Ağırlık Çalışmasıyla Birlikte Kalori Açığı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve macca tarafından 3 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. macca

macca Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar,

ben 1.72 boyunda 58 kilo bir kadınım. Hayatımın belli dönemlerinde ağırlık çalışması yaptım yani ara verdiğim zamanlar oldu.

Şimdi yine 4 haftadır çalışıyorum. 100 kg ile hip thrust, 65 kg ile squat, 45 kilo ile deadlift yapıyorum örneğin. Hocam yaptığım antrenmanın ağır olduğunu, günde 1700 kalori almam gerektiğini söylüyor ancak ben ortalama 900-1000 çok zorlasam 1200 kalori civarında yiyebiliyorum, bazen tek öğün yiyorum. Yine de 4 haftada ciddi bir gelişme var. Bu şekilde yemem gelişmemin önünde gerçekten hocamın söylediği gibi büyük bir engel midir? Büyümek niyetinde değilim sadece şekillenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

2. çamur

çamur Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Günlük kalori ihtiyacın zaten nereden bahsan 2000-2500 olucaktır yani günlük 900-1000 kalori alman biraz inanılmaz.
    Spor yapmada yakılan kaloriye gelirsek 30 dakikalık bi bodybuilding antremanı nerden baksan 150 kalori eksikliği çıkarıcaktır.
    Yani günlük 2k-3k arası kalori alman gerekiyor, yemek yiyemiyorsan likit olarak al kalorileri, süt hem protein hem yağ hem karbonhidrat sağlar, sütün içine çiğ yumurta kırıp bal eklersen iyi bi likit destek gıdası olabilir YANİ KISACA YİYEMİYORSAN İÇ.
    "Yine de 4 haftada ciddi bir gelişme var." olayına gelirsek newbie gains dediğimiz olay oluyor şimdi gelişme olsa bile böyle giderse 8-10 aya olduğun yerde saymaya başlıyacaksın

macca bunu beğendi.
  3. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yukarıda yazılanlara katılıyorum, sadece yumurtayı çiğ tavsiye etmiyorum.

Sayfayı Paylaş