Body building'e Yeni Başlayanlar İçin Program

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve FleXoR tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 475 üye.
  1. canberk olgun

canberk olgun Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  2. AhezioN

AhezioN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    1. Ayda neden karın kası egzersizi yok arkadaşlar ?

3. mrciftkupeli

mrciftkupeli Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam,
    Geçmiş yıllarda yapmış olduğum basit hatalar yüzünden geliştiremediğim bir vücut ve bir bel fıtığı başlangıcım var. Bu yüzden vücut geliştirme sporu yapmak beni korkutmakta diyebilirim ama kilo fazlam da var ve spor yapmadığım içinde göbek mevcut.

Yurtdışındayım ve üniversitemin spor salonuna kayıt yaptırdım. Spor salonunda eğitmen ya da bilgili bir hoca yok ve dil sorunum da var. Yani herkes kendi başına göre çalışmakta spor salonunda. Vücut yapısı olarak kendime tanıdığımı söyleyemem ama okuduğum ve gördüğüm kaynaklara göre ne endo ne de tam olarak meso diyemiyorum, ikisinin karışımı olduğumu düşünüyorum.

28 yaşındayım, 178 boyum, 89 kiloyum. Görünüş olarak obez değilim, ama adayıyım, kemikli vücut yapısına sahip olduğum için kilomu söylediklerim var olan kilomdan daha az olduğumu söylemekte, kimseye kilom ve görünüşüme inanmıyor.

Arkadaşlar ben kilo vermek ve fiziğimi düzeltmek istiyorum fakat bel fıtığı başlangıcı olduğum için ne şekilde çalışabilirim hiç bilmiyorum.
    Gideceğim spor salonunda da kafama göre takılmak istemiyorum. Koşu bandı, bisiklet, göbek eritmek için geçmişte öğrendiğim şeyleri de kafama göre uygulamak istemiyorum.

Hocalarımızdan ve bilgili arkadaşlardan tavsiye ve yorumlarını paylaşmalarını bekliyorum.
    Forumda yazabileceğim başka bir yer varsa lütfen belirtin, bulamadım.

Saygılar

4. velizrsln

velizrsln Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bende 10kg fazla yağ olmasına rağmen ben hiç karın bel hareketi yapmıyorum sadece ısınmak için 10dk takılıyorum ilk başta o kadar

5. AhezioN

AhezioN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Neden hocam ?

6. velizrsln

velizrsln Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    mekik sevmiyorum hem yemekten kısmadığım içinde sadece gerilicek yağda yanma olcagını sanmıyorum o yüzden ilk bir kas yapıyım o arada zaten yağların yavaaş yavaş ericegini düşünüyorum çok yavaş ama

7. AhezioN

AhezioN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anladım hocam teşekkür ederim bende yeni başladım

8. _enesdmr_

_enesdmr_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Nisan 2016 ---
    Reis yaş sınırlaması nedir?

9. Gökmen34

Gökmen34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam sorum şu ;
    Bu 1. ve 2. programı uygularken antreman başlagıcında 20 dakka yürüme ve 10 dakika bisiklet, antreman sonunda da karın çalışsak nasıl olur ? Bir 4 kilo vermek istiyorum özellikle karın bölgesinden.

10. Adamangarali

Adamangarali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam yaş 28 boy 1.73 kilo 72 1. Ay programı yazdığınız gibi harfiyen yaptım 2. Ay program A geciyorum her antrenman öncesi 25 dk bisiklet mekik ve bel inceltme yapıyorum ama bi turlu kilo veremedim.beslenme ye gelince her sabah 3 tam yumurta ve lor peyniri 1.5 saat sonra spor. Ve spor bitimi meyve sonra 12 de et yada bakla giller öğleden sonra badem fındık vb.akşam da aynen et yada tavuk yada protein zengini bulgur yada bakliyat ama tüm öğünde sıfır ekmek.. Değişim az da olsa gogus ve ön kolda ve hatta kanat sikilasma var..kilo veremiyorum yanlış bi şey mi yapıyorum hocam yardımcı olursanız sevinirim

11. NemesisWalker

NemesisWalker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Vücut geliştirme için hoca şart mı?Buradaki programlardan yararlanıp spor salonunda uygulasam olmaz mı?

