Bacak konusunda çok önemli bir kaç soru!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MdbK tarafından 20 Haziran 2006 başlatılmıştır.

1. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    tamam da senin hesap yaptığın anda jordan zıplayışının tepe noktasında değil ki daha yükseliyor.

2. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    videoyu izle, kafası ile pota aynı hizzaya gelmiyor , maksimum bu kadar yükseliyor. fizikte eğik atış diye bişey vardı bilmem hatırlarmısınz, yani maksimum bu kadar yükseliyo sonra yere yaklaşırken ileri doğru gitmeye devam ediyo, yoksa neden 3 metre çizgisinden hatta otra sahadan :D basmasın?

bir de birşey daha eklemek istiyorum basketbol güzel birşey, michael jordan var, body de güzel bişey rony coleman var, ben türkiyede henüz bi ronny colemanla karşılaşmadım amatörler içinde.. umarım ne demek istediğimi anlarsınız :D

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    şu kadarını söyliyeyim bu kesinlikle jordan'ın çıktığı en tepe nokta değil genel olarak. sonuçta adam burda serbest atış çizgisinden zıplıyor ileri gidiyor yani bu smaca bakarak bu adam 97 cm zıplıyor denilemez.

4. MdbK

MdbK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bu da başka bir serbest atıştan bastığı smaç ve alçalıştayken anca çember ile jordan aynı kareye giriyor :)
    Yinede aynı hizada ve serbest atıştan yani bu smaç.Pek önemli bi nokta değil ama olsun jordanın en iyi smaçlarından bazılarını görmenizi sağladık en azından :p

5. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    tabi bu smaca bakarak öyle birşey denilemez, zaten dememde. ben bu smaçtaki dikine maksimum zıplayışı konu oldugu için söyledim, yoksa kaç cm zıpladıgını merak ediyosam, girerim google'a, aratırım sonuç 40 icnh olarak karşıma çıkar, bende araştırırım 1 icnc kaç santim diye, alırım elime kağıdı kalemi, 105 santim gibi tam sonuca ulaşırım. bu kadar basit. ama burda konu bu smaçtı. ;)

6. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    :D neyse başarılar dilerim.

7. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    o dilde keşke birgün basket oynayabilsek, madem bütün forumca veteran basketbolcuymuşuz :D ama uyarayım, alırım anahtarınızı :D :D :D

8. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    burda konu michael jordan'ın ne kadar sıçradığıydı. sorun, sıçramasının göstergesinin bu smaç olarak gösterilmesiydi ki saçma olduğu smacı buna delil olarak gösteren kişi tarafından onaylandı ;) ayrıca önce michael jordan'ın basketbol hayatında 100 cm'i geçmediğini (!!!) iddia ettikten sonra 105 cm zıpladığını söylemek de hoş oldu... :lol:

9. baltaci2

baltaci2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci-boks
    Yer:
    ankara
    100 santimi yuvarlama bi ölçü olarak söylemiştim ben. bu kadar basit

10. MdbK

MdbK Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu saptırdık biraz :D
    Bi ara oynanabilir harbiden basket yalnız vücut/kuvvet olarak aramızda baya fark olduğundan hoş görülü oynıycağınızı umuyorum :)

11. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    tüm arkadaşları beklerim avcılar insa lisesi bahçesine...

12. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Mdbk,

Sana genel olarak bazı tavsıyelerde bulunacam, hayatta her zaman yapmak ıstedıklerını ınsanlarla yapacaksın, ya bır bılgı almak ısteyeceksın, ya bır ıs yapacaksın
    ınsanlarla, yerı gelecek para vereceksın ve bır hızmet yada mal satın alacaksın. Statun guclendıkce ıslerın kolaylasacak onunde kapılar acılacak, o zaman ınsanlara yerı gelecek yapmaları gerekenı sert bır sekılde hatırlatabıleceksın ve ınsanlar sana homurdanmadan dahı kosusturacaklar.

Ama sunları asla unutma

Her yerın hıyerarsısı farklıdır, okulda kral olan mudur, dısarda sıradan bır adamdır, yada yuzlerce calısanı olan bır fırma sahıbı yerınde nasıl hareket edecegını bılmezse sokakta bı taksıcıden dayak yıyebılır.Bulundugun ortamda ne sevıyede oldugunu ıyı bıl ve ona gore davran.Salonda 16 yasında genc bır adamsın, kendını cok sevdırıp ıstedıgın herseyıı kolayca alabılırsın, ama sen 35 yasında bır ısadamı edasında ınsanlardan ıstersen o zaman alamazsın.

Tabııkı senden kaynaklanmayan bır sekılde ınsanlar sana program vermemıs olabılırler, senın hıc bır kabahatın olmayabılır ve bu tamamen oradakı hocaların ıhmalkarlıgı da olabılır, sanmakı bızde genclıgımızde salona gıdınce hemen bızımle ılgılendılerde etrafımızda pervane oldular, hatta bızden oncekı jenerasyon
    oldukca havalı ve burnu buyuktu, bız pekcok seyı kendımız debelenıp ogrendık ve bu sırada cok zaman kaybettık. Boyle olma ıhtımalıne karsı dıyorum, bılmıyorum ınsanlar mı ıhmalkar yoksa sen yanlıs kanaldan mı gırdın ama ısını adam gıbı yapmayan ınsanlar sozkonusuysa hayat boyu hele turkıyede bunlardan cok cıkacak karsına. Hotzortla tavırla tehdıtle ınsanları yola getırecegını yada sana zorla hızmet vereceklerını sanma. Askerde ogrendıgım bır laf var
    Sempatık kanal. Olmayacak seyler dahı sempatık kanaldan gırersen ınsanlarla ıyı ıletısım kurarsan olur hale gelır bızım memlekette.

Bu sempatık kanal lafını bıze tank zımmetlenırken ogrendım, dusunkı ole kova hortum, sılah falan degıl essek kadar bınbır demırbasıyla 4 tane tank. bır parcası
    eksık olsa tam devretmeden askerlıgını bıtıremezsın. Bızım ustdevre bır astekte bır sey calınmıs ne yapacagını sasırdı, ole markette de satılmıyorkı parası neyse alalım dıyıp alasında tamamlayasın. Isı baska bı sehırdekı fabrıkadan bır ustcavus cozdu ve ordu ıcınde sehırler arası bır yerdegıstırme oldu. Nasıl oldu
    sempatık kanaldan gırerek , yoksa o zaman tegmen olmustu bızım arkadas ben subayım sen astsubay havasıyla bu lazım sende varmıs tamamlayalım dese
    suan hala oralarda surtuyor olabılırdı. Insanlara sıcak yaklas, sana su yoldan gıt dıyorlarsa o yoldan bı gıt bakalım ne olacak, hocalar hareketlerı senın onları cankulagıyla dınledıgını hıssederlerse emın ol hıc usenmeden anlatırlar, yeterkı sen onları elestırme onlardan bırseyler ogrenmek ıstedıgını onlara hıssettır.

13. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ağabeyimizsin masteer :)

Sayfayı Paylaş