Benim supplementler ile ilgili görüşlerim.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Steve Austin tarafından 1 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşlar öncelikle merhaba,size bu sporun en önemli sanılan ama aslında sanıldığı kadar önemli olmayan bir konu hakkında bir kaç görüşümü sunacağım.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/15-ayın-sonunda-geldiğim-nokta.79793/
    Bu link benim,ilk 15 aylık değişimim ve konunun sonlarına dogru yenı formum var,uye vıdeolarında 200 kg'dan 80 kg'rama drop set leg press videom ve bacak formmda var.Bunlara bakmanızı ve az da olsa bu işten anladığımı düşünmenizi istiyorum belki fikirlerimi daha dikkate alırsınız.
    Ben ne hocayım,ne yarışmacıyım.Amatörüm,üniversite öğrencisiyim ve bu iş sadece hobim.
    Gelelim konuya,supplementlerin benim için %50 si placebo ve diğer kalan %50'sinin %30'u ise dışardan yeteri kadar alınabilecek şeyler yani gereksiz.Sonuçta dışardan yeteri kadar alabildiğimiz şeyleri ekstra para vererek hazır besin halinde almak bence gereksizdir.Buna nereden vardın derseniz,kendimden yola çıkacağım ilk 15 ayımı saymıyorum cunku o sure benım asırı degıstıgım kısım.Sonrakı 11 ayda 3 ay kadar supplement kullandım bunlar whey,amınoasıt ve pre workouttu.Sonrakı 8 ayda hıcbır sey kullanmadım ve nedendır bılmıyorum vucudum daha fazla gelıstı,daha defıne olarak buyumeye basladım.Kullandıgım tek urun oldu kreatın monohıdrat ve onuda 8 ayda sadece 2 kutu 300 gramlık olarak kullandım.Sızın fıkırlerınızı de almak ısterım ama ben bundan sonra supplementlere para vermek ıstemıyorum.Defınasyonda amınoasıt veya bcaa,bulkta ıse sadece kreatın kullanmayı dusunuyorum,sızın fıkırlerınız nelerdır.

requ. bunu beğendi.
  2. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Sadece kreatin. Ama protein tozlarını şansıma çok ucuza buldugum ve yurtta kaldıgım için whey ve kreatin kullanıyorum.

3. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaşım sana da bir önerim var,tabiki bu sadece tavsiye ve tecrübeme dayalı öneri.Protein tozunu idmandan hemen sonra içme,idmandan çık bi 30-45 dakika sonra,kreatinle birlikte shake yap iç.Nedeni ise idman sonrası vucuda hemen karısan ne alırsan al,bu proteın bıle olsa kan sekerını yukseltır ve hgh'ını maksımum sevıyede yararlanmanı engeller.Bu sadece benım gorusum ve arkasında olan bılımsel dayanagı da bu.Gerısı senın arastırmana ve deneyıp yanılmana baglı.Ben denedim ve ıdman sonrası hemen ıcmektensen bekletıp 45-50 dkk sonra ıcmenın daha ıyı sonuclar yarattıgını gordum.

4. dedication

dedication Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    18
    Supplementlere gereksiz diyorsun ama hala suplement üzerine bi etkileşim gözledim. Yazında anlaşılacağı üzere pek emin olmadığın. Burda genelleme yapmanın doğru olmadığını vurgulamak istiyorum.

5. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Dediğinizi anlamadım,ve supplementlere gereksiz kısmını alıp rahatsız olmuşsunuz yazının hepsını okumanızı tavsıye ederım.

6. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Ben hemen sonra alıyorum, hatta basit şekerle. Çünkü insülin gh'dan daha anabolik

7. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    İnsulinin tek görevi büyümeyi sağlamak olmadığı için,bence bizim yanı vucutgelistirmecılerın oncelıklı hedefı gh'nın gun boyu aktıflıgını duzenlemek ve bence ınsan vucudunun devamlılıgı ıcın yapay sekere ıhtıyacı 0.Yapay demısım pardon basıt sekere.

8. requ.

requ. Üye

Beğenileri:
    1.367
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    HomeGym
    Dogru, ama bana göre insülin hem definasyonda hem bulkta daha önemli idman sonrası

9. Steve Austin

Steve Austin Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    73
    Görüşünüze saygım sonsuz,ben ıkısını de deneyıp gordum,sızınde denemenızı onerdım sadece,istersenız denersınız ve farkı anlarsınız.Tesekkurler.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Kasım 2014 ---
    Ayrıca o söylediğim ve gerekli oldugunu dusundugum %20'lık kısım,defınasyonda bcaa,bulkta multıvıtamın ve kreatın monohıdrat.

requ. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş