bb de olmak istediğiniz nokta nedir..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve FleXoR tarafından 22 Nisan 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 39 üye.
  1. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yağ oranınızı düşürürseniz mümkün. Ağırlık kaldırmayı bırakmamanız şart ama, bu kadar az yağ seviyesine sporsuz inmez vücut kastan yemeyi makul görür. Pink de eminim bu vücut için salonda çok vakit geçirmiştir.

2. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    önce karasani gecmek :) sonra blitzi :) sonra pump forever i :) sonra yavas yavas flexor gibi olup 8) onuda gecmek ;) sonrasi zaten belli mr olympia olmak ki flexoru gecince bu hedefime bayagi yaklasmis olacagim :lol: :lol: :lol:

saka bi yana dünyanin en güclü adamlarindan bir tanesi olmak istiyorum...
    bakalim olabilecek miyim? :roll:

3. raistilin

raistilin Guest

iLk aşamada Jason Statham gibi , son aşamada Vin Diesel gibi olmak isterim.

Şu an ideaL
    Boy : 1.90 1.90
    Kilo : 63 90
    Kol : 26 45
    Kalf : 37 40
    Göğüs : 94 120
    Omuz : 106 135

Zayıf olduğum için ölçüler de baya bi küçük şu an. Kilom boyuma göre çok az. Kilo almaya bakıcam.

4. lynx_engin

lynx_engin Üye

Beğenileri:
    61
    Ödül Puanları:
    38
    boy:1,70
    kg : 69
    kol : 41 cm

idealim

kg :75
    kol : 45

umarım herkes idealindeki vücuda ulaşır :):)

5. rei

rei Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    0
    boy: 1.70
    kilo : 64
    ölçülerimi bilmiyorum malesef ölçmedim hiç
    amacım truva filmindeki bradd pitt gibi bi vücut hedefe daha 2 yıl falan var ama:)

6. salvadore_xp

salvadore_xp Üye

Beğenileri:
    531
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul and Giresun
    Şuanki halim: 181 boy, 90kg, 130 omuz, 112 gögüs, 92 bel, 100 kalça.
    Kalçayı 90 yapmayı çok isterdim; yalnız bunun mümkün olmadığını düşünüyorum( Kemiklerim de müsade etmez zaten)
    Omuzlarım da 130-135 arası olmasını isterdim; yalnız definasyonla bu ölçüyü korumak zor.
    Bel ölçümün 80 olmasını isterdim. 85-90kg olabilir.
    Yalnız ulaşmak istediğimiz noktalar sürekli değişecektir kanımca. Özellikle yeni başladığınızda her yeni bilgi beraberinde yeni bir ideal doğuracak ve sürekli ölçü peşinde koşup duracağız. Yani ulaşılmak istenilen noktalara inş ulaşırız; yalnız aç gözlü bir doğaya sahip olduğumuz için hep daha fazlaa daha fazlaaa diyeceğiz. Ben de böyle olacağı kesin enazından...

7. sovereign

sovereign Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Istanbul
    Christian Bale.

boyum 1.82. şu an 67-70 arası oynuyorum bayram dan dolayı spor yapamadım.isteğim kilo 75-80 arasi.
    yaklasik 42-43cm kolu var sanirim fotoğrafta.6 packs çok istediğim söylenemez karın tabiiki çalışıyorum ama pek sevmiyorum karın kası.
    omuzlar göğüs vs
    bkz.

8. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    boy 1.77 benim
    istediğim ölçüler
    bel 78, kol 41, gögüs 110 , bacak 62 , calf 44 yüzde 7-8 yağ oranından fazla olmakta istemiyorum. herhalde 2 yıla çok rahat bir şekilde bu ölçülere ulaşırım.

9. BrAwNy_OnUr

BrAwNy_OnUr Yeni Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    okuyorum
    Yer:
    istanbul/fatih
    şimdiki halim : boy 1.76 , 75 kg , kol 42 boyun47, göğüs 103 ( göğüs kafesim geniş) , bacak 63 , 39 kalf, hedefim gerçekten çok aşırı kol 65 cm göğüs 138 cm boyun 54 cm bacak 73 cm kalf 51 cm ( inş. yapabiirim):)

10. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Kendimi iyi hissedene kadar gelismeye calisacagim.Ama bu sporu ilerleyen yillarda haftada 2 gun dahi olsa hayatimdan cikarmayacagim.

amacim profesyonel olmak olmadigi icin vucut yagini yuzde 10-12 civarinda tutup makul bi kas kutlesi kazanmak.

