Arabalar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve masteer tarafından 17 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 100 üye.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    performans, sürüş keyfi,konfor süper bence 2. elide düşeceği kadar düştü bundan sonra alacakların elinde patlamaz tipi filan desen 10 numara. zevle kullanıyorum

2. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Yanlış anlama Veyron kötüleme niyetinde değilim Laguna'yı..Ama söylediklerim gerçek..parçası pahalı bir otomobil..Aynı segmentte çok daha iyilerini gördüğüm için söylüyorum.Ve çoğu kişi alırkende bunları düşünüor.Alternatifi çok bi araba..

Bide araçtan ne beklediğine bağlı onu sevmen..Laguna benim beklentilerimi karşılayamadığı için böyle söylüyorum..Sen arabadan istediğini almışsındır,ben alamadım..Bana sıraladığın performans, sürüş keyfi,konfor gibi özellikleri olan araçları sırala dediğinde,şimdiye kadar kullandığım Laguna ayarındaki otomobilleri yabana atmam ve laguna'yı listeye dahil etmem.. Tercih meselesi ;)

3. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Eski kasa lagunalarla karıştırıyor olabilirmisin.Aynı segmentte çok dha iyilerini gördüm dediğin araçlar hangileri.Eski kasa lagunları reno fransadan ithal ettiği için parçaları çok pahalı eski meganelarda aynı şekilde.
    Ben doğma büyüme renocuyum laguna gerçekten kullandığım en iyi reno

4. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Karıştırmıyorum Veyron... 2.0 Privilage'in yol tutuşu expressiondan daha iyi.Hatta ses sistemi çok çok daha ii..Biraz performanslı kullansan fazla yakıo ama yinede "way bee" diyebiliosun.yeni kasalardaki 1.6'nın yakıt sarfiyatı 2.0 dan farksız ve 1.6 nın tercih alanını daraltıyor.Düşük km Laguna bulmanı zorlaştırıyor.Ayrıca hala parçalarının pahalı oldugu konusunda ısrarlıyım.Elektronik aksamının fazla oluşu sık kullanımda arıza çıkarması için geçerli bi sebep bence.Ana bakım parası da 1000YTL ye yakın..
    2.0 16V segmentindeki Avensisin performansının çok gerisinde.Avensisin ibresinde 220 gördüm arabada tık yoktu.Lagunada bu rakamı gördüğün yerde sarsıntı çok rahat hissedilio.vectra, avensis, mazda 6, accord
    passat, 407 segmentindekilerin en kötüsü tabirini rahatça kullanabilirim Laguna için.
    Detay işçiliği Lagunada çok ileri düzeyde değil ne yazıkki.bir sürü atlanmış detay sıralayabilirim istersen..(arka cam silgecinin yerinden kalkmadığı için altının temizlenmediği,dikiz aynasının dönmemesi,arka koltuk tavanının alçak olması sebebiyle benim gibi 1.88 lik devasa tiplerin kasislerden geçerken tavanla bütünleşmesi...vb gibi)Bu yüzden Renault kötü araç üretiyor'dan ziyade kalite,ergonomi,işçilik seviyesinde opel'in gerisinde kalıyor diyorum.

04-05 Laguna full 70Bin YTL ye dayanıyor (0KM) araç 2.elde 25Bin YTL dolayında satılıor.Ve bence Tr'de en çok değer kaybeden araçlardan biri.Aracın 1 senelik değer kaybı 15Bin YTL civarı.2.elde internette 30-35bin ytl fiyat aralığı olan Laguna sahiplerine ancak gülerek katılıyorum..TR de laguna liftback olmasından tercih edilior.Benim gibi kendi segmentindeki araçları deneyenler Lagunanın liftback olmasına aldanmayıp tercihlerini başka yönde kullanıyolar.

Ama dedim ya,tercih meselesi bu..herkesin aracı kendine güzel.. ;)

5. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    Fuarları takip ediyormusunuz arkadaşlar;Özellikle Oto Show ve Tuning Show.Bu sene acayipti,mercedesin mc laren SLR marka araçını gören varmı? Fiyatı 1.5milyon dolarmış. Aracın yanına yaklaştırmıyolar etrafında güvenlik görevlileri kuş uçurtmuyo gercekten böyle bir araba olamaz,SLR'nin rakibi porsche standındaydı oda Carrera GT onunda fiyatı 1.5milyon dolarmış. Zaten Ferrariden söz etmeye gerek yok Enzo demek yeterli.

6. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Rakibi olmayan araç denince akla 'Bugatti Veyron' gelmeli her zman

7. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Sen ne diyosunn..Bahsettiğin şaheser 600 HP..Uykuya dalmadan önce koyun saymaktansa 600 beygiri sayar bitince dönüp bi daha sayarım :D
    Çok çok yakın bir arkadaşım Mercedes'te Otomobil satış danışmanı.O da benim gibi otomobil delisidir.Bu iş ona ve bana Mercedes i yakından inceleme ve test etme fırsatı tanıdı.SLR ile Mercedes yılbaşı takvim sayfasında tanıştım..her türlü "ben burdayım" diyen,ağzınızdaki suları tek seferde toplayamayacağınız hayranlık uyandıran bi araç bence..Zamanında hiç sevmediğim halde acaba klibinde görürmüyüm diyip ister istemez 50Cent sempatizanı yapan da bi araç aynı zamanda..Aaaahhh diyorum bu ne güzelliktir yaaa :( :( :(

SLR ı hepimizin yerine test eden birileri var.Buyrun izleyin YOL TUTUŞ nasıl olur görün.. Ama ben ağlarım yaaaaaa :cry: :cry:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ze7LXIbLeoA[/youtube]

8. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    BaBe;Gerçekten harika bir video,daha önce izlememiştim,makinayı fuarda çok yakından inceledim gerçekten kusursuz,insanı heyecanlandırıyor.TR'de hayatta göremeyiz heralde?Yada alacak olanda cesaret edemez.Mtv'deki bütün kliplerin nerdeyse yarısında SLR kullanıyorlar galba,nezaman kliplere denk gelsem bu makinayı görüyorum karşımda,50cent galba nitro takmış cift başlıklı 800hp yapmış SLR'sini.
    Veyron;Bugatti Veyron 16/4 tabikide tek,dünyanın en hızı otomobili 1200bg,0-100 km/s=2.5sn max hız=455 fiyatı galba 1milyon avro dogrumudur?

9. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce

1001 beygir -16 silindir maximum hız 403 km diye biliyorum ben

10. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    Dogru ama benim dedigim 2005 yılında cıkmış piyasaya,arabanın modeli;Bugatti Veyron 16/4 kodlu,isteyen ülkelere özel üretiyorlarmış.Veyron 16/4 :eek: dehşet gerçekten.

11. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    SLR i canli olarak gordum :) ve mustang in hem eski hemde yeni modellerinden birkacini
    ferraninin en yeni modelleri haric bir cogunu. ve gorupte soook oldugum 2006 Lamborghini Murcielago
    arabanin genisligi nerdeyse diger seridide kapliayacakti cikan ses zaten hayla kulaklarimda yankilaniyor
    tabi bu arabalarin hepsini fransada gormedim isvicreye gittigimde cogunlukla karsilasiyorum (zengin ulkesi oldugu icin :D hayati isvicrede kalanlar yasiyor adamlarin neredeyse hic 98 modelden assagi bindiklerini goremedim)

ama benim hayran oldugum araba

bu arada elimde cok super bi araba sitesi var eski yeni cikmis cikacak butun arabalarin resimleri mevcut ;)
    http://www.netcarshow.com/

12. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    İzzet bende sana katılıyorum ama İstanbulda nişantaşında,ortaköy.bebek,yeniköy hattında gördügüm ferrari,lamborgini,porsche haddi hesabı yok bunların yanında mercedesleri,bmw spor otomobilleri saymıyorum,eminim isviçreyle bu konuda kapışırız ne zengin ülkeymişiz

13. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    :) bence isvicreye kafa tutacak ulke yok bu konuda
    adamlarin koylerinde tut sehirlerine kadar luks arabalar
    cok zengin bi ulke
    aslinda aklima bi fikir geldi
    su isvicredeki dunya bankasini ve bir kac hotellerini havaya ucurursak o zaman turkiye 1. olmus olur :D :D

14. Ugur G.

Ugur G. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    amuse honda s2000 ; arabadan çok iyi anlayanlar bu araçtaki 4 silindirli motorun dünyanın en iyi 4 silindirli motorlarından biri oldugunu bilir. Gayet güzel bir arac

Mitsubishi Lancer EVO VIII MR FQ 400 HP

Mercedes CL 65 AMG

SLR ayarında...

Dediklerimizi tek mesajda toplamak daha iyi ;) /Yönetim

15. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de bir araba sevdalısı olup onlarla yıllardır iç içe olan bi vatandaşım.İlerleyen yıllarda da çok büyük bi ihtimalle bu böyle devam edecek...Burada konunn tam olarak ne olduğunu anlamş değilim sanırım herkes sevdiği arabaların resimlerini koyuyor ve teknik özellikleri hakkında konuşuyor..Benim standart otomobiller pek ilgimi çekmiyor..Ben daha çok modifiyeyi seviyorum.Çünkü bi arabayı modifiye ettiğinizde o araba daha bi özel olur...Neyse fazla uzatmiyim.Ben de Civic Vteclere hastayım.Bu arabalar modifiye edildiğinde ortaya şahane şeyler çıkıyor.. Alttaki videolarda da bunlardan bi tanesini tanıtacağım sizlere.Bu vtec türkiyede çok ünlü olup motoru 500bg üzerinde bi güce sahiptir...
    NOT:Böyle şeyleri kesinlikle tasvip etmiyorum videolar yanlış anlaşılmasın:)
    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sOY76fn2ubs[/youtube]
    [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=j53KRDrmWow[/youtube]

16. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bunlar kaza yaptığında ve öldüklerinde intihardan ölme olarak nitelendirirdim..

17. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Kimin bu kırmızı vtec?
    Atmosferik değildir, boostlanmıştır.
    Net göremedim ama mantar gökmen olabilir...

18. Afanesyeva

Afanesyeva Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    Yok hayır bu araç Özgün Güleç adında birine ait

19. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları: