bb de olmak istediğiniz nokta nedir..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FleXoR tarafından 22 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Düzeltme: whey ile ilgili "emilimi bu derece hızlı olan" yazmak yerine, yüksek olan yazmışım.

Ayrıca, bu yazıyı yazma nedenlerimden biri olan bir mesaj: https://www.bodyforumtr.com/vbforum/showpost.php?p=126552&postcount=85
    Aynı başlıkta benzer manaya gelen başka cevaplar da mevcut. Yukarıdaki mesajımda da belirttiğim gibi, tabi ki bu kişisel bir tercih meselesi, sadece görüntüye önem veren insanları aşağılamak gibi bir maksadım yok, yanlış anlaşılmasın. Ayrıca bahsi geçen vücutçunun gerçekten de mükemmel bir vücudu var, sadece takdir edebilirim (ve elbette ortalama bir insana göre güçlü birisi). Benim için sorun olan karşılaştığım herkesin bu şekilde sadece görüntü odaklı olması, diğer ülkelerde güç kısmına yoğunlaşan birçok insan olmasına rağmen benim İstanbul ve İzmir'de gittiğim 7 civarında salonda benimle benzer düşünceleri taşıyan hiçkimsenin olmaması.

Son düzenleme: 9 Kasım 2008
  2. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Hedefim ileride bana eklem ağrılarına neden olmayacak şekilde olabildiğince çalıştığım ağırlıkları arttırabilmek.

3. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Wolf Kanuni, güzel yazmışsın ama yanlış bildiğin bazı şeyler var..Birincisi, çok ağır kaldıran bir powerlifter illa "koca götlü" olmak zorunda değil, çok define ve hacim olarak da tatminkar powerlifting rekortmenleri var..tv de izlediğin dünyanın en güçlü adamı yarşmalarından dolayı kafanda böyle bir izlenim kalmış sanıyorum..
    Artı ağır kaldırabilmek birçoğumuzun egosunu okşayan bir olay, kimsenin umursamadığını düşünmüyorum..Ancak +300 deadlift gibisinden hedeflerin varsa bu işin yaşlılığı da var, eklem ağrıları da var, bunu da düşün..

4. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    ben hedef olarak önüme kimseyi koymuyorum çok çok beğendiğim vücutcular sergey nubret ,frank zane ,flex wheeler shawn ray gibi vücutcular olmasına rağmen.çünkü herkesin elindeki imkanlar maddiyat ve iş imkanları değişik.
    ama amacım kendi genetiğim ve imkanlarımın elverdiği ölçüde alt ve üst vücut oranını bpzmadan simetriyi asla deforme etmeden (ki bu bizim gibi amatörler için oldukça zor)yağ oranını artırmadan gelişmek.
    sanırım bu doğrultuda bir kaç sene içinde küçük bir sergey olurum.göğüs yapımdan çok memnunum, önkol ve kalf gibi bölgelerim oldukça hacimsiz buda incecik kemiklerim olmasıyla ve neredeyse kaslarımın hepsinin kısa olmasıyla da ilgili.bel de 80 cm civarı onun için çok kontollü gitmek istiyorum.

5. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Benim powerlifter'lar ile ilgili yaptığım genelleme idi. Elbette define olan ve yağ oranı düşük powerlifter'lar da var. Zaten aksine inansaydım kendi hedefimi de "düşük yağ oranına sahip olarak bu hedefe varmak" olarak belirleyemezdim.
    +300 deadlift yapan birinin mutlaka ileride eklem sorunları çekeceği ile ilgili bir kaynağınız var mı? Örneğin ben şu anda 180 kg squat yapabilmeme rağmen herhangi bir eklem problemi ile henüz karşılaşmadım. Kiloları arttırdıkça eklem problemi yaşarsın mı diyorsun? Yoksa bu sporu yaparken eklem problemi hiç yaşamasan bile yaşlılığında kesin yaşarsın mı diyorsun? Bununla ilgili bilimsel kaynak gösterebilir misin?

6. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    hedefim çok uçuk olacak ama 95 kg de define olmakla beraber 50 cm kollara ve 140 cm göğüslere sahip olmak isterim daha yaşım 19 önümde uzun yıllar var ve bunu steroid kullanmadan yapmayı düşünüyorum...

7. fehmican

fehmican Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    umarım bu inancını hiç yitirmezsin çünkü bu sporu doğal yapmak kadar yararlı birşey yok.

8. Ludacris

Ludacris Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Hedefim yaza kadar çalışarak Usain Bolt kadar falan olmak. Sonrasında kütle kazanıp en sonunda define olmak. Boy 1.92. Bu söylediklerim zaman alır tabi. Sağlam bir vücut olması temennimiz tabi :)

9. vandeta2006

vandeta2006 Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    İZMİR
    hedefim flex wheeler omuzları,ronnie bacağı,arnold bicepsleri,beli ve göğüsleri,dorian kalfları,kevin levrone tricepsleri... eee daha ne olsun:)

10. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Bu başlık 2006 senesinde açılmış istiyenler hedefine ulaştımı acaba, burda olupta yazarlarsa sevinirim.Bende yazıyım hemen;
    şu anda boy 173
    kilo 73
    bel 87
    kol 36-37
    istediğim kilo 75-76
    bel 80
    kol 40
    böyle olsun istiyorum ama bu kiloyla istediğim ölçüler arasında bir uyumsuzluk olurmu onuda bilmiyorum.

11. kobemertt

kobemertt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    şuan ölçülerim kol:36.5 calf:41.5 dierlerini ölçmedim zaten bacak kalınlaşsın istemiyorum alt taraf yeterince kalın buarada kol:42-43 calf 42.5 önkolda 37-38 civarı olsa yeter bel ölçmedim ama fazladır garanti sınavlar var yoğun yemek yiorum sıkıntıdan :D boyumda 1:65 bu boya 42 kol ii durur heralde 18 yaşındayım vücudum ayaz gbi olsun isterim ancak azcık daha göğüs olabilir azcık daha da sırt

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:39 ----------

buarada kilom 71 ama yağ var biraz, kas kazanıp 75-76 define olmak isterim ama okdr damar damar diil baklava olsun hatlar belirli olsun yeter daha gencim ulaşırım umarım hedefime

12. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Şuan ki durumum;
    Kilo=72
    Göğüs=97
    Biceps=34
    Omuz=110
    Bacak=54

Olmak istediğim=
    Kilo=85-90 (define olarak)
    Göğüs=97 (105-110 arası)
    Biceps=34 (42-45 arası)
    Omuz=110 (115-120 arası)
    Bacak=54 (Aynı yada 56 cm olsun isterim)

Yaş 17 daha uzun yıllarım var ve Allah'ın zini ile istediğim ölçülere ulaşacağıma inancım tam...Bütün sporcu arkadaşlara başarılar dilerim...

13. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bradd pitt olcam.

14. rekliox

rekliox Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    dr
    Yer:
    adana
    başlayalı 5 aya yakın oldu boyum 1.87 kilo:80 su anda asagıdaki olculere cok uzagım , hayal etmek başarmanın yarısıymış yarısıda şimdilik fena sayılmaz =)

Göğüs 113
    Bel 80 cm
    Kol 41
    Calf 39

[FONT=&quot]Omuz 128[/FONT]

15. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    herkes ne istiyorsa onun bi üstü daha ne olsun

16. MuratÖztürk

MuratÖztürk Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    4 sene geçmiş ilk sayfadaki yazılanlardan sonra. İyi hortlamış bi konu. :)

17. JohnnyTog

JohnnyTog Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Toghan
    Yer:
    İstanbul
    Spora 2007 Mayıs ayında başladım.
    O zamanki ölçülerim - Şimdiki ölçülerim - Hedef Ölçüm

Boy: 1.91 - 1.91 - 1.91
    Kilo: 74.8 - 108 - 102

Göğüs: 93,5 - 108 - 112
    Omuz: 109 - 130 - 132
    Kol: 32 - 44 - 44
    Bel: 86,5 - 106 - 84

18. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    çoğunuzdan farklı hedeflerim
    şu an - hedeflediğim
    kol 41-42 - hedef 50 civarı
    bacak 68 - hedef 80
    göğüs 120 gibi - hedef 140 civarı

en az 10 sene belkide daha fazla

19. kobemertt

kobemertt Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    80 cm bacak çok fazla diilmi 80 cm bacak bilmiyorum fazla geldi baya

20. erdinç

erdinç Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    boy 1-75 kilo 86.5 kol44 önkol 37 göhüs119 omuz132kalf43 tek amacım olabilceğimin en iyisi bel92cm beli inceltip daha simetrik görünmek istiyorum ama illede isim vermek gerekirse tartışmasız arnold

Sayfayı Paylaş