BIR KAS GRUBUNU HAFTADA KAC KEZ CALISTIRIYORSUNUZ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Desperado tarafından 4 Temmuz 2005 başlatılmıştır.

BIR KAS GRUBUNU HAFTADA KAC KEZ CALISTIRIYORSUNUZ?

1. 1 kez

52,2%
  2. 2 kez

32,7%
  3. 3 kez

8,3%
  4. 4 kez

2,7%
  5. 5 kez

4,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 277 üye.
  1. rroni

rroni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    memur
    Yer:
    kayseri
    karın,bilek istediğim zaman diğer adaleler ise 1 kez

2. festival34

festival34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    can
    Yer:
    istanbul türkiye

Sanan kesinlikle katılıyorum uzun zamandır bende vg ile uğraşıyorum önceki dönemlerde yaptığım en temel yanlışlardan birside çok hevesli olduğumdan ötürü sürekli sıklıkla çalışmamdı, ama şimdi bu duruma bir dur deme zamanım gelmişti ve hatalarımın nerede olduğunu gözlemledim,zararın neresinden dönersem kar mantığı ile araştırmaya koyuldum ve gördümki çok sık yağılan antrenmanlardan kesinlikle istediğim sonucu alamadım,birgün çalışıp bir gün off olrak devam etmekteyim şimdi ve gerçekten umduğum sonuçları alıyorum tabi bunun yanında yeterli kadar dinlenme ve beslenme işin en önemli oüf noktası,şu konuda halen dereddütlerim var yardımlarınızı bekliyorum Antrenman yaptığım gün hareketleri yedire yedire yapmaya çalışıyorum bu konuda oldukça çok video izleyip,tam anlamıyla hareketin ne şekilde yapıldığını öğrenip doğru olrak uygulamaya çalışıyorum ve gerçekten adelelerimi inanılmaz bir şekilde antrenman sırasında ve antrenman sonrasındaki gün(off dinlenme beslenme günü) yoğun bir ağırı beni bekliyor bende kaslarımı olabildiğince yenilenmesi için bol bol besleyip dinlenmelerini sağlıyorum fakat bazen bu süreç uzayabiliyor ağrılarım ertesi günede sarkabiliyor bu günleride zaman zaman off geçiriyorum hocalarımdan bu konuda yardım istiyorum sizce doğru olan bumudur yoksa yanlış bir yolmu izliyorum?
    kısaca özetlemek gerekirse
    pazartesi (on)
    salı (off)
    çarş(ağırılar devam ettiği için off)

Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

3. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    1.gün Göğüs-Biceps
    2.gün Off
    3.gün Sırt-triceps
    4.gün Off
    5.gün Omuz Bacak
    6.gün Biceps-Triceps
    7.gün Off

6.gün den sonra 2 gün ara veriyorum. 1 günü cardio yapiyorum. Her hafta Antreman günü kayiyor 2 gün ara verdiğim için. Bilmem sizce nasil bu program.

4. bodypower34

bodypower34 Yeni Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    buyuk kasları bir kucuk kasları ikişer defa

5. rami

rami Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de haftada 2 kez çalışıyorum; ancak 1.5 saati aşıyorum antremanda. Programım şöyle:

1-3* bacak-göğüs-triceps 3 4'er setten
    2-4* omuz 4-sırt-3- biceps 3 4'er setten

1 saat 1.15 dk arasına düşürmek istiyorum antremanımı. 8 aydır aralıksız bb ile uğraşıyorum. Boyum 1.83 kilom 82.
    Ayrıca diğer programımda ilk gün göğüs-sırt sonraki gün triceps-biceps giriyordum; dolayasıyla kollarım iki gün de çalışıyordu. Sistemi bu yüzden değiştirdim; ancak o zaman daha iyi gelişiyordum. Sizce şu anki sisteme geçiş nedenim doğru muydu. Hocalarıma soruyorum ve yeni yapacağım 4 günlük, her kas grubunu ikişer kez çalıştıracağım programım için önerilerinizi bekliyorum...

6. pitbull star

pitbull star Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar yazılım
    Yer:
    soğanlık
    slm arkadaslar benim programım su

1.gun= göğüs - biceps
    2.gun= off
    3.gun= omuz - triceps
    4.gun=off
    5.gun=kanat - kol
    6.gun=off
    7.gun=off

bu programda aralar bana çok uzun geliyor ltfn hocalarımız bu işi gerçek anlamda yapan bilgili arkadaslarımız mantıklı bi cvp yazarsa sevinirim (bana az geldigi için ben bu programı uyguluyorum)

1.gun=göğüs - biceps
    2.gun=omuz - triceps
    3.gun=kanat - kol
    4.gun=göğüs - biceps
    5.gun=omuz - triceps
    6.gun=kanat - kol
    7.gun=off

mantıklımı sizce flexor hocaM sizdende cvp beklyrm ltfn basarılar.......

7. pitbull star

pitbull star Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar yazılım
    Yer:
    soğanlık
    bu arada yazmayı unutmusum bu hareketleri 3*10 seklinde yapıyorum genelde her harekette ilk 2 set 8 nizami son 2 zarzor çıkarta bildigim bir kilo ile 3.set kaldırabildigim kilonun %100 ünü nizami 6-8 tekrar yapıyorum (piramit seti herkez öneriyor sizce en etkilisi hangisi?) ben 3 aydır bb yapıyorum ve ilk gunden bugune kadar iyi sonuclar aldım ama bu iş ile ugrasan herkez gibi daha fazlasını istiyor insan... piramit su sekilde yapıyolar (kilo arttırıp tekrar azalıyor yani 10-8-6 tekrar 50-60-70 kilo ) simdiden tesekkürler....

8. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Ben her bölgeyi haftada bir kez çalıştırıyorum 6.ayıma giricem ama kafama takılan şeyler var birine çözüm buldum, oda omuz ve bacağı aynı gün giriyordum flexor hocanın tavsiyesi üzerine sırt ve bacağı aynı gün giricem ama sanırım bu çalışmada öncelikli olarak bacak çalışmak gerekli.Tabii başlangıç aşamasındada yanlışlarım var oda iki gün adaptasyondan sonra hocanın program vermesini bekledim oda bana belli bir gelişim var sende o yüzden her bölgeyi haftada bir gün çalıştır benim gibi dedi.
    Burda ''benim gibi'' demesinde aynı benim gibi olursun gibi bir anlam yüklemesi vardı her söylenene inanmıyacak yaşı geçtiğimden sürekli araştırma içerisinideyim spora başlamadan evvelinden beri forumu sıkı sıkıya takip ediyorum hergün birşeyler öğreniyorum araştırırken öğrendiğim en önemli şeyde sürekli araştırmak gerektiği oldu:)
    Şimde salonda yapılan yanlışları gördükçe yeni başlıyanlara verilen gereksiz hareketleri gördükçe içim sızlıyor inanın ki, belki başlıyanlar aylık sporcu belki salonumuz ucuz bir salon ama olay bu kadar mı basit yazık değilmi bu gençlere hatta orta yaşlılara.Seneler önce altıyolda atletik spor salonu vardı oraya gidiyordum ilk iki ay çalıştık hoca soyunduruyordu program yazıyordu ve her ay bu böyle takip ediyordu bir ilgi alaka vardı biz bize verilmeyen hareketlerin yanına bile uğramıyorduk şimdiki zamanla karşılaştırınca ben ileri değilde çok çok geri gittiğimizi görüyorum her spor salonu sahibini ve antrenörü duyarlı olmaya davet ediyorum.
    Konuyu çok fazla uzatmıyayım ayrı bir başlık açmak istiyordum ama buraya yazmayı uygun gördüm.Birde kendimle alakalı bir sorum olucak antreman şeklimi bir hafta değiştirdim hareketleri ve setleri 3 e indirdim göğüs biceps aynı gün girdim ama göğüsten sonra biceps çalışacak gücü bulamadım kendimde bu yüzden yaza kadar yine haftada her bölgeyi bir sefer çalıştırmaya karar verdim bu doğrumu olur antrenman esnasındada temel hareketlerin yanında yaptığım hareketleri değiştiriyorum her seferinde mesela bench press sabit yana açışları bir hafta üst göğüs bir hafta normal yapıyorum, bicepste barbell curl sabit iki biceps hareketini değiştiriyorum bu sistem doğru olurmu yoksa 1 ay boyunca aynı hareketlermi devam etmeli.
    Biraz uzun yazdım paylaşımlar için herkese teşekkür ederim.

9. fatihiskender

fatihiskender Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    karadeniz
    chess sonrası bıceps senı yormadı. o gun ya psıkolojıktır yada beslenmene bır goz at.

programınada 6-7 hafta sadık kalsan verımı daha ıyı gorebılırsın.

cexenes bunu beğendi.
  10. iskeletor

iskeletor Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Selam.
    Ben yeniyim başlayalı 2 hafta oldu daha.
    1 aylık ısınma programındayım ve haftada 3 kez çalışıyorum.

Haftada 3 kez:
    *ısınma: mekik
    *Benc pres
    *Benc pres barı ile oturuş şeklinde iken barı kaldırıp enseye geri indiriyorum.(bunun ismini bilmiyorum) :D
    *Barbell Curl (Z olanı ile)
    *Triceps Pushdowns (Bükük olan aparatla yapıyorum)
    *Wide-Grip Lat Pulldown
    *Leg extension
    *Leg curl
    *son: mekik

Bunları yapıyorum ben.Haftada kaç kare nerenin çalıştığını tam olarak bilmiyorum.
    Hatta bu aletlerin ismini bile formdan buldum :D

Son düzenleme: 3 Mart 2009
  11. pitbull star

pitbull star Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    bilgisayar yazılım
    Yer:
    soğanlık
    bu sitedeki hocalarıma tekrar soruyorum soruma cvp alamadım ilgilenen olrsa çok mutlu olrm simdiden tesekkürler....

sorum bu sayfanın ust tarafında pitbull star .....

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Mart 2009
  12. samsunlee

samsunlee Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 5 kez çalıştıran arkadaşları kimi arkadaşlar tebrik etmiş. ama benim kafam karıştı bu noktada..
    haftada 5 kez antrenman yapmak bişey değil. hatta ben günde sabah-akşam da maksimum çalışabilirim ama forumda yazmıyor mu dinlenmek şart diye. o yüzden haftada 5 kez çalışmanın faydası ne ki. ha eğer fit görünüme sahip olmak için değil haftada aynı yeri 5 kez çalıştırmak; günde 5 kez çalıştırmak gerekiyorsa yapmaya hazırım. yeter ki en kısa zamanda sonuca ulaşayım. şimdi biz gün aşırı dinlenecez mi dinlenmicez mi? eğer dinleneceksek bu 5 gün aynı yeri çalıştırma olayı neden başarı olarak görülmekte..

Son düzenleme: 5 Mart 2009
  13. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben evde sadece kol çalştıqım için pztsi - salı - çarşamba tek kol hareketi olarak hftada 3 gün çalştırıorm. ama bodye giderken her hareketi haftada 2 kezdi..

14. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

samsunlee haftada 5 kez çalışma olayı başarı olarak görülmüyor, nükteli sözler bunlar... abartı olduğu için forum kullanıcıları ince espriler yapmışlar sadece... siz gün aşırı dinlenerek çalışmaya devam ediniz...
    saygılar...

samsunlee bunu beğendi.
  15. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73

pitbull star çok deneyimli bilgili birisi değilim, ancak çalışma günlerine baktım haftanın 6 günü çalışıyorsun sadece 1 gün dinleniyorsun... kaslarımızın gelişmesi için ne kadar çalışmaya ihtiyacı varsa o kadar da dinlenmeye ihtiyacı var...

forumda biraz yorumları okuduysan kasların dinlenme esnasında geliştiğini öğrenmişsindir... şimdi sen 6 gün çalıştırıyorsun ve gelişmesi için sadece 1 gün veriyorsun... bence kendini inceltiyorsun...

2 gün çalışıp bir gün ara versen daha uygun olur diye düşünüyorum... nacizhane fikrim...

saygılar, iyi çalışmalar!

16. samsunlee

samsunlee Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    sağolasın hocam.
    bakın biz yeniyiz espri yapmayın yanımızda :):)

Posco bunu beğendi.
  17. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    estağfurullah... ben de sizin gibi yeni sayılırım...
    iyi çalışmalar!

18. fatihiskender

fatihiskender Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    karadeniz
    3 ayında bu program iyi değil. haftada dört gun çalışmayı çok istiyorsan chess 1 gun gır. tek güne bacağın tamamını bırak.

bacağın olmadığı program düşünelemez.

19. gecemvemavi

gecemvemavi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın sarc4stic mesajınızı yazmanızın üzerinden uzun bir süre geçmiş dolayısıyla bahsetmiş olduğunuz yeni programınızında (yeni programda her kas grubunu haftada 2 kere çalıştırıyorum) yeni program ve eski program arasındaki tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz

20. Bureaucracy

Bureaucracy Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    pazartesi:bacak+karın
    salı:göğüs+biceps