Arabalar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve masteer tarafından 17 Mayıs 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 100 üye.
  1. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    diez yazdıklarında çok haklısın
    endüstri mühendisliği öğrencisiym az çok ilgimizde var sanayiye gidip biraz nabzını tutmak lazım olayın çünkü her zaman yetkili servisler çözüm olmuyor , ben yetkili servisin 300 ytl ye yapacağını özel servise 180 ytl ye yaptırdım..yağ değişimi,hava+yağ filtresi değişimi,ön disk torna,balata değişimi...birde yapılırken falan hep başındaydım baya güzel oluyo kağıt üstünde görülenlerin karşında durması:)
    corsa sınıfının en güzel arabası dedim , en harika araba demedim ayrıca 106 değil corsa ile 206 aynı segmentedir c segmentinde ve şuanda çevremdeki bir çok erkek arkadaşım corsa kullanıyor izmirde,izmirde bayan arabası dediğin zaman nissan micra başı çeker bak içine 90%bayandır
    neyse sorun o değil de hakkaten arabadan anlamakla modifiye yapıp bas vurmayı eş tutan arkadaşlarla tartışmalara girmek anlamsız bir arabayı alırken estetiği oldugu kadar satış sonrası hizmeti,verimi,yakıt sarfiyatı,ikinci el piyasası,motoru ve işçilik kalitesi gibi birçok etken de önemlidir en iyi kaçan araba en güzel arabadır mantığı kesinlikle yanlıştır
    amerika nın opel i neden tercih etmedigini bilmiyorum ama vosvos konusunda size şöyle diyim vosvosun şirket politikasıdır biz okulda gördük adamlar Türkiyeye sınırlı araba yollarlar çünkü rekabet fazladır traktör gibi çalışan bir poloyu asla corsa,206 ile aynı fiyata satamazsın (dizelde)..
    bu yüzden adamlarda arzı kısarak talebi arttırarak piyasada dengeye gelmeye çalışırlar
    ki çok başarılı olurlar
    (okulda uygulamalı olarak gördük bu stratejiyi)

General Motors,bildiğim kadarıyla ABD de öncü araba firmalarından biri , Opel de GM ye bağlı bir marka..Eh bağlantıyı siz kurun artık =)

yeni corsa ise astra nın küçüğü tigranın büyüğü gibi olmuş 1,7 125HP CDTI motor ise bu işten anlayacakların bildiği üzere 1 tonluk bir araba üzerine uyguladığı tork(tahminen 200Nm den fazla) ile muazzam bir sürüş keyfi+kalitesi yaşatacaktır..Hani astra güzel yeni corsa dandik diyenler ikisi aslında çok benzio bilmeden bakmadan anlamadan yorum yapmayın nolur..=)

2. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Durum araci tartismaktan cok, kisisellesmeye basladi sanirim, sana yapilan tavsiyeleri bir opel yetkilisi edasiyla cevaplaman gercekten cok ilginc, amac seni ve kararlarini elestirmek degil sadece kendi izlenimlerimizi aktarmak arac hakkinda...
    Daha once corsanin sportifliginden ve 20 yasindaki birine yakismasindan bahsederken, aracin modifiye ve estetigini dusunmedigin kesinlkikle cok acik :D , ayrica sikayetvar.com dan gonderdigim linki inceleseydin biraz satis sonrasi hizmet, yakit, isciligi, kalitesi vb. konularda sorun yaratma da lider bir marka oldugunu az cok anlardin :) bu sorunlar da insanin pek tercih edecegi sebepler degildir sanirim :)
    Amerikalilarin neden tercih etmiyeceginden ziyade, opel aracin usa da istenilen duzeyde satamayacagini bildigi icin piyasaya girmiyor, bir husrandan korkuyorlar sanirim... Dedigin gibi general motor 1929 yilinda opelin ortakligina katildi ve halen oyledir, bunlar uluslararas sirketlerdir, yonetimi de basit sirketlere benzemez...Emin ol ki g.motor bu aracin tutacagini bilsin, yarin amerikada uretime gecer, sadece paranin gelecegi yere yatirim yapiyor :) Bir de g.motorun usa daki markalari gel de sen kiyasla opelle artik, » Chevrolet » Pontiac » Buick » Cadillac » GMC » » Saturn » HUMMER »

[/quote]Hani astra güzel yeni corsa dandik diyenler ikisi aslında çok benzio bilmeden bakmadan anlamadan yorum yapmayın nolur..=) demissin...

Biraz okudugun seyleri anlamaya calissaydin, kimsenin astra-corsa karsilastirmasi yapmadigini acikca anlayabilirdin, bir de madem birbirine cok benziyor fiyatlari da aynidir o zaman :D Sayin her seyi bilen :badgrin:
    Sonuc olarak yapilan yorumlarin sana degil araca yonelik oldugunu, bunu da bir gurur meselesi yaparak, baskalarinin
    bilmedigi, anlamadigi seklinde ithamda bulunmak pek de seviyeli olmasa gerek...

3. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    Re: ))

dostum seni pek bi gaz gördüm bilgiden yoksunmusun yoksa biliosun makaramı yapıosun cözemedim bu tipik türk geyigini oldum olası anlamam murat 131 e skyline motoru takıcakmıs o şasi o motoru nasıl kaldırıcak yürüyen aksam ? ya sanzıman ? ee bunların hepsini elden gecirince murat 131 e minimum 50 60 bin $ para harcadıktan sonra hala yolda giderken yanından standart bi evo 8 9 gecince oturup aglamıycakmısın cok gereksiz olur onun yerinde 2003 2005 aarası m3 alırsın hic degilse bmw ye biniorum dersin vs

4. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    masteer arkadasimiz bu basligi yukardaki mesajla acmisti.sizin bu mesajlardan sonra herhalde vazgecmistir araba almaktan...

5. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    GM ' in hummer gibi markalarıyla ne opel ne peugeot ne de renault yarışabilir lütfen kıyas yaparken aynı segmentteki arabaları düşünelim.
    bir ikincisi izmir için konuşuyorum opel konusunda çok rahatlar , aldım bir hafta sonra rot balans ayarları kaydı götürdüm yaptırdım ücret dedim 1 haftada ücretmi alınır dediler , arabaya kuş pisledi temizlemedim benim hatam götürdüm rotüş boyaya soktular pıt pıt pıt düzelttiler sonuç yine para ödemedim
    bir arkadaşımda kia var..2 tane servisi var izmirde..bir tanesinden her götürüşte problem çıktı birinde koltuga tornavidayla oturmuş çırak koltuk döşemesi kalkmış,birinde arabanın tavanına çekiç bırakmışlar tavanda göcük var.ön panelde birkaç yerde tornavida çizikleri var bunlar hep araç servisten geldikten sonra yaşananlar..e servise bunlar ne diye sorduk sadece özür dilediler..şimdi benim kia almayın opel alın yada şunu alın şunu almayın demem sanırım insanların yararına?
    hiçkimse bir sistemin mükemmeliğinden bahsedemez,dünyadaki en mükemmel şirkette bile sorun yaşanır..DÜnyanın en büyüklerinden Ford ve GM 6 Sigma implementasyonuna başarıyla geçen ilk iki şirket olmalarına rağmen dünya kadar şikayet ve kalite sorunu yaşıyorlar..Ortalama üretimin 3-4 Sigma dolaylarında oldugu diğer şirketlerin yaşadığı ve karşılaştığı satış sonrası problemlerin artık boyutunu siz tahmin edin
    BENCE , bir arabada jant,ufak ses sistemi,spoiler gibi ufak tefek değişikliklerden başka aracın tümünü değiştirmeyi kapsayan modifiye gereksizdir o yüzden modifiyeye giren arabaları da ayrı değerrlendirmek gerekir..Bir arabanın sportifliği ve genç ruhu yansıtması arabanın modifiye kaldırabilirliliği ile ölçülemez
    mito kişisel ööleydi böyleydi demek yerine bence verdiğim bilgileri bir kenarıya yaz elbet birgün lazım olur bunları sağda solda kolayca bulamassın
    ayrıca astra corsa karşılaştırmasını ben yaptım mantıksızlığı söyledim astraya güzel diyenler yeni corsaya kötü diyor ama birbirine çok benziyor bu iyilik kötülük o yüzden saçma geliyor dedim
    evet ben sayın herşeyi çok bilenim , kıskanma birgün senin de olur
    !!
    p.s 6 sigma ne diye merak edersen google da arattır birazcık

6. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
  7. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Valla Dogru soyledın Saydam, bu lux arabalardan bahsedıldıkce hevesım kırılıyor, bu ara turkıyede zam gelıyor arabalara,
    aslında bıranevvel karar vermem lazım ama veremıyorum bı turlu, bunda tabıı hem arabalar arasında secemememın hemde
    ucun vadelı olarak gelecege tam guvenle bakamamamın etkısı var, cok pahalı olmasın zorlanmadan odıyım dıyıp mazda 3 hedeflıyorum, sonra bı gun yolda gıderken peugeot bayııne gırıp 407 nın ıcıne oturunca bıranda saftım kayıyor .

Insanlar ılgıncı bu ıkı marka ıcınde pıyasası yok, sorun cıkar parcasını beklersın , servıslerde dolasırsın, satmaya kalksan cok deger kaybeder dıyıp duruyorlar , ılla vw veya honda, renault mu alacaz bılmıyorum.

En sonunda bıranda bı karar verıp harekete gecıcem ama sonra o hatalı karar olacak dıye korkuyorum.

8. mito

mito Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    slm masterr, su anda bir cok firma araba fiyatlarina zam yapti, daha dun arkadasin yaninda servisteydim, satislarin muazzam bir dususe gectigini soyledi.Firmalarda bu olayi cok fazla uzun sure devam ettirecegini sanmiyorum, yaz indirimi, kampanyasi gibisinden bir takim tutumlarla, fiyatlari tekrar istenilen duzeye cekeceklerdir...

9. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    masteer eger 407 düsünürsen alirken yardimci olmaya calisirim tanidiklar var ama cok bir sey yapacaklarini sanmiyorum ayrica servis konusunu kafana takma o konu da evinden bile aldirir tamir ettirir sonra yine evine biraktiririm ;)

10. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    master istersen biraz bekleyebilirsin şuan gizli devalüasyon yaşıyoruz enflasyonda 2004 ten beri en yüksek seviyede bi yerde illaki müdahele edeceklerdir piyasalara
    ama tabi durum daha da kötü olabilir fiyatlar daha da artabilir ntv de öğlen haberlerini dinlemedim 2-3 gündür bir dinle istersen bakalım ne diyorlar euro için , en son yaz sonu biraz düşer dengeye gelir diyorlardı
    mazda 3 ten alan arkadaşım gerçekten çok memnun,407 zaten 207 dende 307 dende güzel..
    ama mazdada dizel olmaması,seni 407 dizele yönlendirebilir
    siyah+krem deri döşeme of of of...=)

11. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    bende beklıyorum zaten ama bu aradada korkmuyor degılım dahada artabılır dıye, ıcımden bır ses ama yaz donemınde gelecek almancılarla euronun
    bu sevıyelerde duracagını soyluyor, araba pıyasasında satıslar durunca da bır fırma tekrar kampanyaya basladımıydı sapır sapır hepsı tekrar fıyatları gerı ceker gıbı gelıyor, oyle gelıyor yanı oyle olsun ıstıyorum ınsallah oyle olur.du bakalım hayırlısı, pekı bu arada avensıs ıle ılgılı bılgısı olan varmı ?
    Pıyasası olan bır marka toyota, avensıste oturaklı bı seye benzıyor, hıc kullanmadım ama.

12. yiit

yiit Yeni Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    almancılarla beraber euro geldiginde evet piyasa fiyatı yükselişe bile geçebilir çünkü euro bu fiyatteyken herkes alımı kısar o zaman merkez bankası alım yapmak zorunda kalır dengeye getirmek için
    yani bir şekilde dengeye getirirler tahminimce euro 1,8 seviyelerinde dengeye ulaşacaktır
    bu fiyattan daha da fazla yükselirse Türkiye tekrar büyük bir krize girer , o yüzden rahatça bekleyebilirsin bence ayrıca dedigin gibi firmalar indirim yapacaktır ama bu büyük miktarlarda olmayacaktır özellikle de türkiye de üretim yapan firmalar çünkü atıyorum 1000 euro borcu olan bi şirketin borcu bir anda 1700 ytl den 2000 ytl ye fırladı
    şirketler indirim yapmasalarda işte spor paket indirimi ek garanti süresi gibi şeylerle müşteri çekmeye çalışacaklardır
    avensis-407?
    bence estetik olarak 407 ama yürüyen aksam olarak toyota daha iyi diyorlar,1990 model corolla bile tıkır tıkır hala
    yeni arabaların hepsi güzel,canın hangisini istiyorsa,ama bence karar verme aşamasında hepsi ile test sürüşüne çık

13. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Evet Toyota cidden çok sağlam. Benim kuzende var, 98 model, şu an turbo falan taktık. Bu 2. turbo basışımız gerçi ilkinde Ankara'da yapamamışlardı falan. İşte bu 2. denememizde komple herşey değişti pistonudur koludur ana yatağıdır falan filan hepsi Amerika'dan geldi Wiseco. İlk turbo uygulamasında bile yani motoru patlatmadı. Orjinal blok üstünde turbo basılmıştı. Şimdi yine araba bir türlü ayar tutmadı, beyin lazım Motec beyin (hani o exvitermini de skyline lara lap top la ayar yaptıkları beyinlerden :D =) beyin'i aldın tamam bitmio iş İngiltere'den Mick amcanın gelmesi lazım falan çok para yani anlayacağınız :D
    Ha şu var biz olmayanı yaptık, hiç emsali olmayan bir arabayı yaptık, biz de bilirdik bi vtec alıp turbo basmayı ama işte zoru başarmak önemli, ve kimsede yok yani bi turbo corolla :)

14. chos

chos Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ELEKTRONİK
    Yer:
    MERSİN
    BENCE HONDA

HONDA ACCORT'ta iyi bi araba benim gözdem

15. serbes

serbes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kişisel görüştür ve sadece konuyla ilgili yardımcı fikir olması amacıyla yazmaktayım.
    Dövizdeki gerilemenin sınırı bellidir ve eski düşük seviyelerine gelme olasılığı çok azdır. TL, dolar karşısında hala görece değerli durumdadır ve doların 1650-1700 civarlarını yeniden görme olasılığı yüksektir.
    Faizlerde sadece distribitör firmaların elde kalanları eritmesi ve bankaların kendi aralarındaki rekabetten dolayı kısmi gevşeme yaşayabilir.
    Kredili araç alımı ve fiyatı üstündeki oynamalarda bunları dikkate almanız sanırım iyi olabilir.

Not: Aslında gerek döviz ve gerekse faizlere yönelik çok net görüşüm olmasına rağmen tavsiye niteliğinde olduğundan "yuvarlak" ifadeler kullanarak yazdım. :roll:

16. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Valla uzun sure once almancılar gelınce bu dovız gene dusecek dedıydım, ahada dustu , bugun 1860 cıvarlarında bu etkı ıle buralarda seyredecek, ama eskı sevıyesıne gelecegıne katılmıyorum ekım gıbı tekrar yukselecektır, bu hafıf gerıleme ıle ıllakı bazı bankalar faızı bıraz dusurecekler , bazı markalar
    kampanya yapacaklar ama hepsı degıl.

Bu arada ben yenı honda cıvıce yazıldım, anasını satıım bı sıra var ınanamazsınız, accord benı su an asıyor aslında tabıı muhtesem bısey , ama su an anca yavrusuna gozum kesıyor, o bıle 39 kaat oldu anasını satııım, ılk pıyasaya cıktıgında 36 falandı.

Tek korkum aklıma gelenın hep basıma gelecegı , tam ben yuksek faızde ve fıyatı yuksekken alacam , ıkı ay sonra faızler dusecek hatta arabada ucuzlayabılır,
    oturduun yerden bı suru zarara gır ondan sonra, neyse kararttım gozumu bı kere artık ne olursa bahtıma

17. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Ne cok satmısım anasını , tobe tobe

18. volkan450

volkan450 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
  19. frambuaz

frambuaz Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    BMW
    Z4, X3, X5

Mercedes-Benz
    C-Serisi, CL-Serisi, CLK, CLS, E-Serisi, SLK, M-Serisi

Mini
    Cooper, Cooper S

Tasarım olarak en çok bu üstte saydığım otomobiller hoşuma gidiyor.Ayrıca Audi,Ferrari ve Volkswagen yine tasarım da beğendiğim markalardır.Nissan, Mazda, Daihatsu, BMW, MINI, smart ve Alfa Romeo'nun modellerini de unutmamak lazım tabii ki.

20. fırat 26

fırat 26 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    MASKOTLUK BİTTİ
    hayalimde hep mercedes E 200 var söyle 98 model 97 model

gözüm yok lüksünde

Sayfayı Paylaş