Antreman Ve Yanılgılar

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Despo tarafından 21 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 55 üye.
  1. onelasttime

onelasttime Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bacak kasları

bacak antremanları diye arattım ama bulamadım ne yazık ki,en uygun başlıkta bu olur diye düşündüm,umarım kısa zamanda cevaplarsınız,ben basket oynuyorum 1ay sonrada maçlarım var önemli,bacak antremanım var ve o kadar iyi hissediyorum ki kendimi motivasyondan dolayı demek ki,her gün antreman yapmak istiyorum,bu beni geriye götürür mü? illa bir gün antreman bir gün dinlenme mi gerekli,üst kas grupları için evet ama örnek karın kaslarını her gün çalıştırabiliriz yazıyordu bunun gibi bacaklarda böyle olabilir mi?

Albert Einstein bunu beğendi.
  2. stricken

stricken Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler..

Albert Einstein bunu beğendi.
  3. crbatu

crbatu Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    herkese yi gunler ben 3 aydır kadar calısıorum fakat kısım kısım pazar gogus salı sırt kanat cuma omuz kalan gunlerdede kol baya bir vicudum genısledı hacim aldım yanlız gelısım durdu diyebilirim program mı deiştirmem gerekıo biri yardımcı olabılırmı

Golden Boy ve Albert Einstein bunu beğendi.
  4. Albert Einstein

Albert Einstein Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    güzel bilgiler hepsini okudum çok faydalı olacak

Golden Boy bunu beğendi.
  5. earthlings

earthlings Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar. ben de bi şeyler sormak istiyorum. yeni üye oldum, kurallara aykırı bir durum varsa şimdiden özür dilerim.

1.66 boyunda 51 kilo ve 20 yaşında bir bayanım. 4 aydır düzenli olarak spor yapıyorum. kilo vermek ya da almak gibi bir amacım yok. sadece vücudun biraz şekillenmesini istiyorum. yalnız bu spor bende bağımlılık yaptığı için gün geçtikçe kiloları artırmaya başladım.

haftada 3 ya da 4 kez çalışıyorum. biceps-triceps 1 gün, göğüs-sırt 1 gün ve omuz-bacak 1 gün çalışıyorum. bu sürede, omzumda ve göğüste 4 cm gelişme oldu. spora başladığımda da kolum 26 cmydi hala 26 cm. ama kaslar belirginleşti. bayanlarda bulunan "tuzluk kası" dediğimiz sarkıntı yok oldu sayılır. buralarda bir sıkıntı yok. belimde bir değişme olmadı, 69 cm'ydi, hala 69 cm. kalçam 91 cm çıkmıştı ilk ölçümde, simdi 89 cm çıkıyor. bacak ise; 49 cm idi şu anda ise 54 cm.

benim sorunum bel, kalça ve bacakta. bel için sadece yana eğiliş yapıyorum, twist de yapıyordum başta ama belime vurduğu için programdan çıkarttık. bunun dışında lunge, deadlift, leg extension ve leg curl yapıyorum. bütün bunlara rağmen belde ve kalçada neden incelme olmuyor? ve bacağım neden kalınlaşıyor? kalınlaşma için kas sebebiyle dediler ama kol için aynı durum söz konusu değilken bacakta neden kalınlaşma olduğunu anlayamadım. hareketlerde mi bir sorun var acaba? ayrıca spor salonumu değiştirdim ve leg extension aleti oturarak değil, yüz üstü yatarak çalışıyor. bu şekilde alt bacağın arka kısmına da vuruyor ve orayı da çalıştırdığı için yapmak istemiyorum o hareketi.

bunun dışında kol için de bir sorum olacaktı. kollarımda büyüme yok, olmasını da iistemiyorum zaten. ama daha gergin ve sert durmasını istememe rağmen durmuyor. kavisleri çok değil, biraz daha belirginleştirmek için acaba az kilo çok tekrar mı yapmak gerekiyor? örneğin dumbbell hammer'ı 5 kiloyla 12şer kez yapıyorum. 2.5 kiloyla 20şer tekrar yapmam daha mı doğru olur belirginleşme için?

teşekkürler şimdiden.

Golden Boy bunu beğendi.
  6. batuhanaziz

batuhanaziz Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bayanlarda kalça ve bacaklar en çok yag toplayan bölgeler olduğu için çabuk incelmemesinin sebebi yağlardan olabilir yağın üstüne kas inşaa ettiğin için kalınlaşıyordur zaman geçtikçe inceleceğini düşünüyorum. Kol için ise ara sıra da antreman sistemini değiştirmek faydalı olur ama biraz zaman tanımalısın zamanla belirginleşme artacaktır.

Golden Boy bunu beğendi.
  7. Keops

Keops Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    2. maddeye pek fazla katılmıyorum tmm direkt olarak bolgesel yag yakımı olmıyabılır ama daha cok calısıtrılan bolgelerdekı yaglar erıyor şoyle 1 ay koşun kilo vermek amaclı bacaklarınız ve belınızde ıncelme olacaktır ama gobege bakın 1 ayda hic bısey goremessınız calıstırılan kısımlar daha hızlı yag yakımı oluyor

Golden Boy bunu beğendi.
  8. gangsta86

gangsta86 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    çok bilgilendirici olmuş...

Golden Boy bunu beğendi.
  9. TorettoEA

TorettoEA Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, 27 Şubat 1996 doğumluyum. Aşağıda vücut ölçülerim var sizce yaşıma, kiloma ve boyuma göre normal mi? Bana bacaklarımda yağ birikmiş gibi geliyor. Aileme sorduğumda normal diyolar ama tabi üzülmemem için böyle diyo olabilirler bu nedenle fikirlerinizi bekliyorum. Belki de normal ama ergenlik çağında olduğum için bana böyle geliyo cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Golden Boy bunu beğendi.
  10. Kocyumurtası

Kocyumurtası Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    balıkesir
    2, aydayım 80 basıyorum(barın agırlıgı dahıl +15kg) genetık bır sey bu. adam hıc body apmamıstır pehlıvan gıbı duruyordur. gıder dırek basar. ben basket oynuyordum önceden ama cok şiddetli girmiştim 2 ay boyunca

Golden Boy bunu beğendi.
  11. asteq

asteq Üye

Beğenileri:
    141
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    fethiye
    2. ay genetiğin ne olursa olsun 80 kiloyu 3 er setten 10ar tekrarlı basabilen hiç görmedim....

Golden Boy bunu beğendi.
  12. zeynepd.

zeynepd. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ben kılolu bır bayanım kas daha fazla kalorı harcar ve kılodan kurtuluırum dıye kas yapmaya çalışıyorum. anlamadığım kas yaparsam aynı kılom kadar kaslımı görünürüm.eğer öyle ise kabus gibi bişi olur bu bana:( ben sadece <zayıf olmak istiyorum diyet yapıyorum ama metabolizmamda yavaş çalışıyo çok zor kılo verıyorum ne yapıyım kasdean vazmı geçiyim:(

Golden Boy bunu beğendi.
  13. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    merak etmeyin istesenizde öyle çok kaslı bir bayan olmanız imkansız doğal yolla erkeklerde bile gelinecek seviye belliyken bayanlarda çok kaslı görünmek imkansızdır bunun için genetik sağlam olucak,steroid kullanılıcakta oda belki yani onun için kafaya takmayın düzenli beslenme,cardio ve ağırlık antremanı ile hem zayıf hemde estetik görünüm elde edersiniz öndan ötesi olmaz zaten iyi sporlar

Golden Boy, zeynepd. ve mr_dblue bunu beğendi.
  14. Golden Boy

Golden Boy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ustalar ben yeni sayılırım ve hergün göğüs başta olmak üzere omuz ve kanAt çalışıyorum bana bir akıl verirseniz sevinirim

15. jardjan

jardjan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Faydalı bilgiler için teşekkürler

16. murat1997

murat1997 Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Lise Ögrencisi
    Yer:
    İzmir
    Çok saolun yeni başlayanlar için çok faydalı bir konu olacak :)

17. gureman

gureman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkürler. Peki antreman 2 saatten fazla sürüyorsa burda bir yanlışlık var mıdır ?

18. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    2 saat mi :) 1 saatten bile fazla suruyorsa sikinti vardir bence

gureman bunu beğendi.
  19. gureman

gureman Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Set araları 1 dakika dinleniyorum hareket aralarıda 2-3 dk arası. Anca 2 saatte falan bitiyor. Nasıl azalticam bunu peki ? :D

20. Thyrus

Thyrus Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaslar makelenin basinda @2 yorumda kasin yikilmamasi icin enerji gerektigi zaman enerji alabilicegi yag lazim demis benim boyum 1.77 ve 62 kiloyum kilo almam gerekir mi kas yikimi olmamasi icin ?.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş