Antreman esnasinda ağrı olmaması

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Blonde tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar merhaba. Bir sorum olacaktı. Antreman esnasında göğüste özellikle hiçbir ağrı kasılma yanma hissetmiyorum. Tricepslerom zayif fakat kaldırabildiğim max. Kiloda max tekrar yapiyorum. Fakat tricepslerim göğüslerimden daha çok ağrıyor dumbbel flyda. Bench presste de göğuste tık yok. Hareketleri çok araştırdim çok baktım ve nizami yaptıgıma da eminim.

Ağri ve yanma olmaması gelişmiyor demek midir ?

2. -Maverick-

-Maverick- Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    8
    göğüste antrenman esnasında yanma olayı pek rastlanılmadık durum.nitekim ben de tekrar sayısını anca 20lerin üstüne çıkardığım da yanma hissediyorum.bir gün sonrasında sağ kolunu sol omzuna,sol kolunu sağ omzuna doğru uzat ağrı varsa antrenmanın hakkını vermişsin demektir.

Blonde bunu beğendi.
  3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Yarın göğus günüm. Öbür gün bi deniyim dediğini. Tricepslerim dimbbell fly esnasiında çok fena ağrıyo benchte de triceps ve bileklerim. Ama göğüste tık yok. Yarın bi partner bulup aģırlıği arttırmayı denicem benchte. Saol

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Dumbel fly da tricepsin ağrıması ilginç. Çünkü fly izole bir göğüs egzersizi. Yani triceps devrede değil, çalışmıyor.

Triceps ve omuzlar çok zayıfsa göğüs egzersizleri sırasında daha büyük olan göğüs kası yorulmadan bu kaslar yoruluyor ve göğüs daha baskıya doymadan seti bitirmek zorunda kalıyorsunuz. Bu durumda yapılması gerekenler omuz ve triceps egzersizlerinde ağır kiloları kullanarak bu kasları güçlendirmek. Ve önceden yorma prensibi de uygulanabilir. İzole göğüs egzersizleriyle göğsü yorarsınız. Daha güçlü olan göğüs yorulur ama zayıf olan triceps ve omuz dinleniktir. Bu denge sağlar. Ardından bench press gibi bileşik egzersizlere girersiniz.

Blonde bunu beğendi.
  5. ajn16

ajn16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Benimde biceps hiç yanmıyor . Antrenman da yanıyor da ertesi gün tık yok .

Sayfayı Paylaş