Biceps sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Howthehell tarafından 4 Kasım 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Howthehell

Howthehell Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler bicepsler gelismiyor. Diger tum kaslar gelisiyorken bicepsin gelismemesi beslenmemde bi sikintimin olmadigini gosterir. Sorun antrenmanda ama neredeyse her yolu denedim gibi birsey. 4x12 4x8 3x12 3x8 5x5 10x10 3x10 hizli kaldirma yavas indirme. Veya ikisinide hizli yaptim ama olmuyor.
    Barbell curl, hammer curl
    Barbell curl, hammer curl, ters curl
    Dumbbell curl, hammer curl

Gibi programlar yaptim ama nafile. Var mi bu sorunla karsilasip bi yol bulan ?

2. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kollarımızın 3/2 si triceps geri 3/1 ise bicepslerimizdir . Hacim istiyorsanız bicepslerden biraz daha fazla olarak tricepslere ağırlık vermeniz lazım . Triceps & bicepsi ayrı bir güne al . 1 antreman biceps ile başladıysan diğer antreman tricepsle başla .
    Biceps için benim sana sunacagım ;
    Barbell curl / biceps z bar curl ( 1 anteman barbell diğer antremanda zbar)
    hammer curl ( diğer antreman iple )
    Scoot curl
    one arm cable curl(yerden) - ( bir antreman bunu diğer antreman ise dumbell curl)

Piramit sistem uygula ( 4x10-8-8-6) gibi 10 tekrardan yukarı çıkma 5 tekrardan aşşağı düşme .

https://www.bodyforumtr.com/threads/biceps-antrenmanı.8300/
    https://www.bodyforumtr.com/threads/dağ-gibi-bicepsler.53123/
    Buralarıda inceleyebilirsin.
    İyi forumlar .

3. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Akışına bıraktım. Düzeldiler...

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    hammer curl ve reverse curl bicepse vurmaz zaten asıl amacı onların ön koldaki kas grupları anatomik olarak inceleyebilirsin...

ezbere iş yapma. 1-2 haftada bir tekrar sayılarını değiştir, ilk hafta 15x4 ikinci hafta 10x4 sonra 5x5 gibi yüklemeler yap. hareketleri çok düzgün ve yavaş yap, hızlı yapmak sana bir şey kazandırmaz yavaş indir yavaş kaldır. Orta kilo yapıyorsan bicepsin yandıgını hisset, yanmaya başladıktan sonra tekrar say 3-5 ekstra tekrar yapmaya çalış, o biceps yansın dumbellı set bittiğinde tutamayacak duruma gel. ağır kilo az tekrar yaparkende o kasın yırtıldığını hisset, bildiğin aşağıya indirirken yırtılacak o kas onu hissedeceksin. Kiloları iyi ayarla hareketi tam yaparmıyorsan veya hedefinden sapıyorsan kiloyu düşür. Ayrıca bicepse 2 hareket yeter, bulk yapıyorsan gerekirse haftada 2 gün girersin.bahsettiklerimi diğer kas gruplarında da uygulayabilirsin, her kas grubunda tamamen aynı olmasa da prensip temel olarak aynı. İngilizcen varsa kai greene nasıl anlatıyor onu dinle. Bir de en önemlisi çok kafaya takma :D

''mind muscle contraction'' ---- ''full range of motion''----

5. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hammer curl kol bolgesinin yandan gorunumun triceps biceps arasini gelistirerek hacim katmasini saglar azda olsa bicepsin uzun basini gelistirmede etkilidir . Kolda hacim alimi herkese gore degisebilir ama piramit sistemi en etkilisidir .. elite35 moduma da bir yandan katiliyorum . Gerektigi zamanlarda akisina birakmasini bilmelisin ..

LG-D610TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mr.Shoulders ve elite35 bunu beğendi.
  6. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Hammer curl hareketinde biceps yardımcı kas olarak 2.planda. hammer curl ün bicepse ciddi katkısı yok.

Hatta phil heath'in o muthiş ön kol genetiğinde bahsettiğimiz o kas gruplarını görebilirsiniz

triceps biceps arası ön kola bağlı olan ayrı kas grubu ve ön koldan yapışan diğer kaslar.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Sayfayı Paylaş