kullanılmasın dediğini anlayamadım. Herkes zengin değil surekli et tavuk muz yiyemiyor insanlar. Ha onu gectim. Zenginler de kullaniyor yani protein tozunu. Programı zaten hic begenmedim, ilk 3 ay split program çok sacma, ilk 3 ay kesinlikle full body calisin.

10. emrerinç

emrerinç Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba flexor hocam, sadece dambıl ve halterim var. Bunlarla sizin programınız yapılabilir mi? Spor salonuna gidemiyorum.

Sayfayı Paylaş