Ağırlık Durumlarıniz ve Spordaki Geçmiş Süreniz

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hakoo14 tarafından 13 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. hakoo14

hakoo14 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Arkadaşlar merhaba sizlerden kendim için bir öngörü olması açısından bazı hareketlerdeki kaldirdiginiz ortalama-minimum ağırlıkları ve spor geçmişinizi yazmanızı rica ediyorum.
    Shoulder dumbell press oturarak -Skullcrusher-Concentraion curl-barbell row-triceps overhead extension(ayakta) - seated dumbell curl-dumbell chest press gibi :)

42-cm-kol-istiyorum bunu beğendi.
  2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
  3. 42-cm-kol-istiyorum

42-cm-kol-istiyorum Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    aslında başkalarıyla yarışmaktan ziyade insanların ağırlıklarını merak etmiş art niyetle açtını zannetmiyorum konuyu , bende böyle bir konu açmayı düşünüyordum zaten,forumda kim kaç kaldırıyor diye hemen yazayım ağırlıklarımı

dumbell chest press 4x8 36-36 kg (yardımsız)
    skull cruher 4x8 38.5 kg
    biceps curl 4x8 20 -20 (sonra bazen 17 ye falan düşüyorum 3. sette)
    seated dumbell curl 4x10 17-17 kg
    lat pull down 70 kg 4x8
    daha çok var ama örnek olarak bunları yazdım

4. Logannn

Logannn Üye

Beğenileri:
    227
    Ödül Puanları:
    53
    https://strengthlevel.com/
    Bu siteden istediğin kendi verilerini girerek istediğin harekette hangi yaş, kilo, cinsiyet grubunun ne kadarından daha ağır kaldırdığını görebilirsin

NeverEnough ve Skinnyfat bunu beğendi.
  5. hakoo14

hakoo14 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Başkalarıyla yarışmak değil amacım sadece ufak bir karşılaştırma,izlenim elde etmek idi

6. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bu karşılaştırma sonucunda faydalı bir bilgi edinmek zor. Sadece onu belirtmek istedim.

7. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Kesinlikle bu ve symmetricstrength gibi sitelerden bunları kontrol etmek daha sağlıklı olur. Çünkü kilo gibi çok büyük bir faktörü hiçe sayamayız kıyaslama yaparken. 60kg biri 100kg BP one rep atarsa bu hiç de fena olmayan bir değer olur, oysa 90kg biri bunu yaptığında ancak meh deriz.

Keza ağırlık yarışı yalnızca bazı hareketlerde bir şey ifade eder. Örnek olarak gerçekten 200 deadlift > 180 deadlift'dir dünyanın her yerinde. Ancak kimi omuzdan güç alarak 20kg biceps curl yapar, kimisi tamamen nizami 15kg yapar. Elmayla armutu toplamamak adına her harekette bu kıyas yapılamaz. Hatta DL üzerinden örnek verdik ama; SQ ve BP bile bunun için ne kadar uygun tartışılır. Forumlar 100kg bara takıp, üstteki arkadaşına 50kg curl yaptırıp 100 bastım diyen adamlarla dolu. :D

Hatta bu konunun üstadı, ne zaman canım sıkılsa açıp izlediğim, günümü şenlendiren bir video forumda da bulunuyor. Canın sıkıldıça izle ve asla bir ağırlığı kaldıramadım diye üzülme. Böyle kaldırıyorum diye seviniyor da olabilirdin:D :
    210 kg Bench Press; 80kg bodyweight, 171cm boy.

walldonthitback ve Skinnyfat bunu beğendi.
  8. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    1.5 ay oldu bw 100 kg
    Bench press : 70 kg x 10
    Hammer curl : 15 kg x 10
    Ohp : 40 x 10
    Lat pulldown : 60 x 8
    Triceps Pushdown : 55 x 10

9. hakoo14

hakoo14 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    1.5 ay için iddialı rakamlarmis tebrik ederim.

42-cm-kol-istiyorum bunu beğendi.
  10. vixx

vixx Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Tesekkurler. Kilomun fazla olmasindan kaynaklanabilir.Ayrica spora 1.5 sene ara verip baslamistim belki onunda bi katkisi olmustur.10 ay spor yapmistim ama yag yakimi odakliydi pek olcu alamamistim.

11. mrsavas02

mrsavas02 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3

sen güç antrenmanı yapıyor gibisin dostum ben senin ağırlıkların yarısı ile 39cm bicepsim var bana aşırı geldi ağırlıkların
    biceps curl vb piramit sistemiyle çalışıyorum ben ilk 5-5 kg girerim 13 tekrar sonra 7.5-7.5 11 tekrar sonra 10-10 kg 9 tekrar şeklinde en son halim kalırsa 12.5kg 3-5 tekrar tabi bu ağırlıklar biceps curl dambella 3. hareketim

12. 42-cm-kol-istiyorum

42-cm-kol-istiyorum Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    spora yeni başladıysan belki yağ oranın fazladır ondan 39 cm bicepsin vardır , yada boyun uzundur ,banada kaldırdğın ağırlıklar çok düşük geldi ,ben genelde tekrarlarımı 8-12 arası yapıyorum güç odaklı yapsam zaten sadece bench press squat gibi compound hareketler yapardım,, ve ilk kez senden duyuyorum ağırlıkların yüksek diye :)ama tam tersini defalarca duydum hatta özelden kol ölçüne göre ağrılıkların düşük diye mesaj atan oldu salonda 30-30 4x12 dumbell press yapıyorum mesela gelip sen 36 yaparsın 30 sana göre düşük diyenler oluyor bende rezil ve mahçup olmamak için 36 yı zorluyorum,, ben spora gidiyorum zaten kolu 40 cm den büyük olan 2-3 kişi var o kadar üye içinde (şişmanları dahil etmiyorum) ama eğer sen 185 boyunda veya daha uzun isen isen 39 cm kol zaten ilgi çekmez ve ufak durur , uzun insanlarında zaten adeleleri uzun olduğu için kolları daha büyük olur her zaman yani ,,,,mesela 185 boyundaki 40 cm kol ile 180 boyundaki 40 cm kol arasında dağlar kadar fark vardır

Son düzenleme: 4 Şubat 2021

Sayfayı Paylaş