Ascomycetes - Beslenme Programı ( Yağ Yakım)

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Ascomycetes tarafından 31 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba Arkadaşlar;
    Uzun bir aradan sonra yağ yakım programına başlamak istiyorum. Programı 3 ay uygulamayı hedeflemekteyim. Güncel kilom şuan için 98 boy:182 haftanın 4 günü ağırlık idmanı yapıp üzerine Hiit cardio uygulamak umarım başarılı olurum. Lafı uzatmadan beslenme programımı paylaşayım,

Kahvaltı:
    40 gr yulaf
    200 ml light süt
    2 tam 2 beyaz yumurta
    100 gr lor
    3 adet hindi füme

Öğle :
    250 gr tavuk
    40 gr kepekli makarna / bulgur

Ara:
    20 gr çiğ badem

Akşam
    250 gr tavuk
    Salata
    200 gr yoğurt

Ara:
    100 gr kaanlar Lor

Evet arkadaşlar beslenmem bu şekilde ayriyetten spor yaptığım günler spor sonrası On Gold Whey kullanmaktayım. Yaptığım hesaba göre (MyFitnessPall aracılığı ile) yaklaşık 1800 Kcal'lik bir diyet ;

Makrolar: 252 protein 117 karbonhidrat 58 gr yağ

Antrenman yapmadığım günlerde Lor peyniri ve On gold kullanmıyorum. Antrenman yapmadığım günler günlük 1600 Kcal civarına gelmiş oluyor.

Antrenman programım haftada 4 gün çift bölge şeklinde, üzerine 20 dk Hiit kardio uygulaması yapmaktayım.

Soru , görüş ve önerilerinize açığım.
    Teşekkürler,

massacrewin bunu beğendi.
  2. massacrewin

massacrewin Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bana göre beslenme programın çok güzel duruyor. Açlık hissi olmazsa çok iyi bir program.

3. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Yorumun için teşşekürler @massacrewin ilk günler tabi tatlı isteği oluyor ama umarım zamanla geçecektir. Baskılamak için tarçınlı su ile yöntem geliştirdim.

4. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Akşamki ve ya öğlen yediğin tavuğun yerine kırmızı et veya balık öneririm.
    Bir de yağ yakım günlüğünden devam etmeni tavsiye ederim.

5. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Haydi hayırlı olsun bakalım. İlk haftalarda çok güzel kilo vereceğini düşünüyorum.

6. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Onlar sürekli olarak değişiyor, arasıra yağsız köfte , tavuk köftesi, balık vs değiştiriyorum.Tavsiye için teşekkürler.

7. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    beslenme programı olabileceğin en temizi gibi ama protein miktarı biraz fazla geldi ben uyguluyo olsam proteini biraz daha düşürerek 200 kalori kadar daha azaltırdım total kaloriyi zaten bende şuan buna benzer bi program uyguluyorum beslenme olarak.. Spor geçmişinde önemli tabi uzun bi aradan sonra dediğin için bu öneride bulundum. Ağırlık antrenmanı sonrası kardiyo güzel max. yağ yakımı için ama hııt kardiyo yerine jogging tarzı hafif tempolu koşu kas kabını minimuma indirmene yardımcı olur. Umarım hedeflerine ulaşırsın en kısa zamanda başarılar :)

8. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Protein miktarı evet biraz fazla, lakin antrenman yapmadığım günler 50 gr. kadar daha düşük alıyorum. Zira dediğin gibi 200 ckal aşağı inmiş oluyor.

9. TugayD.

TugayD. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tatlı isteğini önlemek için verebilceğim tavsiye sütten uzak durman tabi yulafı su ile tüketebileceksen, sütün içinde laktoz şekeri bulunuyo sabah kahvaltına tarçınlı yeşilçayda ekleyebilirsin ayrıca antrenman yapmadığın günler proteininden 50gr. düşmek yerine karbonhidratından 40gr. düşmek daha yararlı olacaktır.

10. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Tatlı krizini tarçınlı rooibos çayı ile buldum. Daha da olmassa ileriki dönemde krom takviyesi almayı düşünüyorum. Karbonhidrattan düşme olayına gelirsek, aldığım 110 gr karbonhidrat onuda kısarsam iyice bayılır kalırım bir yerde :)

11. Gecce

Gecce Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Her gün aynı şeyleri mi yiyorsun ? Günlük şeklinde yazmadığın için öyle anladım.

12. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Her gün benzer şeyler yiyorum. Tavuktan çok sıkıldığım dönemde balık, yağsız köfte, vs değiştiriyorum. Bu arada sabahları 1 saat yürüyüş ekledim.

13. Morte

Morte Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Benzer bir beslenme programım var benim de. Görüşlerim:
    - Protein çok fazla. Spor geçmişini bilmiyorum ama Kilo * 1.2/1.5 gayet yeterli.
    - Boşaltım sisteminde sorun yaşamak istemiyorsan, öğünlerine buharlanmış veya haşlanmış sebze eklemeni öneririm.
    - İnsanlar her ne kadar gereksiz şeker olarak gördükleri meyvelerden korsalar da, sabah veya öğleden sonraki ara öğünlerinde birisinde 1 porsiyon meyve eklemeni öneririm.

Başarılar.

14. Ascomycetes

Ascomycetes Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Öneriler için teşekkürler, daha önce haşlanmış brokoli yiyordum şuan mevsim geçtiği için semizotuna dönüş yaptım, yaz aylarında karaciğere fayda sağlaması amacıyla sık sık enginar yemeye özen göstereceğim. Meyve konusunda hem fikiriz, canım istediği taktirde antrenman öncesi yiyorum.

Sayfayı Paylaş