12. Linea

Linea Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    Seated (Cable) Row hareketini önce sağ sonra sol el ile yapsak aynı etkiyi yapar mı ?

13. velizrsln

velizrsln Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    steroid almayı düşünüyorum

14. EnigmatiCc

EnigmatiCc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Flexor hocam merhaba
    Ben 19 yaşındayım sizi çok uzun Zaman'dan beri takip ediyorum ve artık başlama Zaman'ı benim için geldi buradaki 3 aylık başlangıç programınızı uygulayarak başlayacağım ve bu 3 ayda yaptıklarımı yediklerimi ve gelişimimi her gün kendi konumda paylaşmaya çalışacağım , şuan yeni üyeyim konu açma sürem geldiğinde konumu açtığımda sizin de takip ettiğinizi bilmek beni sevindirir
    Saygılar

15. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Salonda bazen bu sekilde yapildigini goruyorum. merak edip hic arastirmadim. Fakat bu harekete isinamadim. Agir yuklerin altina girildiginde vucut sanki kaykilarak ve donerek momentum yaratir gibime geliyor. Cift el bence daha iyi.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. BoZWoLf61

BoZWoLf61 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle iyi günler hocası olmayan bir fitness ta çalıştığım için kendime hoca arıyordum burda da çok kıymetli hocaların olduğunu görünce yazmayı mantıklı gördüm.
    2 sene önce lise 3 başlarken 57 kilo 1.72 boy ile bodye giriştim 6 ay sonra 65 kilo 1.74 boya geldim(zor kilo alan biriyim) fakat lise 4 te sınav için sporu bırakmak zorunda kaldım. Kilom geçen yaz ramazanda tekrar 58 fln düştü. Sonra sınav senesi stress yemek vs tkrr 63 fln çıktım gücüm eskisine göre azalmış ama 1 ay sürmeden tkrr aynı ağırlıklara gelirim diye düşünüyorum.
    Velhasıl kelam boy 1.75 kilo 63 değrli hocalrım sizce bundan sonraki yaz ve üni. Boyunca nasıl bir çalışma ile başlamalı nasıl devam ettirmeliyim. Ayrıca sitenizi çok beğendim aranan herşey var inşaAllah iletişim halinde kalırız. Şimdiden teşekkürler.

17. Hasan Çimen

Hasan Çimen Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Akadaşlar Merhaba. Lütfen yeni başlayanlar için uzun vadeli bir Program önerir misiniz ? En son 2006'da Program yazılmış. Yardımcı olursanız sevinirim.

18. engin sadri

engin sadri Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Gitarist
    Yer:
    Istanbul
    Arkadaşlar merhaba ben 1 yıldır http://www.kalitelibeslenme.com/yeni-baslayanlar-icin-vucut-gelistirme-programi/ sitesindeki programı uyguluyorum zira spor hocam da onu önerdi. Ancak 1 yıl geçmesine rağmen hala onu uygulamam gerektiğini söylüyor. Tamam ben amacıma yaklaştım. 1 yılda 63 kilodan 74 kiloya yükseldim. Spor hocam ise değişiklik yapma çünkü sen tembellik yapıyorsun bu program sana uygun hem de kilo aldın diyor. Acaba aynı program bundan sonra etkili olur mu bana olmaz gibi geliyor ne yapsam deneyimli arkadaşlar yardımınız benim için çok önemli.

19. caglarcb

caglarcb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba, uzun zamandır site takipçisi lakin üye olarak yeniyim aranızda.
    Merhaba, yukarıda arkadaşımızın bahsettiği program vücut geliştirme sporuna yeni başlayanlar için nasıldır?

20. Barbell Training

Barbell Training Üye

Beğenileri:
    394
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Izmir
    Yeni baslayanlar icin uygun degil. Yavas gelismenize sebep olur.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş