9. sınıf öğrencisiyim çalışmam gerektiğini biliyorum ama canım istemiyor.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mixxewa tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    benden sana bi tavsiye aynı yaştayız bak sakın ola ki lisede konu biriktirme çünkü bu lise konuları kendi kendine öğrenilecek birşey değil ve mutlaka günde 3 saat çalış aşağı düşme bak ben ilk sene dedim kendimi saldım ilk matematik yazılısından 25 aldım şimdi diğerlerini 100 yapıcam inşallah sana dediğim gibi sakın konu biriktirme ve çalışırken yazarak çalış bu 8 kat daha kolay algılamanı sağlar konuyu önce oku sonra bi kağıda konunun özetini çıkar mutlaka test çöz günde 100 sorunun altına düşme çünkü ne kadar bilirsen bil pratiğin yoksa okuma hataları yaparsın cin sorular çıkarsa yapamazsın bi yere kadar bilgi bi yerden sonra pratik lazım

mixxewa bunu beğendi.
  2. TosSsi

TosSsi Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ç.kale
    bak ben şuan üni okuyorum aöl mezunuyum sana tavsiyem 9 da daha sıkma kendini rahat ol dersini dinle ve anla sınavlarını geç güzel ortalama düşür bu çok önemli ama çok çalışıpta kendini sıkmana gerek yok çünkü daha çok yılların var 11 de başlarsın çalışmaya 12 de de kitabın başından kalkmadınmı tammdır bu iş kendini 12 ye sakla yani hadi ii çalışmalar...

sana çok büyük bi tavsiye lise yıllarını doya doya yaşa yapmak istediğin herşeyi yap sonra o kadar özlüyorsunki orayı :( :(

3. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    lisede en zoruda 9.sınıftır zaten. bu senen diğer senelere göre biraz daha zor geçicek daha çok çalışman gerekir zaten biliyosundur bunları, çalışmama isteğine gelincede kendini nasıl alıştırıcağına bağlı bence, yani 1-2 hafta boyunca her gün 2 saatini dersine ayırırsan diğer haftalar zaten istemesende 2 saatini ayırırsın ayırmassanda vicdan azabı çekersin yani söyliyeceğim 1-2 hafta sık dişini 2 saat verimli dersini çalış gerisi gelir zaten.

mixxewa bunu beğendi.
  4. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Şimdiden sıkılırsan yandın, Üniversite'de vize finallerle başın derde girer :)

mixxewa bunu beğendi.
  5. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    gerçekten bu 9 çoh zor yhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    çalışıyosun konuyu anlıyosun ama sorular yazılıda bi gelşyo karşına afallayıp kalıyosun ya bi de bizim okul yeni hocalar yeni fen lisesi die azıtıyolar çok kazık soruyolar

mixxewa bunu beğendi.
  6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    benim çocukluktan beri düşündüğüm beni motive eden ve ilkokuldaki yakınlarıma da söylediğim şu :
    meslek edinene kadar hayatta size rahat yok bunu bir kere kavramak lazım ve meslek edinmenin genelde son basamağı üniversitedir..(iyi bir eğitimle tabi)

kısacası insan ilkokul bire hatta anaokuluna meslek sahibi olabilmek ve hayata tutunmak için başlar..bunu uzun vadeli düşünmelisiniz..

lise sona kadar geleceği düşünmeden birşekilde okuyup sonradan yumurta kapıya dayanmadan asıl amacınızın mesleğinizi kazanmak olduğunu bilmeniz lazım..

insanın annesi babası bi yere kadar destek olabilir size..ki olsa bile dünyaya asalak olmayan kendi ayakları üzerinde duran insanlar lazım..baba parası yiyen , kazanmayı bilmeyen insanlar değil..

iyi bir iş, iyi bir eş için derslere iyi çalışmak lazım..işsiz kimseye artık kızlarda pek itibar etmiyor buda bir gerçek..

meselenin diğer boyutuda zaten kaçınılmaz olan derslerden zevk almaya bakmak..
    emin olun şuanda nekadar iyi anlarsanız o dersleri ilerki sınıflardaki konuları anlamanızda okadar kolay olacak..
    hatta üniversitede dahi işinizi görecek ortaöğretimde gördüğünüz dersler..

mixxewa bunu beğendi.
  7. Hamartin

Hamartin Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kayseri
    Isin asli motivasyonda. Yani dusunme tarzinda. Simdi sen buyuk ihtimalle ders veya okul kelimelerini duydugunda aklina erken kalmak, uzun tarih konularini okumak yada birdaha hayatinda nerede kullanacagini bilmedigin denklemler cozmek geliyordur ve dogal olarak da bunlari yapmaktansa en basitinden oturup tv izlemek daha zevkli geliyordur...
    Fakat boyle dusunmek yerine "Bunlari 5-6 yil yaparsam ne olucak?" sorusunun cevabini dusunebilirsin.Bu sIkIcI seylere katlanabilirsen iyi bir universite egitimi alman kacinilmaz olucaktir. Universiteden sonra buyuk bir sirkette calismaya baslayabilirsin tabiki maasinda iyi olucaktir. Egitim + para seni cok zevkli sosyal ortamlara sokabilir guzel bayanlarin ilgisini cekersin ve seckin toplantilarda yer bulabilirsin. Is hayatina iyi bir baslangictan sonra gereken deneyimi kazanip ve birazda birikim yapip kendi isini acabilirsin yani hayatina SEN yon verirsin. Sadece bir kac yil o SIKICI derslere calisarak.

Bu benim yontemim sadece sonuclarini hayal ederek karar veriyorum ve bu beni yeteri kadar motive ediyor. Bu arada yasim 24 ve gelecek yil doktoraya baslamayi dusunuyorum ;)

mixxewa bunu beğendi.
  8. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    arkadaşlar abiler ablalar sanırım arkadaş anladı nasıl çözüm getiricek işine ben kendi şikayetimi söleyim :D sınıf gerizekalısı oldum çıktım :D sen nasıl geldin buraya demeye başladılar derste öğretmen kaldırınca yapardım artık bu psokolojiyle bidiklerimi de yapamıyom tahtada sizce bu arkadaş dışlamasını nasıl bitireblirim :

A- öyle diyenin ağzını burnunu kır :D
    B-boşver
    C-nasıl boşversin çocuk hergün aynı kişilerle görüüşüyo dövsün gitsin
    D-kaydını aldır anadolu lisesine
    E-ordada dışlarlar sen en iyisi döv

sonuçları dört gözle bekliyom

mixxewa bunu beğendi.
  9. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    C şıkkı diyorum son kararım =)

mixxewa bunu beğendi.
  10. ghostman

ghostman Yeni Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Yer:
    Küçükköy
    bnde 9. sınıfın ilk zamanlarında aynı sorunu yaşadım babam der calış diyodu bn telefonla oyun oynuyodum ama sonradan bu böyle gitmez dedim 9.sınıfıniki dönemide teşekkür belgesiyle gectim şimdide simdide fen sınıfına gidiyorum eger fen sınıfna gitcek olursan matematikle fizigi iyice kavra temelini oluştur yoksa sonradan zorluk çekersin

11. manhood

manhood Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    yok
    Yer:
    ankara
    %50 kendin
    %50 öğretmen

12. mertremm

mertremm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    12.sınıf sözel ögrencısıyım
    Sana en canlı örnek ben ve benım gibilerdir.
    Bende 9 10 11 . sınıfları 45'lik notlarla geçen bir öğrenciydim ve bu yıl sistemli bir çalışmaya basladım hemde ( kendi arzumla )
    Herşeyden önce bilki insan kendini tüm hayatında disipline etmeli.
    Tek tavsiyem sudur. "Benligine söz geçir."

Sayfayı Paylaş