Bir Bayan İçin Fitness Önerileriniz Nedir?

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve sesil tarafından 13 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 40 üye.
  1. Arman Aslan

Arman Aslan Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    1. Kademe Fitness Antrenörü
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Öncelikle geçmiş olsun.. Deadlift ve hyper ı ağırlık kullanmadan yapınız. İkinci nokta iki hareketide yarım yapınız. Bu şekilde yaklaşık olarak 7/10 gün her 3 günde bir bu iki hareketi yapınız. Daha sonra tekrar görüşelim. Planın devamı hakkında yardımcı olacağım. Daha önce bi çok kez bel ağrsı, bel fıtığı vakalarıyla karşılaşmıştım.

~1. Kademe Fitness Antrenörü & Personal Trainer~

facebook.com/ArmanAslan

2. Arman Aslan

Arman Aslan Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    1. Kademe Fitness Antrenörü
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Zayıflama sorunu atladım. Ona gelecek olursak 30 dk koşunu interval şeklinde yaparsan ve süreyi 20 dk ya düşürürsen daha çok fayda görürsün. İntervali ise haftada 3 yada 4 gün uygulamalısın ve bacak çalıştığın günler interval yapmamalısın.

Beslenmeye gelelim. Gün içinde tükettiğin besinleri açıkçası bilmem gerekiyor sağlıklı yardımcı olabilmem için. Tükettiğin karbonhidratlı besinlerin glisemik endekslerini kontrol et ve yüksek olanları değil düşük olanları seçmeye özen göster. Saat 7 den sonra karbonhidratı kes. Acıkırsan akşamları 1 kase yoğurt tükwtebilirsin. Gün içinde min 2 lt su tüket.

~1. Kademe Fitness Antrenörü & Personal Trainer~

facebook.com/ArmanAslan

3. Gizem+

Gizem+ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    merhabalar, ben aranıza yeni katıldım :)
    öncelikle bir konuda yardıma ihtiyacım var, yardımcı olursanız çok sevinirim :)
    ben yaklaşık iki yıl önce 83 kiloydum.Şu an 60 kiloyum.Boyum 174.kilomdan pek şikayetim yok yani şöyle 58 falan olsam benim için yeterli.fakat vücudumda biraz sarkmalar oluştu.çevremdekiler bana bu konuda inanmasalar da ben hissediyorum.özellikle iç bacak kısmımda oldu bu.spor salonuna yazılmayı düşünüyorum.vücudumun toparlanması için ne kadar bi süre gitmem lazım minimum olarak?salondan ayrıldıktan sonra kendim ne yapabilirim sporu bırakmamak adına yani neler vücudumu korumama yarar sağlar?şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum,sağlıcakla kalın!

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Bu tür zaman tahminlerini kimse yapamaz. Yaş eğer fazla ilerlemediyse, kilonu koruduğun takdirde -yani, inişler çıkışlar olmazsa-, zamanla deri toparlayacaktır. Bu arada özellikle bacak kaslarını kuvvetlendirecek hareketler yaparsan(squat gibi) derinin altını kısmen kasla doldurarak süreci hızlandırırsın. Kadınlarda kas gelişimi çok yavaş olduğu için, bu süreç hızlı gerçekleşmeyecektir. Ondan kilo kontrolü çok dah önemli.

Bence spor salonu için kendine bir süre sınırı belirleme. En az bir yılını salonda geçirmeyi hedefle. Sonrasında gelişme durumuna ve senin egzersizleri öğrenmene göre bir plan yaparsın.

5. Gizem+

Gizem+ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yardiminiz icin ckk tesekkur ederim oncelikle. 18 yasindayim yani yasim genc :) kimi yerlerde squat tarzi hareketlerin sikilastirmak yerine bacaklarin kalinlastirdigi yaziyor. Ne kadar dogrudur siz daha iyi bilirsiniz tabi. Sikilasma ve incelme adina pilatese yonelmem benim icin iyi bir tercih olur mu acaba?

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Dediğim gibi kadınlarda kas gelişimi çok yavaş. Hele de diyet yaparken neredeyse imkansız. Ancak ilk egzersize başlandığında cüzi bir gelişme olacaktır. Squat çok daha yararına.

7. Gizem+

Gizem+ Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Tekrardan çok teşekkür ederim, önerilerinizi uygulayacağım

SCHWARZXXL bunu beğendi.
  8. pinklove

pinklove Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Mrb. Öncelikle böyle bir forum buldugum için çok mutluyum :)Ben yenı spor solonuna yazıldım hep ıstememe ragmen eşim xbox dıe bır oyuna fıtness programı yukledı ve evde plates ve cardıo agırlıklı calısdım tabı hiç birşey olmadı sadece zayıfladım duzenlı yapmadıgım için hemn geri aldım .1:60 boyunda 56 kılodayım vucudumda omuzlarım dar olsun istıyorum fakt cok dık ve kalca genişliğimden daha fazlalar gogus ,omuz , ust kol ,gobek , bel , ve ust bacak yağlı bolgelerim ben hocaya bacak kası ıstedıgımı ve kalca genısletmk ıstedıgımı soyledım , buarada kas oramım olcumlerde az çıkdı , verdıgı program hep sırt kol dambıl , gobek ıcın mekık yrm mekık galıba ıkı tanede aletle ust bacak alt back program yazdı 30 dakka kosu bandı yanlız hiç hosuma gıtmedı ve gıdesım yok spora okudum yazıları anladım okdr kolay değik kas ypmk farkındayım ama benım sorunlu ve yaglı bolgelerımı 15 kilo agırlıkla calışmamın bana ne faydası olucak onu anlamadım once kılı verıp kas ıstemıyorsak sonra agırlıklaçalışmak gerekmıyormu? Sadece kollarım ağrıyo spor sonrası okadr agır geliyokı o 15 kilo . Ben alt benım üstdrn geniş belim ince olsun ıstıyorum bu ımkansız değil sanırım programımı cekıp atabılırım yanlıs anlaşılmak istemem hocaya guvendım ama en baştan bu programla başlamak doğrumu onu sorguluyorum sadece :(

9. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    sn. pinklove size iyi haberler veremeyecğim bölgeesel zayıflama bölgesel kilo alma yoktur. yaratılıştan omuzunuz genişse ancak kalça proteziyle kalçanızı omuzunuzdan geniş yapabilirsiniz bu arada başka hiçbir yerden de kilo almamış olursunuz bunu tavsiye olarak değl tarif ettiğiniz traşa cevap olarak söyledim. Bence elinizdekinden memnun olun. Size çok ağır gelen bir kilo varsa kullanmazsınız, hafifinden başlarsınız bunun büyük bir sorun olduğunu sanmam. kas geliştiremezsiniz boşuna endişeye kapılmayın 15 ,20, 30 kilo da kaldırsanız geliştiremezsiniz sadece fit ve seksi olabilirsiniz fazlasını yapamazsınız korkacak bişi yok bu başlığı o yüzden açtılar zaten korkmayın diye.

10. alpwer

alpwer Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
  11. ninamyers

ninamyers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Slm herkeze,
    öğrenmek istediğim bir kaç şey var,benim branşım jimlastik 10 senedirde plates yapıyorum.son 1 senedir kalça sevdasına:) fitness yapmaya başladım ,ağırlıklarla suquatın çeşitli versiyonları vs.beslenmemede özen gösterdim ,ama fazlamı özen gösterdim anlamadm .belim çok fazla kalınlştı keza bacaklarımda öyle:(günlük beslenmem protein ağırlıklı tabağımıda büyültmedim açıkcası.spor sonrası balık lor peynir fındık yoğurt mutlaka yiyorum kalınlaşmama neden bumu? yoksa bilmediğim başka bir püf noktasımı var.yardım lutfen

12. ottontw

ottontw Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    38
    Beliniz kalınlaştı kalçanız dolgunlaşmadı mı? Seated bar twist yapıyo musunuz?

13. ninamyers

ninamyers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ben komple kalınlaştım,twist değilde haftanın 2 günü plates yapıyorum karın bel ağırlıklı

14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Squat yapan birinin bacaklarının kalınlaşması gayet normal bir şey. Çünkü squat kalçayı çalıştırdığı gibi en az bir o kadar da bacakları çalıştırır.

Bel kalınlaşması durumuna gelince. Squat buna da neden olabilir. Sonuçta bel çevresindeki kaslar da dengeleyici olarak harekete dahil oluyorlar. Ancak bunun kalçadaki gelişimi gölgeleyecek kadar fazla olması pek muhtemel görünmüyor.

Eğer yağ oranı aynı ama bel ölçüsü artmışsa evet, bel bölgendeki kasların büyümüş demektir. Ancak yağ oranında bir artış varsa, bel çevrenin ölçüsündeki artışın nedenlerinden biri belki de en önemlisi yağlanmaktır.

Eğer yağlanmadığını, bel ölçündeki artışın nedeninin kaslarının büyümesi olduğunu düşünüyorsan, kalça için izole egzersizler tercih edebilirsin. weighted hip raise gibi... gerçi bunda da illaki bel kasların çalışacaktır. Ama tamamen kalçayı izole edeyim de çalıştırayım diye düşünürsek bir hareket bulamayız.

15. ninamyers

ninamyers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    YANİ SİZCE SPOR SONRASI ALDIĞIM BESİNLER BUNA NEDEN OLMAZ GİBİ GÖRÜNÜYO DOĞRUMU ANLADIM.Kİ BÖYLEYSE GÜNLÜK KALORİ ALIMIMAMI DİKKAT ETMELİYİM

16. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    antrenman öncesi ya da sonrası neyin ne kadar yendiğinin pek önemi yok aslında. tamam dikkat edilmesinin hiç bir zararı yok. belki faydası olabilir. Ama en önemlisi günlük kalori alım miktarı. Amaç olanı korumaksa günlük kalori ihtiyacı kadar besin tüketilmeli. Amaç kilo vermekse azını, kilo almaksa fazlasını... Eğer sen alman gerekenden fazlasını tüketiyorsan kilo alacaksın.

Kafan karışmasın. Sen amacının kalçayı büyütmek olduğunu yazmışsın. Elbette senin istediğin kas olarak büyümesi. Yani kalçana bir şeyler eklenecek. Bu sebeple elbette günlük kalori ihtiyacından fazla yemen gerekiyor. Kas kazanımının yanında bir miktar yağlanma olması normal. Kalçanı istediğin hacme soktuktan sonra da aldığın yağları eritmek için bu sefer günlük kalori ihtiyacından azını tüketip, fazla yağlardan kurtulmayı hedeflemelisin.

Bunların detaylarına girecek olursak çok uzar. Temel mantık bu. Bu doğrultuda araştırma yapabilirsin.

17. ninamyers

ninamyers Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ANLADIM .TEŞEKKÜR EDERİM

18. kaldıray

kaldıray Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    fotoğraf
    Yer:
    marmaris
    ne kadar sağlıklı kilo alınsa saf kas alınamıyor. şimdi kasları mümkün olduğu kadar koruyup yağ yakma zamanı. definasyon bu sipoorun kilo almaktan daha zor kısmıdır.

19. alias.bess

alias.bess Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bir kere, cardio yap diyen arkadaşların hepsini kınıyorum. Daha doğrusu en iyisi cardio diyen arkadaşları. Hiç mi araştırma yapmıyorsunuz, okumuyorsunuz anlamıyorum. Ben de bayanım 5 yıldır fitnessla iç içeyim, 3ayda karın kasları ve alt bacak kaslarınız nasıl fazla oldu mantıken anlayamadım. 40 kilo calf raise girmediğinize göre öyle birşey imkansız. Ben haftada 4 kere en.az bir bayanın çalışmasi taraftariyim kendi tecrübe ve.bilgilerime göre. Iki kere alt vücut iki kere de üst vücut komple dambil ve kendi ağırliginiz karışık olacak sekilde çalışarak. Cardio yu 20 dk ENFAZLA antrenman sonrası haliniz kalırsa ama kalıyorsa zaten anteenman pek verimli geçmemiş olabilir.

SCHWARZXXL ve kaldıray bunu beğendi.
  20. batuhanaltay

batuhanaltay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    tabıkıde pilates ; hem düzgün fizik hem duruş bozukluklarına birebir ; istanbul bakırkoy ve çevresinde santa maria pilates var zuhuratbaba ışıklarda;orayı tavsiye ederim size.

Sayfayı Paylaş