Arabalar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve masteer tarafından 17 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 100 üye.
  1. TOX

TOX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İZMİR
    bilader döktürmüşünüz walla 1598km falan ,çok iyi bir rakam.ben de rover 200 war ve 1 depoyla basabas kullanımda 310 km gidiyor anca. :) ama uygun bir 307HDi bulursam almayı düşünüyorum.eğer benm gibi benzine para yetiştirmekten sıkıldıysanız.peugeotun HDi modelleri bence de mükemmel.

2. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    iste buda benim araba arkadaslar.ne kadar istemesede sonunda benim kariyi kandirdim ve aldim:):):)

3. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Nihayet yaklasık 1 ay kadar once aldım arabayı, honda yanı cıvıc elegance duz vıtes

Herkese tavsıye ederım, benım oldukca hosuma gıttı, bır sedan ıcın atık bır araba.

4. BaMbAmBaM

BaMbAmBaM Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ENDÜSTRİ MÜH. ÖGRENCİ
    yeni kasa fiesta vardı begenmedim sattım dizeldi şanzımanda sorunlu bir arac
    307 aldımı 1.4 dizel sonra onu sattım mini cooper s aldım :D

araba alev kırmızı canavar gibide geziyorum 1.6-168 beygir...
    bide modifiye ettim canvar canavar...

bide öle küçük arabadan ben cıkınca baya komikime gelio :D:D:D:D:D:D:D:D

5. srht55

srht55 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Samsun
    bende suan 98 model vectra gt vat gayet memnunm

6. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    A3 2.0TDİ Quattro 140HP=Cok saglam ve cok dayanıklı bir otomobildir,kolay kolay yıpranmaz,sorun cıkarmaz ve performans olarakta oldukca tatmin edici bir makinadır ben herkese tavsiye edebilirim,yalnız sıfır fiyatı ile ikinci el fiyatı arasında cok fark var ikinci eller sıfırlara göre cok daha düşük fiyatlı ve ikinci eli cok hareketli olan bir otomobil,özellikle TDİ modeli en cok tutulan ve en cok satılan iikinci el otomobil modelidir.

7. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Yeni otomobil alan arkadaşlara kazasız belasız sürüşler diliyorum ;)

Erkek üyelerin çoğunlukta oldugu bir sitede topiğin 6 sayfa olması şaşırttı..Sanırım otomobillere ben sizden daha çok meraklıyım..Yüzlerce otomobil dergileri,sık kullanılanlara eklenmiş otomobillerle ilgili yüzlerce site,ışıkta önümde duran aracı süzme,antika otomobile merak,seyrülseferde yüzlerce otomobil testi,Benzin fiyatına aldırmayıp 3000 CC üzerinde tutku yaratmak,savrulma nedir bilmeyen Amerikan'larla kasislerden "hafif yaylanarak"geçme keyfi,8 silindirin muhteşem sesi vs.vs.vs,ilgi alanı yaratmak bir bayan için hiç de zor değil inanın :)

Ölmüş konuyu hortlatalım birazcık.. :D

Şimdiye kadar eski ya da yeni,1 kereliğine de olsa bizzat kullandığınız otomobiller neler?
    Hatta aklınızdaysa kaç BG ya da CC olduklarınıda yazın ki daha keyifli olsun ;)

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Shaq;hiç unutmam bundan 5 yıl önce falan deli dönemlerimdeyken hayatımın adrenalinini yaşamıştım.Chrsyler concorde 97 model 3500 cc,tam senlik,makam arabası kıvamında ama tam bi hız canavarı ve benzin katili :evil: 2 şişe köpeköldüren şarabı içip bi de arabayı kullanmaya kalkınca çok sürmeden tam hatırlamıyorum ama o kafayla 150 civarında bi hızı,üstelik te ters yolda yapmıştım :D Eğer gece vakti olmasa ve herhangi bi arabaya rasgelsem şu an şu satırları yazabilir miydim bilmiyorum :D

9. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    :shock: Ne diosuunn..Chrsyler'in o serisi Tr de çok nadir bulunur.Ve söylediğin o araç en az 245 BG...
    Tabi sarhoştun hatırlamazsın sen şimdi :D
    Ön taraf Toyotanın eski kasa Camry serisini andırır.Sakın sen o kafayla Camry e binmiş olmayasın :D

10. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Araba abimindi o da tam araba manyağı,arabayı kaçırmıştım :DZaten sonradan artan aşırı ÖTV lerden sonra çok ucuzlamıştı bu arabalar,ama kimse de almak istemiyordu malum vergilerden ve benzin dayanmamasından dolayı :D Nitekim abim de bu sebeplerden birini bulup satmıştı arabayı.65 lt benzin maximum 250-300 km dayanıyordu:) Yıllık 3000 lira ötv,çok büyük olmasından dolayı park sorunu yaratması ve benzin dayanmaması yüzünden türkiyede ancak senin gibi büyük amerikan hastaları sever bu arabayı :D

11. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Chrsyler concorde çok görüyorum ben.İncirlikteki amerikalılarda anvayi türde araç var :D

12. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    N-aim orası incrlik..Amerikalıların kum gibi kaynadığı yer..İncirlik harici biraz zor bulursun Tr sınırları dahilinde başka biyerde.. :D

zfrskr,Amerikanlar konusunda biraz seçiciyim ben.Belki ukalalık yaptıgımı düşünenler olabilir ama Amerikanlarda da attan inip eşşeğe binebilme ihtimaliniz mutlaka vardır.Hatta aynı aracın üst modellerinde de bu tabir kullanılabilir..Mesela ben 76 model 350 beygirlik bir Buick Century'i,sırf aksesuarından dolayı 3000 CC lik 93 model Buick Skylark'a değişmem..

Chrsyler'in concorde serisini kullanmadım hiç ama Buick'ın hurdası bile eminim Chrsyler'i her türlü katlar ;)
    E tabi Buick içinde en az 2 Focus'a bedel park yeri lazım gelmekte ki benim o koca mekaniği nasıl parkettiğimi bi Allah bi ben biliyorum :D:D

13. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Ranault laguna expression'u denemenizi tavsiye ederim.

14. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Lokomatif bi araç değil..2.el satışında tabir yerindeyse "elde patlıyo".Parça fiyatları renault'ya göre çok yüksek. Çok da dallı budaklı yol tutuşu yok bence..yakıt tasarrufu denilen şey hiç yok..

1.6 lagunaya bineceğine oturup Chevrolet Corvette 6.0 hayali kur daha iyi ;)

15. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    A3 2.0TDİ 140HP 2.000cc çok memnunum aracımdan.amerikanlarla düz yolda kapışamaz ama trafikte hiç belli olmaz belkide benim plakamı arkadan okurlar :p .Araba konusunda çok bilgilisin BabE ShaQ özellikle amerikan kasları hakkında,Tr'de çok zor ama kullanımı özellikle,bakımı benzini parça sorunu,arkadaşımda chrysler talon vardı bir parça için 4ay bekledigini biliyorum.Bende japon arabaları ve modifiye hastasıyım,özellikle Supra'nın ayrı bir yeri var.Şu anda Nissan200sx S14 arıyorum kafama göre bulursam düşünücem bu makinayı.Varmı BB,cilerden japon arabaları meraklıları.

16. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ben mitsubishi'nin eclipse modelini çok beğeniyorum.

17. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    nissan skyline ;)

18. taco23

taco23 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Dalış eğitmeni,İşletmeci
    Yer:
    izmir
    Mitsubishi Eclipse Spyder,Honda NSX,Civic Si Coupe,Nissan Skyline R34 Gtr ve hondanın kırmızı logolu performans makinalarını hiç bir zaman Tr'de göremicez malesef :(

19. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    TR koşullarında (yakıt fiyatlarından dolayı) dizel motorlu araç kullanmak daha mantıklı.Bence iyi bi seçim.Amerikanlarla düz yolda tabiki kıyaslanamaz ama sınıfına yakın birçok aracı tokatlar.100 KM ye 9,4 saniyede ulaştığını düşünürsek gayet performanslı bence..Bi de TDI motor kullanan Seat'tan ve ya Renault'dan çok daha tasarruflu ve daha az müşteri şikayeti olan bi araç.
    Volkswagen Passat 1.9 TDI da sağlamdır.
    Ben bir süre BMW 325 TD kullanmıştım.115 HP'di.Üzerinde 2000 model 2500 Turbo dizel motor vardı.Özelliklerini bilmeyenler bu araba yerinden kalkmaz dedi ama dedikleriyle kaldı :badgrin:

Japon işi diyince Honda üstüne tanımam.Toyota'nın işçiliği çok ince,fakat olaya ticari baktığında 2.el piyasası çok abuk..Hiçbir özelliği olmayan bi corollayı 13000 e satıyolar,full corollada bu civarlarda bulunabiliyor.Mitsu çok dayanıklı zaten yaklaşık 9 yıldır paris-dakar birincisi,Nissan'ında bende en az Honda kadar yeri vardır.Subaru sorunsuzdur....Vs vs vs vs bu böle uzar gider.

Sonuçta elin Almanı konforu düşünür,elin pirinç lapasıyla beslenen Japonu Motoru düşünür.Ben bunu bildim bunu söylerim.Arabada aksesuar,konfor düşkünü biriysen gidip Alman otosu alıcaksın..Motor düşkünüysen Japondan şaşmeyceeen :D
    Ayrıca direksiyonu eline alıp gaz pedalına dokunduğun arabanın içine sinmesidir önemli olan.
    Honda Civic,Mitsubishi Carisma,Nissan minimax çoook içime sinenlerden :D

20. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    minimax ne yaa :shock: minimax diye bişey yok.. Maxima olucek o :lol: :lol:

Sayfayı Paylaş