11. sivasli

sivasli Üye

Beğenileri:
    256
    Ödül Puanları:
    73
    ayaz o resimdeki vatandasin ismi ney yaa.gercektende senin yazdigin gibi.valla olay gercekten BUDUR.bu vücuda cirkin hayvan gibisisn diyebilecek bi kadin tanimiyorum...isim bilen varmi acaba

12. murinyo

murinyo Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ben joshbme die bi eleman var google yazın çıkar..işte onun gibi olmak istiyorum.

13. nerfbod

nerfbod Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
  14. YAHYA

YAHYA Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    nerfbod vbmenu_register("postmenu_152229", true); sen olmuşsun ben de senin gibi olmak istiyorum

15. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    öncelikle tr şampiyonluğu sonra avrupa desek yeterlidir sanırım ölçüde ona göre ...

16. Battemberg

Battemberg Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Pumpforever yada Ayaz..Gerçekten 2 side azmin gelebiliceği son nokta. 2 sinden birinin sahip olduğu vucuda sahip olmayi isterdim. Çalişmalar bu yonde. 40 firin ekmek yemek lazim tabi ama :)

17. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    İstediğim vucüt tipi Vin diesel ,
    Ama Okudugum kadarı ile Vin Diesel'in Fiziğini fazla abartmamak gerektiğini anladım
    Amacım kürsüz Vin Diesel'in fiziğine ulaşabilmek ve onu koruyabilmek,
    Hedefim gerçekçi oldugunu düşünüyorum,
    şimdi kilom 84 boy 180
    biceps 42
    bel 90
    omuz 129
    Üst taraftan memnun olmakla birlikte,
    Amacım bacakları geliştirebilmek ve beli biraz daha inceltebilmek
    En azından 65-70cm arası cıkabilmek istiyorum bacakları
    Buna yönelik Özel msj ile sorum olmuştu Tuluğ hocaya,
    Squatı 8 set 12-8 tekrar arası girmemi tavsiye etmişti ,
    Umarım hedefime ulaşabilirim.

18. gabrielzagu

gabrielzagu Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    AYAZ *3/4 oranı gayet yeterli. Ve hedefe çok fazla kalmadı 8 ay hazırlık dönemi--3.5 ay kaba yagı atma dönemi sona erdi. şu andaki ölçülerim boy:1.84 kilo:82 gögüs: 110 omuz:122 kol:38 kalça:97 bel:83 göbek:92 şimdi bir ay daha definasyon yapıp arkasından yaza kadar hacme giricem(anabolic halo vs) arkadan tekrar ince işçilik definasyon ve hazırım AYAZ*3/4=ben 8-9 ay kaldı:D

19. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    Arnold veya frank zane gibi olmak isterdim ama işte çalışıyorum bakalım olur mu biraz uçtum galiba ama hayal işte

20. Wolf_Kanuni

Wolf_Kanuni Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Bu kadar kişi içinde bir kişinin bile hedefinin "güç" ile ilgili olmaması beni şaşırttı (hatta biraz da üzdü). Millet olarak erkekliğimiz ve gücümüz ile övünürüz ancak ne gerçek hayatta, ne de bu ve benzeri Türk forumlarında güç ile ilgili hedefleri olan birine rastlayamadım. Bizim milletin erkeklik anlayışı daha çok sert gözükmek ve gözü kara olmak olmuş galiba. :(

Lütfen kimse üzerine alınmasın, tabi ki bu kişisel tercih meselesidir, "ben sadece görüntüye önem veriyorum" diyebilirsiniz, ama güce odaklanan hiç mi kimse yok???

Belki bir kaçınız, bu bir "bodybuilding" forumu, "powerlifting" forumu değil diyecek ancak çoğumuz gibi bu işi profesyonelce yapmayan insanlar için bu ikisini kesin çizgiler ile ayırmaya gerek yok bence. Hem güçlü olup, hem de estetik bir vücuda sahip olmak istenebilir (ki bir çoğunuz hedefinizin aslında bu olduğunu söyleyebilir) ancak anladığım kadarıyla öncelikli hedef olarak gücü belirleyen sanıyorum hiç yok denecek kadar az...

Mesela benim şahsi hedefim öncelikli olarak güç ile ilgili ve her compound hareket için varmak istediğim hedef belli (mesela deadlift için >300 kg) ancak bu hedefe doğru ilerlerken powerlifterlar gibi deyim yerindeyse koca götlü olup estetikten uzak bir görüntüm olsun istemiyorum. Yağ oranımı %10'un altında tutup, görece olarak hem estetik bir vücuda sahip olmak, hem de Türk'e yakışır derecede güçlü olmak istiyorum. (Şu anda da güçsüz değilim aslında, hatta büyük bir ihtimalle bu forumdaki insanların %95'inden belki de fazlasından daha büyük ağırlıkların altına giriyorumdur ancak yine de herzaman dünyada az sayıda insanın kaldırabileceği ağırlıkları kaldırmak istiyorum, hep daha fazlasını istiyorum. :) ) Yine de eğer çok büyük bir güç ve estetik bir vücut arasında seçim yapmak gerekirse, herzaman gücü tercih ederim. Hatta eğer bu hedefime ulaşmak için tek seçeneğim vücut geliştirmecilerin sevmediği "plaj vücuduna" sahip olmak olsaydı benim için küçük pectorial, biceps vs... kasları hiç sorun olmazdı. (Elbette o tarz bir vücutla bu hedefe ulaşılamayacağını biliyorum. Hedefimin daha iyi anlaşılması için örnek olarak veriyorum.)

Bu hedefimin en önemli kuralı, bu hedefe tamamen doğal yollardan ulaşmak. Supplement olarak sadece ve sadece whey proteini kabul ediyorum. (O da sadece emilimi bu derece yüksek olan normal bir yiyecek alternatifinin olmaması ve dolayısı ile spor sonrası için ideal bir supplement olması. Kaldı ki whey, yani peynir altı suyu tabi ki doğal bir ürün..)

Yabancı sitelerde dallama Amerikalılar'ın (ırkçı anlamda söylemiyorum) bizim Türk vücut geliştirmecilerden çok daha iyi ağırlıklar kaldırması doğrusunu söylemek gerekirse beni uyuz ediyor. Megalomanlık olarak algılanmasını istemem ama ülkemizde bu sporu yapan insanların daha çok benim mentalitemde olmasını dilerdim. Neslimizin atalarımıza layık olmasını dilerdim, çünkü onlar Türk gücü lafını batılıların beyinlerine kazımışlar. (Tabi ki buradan atalarımıza sadece güçlü olarak layık olunabileceğini düşündüğüm sonucunu çıkarmayın.) Atalarımız sayesinde "Türk gücü" lafı hala özellikle Avrupalılar'ın zihinlerinde ancak üzülerek söylüyorum, maalesef hem ekonomik nedenlerle halkımızın yaşadığı "kaliteli beslenme" problemi nedeniyle, hem de neslimizin "erkeklik" ile ilgili görüşlerinin değişmesinden dolayı "Türk gücü" sözü söz olarak var ama gerçekliği yok olmuş... Gençlerimize bakınca, ya güçlü olmayı önemsemeyen, facebook'ta birbiriyle İngilizce konuşan Amerikan özentisi gençleri görüyorum, ya da bu tiplemeye tamamen zıt, kendini sert erkek zanneden ama erkekliğin manyaklık ile veya silah ile olacağını zanneden varoşları (varoşların hepsinden bahsetmiyorum tabi ki de) veya kıroları görüyorum.

Aslında bu spor tam bize göre bir spor ama maalesef ya "güç arttırmaya" odaklanan yok, ya da odaklanan bir avuç azınlık bu sporun nasıl yapılacağını bilmiyor. (Olayın temellerini öğrenmek için ne yönlendiriliyorlar, ne de kendileri araştırma yapıyorlar. Mesela beslenmenin, overtrain yapmamanın ve dinlenmenin önemini bile bilmiyorlar)

Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama bu konuda içimi dökmem gerekiyordu. Bu forumda bu spora benim bakış açım ile bakan gerçekten hiçkimse yok mu?:|

Son düzenleme: 9 Kasım 2008

Sayfayı Paylaş