Bench-Incline Bench agirlik sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve blastfire tarafından 6 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    merhaba herkese. birkac aydir aktif bb yapiyorum . gogus de ve omuz da antreman sorunum var. gogus dumbell press de agir giriyorum ilk hareket olarak ama bench press yada inc. bench press de agirlik olarak istedigimin cok altinda calisiyorum.
    ornek vereyim gogus dumbell presde 25 kilo ile calisiyorum ama 2.harekette yani inc.bench press de
    bara 20 kilo takabiliyorum bench pressde ole. yani ilk hareket sadece agir giriyorum daha sonrakilerin hicbirinde agir giremiyorum. ayni sorun omuzda da oluyor. sizce bu normal mi yoksa yanlis birseyler mi yapiyorum

2. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    ilk önce benche gir bence en verim göreceğin hareket olduğu için max. kilonu orda gir sonra dum pres inc press olarak git sonraki hareketlerde ağırlık tabiki düşer ben ilk bench giriyorum mesela 35 kg sonra dum presse geçiyorum 25-22,5 kg düşürüyorum ağırlık önemli değil 8 tekrara gelince kolların titreyerek kaldırdığın ağırlık olsun yeterli kas yıpranmasından kaynaklanıyo o olay.

3. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    tabi bench press ilk yapinca gene digerleri yari yariya dusuyor. bu normal yani birsey , bunun icin extra birsey yapmaya gerek yok ?

4. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Hayır yok normal olay eğer çok sorun yapıyosan hareketler arası dinlenme süresini biraz arttırabilirsin ama bence öyle yapma.

5. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    bazen yari yariyadan fazla dusuyor ona takiyordum , anladm smdi . peki dostum saol

6. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    öncesini sonrasini bosverinde zaten barda olsa dumbell de olsa,hareketi inciline olarak yaptiginizda hic bir Zaman flat benc de yaptiginiz agirligi yakalayamazsiniz,yani incilnede zaten belli bir agirlik düsüsü olur.

7. blastfire

blastfire Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    sadece incline degl. diger butun gogus hareketlerin de ve omuz da.da aynisi oluyor. agirlik dususu fazla oldugu icin baslik acma geregi duydum. dusmesi gerektiginin farkindayim

8. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    forum içinde benzerleri var fakat güzel yazılar yazılmış aktif bir konu,konu adını daha açıklayıcı olacak şekilde düzelttim,konu devam ediyor.

blastfire bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş