Bilgisayar Programı- Beslenme Takip

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Lightnin tarafından 27 Şubat 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 12 üye.
  1. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    Mineraller de eklenebilir mesela

2. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    Başlık altında offtopic, kişisel tartışmalara neden olabilecek mesajları sildim ve editledim, konu üzerinden devam edelim lütfen...

Lightnin, nofear, -RevoLt- ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Verdiğiniz sitedeki tüm besin içerikleri ekleyeyim diyorum. Popüler olanlar üstte yer alsın. Fazlasının zararı yok, gıdaya o besin içeriği girilmezse o alan boş kalır en fazla.

-RevoLt- bunu beğendi.
  4. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Az önce arayüzü yeniden şekillendirdim. Alt kısıma kalori, karbonhidrat, protein, yağ değerlerini gösteren 4 kutu ekledim. Detaylı incelemek isteyenler için ise sağ kısıma detaylı liste oluşturdum. Tüm içerikleri oraya ekledim.

Bundan sonra temel olarak iki aşama kaldı. Programın algoritması ve listeye ürünler eklemek. Bir aksaklık olmazsa bu hafta içinde bitireceğim.

Jacklifter ve -RevoLt- bunu beğendi.
  5. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    sabırsızlıkla bekliyoruz :)

6. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Konuya yeterli ilgi gelmediğinden forum üyelerinin böyle bir programa ihtiyaç duymadıkları kanaatine vardım. Şimdilik projeyi kendi elimde tutacağım.

-RevoLt- bunu beğendi.
  7. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    bu kadar ilgi yeterli oldugunu dusunuyorum,zaten program hazir olduktan sonra herkezin ilgisini cekecektir,tabi bunu yaparsaniz :)

8. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    ben de aynen katılıyorum.çıkarınızı düşünmeden bizler için bir şey yapmaya çalışıyorsunuz ama biz kalkıp saçma sapan yorumlarla sizi baltalıyoruz.
    ben de aynı şekilde davranırdım.

Lightnin bunu beğendi.
  9. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    fesat dusunceler kokusu aliyorum..laf sokmak yerine daha faydali islerde bulunabilirsin ,"fitness girls" makaleleri acmani veya baska bir isle ugrasmani tavsiye ederim

Lightinin,madem bir yola cikmis bu foruma faydali olacagim diye bunu sence sirf benim yorumumla mi yapmayi birakacak? sacma bir dusunce.
    eger gercekten yapmak ve bu foruma faydali olmak isteseydi zaten simdiye kadar program hazir olmustu.

interneti cok ciddiye aliyorsun ,bu forum ogrenmek ve bilgilenmek icindir.. laf sokmak gibi fesat dusunceleri sosyal hayatiniza yansitabilirsiniz.

Son düzenleme: 7 Mart 2013
    Pulbiber072 bunu beğendi.
  10. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    Katılıyorum asıl ilgi program yapıldıktan sonra ortaya çıkar ve ilgiden kastın ne anlamadım özel mesajlar atıp hergün nasıl gidiyor bitti mi? aslansın koçsun yaparsın sen bu işi seni bekliyoruz gibi mesajlar mı bekliyordun? Yaparsan ben dahil çoğu kişinin işine yarıyacak bir program olur yok yapmazsan veya yapamasan da birşey kaybetmeyiz.

Chomoloko bunu beğendi.
  11. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    yukardaki üyenin lightinge attığı "aşağılayıcı" postu modlar silmeden okusaydın hakvermezdin bu şahsiyete.

düşün bi
    sen hiç bir çıkarın olmamasına rağmen sırf forumdaki insanlar faydalansın diye bir program yazıyorsun ben gelip "ne kadar saçma bir şey" diye cart curt konuşuyorum.sence de sen "gerekli ilgiyi" haketmediğini düşünmez misin?

12. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    Bu yorumundan sonra fesat bir kisilige sahip olman disinda ayni zamanda yalanci biri oldugunu anliyorum

simdi soyle bana Nerde gordun benim "ne kadar sacma bisey" diye bir yorum yazdigimi? Yoneticilerden rica edebilirim gecmisime donmelerini,eger ben boyle birsey yazdiysam ben bu forumu birakirim.
    Tam olarak ne yazdigimi hatirliyorum "bir halt yapacaginiz yok,sadece baslik acmanizla kaliyorsunuz" hatirladin mi?

dedigim zaten dogru cikti lightin zaten bu yuzden yapmayi birakmadi
    bir kisi bu foruma faydali olacagim diyorsa bir kisinin yorumuyla yapmayi asla birakmaz,eger birakirsa zaten gercekten yapmak istemiyodur ve senin gibi cocuksu dusunuyodur.

Sana sunu soyleyebilirim,bu uslubun ve dusuncelerin ile cok fazla yol alacagini sanmiyorum

bu sana yazdigim son bir cevap,yalanci ve fesat insanarla hic bir zaman muhatab olmadim ve hic bir zaman olmayacagim

Pulbiber072 bunu beğendi.
  13. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Arkadaşlar burada forum adına yapılacak olan güzel bir program var... siz bunu beklemek ve yapımcısına destek olacağınıza; bir birinizle tartışıp, adama dil çıkartıyorsunuz. Ayıptır. Tartışmanızı özel mesajdan yapın.

14. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Bu proje saatlerimi alıyor. Ki ben gün içerisinde kendime dakikaları zor ayırıyorum. Buraya girip: Bu programı destekliyorum, olursa kullanırız demek bile 30 saniye almaz. Haliyle ben de bu kadar üşengeç olunmayacağını, ilgi olmadığı için yazılmadığını düşündüm. Yoksa ben saatlerce uğraşayım, bir de bir sürü besinin tek tek verilerini ekleyeyim, adam gelsin 30 saniyelik yorum yazamasın ama kullansın. Ne ala dünya...

Ben bu programı, bu forumda aynı şekilde saatlerini harcayarak benim öğrendiğim ve başkalarının öğreneceği bilgileri yazanlara teşekkür amaçlı paylaşmayı düşündüm. Proje amaçlı olarak da kullanabilirim ilgi olmazsa. Fakat konuyu açma, yapımdan önce durumu paylaşma sebebim bellidir. Sizin böyle bir programı isteyip istemediğinizi öğrenmek, eğer istiyorsanız içerisine daha başka neler eklenebileceğini söylemeniz. Size istediğiniz gibi şekillendirme imkanı sundum. Şurası böyle olursa daha iyi olur, şunu da ekleyelim, şu butonlar yukarıda olursa daha iyi olur... Hiç kimse çıkıp da bu kadar seçenek sunmaz.

Sunduğum emeğin, ufak da olsa bir karşılığını görmek hakkımdır. Buna itiraz edenlerin, emeğin ne olduğunu bildiğinden şüphe ederim.

Tartışmaya girmemek için kişisel yorumda bulunmayacağım.

Ek olarak belirtmek isterim ki, bu programı zaten yapacağım. Buraya konu açma amacım, yapıp yapmayacağımı sormak değildi. Yukarıda açıkladım.

Son düzenleme: 8 Mart 2013
    -RevoLt-, Zerk ve Turquase bunu beğendi.
  15. Turquase

Turquase Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Düşünce gerçekten harika.
    Emeklerin için çok teşekkürler.
    Emin ol program hazır olduğunda çok daha fazla sayıda övgü alacaksın.
    Hayır duasından köşeyi dönersin eminim :)

Tekrar teşekkürler.

Lightnin ve Zerk bunu beğendi.
  16. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    düşünce çok güzel umarım başarılı şekilde faaliyete geçer..

Lightnin bunu beğendi.
  17. Jacklifter

Jacklifter Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    CrossFit Level 1 Trainer
    Yer:
    Ankara
    Bende zamanında my fittness pal ve benzeri programları kullanmayı denedim fakat pek ısınamadım. Kullanıcıların ihtyaçlarına göre gelişen bir program mükemmel olur. Kullanıcı sayısı artarsa zaten büyük bir data oluşucak ve kullanımı kolaylaşacaktır.

Ayırdığınız zaman ve emek için teşekkür ederim.

Lightnin bunu beğendi.
  18. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Peki bir sorum var; ortak bir data'sı olacak mı?
    Yani o olay nasıl olacak ki? Online bir veritabanı olması gerekiyor... Diyelim ki biz bir şeyler ekledik, data dosyasını sana mı göndereceğiz ve sende onu güncel mi tutacaksın?

19. Pulbiber072

Pulbiber072 Üye

Beğenileri:
    501
    Ödül Puanları:
    103
    İstek olup olmadığını madem anlamak istiyordun "Yararlı olur" ve "Gerek yok" diye şıkları olan bir anket açsaydın. Ek olarak birşeyler eklenmesini isteyenlerde yorumunu yapardı. Sen şunun farkında değilsin bu forumu sadece bugünün kullanıcıları kullanmayacak yıllar sonra başkaları da bu forumda olacak. Ayrıca sen bu programı forumdan öğrendiklerine karşılık bir minnet borcu olarak yaptığını söylüyorsun madem öyle bi yöneticiye mesaj atardın yaparsam yararlı olur mu diye fikrini alırdın yapar koyardın ve belkide senelerce bu program bu forumun üyeleri tarafından kullanılırdı. Kimsenin hazıra konduğu yok emin olabilirsin konuyu ilk açtığında düşünceni belirttiğin mesaja teşekkür edenler arasında bende varım ama şimdi böyle çark etmen senin hakkında başka şeyler düşünenlere hak vermeme sebep oldu. Bunlar benim kendi düşüncelerim doğru veya yanlış.

Chomoloko bunu beğendi.
  20. Lightnin

Lightnin Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    1) diez e birkaç kere mesaj attım. Konuyu açmadan önce ve açtıktan sonra. Bunu benim yerime kendinizi koyup nasıl da tahmin edebiliyorsunuz akıl sır erdiremiyorum doğrusu.

2) İkincisi anket demişsiniz. Kusura bakmayın, zahmet oldu yorum atmak. Bu kadar yorumu yazmaya üşenmiyorsunuz, fakat bir cümlelik mesaj yerine anket tercih ediyorsunuz. Fikir istiyorum, cevap değil.

3) O düşünemediğim kısmını da benim yerime akıl ettiğiniz için teşekkür ederim doğrusu...

4) Dar vaktimde böyle bir işe girişmekle, foruma tamamen sizin şekillendirebileceğiniz bir program önerisi sunmakla kesinlikle kötü bir karakter örneği sergiledim. Haklısınız.

5) Kendi programınızı kendiniz yapınız.

İlgili arkadaşlara

Program bitiminde sizlerin kullanabileceği şekilde programı yollayacağım.

Veri tabanını önceki mesajlarda da açıklamıştım yine açıklayayım. Bir metin dosyası halinde ürün bilgileri tutulacak. Yeni ürün girdiğinizde oraya kaydedilecek. Forumdan bu dosyayı paylaşarak, metin olarak bile kolayca paylaşabilirsiniz, yeni ürünleri kolaylıkla eklemiş olursunuz.

Jacklifter ve -RevoLt- bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş