Antreman Ve Yanılgılar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Despo tarafından 21 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. Faux Carnival

Faux Carnival Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Gelişmen gerçekten mükemmel olmuş. Ancak bir deri bir kemiktim diyorsun da 31 cm. kolun varmış, pek de deri kemik değilmişsin. :D

Bu arada yağlanmadan büyümek hepimizin isteği ama gerçek dünyada yaşıyoruz, pek mümkün değil.

@okko
    Bu sporu daha önce yaptın mı? Çünkü yapmadıysan 2. haftanda 60 kg. bench press dünya üzerinde görülmemiş şeydir herhalde. Kolay gelsin, yeni Mr. O Türkiye'den çıkacak galiba. :D

Kagank34, İshak01, Azi ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Faux Carnival:
    İkinci göğüs antrenmanında 120 kilolarla çalışan birini tanıyorum. Dünya çapında aramaya gerek yok, bende ilk başladığımda 3. haftada 60 kg la çalışabiliyordum tabi barı hariç tutuyorsanız başka, benden çok daha çabuk gelişenleride gördüm, .

3. Faux Carnival

Faux Carnival Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    3. haftada da 60 kg. etkileyiciymiş gerçekten CENTAUR. Bunlar 1 rep max. mi? Öyleyse tabii iki çok mümkün. Ama son set'te 60 kilogramla gerçek bir set yapmak (8-10) tekrar nereden baksanız 8-9 aylık çok düzenli çalışma gerektirir diye düşünüyorum. Ve etrafımda gördüğüm kadarıyla.. Tabii iki istisnalar olacaktır. Kolay gelsin.

Albert Einstein bunu beğendi.
  4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Ben yeni başladığımda bizi çalıştıran salon sahibi pekte bilgili değildi. Direk hacimlenmek için 8 tekrarlı ve ikinci haftadan sonra 8-7-7-6-6 gibi bir pramit uygulatıyordu, hemen kafadan göbeğin bile olsa kilo aldırıcıyı creatini kakıyordu, işte son iki sette 3 haftalık adamı ağırlığın altında bağırttırmak marifet sayılıyordu yinede o zamanlar ilk dört tekrarı yardımsız yaptığımı söyleyebilirim, yalnız benim salonda yaygın bir alışkanlık biz ağırlık söylerken barı saymayız bu gerçekte 60 kilo olarak bilinen ağırlık bize 50 kg dır ve aynı şeyden bahsediyorsak ki gerçekten bişey değil yani..

5. matiz

matiz Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    0
    5 ayda aşırı yağlanmadan(göbeklenmeden) o kiloyu nasıl aldığını ğrenmek isterim dostum. Belki benim için de faydası olabilir.

6. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Despo; emeğine sağlık , bu bilgilerin özelliklede, (kendimde içinde olmak üzere) yeni başlayanlar ve temel oluşturanlar için çok faydalı olacağına inanıyorum..

Saygılar............

7. humanbeing

humanbeing Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yanlış nerede???

merhaba arkadaşlar,
    bu siteyi hergün ziyaretçi olarak inceliyordum... çok fazla bilgide elde ettim.. herkese teşekkürler..
    ben 2007 şubat ayında 89.6 kg idim( boy, 175 cm, cinsiyet bayan).. yaklaşık 1 yıl boyunca, 7.3km/h hızla ve 3 eğimle haftada 5 gün yürüyerek,17 kg verdim..2007 ekim ayına kadar.. daha sonra bi duraklama dönemi geçirdim.. 2008 nisan ayına kadar hiç kilo veremedim..salondaki hocam çalışma stilimi değiştirmemi tavsiye etti, yürüyüş yerine koşuya geçtim.. başlangıçta 7,5 km/h hızla haftada 6 gün koşarken, şimdi yaklaşık 3-4 aydır 8.5km/h hızla koşuyorum (eğim vermiyorum ve süre 45 dk, haftasonu 1 saat), haftanın 6 günü...
    koşudan sonra 1 er gün mola vererek ağırlık çalışması yapıyorum... ağırlık çalışmasından sonra, yarım saat 6. seviyede, eliptik bisiklet kullanıyorum..
    eliptikten sonra, strechingle antrenmanımı bitiriyorum..
    şu an kilom70 ile 72 arasında oynuyor... kilo verişim çok ama çok zorlaştı.. beslenme biçimim çok doğal.. yani sebze ve meyve ağırlıklı besleniyorum... antrenman sonrası akşam yemeğinde 1 kase yoğurt ve bir porsiyon meyveyle bitiriyorum...
    bu arada hatırlatmam gereken bişey var, tiroid hormonlarımda problem var... hergün 1 adet tefor içiyorum.. bu ilaç sayesinde hormonlarım düzenli( yani zayıflamama engel olan bi durumum yok tiroid açısından)...
    sizce yanlışı nerde yapıyorum?
    bi konuyu daha hatırlatmak istiyorum, sorunum sadece zayıflamak değil, çok gevşek hatta bacak içleri ve kol arkası sarkmış durumda, bunlarıda toparlamak istiyorum...
    ne tavsiye edersiniz???
    bu kadar sporun karşılığı bumudur gerçekten???

şimdiden çok teşekkürler,

NOT:
    Yeni bir forum nasıl başlatılacağını anlayamadığım için, mevcur forum üzerinden yazıyorum...

8. inside

inside Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yanlış bildiklerimizin doğrusu algılanmış oldu bu yazı ile eline sağlık

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Proğram genel itibari ile iyi diyebilirim troid olayında bildiğim kadarı ile rejim yapamazsınız bu da kilo atımını zorlajtırmakta sizin amacınız sıkılaşmak yönünde ve bir bayanın yoğunluğu ile erkeğin yoğunluğunu ele alırsak sizdeki gelişim erkeklere oranla çok zayıfrtır. sadece zaman tanıyın

Azi ve Albert Einstein bunu beğendi.
  10. stallone13

stallone13 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    slm

slm kardeşim yaşım 18 bişey sorcam bayağıdan beri bodyle uğraşıorum bi ara bıraktım ama yeniden devam ediorum ben çalışıorum ama bu vücudumdaki damarlar fazla belirgin değil yani fazla çıkmıo damarlar ama sert neden olabilir damarlar yüzeysel değil?bench_O

11. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    lutfen kurallari okuyun,uyelere nickleri ile hitap edin!

Azi, Albert Einstein, troloji ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  12. desk

desk Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    San Francisco

1 senedir body yapıormm calısırken sag omzumu fazla zorladım galiba bazen calısırken agrior ve sag omuzumu hareket ettirirken kemiklerden sess geliorr sizce neden oolmus olabilir düzeltebilirmiyim şimdidecc tesekkürler acil bilgi lazım

Azi, Albert Einstein ve troloji bunu beğendi.
  13. umut68

umut68 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Hareketleri yanlış yapıor gibi hissediorum!.......

Slm arkadaşlar çalıştığımız spor salonunda kendini hoca zanneden bir çok kişi var ve yaptığımız heraketler konusunda şüphelerimiz var doğru yapıp yamadığımız konusunda, bu herketlerin doğru olup olmadığını nerden bileceğiz veya doğrularını nerden öğrenebiliriz Lütfen yardım edim arkadaşlar!.....ve görüntülü olarak nerde görebilirz

14. exclusive

exclusive Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    herekese slm..Arkadaşlar çok zor durumdayım lütfen yardım edin..Body buildinge yaklaşık 2 ay önce başladım ama onun hemen öncesinde 1 aylık bir diyet yapmıştım..diyetten hemen sonra bodybuildinge başladım ve hergün gittim kendimi çok zorlayarak yaptım..15 gün sonra bende nefes darlığı,kalp çarpıntısı ve sterss oluştu..doktora gittim fiziksel olarak hiçbişey yok sadece vücüdunda LAKTİK ASİT birikmiş buda sıkıntı yapmış dedi..şimdi arkadaşlar sorum şu:vücuddan laktik asit nasıl atılır yani piyasada herhangi bir rahatlatıcı yada bi ilaç vs. varmıdır?ikincisi ise bu durum kasları yakma diyemi geçyor..eğr kaslarımı yaktıysam ne yapmam lazım şimdiden saolun..bu arada şunu belirtmem lazım en çok göğüsümü zorlamıştım ve şu an şınav bile çeksem vücudumda inanılmaz bi sıkıntı oluyor ...herkese kolay gelsin..

15. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bu sayfada uyarı yapılmış kurallara uyunuz

16. stallone13

stallone13 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba benim bi arkadaşım var damarlarım fazla çıkmıyor die şikayet ediyor oysa sürekli body çalışıyor ve kas kütlesi ve vücudu gayet iyi bu bilek kol çalıştığı halde damarları o kdar çıkmıyor neden

17. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Damarların belirginleşmesi kan dolaşımı dışında deri kalınlığı gibi diğer anatomik özelliklere de bağlıdır.

18. troloji

troloji Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bakın.

ben 13 yaşındayım sadece kas çalışıyorum pazu,ön kol ben hergün baya bir pazu kol kası hareketleri yapıyorum 3,4 saat aralıksız yemek yerken bile elimde ben bu kasları ne zaman ortaya çıkarırım, yani ne gibi sürede kaslarım çıkar? birisi dior 1,2 ay civarı biri diyor 1 sene sonra ?

19. bahadiraydogdu

bahadiraydogdu Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Pazarlama
    Yer:
    Antalya

Troloji sen ne sormak istiyorsun inan o bile pek anlaşılmıyor. "Sadece kas çalışıyorum pazu" derken sadece biceps lerini yani kol kaslarınımı çalıştırıyorsun, ve neden sadece bu bölge. Siteyi incelersen evde diğer kasgruplarını da rahatlıkla çalıştırbileceğin antrenman programları ve hareketler. bulabilirsin. Bide 3-4 saat antreman mı olur hele sadece bicepsler için. Nerden duydun nasıl bir gidiş anlamadım. Ayrıca kasların ne zaman büyür yani nezaman hacim alırsın bu birçok etkene bağlı olarak değişecek. Antrenman+beslenme+dinlenme, bu konularda bilgi düzeyin nedir bilmiyorum ama bence biran önce forumu incele. Seni bu spora kazandırmak ister her üyemiz muhakkak ve amaç seni tenkid etmek değil ama soru sorma stilinden acil okuma ihtiyacın olduğu anlaşılıyor. Sadece kol antrenmanı diye birşey yok, 3-4 saat boyunca antrenman(hele tek kas gurubu için) hiç yok. Iron-Man a katılacaksan o ayrı tabi. Kasların büyümesi senin deyiminle çıkması bu yolla bayağı zaman alacak gibi. Bence antrenman programlarını bir incele göreceksin yolun henüz başındayken doğru izi takib etmek işine yarayacaktır.

İshak01 ve Albert Einstein bunu beğendi.
  20. alperkaan

alperkaan Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 14 yaşındayım bayağı önce başladım fakat ben senin gibi belirli yerleri değil tüm kas gruplarımı çalıştırıyorum görünüşe bakılırsa sen ne kadar fazla kaldırırsam ne kadar ağır kaldırırsam o kadar kaslı olurum sanıyosun fakat işler öyle yürümüyo işte.bunun için hem sağlıklı beslenicen vur kaç gibi zamansız bi arada spor yapmican her şeyini düzene oturtucan sana şunu senn anliycağın şeklde basitçe söyliyim düzenli çalış,antremandan 30 dk. önce karbonhidrat al antremandan hemen sonra protein al, gece kuşu olma, ve bi tek kas çalışmayla dumbellla olmaz bu işler vücudundaki yağı da yakarsan o zaman anlarsın..

Sayfayı Paylaş