Bir boksör kaç kişiyle mücadele edebilir?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kickbox... tarafından 16 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 45 üye.
  1. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    kendıne guvenın yok ilk defa basına geldi cok korktun benı bıcaklıcaklar dövücekler diye vucudun asırı tepkı gösterdi kan basıncın arttı sonra titremeye basladın
    etrafta cakal zibidi cok yapıcak bişey yok bizim halkımızda guzel bir seyırcı olunca artık sonuc ortada 7-8 bıcaklı kısıyle turkıey sampiyonu de olsanız mucadele edemezsınız

tabıkı kixboks yada karate iyi bilseydın 2,3 etkısız hale getırırdın ama dayağı yıne yerdın
    sana tavsiye biber gaazı yada elektırk sok al baya etkılı-dır ;)
    sana tavisyem savunma sporşarından birine yazıl kendıne biraz daha guvenın gelir kendını biraz daha hisssedersin
    ama biber gazı baya etkılı tavsiye ederim

Son düzenleme: 4 Ocak 2012
  2. gomekurt

gomekurt Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Evet, her ne kadar emin olamasamda korkmuş olabilirim. İlk defa bıçaklı bir grupla sürtüşme içindeydim. Ama hala düşünüyorum, keşke adamlar toplanmadan yatıştırmaya çalışmayıp biraz risk alarak o kavga isteyen psikopatı orada halletseydik. Ama dediğim gibi şu iki arkadaşımla kavga ettiğimden beri bu titreme ve garip bir acıma duygusu geliyor bana. Yanındakiler il kbaşta kavga istememişt ibaşımıza bela almayalım dediler ama 7-8 kişi olunca bunlar onlarda artistlenmeye başladı. Sonuç oalrak zor bir geceydi, arakdaş yumruk yediğiyle kaldı bizde boş boş baktık. Hala kendime yediremiyorum ama çocukları bulduk, bu sefer cidden kendimi hazırlamış bir şekilde gidicem çünkü hırsımı alamadan rahatlayacağım felan yok. Sopa yesem bile rahatlayacağımı düşünüyorum.

Bibergazı felan bilmiyorum uygun değil gibi, dövüş sporu uygunda işte buralarda o tür şeyler ancak ufak çocuklara oyun olsun diye öğretiliyor başka bir şey yok...

(Babam karete biliyor hocalık yapmış biraz gençliğinde, kupaları felan var ama öğrete bileceği bir yer yok ve yaşlandı iyice yani hemen yoruluyor veya bir yerleri ağrımaya başlıyor...)

3. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Herkes ben boks yapsam, ben body yapsam, ben güçlü olsam sokaktaki herkesi döverim diye düşünür fakat buna şöyle bakmak lazım: Diyelim siz boksörsünüz ya karşınıza başka bir boksöt çıktı o zaman nolcak ? Yani sokak kavgası farklı birşey. Danny Boy çok güzel açıklamış. Tabi yine de sporcu olmak özellikle de dövüş sporlar bir avantaj sağlar.

Danny Boy bunu beğendi.
  4. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    Arkadaşlar bence zorunda kalmadıkça kavga etmek hiç mantıklı değil. Hatta zorunda kalsanız da geri çekilin etmeyin derim. Geçen gün bir tanıdığım anlatıyor trafikte bir araca biraz geç yol verince araç sürücüsü kornayla taciz etmiş ve köşeye çekmiş. Bizim tanıdık 195 110 kilo rugby takımında aynı zamanda eskiden de vg ile ilgilenmiş. Olayı kısaca şöyle özetledi ben indim o inemedi :D Siz ne kadar boksör olsanız da ne kadar teknik bilseniz de siklet farkı denen bir durum var. Ayrıca üzerinde sigara bulundurmadığı için kalbinden bıçaklanan insanların olduğu ülkemizde sudan nedenlerle niyazi olma riskine girmeye de gerek yok. Boks ringlerde kalmalı.
    Aynı zamanda sokak kavgasında garanti denen bir olay yoktur. Çok tekvando karate yapan arkadaşım tekme atacağım diye dayak yedi :) o ortam çok farklı yani

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ya ben anlamıyorum herkeste bır kavga anında ne yapıcam korkusu var

ya arkadaslar ya sız bela arıyosunuz yada ben cok sanslıyım

bu forumda ben ne benım kadar dısarı cıkan nede benım kadar gezen bırını daha tanımıyorum ( hogan harıc ) :)

ben yerı gelıyor aynı gece ıkı faklı kızla bulusuyorum 2 yılı gectı turkıyedeyım ya bugune kadar bır kısı de bana gelıp bır sey demedı

ya madem ıssız yerler madem tehlıkelı ne ısın var arkdasım senın gece vaktı orda

ılla dısarı cıkcaksınız dımı benım onerım su haftada 1 gece mı cıkıosunuz 3 hafta cıkmayın 4.hafta adam gıbı bır yere gıdın hem tehlıkenız olmaz hemd ebole derdnız

yok ıste ben sole adam dovdum ben bole adam dovdum sole kavgaya grdım yau bundan kıme ne

hangı yuzyılda yasıyoruz neyın egosu bu adam dovmeler ooopp dur bakalım bız doverızler falan kıme bu sınır kıme bu asabıyet

sakın olun az

adam gıbı yerlere gıdın mantıklı olun duzgun kısılerle takılın

kavga etmeyın bu kadar basıt

sız dunyanın en ıyı dovucusu olun sokakta dayagın kralını atrlar sıze

yaoutube dekı palavraları bır kenara brakalım ve mantıklı dusunelım adamın elınde sılah var ulan manyak sen en ıyısı olsan yaptgın sporun 20m ılerden kursunu yedınmı yere yapısıp kalırsın ne sporu sokak burası

a kı ılla ben kendımı korucam manyagm ben duramam dersenızde ole cok ugrasmaya gerek yok ole sokkata kımse dovus sanatları bılmez zaten alın bı musta baktınız bısey oluyor vurun suratına karsıdakının zaten kalkamıcak . aman a sakın bunu normal ınsnalara yapmayın akıllı olun bunu ancak bıcak cekmıse yada gasp tarzı bısey yapıcak olana yada sızı sokakta tek sıkıstrana yapın . ole oooppp bılader sen benım kıza baktın gel buraya deyıp kemık kırmanın alemı yok

2157, Cattleya, Cidade de Deus ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  6. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Danny Boy her yorumunu zevkle, merak ederek okuyorum.

İyi ki BFTR'desin.

Danny Boy bunu beğendi.
  7. soniqq

soniqq Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    kavga da kondisyon en önemli etmendir. tabi vücudu sağlam birisi için konuşuyorum ve teknik bilen. eğer kondisyon sağlam ise kolay kolay yıkılmaz. bizim insanımız teknik bilmiyor pek kafa göz odun gibi dalıyor hemen bunları da ufak haraketler ile bloke etmek çok kolay aslında sadece biraz refleks gerekiyor. karşınızdakine karşı sadece kendinizi savunursanız pek agrasif dövüşmezseniz karşınızdaki adam zaten en fazla 2 dakika içinde kendiliğinden bırakır o kavgayı isterseniz yere yatırırsınız isterseniz insan gibi konuşursunuz sizin vijdanınıza kalır yani sonrası..

karşınızdaki teknik biliyorsa zaten size kolay kolay saldırmaz.. saldırsa da büyük ihtimalle hak etmişsinizdir:) bu durum da ortada teknik kapışır tekniği üstün olan sokakta her zaman kazanır zaten. ama dediğim gibi dövüş sporları konusunda bilinçli insanlar özelliklede boks yapan kimseler kolay kolay saldırmazlar çünkü karşa tarafa verebilecekleri zararı bilirler. sokakta birisi saldırırsa tekniğiz ile savunun saldırmayın ve kondisyonunuz ile karşınızdakinin yorulmasını bekleyin kavgayı başlamadan bitirin.

vücutcuu bunu beğendi.
  8. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    bende boksörüm orta 3 e gidiyorum benim okulda hiç kimseye karıştığım görülmemiştir veya sokakta herneyse dışarıda dövüşmem ama ring içerisinde estiririm.boksör ringte dövüşmeli zaten sokakta değil.boksu boks olarak yaparsanız birşey elde ederseniz yoksa boşa.yani egonu tatmin etme amaçlı yaparsansa okulda hava atmak adam dövmek bu tür işler için boksu kullanırsansa pek iyi birşey yapmıyorsun demektir.önce sporcu gibi davranmak gerekir.önce güzel ahlak sporcu disiplini olacak birde sonra cesaret olacak boksör adam biraz yürekli olacak daha sonra kondisyon eğer yürekle beyin yoksa yumruklar bir halta yaramaz.Ben bunlara çok karşıyım bizim sınıftada var böyle çocuklar yaa ben gerçek dövüşte bokstaki gibimi dövüşcem diyo bana ben ne diyorum hiçbirşey cahilin yanında kitap gibi susacaksın bu düşüncedeyim hiç bahsetmiyorum yok ben öyle yaptım rignte böyleydim falan orası okul zaten eğitim öğretim yuvası boks salonu değil bırakın okulda dövüşmeyi bu konulara girmem bile istemem yani ayrıca çok alçakgönüllü ve efendiyim bir sporcuda bunlar olmadıktan sonra ne halta yarar size soruyorum örnek yanımdaki oturan boğa boyu 170 se kilosu en az 75 80 :D bana diyorki sen bana vurabilirmisin falan sessiz sakinim ben biraz ondan üstüme geliyor ama hiç karışmıyorum ben yerimizide değiştirdik artık en sinir olduğum şeydir ya bu adamlar Allah bu düşüncede olanları kahretsin! ne saçma bir düşüncedir bu ulan futbolu ne için oynuyorsun tenisi voleybolu ne için oynuyorsun bizim insanımız birtürlü anlayamıyor bunun spor olduğunu bunu adam dövmek için bir araç olarak görüyorlar mesela bizim sınıfta siyah kuşak bir karateci var be **** neyse küfür etmeyelim önce ahlak hem kara kuşak olmuş hemde bugün geldi dediki ben gidecem1-2 muay thai yapıcam teknikleri öğrenirim sonra bırakırım sonrada vg yaparım öyle sinirleniyorumki anlatamam boyu 150 kilosuda 30 var belki benim yarım kadar duruyor kafa tutuyor ben bunlarada birşey demiyorum neden çünkü kendiminz iki katı ağır torbalarla çalışıyorum ve birde gözümde karşımdaki adamı değerlendiriyorum ben buna vursam ne olur diye :D gerek bile görmüyorum o kimki diyorum yani bu düşüncede olmanız lazım tüm dövüş sporları meraklılarına sesleniyorum meraklı olmak demek bu dediğim gayelerden birisi için meraklı olmak değildir ruhunda hissedersin.Adam giymiş mesela okulda türkiye boks federasyonunun hırkasını arkasında yazıyor amblemide var bu adam mesela ben 20 m den rahatça anlayabiliyorum ben tehlikeli adamım bana yaklaşmayın yıkarım buraları kırarım ağzınızı burnunuzu demek istediğini :) bumudur boks yapmak bu mudur sporculuk önce ahlak önce ahlak.bırakın iyi dövüşmeyi adam olacak ilkönce.trabzonda olduğum için çok şanslıyım boksta ilerlemiş bir şehir gerçekten babam anlatıyor bazı adamları gerçekten mükemmel boksörler varmış ama hepsi sonradan kötü yollara sapmışlar işte burda sporculuk ruhunun devreye girmesi gerekiyor o yaptığı antrenmanların hepsi boşa gider artık doğru yoldan ayrılmıştır çünkü.Ben kimseye karışmadan bir türk sporcusu olarak yolumda ilerleyeceğim inşallah önce türkiyede adım duyulacak sonra avrupa tüm dünya benim elimden türk bayrağını görecek göndere çekeceğim inşallah doğru yolda olduğuma inanıyorum boksu boks olarak yapmak gerekli herkese diyorum eğer isteğiniz varsa durmayın ilerleyin.önce istek olacak ondan sonra çalışmak.aslında hepsini boşuna anlattım yinede anlayanlar çıkar belki.birde annemi razı edebilsem biliyor boksun zararlarını ya tamam zararları varmı var yüzde yaralanmalar olur bu dıştan yaralanma bunlar hiçbirşey 1 haftada geçer zaten burun kırığı hariç.Benim korktuğum beyinle ilgili olan rahatsızlıklar mesela boks maçlarında çok ölüm oluyor bunları sebeni beyin kanaması bakıyorum adamın yüzünde hiçbirşey yok burnu bile kanamıyor hastaneye kaldırılıyor ve ölüyor bunları annemde biliyor nasıl izin versin boks yapmama siz ne dersiniz bu konuda? acaba boks kasklarının önü kapalı olsa olmazmı? belki beyin için pek işe yaramayabilir ama hiçdeğilse yüzümüzü korur böyle bir düşünce olmadımı hiç ben boks kaskının koruduğunu düşünmüyorum pro lardan farkımız yok yüz açık yani ne farkeder.soniqq in dediklerine katılıyorum teknik bilen birisi ya bırakın tekniği falan zaten bir boksörde gerçekten sporcu ruhu varsa durup dururken olur olmadık yerde birisine saldırmaz.bunları konuşmak bile saçma ya aklınız nerde.çok zor durumlar için birşey demiyorum bak bu konudada danny boy haklı gecenin o saatinde ne arıyorsunuz dışarıda belanızımı öyle tenha yerlerde dolaşırsanız kim olursanız olun ölme şansınız bile olabilir sokak serserilerinde her çeşit alet edevat vardır mazallah ölümle sonuçlanabilir o yüzden saat 9 dan sonra doğru eve gideceksin gece hayatını bırakın sporcu adam gece uyur alkol tüketmez veya neyse gerisini anlarsınız.

9. ayberk228

ayberk228 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yukarlarda arkadaşın birisi sıklet farkı önemli yazmış buna çok katılırım.
    Ve son sözüm taksim'de olması lazım bir tinerci tarafından bıçaklanarak öldürülen Sat Komandosu(Hatırlayanlar vardır muhakkak). Bakın ne diyorum öldürüldü. Kavga etmek kadar pis birşey yok. Bildiğin kahpe dövüşü. Özellikle karanlıkta kavga etmek çok tehlike.
    Günümüzde kavga edecekseniz ailenizin,işiniz,imanınızın kısacası geleceğinizin olmaması lazım. Ölmek var öldürmek var. her ikiside birbirinden soğuk.

2157 ve vücutcuu bunu beğendi.
  10. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

Boksör sokakta değil ringte hünerini göstermelidir. Ama senin sorunada cevap vereyim

-kendi ve karşısındakilerin yaşı
    -bulunduğu ortam (sırtı duvarda olmalıdır)
    -kendi fiziği
    -karşısındakilerin fiziği
    -karşısındakilerin spor geçmişi

bunların hepsi dövüşebilceği kişi sayısını etkiler.

Son düzenleme: 5 Ocak 2012
  11. Swager

Swager Üye

Beğenileri:
    391
    Ödül Puanları:
    73
    ben dersane çıkışında bazı sebeplerden dolayı kendimden 1 yaş büyük biriyle dalaşmıştım.sonradan öğrendim ki adam 8 aydır boksa gidiyormuş.benim reflekslerim kalecilikten dolayı çok güçlüdür.bana bu yumruk attı adam biraz çekilsemde yumruk karnımı sıyırdı çok can yaktı sonra çocukla boğuşmaya başladık bi anda.en sonunda bacaklarından kaldırıp sırtını kaldırıma çarptım kurtuldum.bazen benim gibi tek kişi 1 boksörü alt edebilirken(şans faktörünün etkiylede olsa) bazen 10 kişiden 7si dayak yer 3 kaçar mesela :) sokakta kavga etmek iyi değildir hiçkimse matrix değil adamda silah varsa kurşnlardan mı sıyrılcaksınız :D

12. kajaga

kajaga Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bu konu hakkında kesin bir yargı bildirmek doğru olmaz
    boksörün tecrübesine ve karşısındaki kişilerin tecrübesine bağlı

13. wronaldinho

wronaldinho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Bundan 2 sene önceki olayı anlatayım.Ben kickboxa başlayalı 6 ay olmuştu.Oturduğum yerde açık bir garaj vardı.Kendi kendime futbol oynuyorum ve 4 çocuk bana uzaktan laf attılar.Biraz ağız dalaşı yaptık ve iş ciddiye bindi.Bende gittim ilkine çok sert bir yumruk attım.ikincisi üçüncüsü geldi onlarıda devirdim zaten dördüncüsü yanıma bile yaklaşmadı.Hocamın bize öğrettiklerini uyguladım yani teknik bir kavga yaptım.Kısacası bir dövüş sanatı bilen kişi karşısındakine göre daha teknik oluyor ve nereye vuracağını iyi biliyor.Ama tabi bellide olmaz şansa bir vurur sende şaşırırsın.O zaman ben 14 yaşındaydım şimdi 16.Tabi benden yaşça büyüklerin kavgası nasıl olur bilmem.:):):)

14. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    vay be ne yazı yazmışım zamanında insan bir beğenir :)

15. okan1997

okan1997 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Bende baslayacaktım arkadasla arkadas eylüle kadar uşağa gitti tek basımada baslamaya cekınıyorum ortam felan fiyatıda uygun aidat olarak 50 tl veriyosun o kadar.
    Kavga konusuna gelince sokakta hiçbir şey düşündügümüz gibi olmayabiliyor ben yiyceğim dayaktan korkmam ama dövdüügm zaman basım belaya girer diye korkarım cünkü bir tanıdıgım 17 yaşında koca adamla kavga etti adamı ambulansla goturduler simdi mahkemesi cıktı kavganın adı bile kötü kardeşim benım böyle konusuyurum ama belki yarın biri anama sövse bende kavga ederim ama anayada sövse alltan almaya calısmak en dogrusu ALLAH hepimizi kaza beladan uzak tutsun
    İYİ FORUMLAR

16. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    her zaman demişimdir elinde silah yada bıcak varsa en iyi yapılacak şey arkanı dönüp kaçmaktır

artislik yapmaya gerek yok

ttolga1111 ve 2157 bunu beğendi.
  17. ttolga1111

ttolga1111 Yeni Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım boks ringte yapılır savunma sporu falan dıyonuzda elbet bir gün sizde kavga ediceksiniz boks yapacan bide dayakmı yıycen tabiki en az 1 kişiyi döver rahatlıkla.savunma sporu falan dıye rek lafı yumuşatmaya çalışmayın kavga sporu işte xd.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:27 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:25 ----------

4-5 kişiyle dövüşürken arkadan biri spoyla vursa yere yığılır kalır demiş normal adam olsa ucacakmı sankı arkadan sopayı yiğince napsın adamlara paramı versin kavga etmeyelim diye hem taaa nezamanın konusunun nıye one tasıdınız xd

18. NESTOR

NESTOR Üye

Beğenileri:
    179
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    dünya
    öncelikle boks ve türevi olguları spor kelimesi çerçevesinden çıkartmak lazım,
    insanların birbirine vurduğu patakladığı şeylere spor demek spor kelimesinin doğasına aykırıdır,

ikinci olaraksa karşındakini pataklamak yerine parmağınla gözüne bikez dokunsan zaten anında saf dışı bırakırsın, illa kafasına burnuna suratına bedenine vurmaya bitarafını kanatmaya fiziksel zarar vermeye gerek yok...

az ve öz hareketler daha etkilidir

19. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    Çok mu boks yaptın?

20. M0ssento

M0ssento Yeni Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    gülmeyin ama ben belime demir uzun ayakkabı çekeceklerinnden takıyorum :D karışan olunca çıkartıyorum döner bıçağı sanıp kaçıyo ahaha :D

Sayfayı Paylaş