Berkay Türkkan-Soru & Cevap

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Berkay Türkkan tarafından 24 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Herhangi bir saç dökülmesi yaşamadım. 3 numaranın yakıştığını düşündüğüm için saçlarımı bu şekilde kesiyorum. Her gün duş aldığım için özellikle kış aylarında kurutması da çok kolay oluyor.

Thorm bunu beğendi.
  2. Hüseyin özbay

Hüseyin özbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Hocam Merhaba
    idolumsunuz vücudunuzun çok estetik
    sorum definasyondayım ancak protein yetersiz kaliyor bunu whey proteinle kapatabilirmiyim? Protein tozu kullanırsam yağlanirsın felan gibi kulağa mantıksız gelen şeyler söylüyorlar yani protein tozuyla definasyon olur mu? Beslenme programi mi değiştiremem o yüzden takviye kullanmak istiyorum

3. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim :)

Protein tozlarının yağlandırması gerçekten mantıksız bir düşünce. Protein tozu desteğiyle vücuda saf protein sağlanabilir fakat definisyon dönemi için tek başına yeterli olmaz. Hem antrenmanın hem de beslenme düzeninin genel olarak uygun hazırlanması gerek.

4. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    berkay hocam benim bi sorum olcak ne olur cevap werin.,
    ben vg yapıyorum 4 aydır beslenmeme cok dikkat ediyorum tuz şeker ekmek yağ kullanmıyorum kesinlikle bazen hile öğünleri yapıyorum sadece ..
    ben 64 kilodayım ama hep aynıyım kiloda biraz kas kütlesi oldu ama fazla irileşemedim yediklerime çok dikkat ettiğim için olduğunu düşünüyorum biraz yemek istediklerimden yesen zaten askere gidicem 3 ay sonra nede olsa orda dikkat edemeyeceğim beslenmeye ama sporu hala yapıyorum ben ne yapmalıyım sizce
    artık burdan sonra irirleşmek istiyorum o yüzden beslenmede değ,şlilklil yapıp canımın istedği şeyleri yesem ne olur artık pisikoljikmen yemek istesembile yiyemiyorum uzun zaman dır dikkat ettiğim için
    mesela annemin yaptığı yemekleri bile yemiyorum yağ tuz kullan dığı için abartıyormuyum önce irileşip kaslanmak istiyorum tozda kullanmıyorum ama tam olarak nasıl beslenmeliyim kilom 64 herşey den yemeyi düşüüyorum ama kesinlikle kola türü asitli şekerli meyve sularını tüketmiyorum

5. fatiko15

fatiko15 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Berkay hocam merhabalar.2 sorum var.
    1-Creatini antremandan önce 5 antremandan sonra 5 alırım hep.2 yıllık vgciyim bulikingdeyim 78 kgyim.Antreman sonrası üzüm suyu ile birlikte alıyorum creatini.Antreman öncesi nasıl almalıyım ? Çünkü üzüm suyu insülin hormonunu yükseltmek için yanında alınıyor.Antremandan önce bunun bir önemi var mı ?

2- 'Kol kücük bir kas gurubu bu nedenle 2-3 hareket gerekli ve çok çalışılmamalı' gibi bir efsane var.Ben şunu tecrube ettim ki 4-5 hareket ve 4 er set yapınca gercekten zorlanıyor ve kolumda daha once almadıgım olculeri aldım daha cok calıstırınca.39 cm oldu, 1 ay once 38di.Ozaman ben bu efsaneyi kendimce çürütmüş mü oluyorum ?

6. atakanelif

atakanelif Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakmayın önceden sorulduysa görmedim ben sorum şu fitness ile boy uzatmak istiyorum neler yapabilirim boyum 178 kilom 65 vucudum yağlı değil ancak boy uzamam durduğunu hissediyorum ve ergenlikten tam çıkmadan mümkün olduğunca uzun olmak istiyorum neler yapabilirim. teşekkür ederim şididen

7. Hüseyin özbay

Hüseyin özbay Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    öğrenci
    Hocam merhaba
    benim kilodan partnerimin zayifliktan sikayeti var :) sizde yanilmiyorsam bi donem cok zayifmissiniz ve istah acicilar sayesinde kilo almissiniz partnerime istah acicilari onerirmisiniz

8. stalaze

stalaze Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Lanet olası federall
    Yer:
    istanbul
    Proteın shakemi salona gitmeden evde hazırlıyorum antrenman bitimi hemen içiyorum. Proteın shake Antrenman boyunca hazır şekilde beklemesinin zararı varmıdır

9. mehmet zeybek

mehmet zeybek Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    bence spordan sonra yanıda getir hemen hazırlarsın zaten orda iç

10. Leo34

Leo34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam merhaba, spor hayatım ve yardımlarınız isimli bir başlık açtım. burada fitness bölümünde. ona göz atığ yardımcı olabilir misiniz. çok teşekkür ederim şimdiden:)

11. yurii

yurii Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam Merhaba , aklıma takılan bazı birkaç sorular var.(kemiriyorlar beni :) ) Malum bulk dönemindeyiz , 5. haftamdayım ve başarılı sonuçlar alıyorum . Sorum şu ;

-Haftada her kas grubunu 2 kere dinlendirerek çalıştırmak istiyorum , ama bir türlü denk olmuyorlar . ( Beslenme pro şeklinde sağlam )
    -Özellikle Göğüs bölgesinde çok hareket oldugu ve hacim için 4 hareket ne yapmalıyım ? decline veya pullover yer vermelimiyim ?

Yardımlarınızı rica eder ,
    Keyifli forumlar dilerim ...

12. dragox

dragox Üye

Beğenileri:
    953
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    BESYO- Nasm cpt- Corrective exercises
    Yer:
    İstanbul
    Berkay günde kaç saat uyuyorsun acaba?

13. NaturalBeast

NaturalBeast Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam merhaba
    Tek bir sorum olacak.Yaşım 18 95kgyim ve boyum 1.92 ne ilaç nede toz kullandım şu ana kadar vücut yapım profil fotomda gördüğünüz gibi. Sizce ek olarak toz veya ilaç almadan kol kalınlığımı kısaca mascularitymi kaybetmeden define olup karın kaslarımı oturtabilir miyim?

Everybody wants to be a beast until it is time to do what real beasts do.

14. solvitan

solvitan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hocam meraba,geçen sene 7 ay süreyle bu sporla ilgilendim fakat çok bilinçsizdim son 2 ay bacak çalıştım, çogu hareketi yanlış yaptım o yüzden pek verim alamadım.bu sene bilinçli bir şekilde bacakta çalışarak hareketleri nizami yaparak 3 ayı bitirdim.boy 1.77 kilo 70 yag oranım %12 civarında, alttaki idman programını değerlendirebilirseniz çok sevinirim...

1.gün gögüs omuz sırt
    bench press 8-8-8-6-6
    incline bench press 8-8-8-6-6
    barfiks 8-8-8-6-6
    rowing machine 8-8-8-6-6
    military press 8-8-8-6-6
    enseye press 8-8-8-6-6

2. gün bacak ve kol
    Squat 8-8-8-6-6
    deadlift 8-8-8-6-6
    calf 3x10
    barbell curl 8-8-8-6-6
    incline dumbell curl 8-8-6-6
    liying triceps extensions 8-8-8-6-6

3. gün gögüs omuz sırt
    dumbell chest press 8-8-8-6-6
    decline bench press 8-8-8-6-6
    barfiks 8-8-8-6-6
    latpull down 8-8-8-6-6
    military press 8-8-8-6-6
    dumbell press 8-8-8-6-6

4. gün bacak ve kol
    leg press 8-8-8-6-6
    deadlift 8-8-8-6-6
    calf 3x10
    z bar curl 8-8-8-6-6
    close grip bench press 8-8-8-6-6
    ticeps pushdown 8-8-6-6

5. gün karın-kardio şeklinde.

15. Umut.

Umut. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle merhaba bu spora başlayalı henüz 1.5 hafta oldu

Butterfly
    Triceps Pushdowns
    Wide-Grip Lat Pulldown
    Leg Extension
    scott dambıl curl
    (bazı hareketlerin isimlerini bilmiyorum o yüzden nasıl yaptığımı yazacağım belki anlarsınız)
    bi alette mekanizmayı ileriye doğru itiyorum kollar düz bir şekilde(boş barda yapıyorum),ağırlıkla birlikte makara yardımıyla üste doğru kollar düz bir şekilde yukarı kaldırma,sonrada mekik

yaş 15
    kilo 69.5
    boy 171
    hocam bana bunları önerdi 1.5 haftadır ağırlığı yapabildiğim kadar 4x10 yapıyorum

sizler bana neler önerebilirsiniz henüz bu sporda yeniyim.

fikirleriniz benim için çok değerli şimdiden teşekkürler.

16. stalaze

stalaze Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Lanet olası federall
    Yer:
    istanbul
    ImageUploadedByTapatalk1423384930.004641.jpg
    Bu harekette sehpa açısının önemi nedir tam dik 90 derece açıyla bu adamın yaptığı gibi hafif yatık olması arasında fark varmıdır bende omuz çalıştığım zaman tam dik açıyla çalışıyorum fakat bu görselde ki gibi çalıştığım vakit daha ağır kilo girebiliyorum bu neyden kaynaklı doğrusu hangisi

17. dignitty

dignitty Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Berkay Hocam Merhabalar,
    benim 2 sorum olucak size, eğer cevaplayabilirseniz memnum olurum.
    1. si side lateral raise ile seated side lateral raise ın omuz açısından bir farkı var mıdır, varsa nedir, hangisi daha yararlıdır.
    2. olarak ise, her antreman öncesinde koşu bandında 25 - 30 dakika aralıklı koşu yapıyorum.
    antreman sonunda ise 20 - 25 dakika hız deviri artırılmış şekilde aralıklı koşu yapıyorum.
    sizce bu uygun mudur.
    Boyum 1,79, kilom 82.
    Bu spor adına pek bir geçmişim yok.
    Şimdiden teşekkür ediyorum.

18. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    berkay bey Cardio olarak haftada bir gun yuzmeye gitmeyi dusunuyorum. sizce ozellikle hacimlenme doneminde yıkıcı bir etkisi olurmu?

U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

19. xbress70

xbress70 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba hocam yağ yakimi için uğraşıyorum 1)ağırlık çalışırken setler ve tekrar nasıl olmalı az ağırlık çok tekrar mi boy 185 kilo 90 hedefim kilo vererek yağ oranını düşürmek
    2)goguslerimde aşırı iri ve yağlanma var farklı duruyorlar orantılı değil yani ekstradan neler yapabilirim sert düzgün gözükmesi icin

Sayfayı Paylaş