Açıkcası hocama güvenmiyorum yardımınız gerek

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kadirucarkanat tarafından 4 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Kadirucarkanat

Kadirucarkanat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Fitness'da 3.ay programım oldu ve onceden 7 ay gitmeme rağmen altyapı oluşturmuştum.
    Bu 3 ay icinde hareketleri bildiğimden pek zorlanmadım ama her seferinde ağrıyı hissettim dün ise yeni programa gectim fakat hocama pek güvenmiyorum ölçü dahi almadan veriyor programı o yüzden sizlere programın doğrulunu sormak istiyorum. Göğüs için önerilerinizi belirtirseniz sevinirim.

3.Ay programı şöyle;
    İncline Bar Press
    Dar Bench Press
    Dumbbell Flyes
    Bar Alt Göğüs
    Dips

Dar bar curl
    Sehpada eğit bar curl

--------------------
    Ben bar yerine

Decline Dumbell Bench Press calisiyorum. Programım için sizlerin de önerileni almak istiyorum cevaplarınız icin simdiden tesekkürler

Son düzenleme: 4 Şubat 2015
  2. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Dar bench press den kastın close grip bench press ise o hareket arka kola vurur.
    İdeal göğüs programları genelde şu şekilde oluyor ;

Incline Barbell Bench Press
    Incline Dumbell Fly
    Flat Barbell Bench Press
    Flat dumbell Fly
    Decline Barbel Bench Press
    Dips

Bu program tabiki sadece göğüs çalışacaksan olur. Eğer başka bir kas grubunuda çalıştıracaksan, fly ları azaltabilirsin. Sadece Flat dumbell fly yapabilirsin. Yada izole hareket istersen fly ların yerine onları ekleyebilirsin.
    12-10-8-6 setleri idealdir.

3. JesseCook

JesseCook Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    3. Ayda olan birisi için decline press çok da gerekli değil. Zaten gerek yağ dokusu olarak olsun gerekse üst göğüsün daha zor vurulan bir kısım olmasından alt göğüs her zaman daha belirgindir. Yeni başlayan birisinin de alt göğsü vurmak için decline çalışmasına gerek yok. Flat bench ile yeterince çalışan bir bölge zaten. Göğüs için forumda harika bir yazı mevcut.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/göğüsler-fora.80107/
    Yazının tamamını okumanı tavsiye ederim. Buna ek olarak yeni başlayan bölümündeki programları deneyebilirsin kendince. 3.Ayda olan birisi yeni başlayan sayılır hala.

4. Kadirucarkanat

Kadirucarkanat Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Peki önerebileceğiniz hacime dayalı 3.ay programı var mı?

5. JesseCook

JesseCook Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    Ankara
    Öncelikle şunu belirteyim 4-5 hareket henüz çok fazla. 3 hareket tek bölge için yeterli. Yazıda örnek programlar var ama bu sporda yeni biri olarak kendimden pay biçersem başta 4-5 hareketle başladım ve ertesi gün diğer hareketlerde git gide gücümün düştüğünü fark ettim. Göğüste kendi uyguladığım program İncline Bench Press 4x12, Bench Press 4x12, Flat Dumbell Fly 4x12 şeklinde. 12 tekrar hacim sağlamaz vs. denildiği oluyor ancak hareketleri doğru formda yapmak adına ağırlığı nispeten düşük tutuyorum ve gücümde, kan pompalanmasında ve hacimde değişiklikler farkediyorum. Önemli olan negatiflere (indirişlere) önem vermeniz aynı zamanda. Çünkü en çok gerilimi indiriş anında hissediyorsunuz ve bence gelişimi sağlayan şey bir parça da olsa bu gerilim.

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş