9. sınıf öğrencisiyim çalışmam gerektiğini biliyorum ama canım istemiyor.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve mixxewa tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. mixxewa

mixxewa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    9. sınıf öğrencisiyim çalışmam gerektiğini biliyorum ama canım istemiyor.:shock:

2. xlygan

xlygan Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Zaten isteyerek çalışan az insan vardır bence, mecbursun çalışmalısın şu an bende çalışıyorum ama istediğimden değil mecburiyetten yapacak bir şey yok yani..

mixxewa bunu beğendi.
  3. mixxewa

mixxewa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dersler çok bunaltıcı ve zor geliyor anadolu lisesi öğrencisiyim ama meslek lisesine giden birinden daha gayretsizim.yazılılar yaklaşıyor biran önce motive olmam gerek olamıyorum.

4. Kan Mevsimi

Kan Mevsimi Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Isparta
    sımdıden motıve ol ben 11.sınıfa motıve olabıldım anca 9 10 da olmak lazım. Oss var malum.

mixxewa bunu beğendi.
  5. mixxewa

mixxewa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    asıl sorunda o zaten olamıyorum.gün boyu çalışmadığım için içimde sıkıntı oluyor genede zorsunuyorum.

6. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Ben şu an üniversite sınavlarına hazırlanıyorum 12.sınıf öğrencisiyim. Daha 9.sınıftasın kendini çok fazla yıpratma, sırf ders yapmak için. En önemli olay o dönemlerde alt yapı kazanmak. Şu an benim çevremde zamanında buna dikkat etmemiş, şimdi ise deliler gibi dersleri konuları ezberleyen insanlar var, sayıları da öyle azımsanıcak gibi değil. Bu ülkenin dört bir yanında böyle. Sana o günlere dair tecrübeleri taze olan biri olarak tek tavsiyem, dersleri dinlemen ve dersi derste öğrenebilme yeteneğin yoksa bunu kazanman. O zaman her şeyin daha kolay olacağını görüceksin. İnsanlar harıl harıl çalışırken, sen onlarınkinin yarısından az çalışmayla onlardan önden olucaksın. Alt yapı ve bilinç vucut geliştirmede de derslerde de en önemli faktörlerden.
    Başarılar Dilerim.

mixxewa bunu beğendi.
  7. smltncr

smltncr Yeni Üye

Beğenileri:
    214
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Denizli
    Bazen benimde kendimi tamemen saldığım zamanlar oluyor.Bence kendini biran önce toparlayıp ders çalışmaya başlaman lazım biliyorsun bu işlerin şakası yok.İlk başlarda zor gelebilir ama sonra alışırsın.Alıştıktan sonra zaten gerisi çorap söküğü gibi geliyor artık çalışmadığın zamanlarda bile kendinde birşeyler eksikmiş gibi hissetmeye başlıyorsun.İlk yapman gereken şey bu mesajı okuduktan sonra monitörün en yukarsında sağdaki x işaretine basmak.İyi çalışmalar dilerim.

mixxewa bunu beğendi.
  8. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    planli calis yeter. hergun gordugun konulari tekrar edecen hafta sonlarida guzel sorunu cozersin olur bu is. ama planli calis konu biriktirme.

mixxewa bunu beğendi.
  9. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Ders çalışma isteğinin gelmesini bekleme sıkılsanda çalış çalışkanla tembel arasındaki tek fark çalışmaktır..
    Muhammed Alinin meşhur sözü vardır her zaman antrenman yapmaya isteyerek gitmedim bazen sıkıldım ama kendi kendime dedim ki bugün sıkıl yarınını şampiyon gibi yaşa..lafta hafif eksikler olabilir..sen öğrencisin mesleğin çalışmak benim yiğenim kaldı atıldı şimdi bin pişman o lise yılları geri gelir mi sanıyorsun sana basit gelebilir ama ileride anlıyacaksın iş hayatının ne kadar zor olduğunu o yüzden derste çalış eğlenmenede bak emin ol ders çalışmak iş hayatında çalışmaktan çoook kolay çok kızmıştım yiğenime şimdi açık lisede bunalım bunun üniversitesi var çalış..

mixxewa bunu beğendi.
  10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Başarının anahtarı birkaç faktörden geçer.
    Tahtayı iyi gören ve dikkatinin dağılmayacağı bir yerde çalışkan bir arkadaşınla otur.
    Dersi her zaman dinlemeye çalış.
    En önemlisi de düzenli çalışmayı öğren.
    Diğer durumların hepsinde sekteye uğruma olabilir/olsun ama düzenli ders çalışma alışkanlığında olmasın.
    Zamanında bu özelliği kazanamayıp çok zorluklar çeken bir sürü insan var. Bu gruba ben de dahilim. İleride Türkiye'nin belirli üniversitelerinin güzide bölümlerinden birine girersen bu durum canını çok yakar.
    Tecrübeyle sabittir;)

mixxewa bunu beğendi.
  11. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    çalışmak için biraz sorumluluk duygusunun kendin üzerinde aşılanmış olması gerek.

Ben şu an olsun, eskiden de hiç isteyerek çalışmadım, hep zorunluluk hissinden dolayı. belki saatlerce, belki de sabahlara kadar çalıştım, bazen de çok az çalıştım, ama bunların hepsini oyunun kurallarına göre oynamak için yapıyorum. Zaman öyle hızlı geciyor ki, elden gidenlere bakınca insan daha da kahroluyor. Herşey dogru zamanda yapıldıgında, istedigin faaliyete zaman ayırabilirsin kolaylıkla.

Çalışmayı beklersen, hiç çalışamazsın. Bunun yolunu kendin bulacaksın. En basitinden kahveni alır içerek çalışırsın, bu da bir motive şeklidir. 'Böyle olmam için bunları yapmalıyım' diyebilmelisin kendine, işin tek sırrı bu. Aile belli bir yaşa kadar bakar sana, sonrası herşey senın ustunde. En basitinden çevrene bakıp, kendine iyi kötü birkaç örnek alabilirsin. Tembellik sadece her saniye içini yakar, oysa çalışmak her saniye daha da güven kazandırır sana.

Çalışırsan, daha mutlu olursun hem güven, hem de motive olarak, bu herşeyde böyledir. İstemek kolay ama bir işte sürekli olmak senin çabalarına baglı.

dogukank, Berkthagar, mixxewa ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. cappi

cappi Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    çalışmak için gereken sorumluluk duygusunu insan kendi kazanmalı bence..hani frank mcgrath'in animal günlüklerinde yazdığı kendini şartlama, zorluklara katlanabilme ile ilgili motive edici laflarından ne kadar etkileniyorsak..onun bu lafları başarıya giden yolda boşuna sarfetmediğini de bilmeliyiz..evet yumurtanın tadı iğrenç tıpkı test kitabı çözmek gibi.ama hayatın hangi alanında olursa olsun başarıya giden yol sorumluluk almaktan geçiyor..
    kimi zorluklara katlanmasını bilir ve sessizce işini yapar kimiyse yapamadıkları(yapmadıkları) yüzünden mızmızlanır..ama atı alan da üsküdarı geçer...biraz acı gerçekleri yüzüne vurmak gibi oldu ama sana yardımcı olacak kişi sadece kendinsin.

mixxewa bunu beğendi.
  13. danqer16

danqer16 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen sene bende senin gibiydim çalışamazdım.Derslerden kaçıp sigara , bira , nargile içerdik ama sonradan salaklık yaptığımı anladım.Vg ye başladım , daha çok spor aktivitelerine katılmaya başladım . Sadece vücudumu değil her türlü konuda kendimi geliştirmeye çalıştım ve çalışıyorum.Durum böyle olunca dersler tabi çok yükseldi bütün sınavlardan 80 üstü almaya başladım.9. sınıfa giderken sınavdan 50 alınca sevinçten ne yapacağımı bilemezdim :D ben şuan ATL 10. sınıf okuyorum mutluyum.Zeki olduğuma ve yapabileceğime inanıyorum.
    Sende anadolu lisesini kazanmısşın sende de o potansiyel var.Hergün ders çalışmasan da dersi dinle , sınavdan 2-3 gün önce çalışmaya başla. Ders çalışırkenden konuyu ezberleme anlamaya çalış.Sevdiğin derslerde zaten başarılı olursun çünkü derse ilgin artar ve iyi dinlersin.Ders çalışırken dikkat dağınıklığı çok oluyorsa , o saatler senin ders çalışman için uygun zaman değildir , uykuda çok önemli. Sınavlardan önce enerji vericek yiyecek içecek tüket yararı olur.

mixxewa bunu beğendi.
  14. mixxewa

mixxewa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sende az değilmişsin:)lisede sınıfta kalma varmı varsa kolay kolay bırakıyorlarmı?

Son düzenleme: 8 Kasım 2009
  15. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Tabiki sınıfta kalma var lisede de.. :)

mixxewa bunu beğendi.
  16. MrWheLeT

MrWheLeT Yeni Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Tarsus
    Ya Sıkılıcak Bır sey yok :D Ben 10. sınıf ogrencısıyım anadolu lısesınde okuyorum.! Eve geldıgınde dınlen ondan sonra o gunku dersı 20 dk tekrar bırde 25 soru coz 1 saatını almaz bıraz sık kendını 1 aya kalmaz artık sen ıstemesende beynın ıster thums:

mixxewa bunu beğendi.
  17. mixxewa

mixxewa Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilköğretimde sadece aile onayı ile kalınıyordu o yüzden sordum:)

18. ataduyan

ataduyan Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    seni çok iyi anlayorum muhtemelen senin kafanda şu var oks ye çok çalıştım ve kazandım bitti. bende aynı senin gibiydim ama şimdi anadolu lisesi 11. sınıf tm deyim ve diyorumki keşke çalışsaydım çünkü 9 sınıfta özelliklede mat ve fizikği halledersen ilerisi için süper olur bak mattan bi örnek fonksiyonları 9 dayken önemsememiştim ama bugün testlerde çıkıyo ve ben yapamıyorum bunu zamanında öğrenmediğim için bu konuya extra zaman ayırmam lazım ayrıca lise1 fizik ygs de çıkcak ve bende bundan sorumluyum ama çalışmayıp yattığım için bunlarada zaman ayırmam lazım.çalışmanın ayağına gelmesini beklersen (gelmez demiyorum gelir ama gelmeme ihtimalide var :) )çok beklersin bak ben 2 sene bekledim yeni akıllandım ama bunada şükür daha önümde 1.5 senem var kapatabilirim ama keşke geriye dönüp çalışsaydım.Kısacası ders çalışmak için ilk adımı senin atman lazım sonrası gelir zaten.ALLAH yardımcın olsun.

mixxewa bunu beğendi.
  19. krnkmdd

krnkmdd Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Mecburi bir Durum,yapılacak başka bişey yok bence.lise biteli yıllar oldu Sımdı keşke kaçmasaydım çalışsaydım diyorum.Buyuklerımde bana bunu derdi o zamanlar gülerdim vs.

Sıkılacak bişey yok bence,Sabır sabır sabır =)

Son düzenleme: 9 Kasım 2009
    mixxewa bunu beğendi.
  20. danqer16

danqer16 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    mixxewa 1 arkadaşım sınıfta kaldı . Zaten sınıfın hepsi yazın sınavlara kaldı ama hepimiz geçtik.

mixxewa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş