Antreman Sonrası Mucize Besin -> Süt !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AnkTıp92 tarafından 10 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 20 üye.
  1. Shredded

Shredded Yeni Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Ya kimi dinleyeceğiz artık şaşırdım bilim dünyasında oturmuş veya genel geçer olarak kabul gören şeyleri kabul etmeye karar verdim artık.Düz mantık süt uzatır,antrenmandan sonra üzüm suyu ve lor peyniri içeren öğün ardından ( whey + basit k.hidrat)
    Artık böyle süt müt içmiyorum kardeşim :D ( Sabahları süt içiyorum ) :D
    + Antrenmandan sonra üzüm suyunun üstüne süt içecek midesi olan varmı?

2. Kmdv

Kmdv Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Ben şöyle bir yorum getireceğim yanlışım varsa düzeltin:
    Antrenman sonrası hemen hızlı karbo.(üzüm suyu) alınmalı ve 30-40 dk sonra protein alınmalı.çünkü antrenmanda glikojen depolarımız boşalıyor,kan şekerimiz düşüyor yani kortizol hormonu salgılanmış oluyor.bu hormonu baskılamak için kan şekerini arttırıp hücrelerin insüline(anabolik hormon ve hipoglisemik tek hormon vücutta)olan duyarlılığını arttırmak lazım.insülin salgılanınca kas ve karaciğer hücrelerine glikoz girişi olacak.şöyle yanlış bir kanı var antrenman biter bitmez protein almak kasları korumaz.kasları korumak için kan şekerini yükseltmek(yani 200ml bir meyve suyu tercihen üzüm suyu)en mantıklısı geliyor bana ki bilimde bunu destekler nitelikte ama her zaman dendiği gibi BU SPORDA TEK BİR DOĞRU YOKTUR :)

Ben şuan whey kullanıyorum ama bitince alamayacağım maddi durumlar nedeniyle o yüzden idman sonrası hemen üzüm suyu.40 dk sonrada kefir(200ml)+lor(200gr)+5-6 ceviz+1-2 kaşık keçiboynuzu pekmezi karışımı yapacam :) tadı çok kötü gelebilir size ama sağolsun midem kaldırıyor ve toz kullanmayanlara tavsiye ederim

3. ardaguler97

ardaguler97 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    artistlik taslıyo gibi olmasın ama ben onu bunu bilmem wheye verecek paran yoksa süt iç süt kadar faydalı besinmi var antreman sonrası hiçbirşey tüketmeden evin yolunu tutuyosan al yanına bi suluk yada shaker koy içine evde sütü iç hiçbişey tüketmemekten daha iyidir en azından sağlıklı ve yarayışlı abim orda 2.8 gram var demiş whey sütte mantık yürütürsek en azından bi kısmını karşılıyor hiç olmamasından iydir

Sayfayı Paylaş