Antreman Ve Yanılgılar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Despo tarafından 21 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. doruk5635

doruk5635 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bodybuilding e başlayalı tam 1 sene oldu başladığımda çok azimle ve istekliydim hala öyleyim ve çok bağlıyım hiç aksatmam uykum çok düzenlidir arada bir bozuluyor sadece bozuluyor dediğim bazen 1 ay da 1 gün falan uyuma saatlerim 22.30 sabah 7.00/ bodye başladığımda kilom 51-di 60 oldu /kolum 26 dan 32cm/omuzlarım 99 cm den 112 cm oldu /gögüslerim 82 den 89 cm oldu / bana göre çok düzenli ve bağlı olmama rağmen çok az gibi geliyor sizce nasıl ? şimdide programımı yazıcam şuanki programımı: PAZARTESİ GÜNÜ: kol ve göğüs yaptığım hareketlere başlamadan önce barfiks demirinde asılı kalarak durabildiğim kadar duruyorum cenemi demire dayayıp ısınma amaçlı bunuda yeni yapmaya başladım 1 hafta kadar oldu sonrasında hareketlere geçelim: burbell curl 3x8 sehpada scot 3x8 ve arkasından sehpayı 90 derece yaparak 2 elime dumbell alıp indirip kaldırıyorum ismini bilmiyorum ondan böyle anlatmaya çalıştım :) ve 3 hareketle bicepsi bitirip göğüste ilk olarak göğüste bench pres 3x8 arkasından dumbell fly 3x8 arkasından incline bench press 3x8 arkasından dumbell pres 3x8 arkasından makinada chest press 3x8 ve 5 hareketle göğüs bitti SALI GÜNÜ :Kanat -arka kol ilk göğüse çekiş 3x8 sonrasında karna çekiş 3x8 ve testere 3x8 sonrada sırta çekiş ve arka kola geçiyorum pusdown 3x8 z barla anla çekiş 3x8 sonrada halatla pusdown 3x8 devamında düz barla nerdeyse iki elimde birbirie çok yakın hafif göğüsümün altına çekiyorum 3x8 son olarak tek bir dumbell alıp enseye çekip kaldırıyorum 3x8 ÇARŞAMBA GÜNÜ:eek:muz bacak ilk omuzda sholder pres 3x8 diğer hareket ise dumbella yana açış 3x8 devamında ise 90 derece sehpada yukarıda dumbelları kavuşturma yapıyorum ve arkasından z barla çeneye çekiş 3x8 yapıyorum 1 harekette trapez sonrada bacak hareketleri var leg curl 3x8 arka bacak 3x8 ve iç bacak 3x8 PERŞEMBE GÜNÜ:tekrar göğüs kol yapıyorum cumada yine kanat arka kol sizce bu program nasıl 1 senedir yapıyorum bu programıda 7 ay kadardır uyguluyorum sizce doğrumu birdehacim kazanmak istiyorum eğer program uygun değilse nasıl bir program uygulayabilirim hacim kazanmak ölçü almak ve kilo almak için hepinize şimdiden teşekürler yaşım 17 boy 1.77 ismim doruk sağolun

MrQmc ve mehmet2576 bunu beğendi.
  2. MrQmc

MrQmc Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    S.a, forumda sticklenen diger bi konuda, sanirim Wrexler in konusuydu, iri başli omuzlar hakkindaki yazisinda omuz kaslarinin geç uyarilan liflere sahip oldugundan,bu nedenle max agirlik degil de orta seviye bi agirlikla çok tekrar yapmamiz gerektiginden bahsediyordu. Ama suan burada okudugum yazida kaslarin gelisimi icin yuksek agirliklardan bahsetmissiniz. Not: Yeni degilim,3.senem. Ancak bu işin ilmi kısmıyla da aşırı derecede ilgilendigimden bu celiskiyi sorma gereginde bulundum.
    Saygılar..

xkaanyildirim bunu beğendi.
  3. Jagry

Jagry Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Akademisyen / Yrd. Doç. Dr.
    Yer:
    Trabzon / EU / Kastamonu
    emeğinize sağlik gayet açiklayici olmuş.

4. bozkurtt58

bozkurtt58 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yer:
    Tokat
    Hocam merhabalar..
    Size bir kaç sorum olacak ve yardım isteyeceğim. Öncelikle yaşım 20, kilom 56, boyum 173. Kilom aylardır aynı. 6 aydır spor salonuna gidiyorum ilk 4 5 ay azim yaptım çalıştım ama fazla bir gelişme hatta hiçbir gelişme göremedim vücudumda. Sonrasında yavaş yavaş soğudum düzensiz gitmeye başladım. Ama düşündüm araştırdım bişeyleri yanlış yaptığımı anladım. Bu forumu okumaya başladım ve en çok dikkatimi çeken sizin bir yazınızda hocalarınızı dinlemeyin lafını vurgulamaniz oldu. Hocam gerçektende bizim spor salonumuzdaki hoca bilgisiz sıfır nötr hatta ekside. 2 yıl spor salonuna gitmiş birini hoca diye başımıza koymuşlar. Ilk iki gün hareketleri gösterdi sonra saldı bizi salona duvarda ne asılıysa onu yapıyoruz. Benim 6 ayım boşa gitti hocam her kafadan bi ses çıkıyo bizim orda biri dinlenmeden çalış biri bölgesel çalış biri öyle biri böyle diyo. Bilgi denen bişey yok tecrübe yok. Ben bu split program full body bunları burda duydum gördüm. Hocam çok seviyorum bu sporu çok araştırıyorum soruyorum ama çevremde tecrübe sahibi hiç kimse yok. Herkesin kafasındaki şey yemek ye gel burda her gün bir bölgeye çalış. Hepsi bu kadar. Ben aylardır boşa gittim hiç ilerleme kaydedemedim. Moral olarak çok düştüm Lütfen bana yardım benim bi rehbere ihtiyacım var gittim bi gainer aldım hiçbi faydasını göremedim. Ben napıyım nasıl çalışıyım nasıl dinleniyim split mi full mu çalışıyım setler tekrarlar nasıl olsun benim amacım hacim kazanarak kas yapmak. Bana biraz zaman ayırıp haftalık bi program yazar mısınız hareketleri tekrarları dinlenme günlerini. Beni yönlendirin hocam sizden rica ediyorum bana bi akıl verin. Ne kadar uygulayim o programı nasıl yapıyım söyleyin. Beslenme hakkında da bilgi verin. Ben burayı kullanmayı da bilmiyorum size mesaj atabilmek için üye oldum sadece. Bana bi kaç dakikanızı ayırıp bilgilendirirseniz yardım ederseniz sevinirim hocam.. Lütfen cevabınızı bekliyorum..

Sayfayı Paylaş