8. ayıma giricem ama yeterli gelisemedim..-resmli-

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve skllmyh tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    ilk 2 ayda cok gelisim sagladım aslında kollarımı acamayacak kadar acı yasadim.buda gelismenin bir sebebi oldu.fakat daha sonra pek önem veremedim spora.yani gidip o programı uygulayıp eve geldim böyle bir yanlisi yaptim.programım ağır oalbilir ama bana uygun geliyor.salondaki diğer kisilere bakıyorum 3 -4 aydır gelmis olmalarına rağmen benchte 40 kg basanlar oluyor.ilk aylarımı çok düzensiz geçirdim malesef hiç beslenme ve dinlenmeye önem vermedim.kendimi toparlama sürecindeyim nizami yapıp , zorlada olsa protein icin iyi beslenicem dinlenmeyede önem vericem tabi okul oldugu icin bazı seyler ister istemez aksıyor.Yazın kendimi toparlayabilirim.Salondaki hocada ilgisiz olunca sonuclar böyle oluyor 4 aydır yaptığım hareketi meğersem yanlis yapıyormusum..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:37 ----------

Yas farkının etkisi olabilirmi?ben 16 yasındayımda.ilk aydaki programlarım genelde makina ileydi.8 aydır gitmeme rağmen daha benchte 20kglık barda (olimpik sanırım)anca 10-10 takabiliyorum.

2. smoke33

smoke33 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    hayır arkadaşım daha önceden bir geçmişi yok.. Ne var ne yoksa vücuda başladığımdan beri oldu.

Yas farkının etkisi olabilirmi?ben 16 yasındayımda.ilk aydaki programlarım genelde makina ileydi.8 aydır gitmeme rağmen daha benchte 20kglık barda (olimpik sanırım)anca 10-10 takabiliyorum.[/QUOTE]

aramızda pek yaş farkı yok 92 doğumluyum..
    90-100(bar ile beraber) bench press rahat girebiliyorum

3. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    peki spora başladıgında benchpress varmıydI? benchle tanışmam 5.ayda başladida ondan sordum barla beraber 50 yapabiliyorum yaklsık 50kg fark var aramızda bunun sebebi nedir onu anlayamadım..yanlis calisma sanırım

---peki olimpik barmı yoksa bu10kg lık olanlarmı?

Son düzenleme: 14 Mart 2010
  4. smoke33

smoke33 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    vardı, makina göğüs press'e hiç girmedim diyebilirim..
    farkın nedenini üstatlar daha iyi bilirler, flex hoca fln buna bir açıklama getirebilir belki.
    bar 10KGlik barlardan..

5. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    alt yapımı ben makinalar sayesinde olusturdum.5.ayda incline benchpress gibi aletlerle tanıstım.bizim salondaki barlarda olimpik barlar.flexor hocaninda yorumunu bekliyorum ne yapmam gerektiği konusunda.

6. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Vücudunuz ağır ve yanlış programla çok zeilmiş bence. Yeterli gelişimi kaydedememenizin sebebi budur herhalde. Yemek düzeniniz nasıldır bilmiyorum ama böylesine ağır bir programı karşılayamayacağı kesin.
    Bu vücuda özel program uygulamak yerine FleXor hocamızın verdiği yeni başlayanlar programlarından 2.ay programı ideal olur bence. Bu vücuda böyle program yazabilen hocanızın salonunu mümkünse değiştirin ya da belirli zaman dilimlerinde eksik ve artılarınızı belli edecek şekilde fotoğraflar koyarak forumdan yardım almaya çalışın.

7. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28

2. ay programlarıda cok hafif geliyor.Yani tek sorun programmı?Ben günde 5 yumurta yemiyorum hergün 100gr tavukta yemiyorum.normal bir insanın yediği türden yemekler yiyerek + gainer kullanıyorum.belkide calistiktan sonra yeterli besin alamadım.

3.Ay Programımı yazıyorum sizce bunu 2-3 ay kullansam olurmu?

Tekrar Sayıları 4x10'dur.farklı olanları yazdım.(1 ve 3.gün mekik 4x25)

1.Gün Göğüs-Arkakol

Bench Press
    İncline Bench Press
    İncline Dumbell Press
    Dumbell fly
    Pullover 4x15
    Triceps Pushdown
    Seated French triceps(oturarak dumbell arkakol)

2.Gün Omuz-Pazu

Military Press(arka) 4x8
    Military Press(ön) 4x8
    Side Lateral rise
    Dumbell front rise
    Barbell curls zbar
    hammer curl
    oturarak tek dumbell pazu

3.Gün Sırt-Bacak

Latpull down ARKA
    latpull down ÖN
    Low row(karına cekis)
    Squat
    Leg curl
    Calf Raise 5x2o

8. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Vücut geliştirmenin öncelikle hamallık olmadığını anlamanız gerekiyor ve bir an önce bu pressten geçilmeyen programı terketmeniz gerekiyor.

İlk vücut geliştirme hocam(!) sağolsun bana da bu tip pressten geçilmeyen programlar verip beni idmanlarda perişan ederdi. O kadar aşırı efora rağmen gelişim=0 gibi bir durumdu tıpkı sizde olduğu gibi.
    Benim görüşüm FleXor hocamızın verdiği programlara göz atmanız.

9. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    flexor hocamızın 2.ay programını 2 ay kadar bir sürede kullanıcam.Kafamdaki tek soru 2.ay programına dönüs yaparak dahada düşüş yaşarmıyım benim için zaman kaybı olurmu?Yoksa kendimi toplamama yardımcımı olur.2.ay programı benım icin 15dk lık bir programda.

10. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Henüz ortalama boy uzamasının durduğu 18 yaşı geçmemişsiniz. FleXor hocamızın 2. ay programı yerine 14 yaş ve üstü kişilere önerdiği programı yapmız en iyisi olacaktır.
    Ayrıca 2.ay programının sizin için 15 dakika olduğunu belirtmişsiniz. Eğer o programı 15 dakikada bitiriyorsanız biryerlerde hata yapıyorsunuz demektir. O kadar hareket içeren bir program o kadar sürede bitirilemez. Ya size ço hafifi gelen ağırlıklarla çalışıyorsunuzdur, ya da hareketlerden bolca çalıp hiç yorulmuyorsunuzdur vs.

11. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    tekrardan makinalarla calismam gerekiyor sanırım.verdiginiz programı uygulayacagım.tabi genede bugun gidip hocama sorucam .hareket yanlis yapma konusunda söle diyim evet 1-2 hareketi megersem yanlis yapıyormusumda haberım yokmus.birazda bu salondan kaynaklanıyor izmir'de daha iyi bir salon bulursam oraya gitmeyi düsünüyorum.hocaların sorumsuzlukları yüzünden zaman kaybına ugradım.

12. smoke33

smoke33 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    1-2 hareketi yanlış yapman seni bu hale getirmez, en azından bir bölgen gelişmezdi yani. Oysa ki genel anlamda vücut 8 aylık gibi durmuyor..

13. Rynx

Rynx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

Smoke33 8.ayına kadar kaç kez program degiştirdin ve kullandıysan hangi supplementleri kullandın acaba ?

14. smoke33

smoke33 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    4 program değiştirdim, öğrenci olduğumdan maddi açıdan supplement alıp kullanamadım.

15. jeytan1905

jeytan1905 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    yaş farkı ve vücut yapısyla ilgili oalrak 2 arkadaşın 8 aylık çalışmaları muhakkak bir tutulamaz.ama sanırım 8 ayda bu işi, iş olsun torba dolsun gibisinden yapmışsın .ama sakın moral bozma en azından alt yapı ve bi spor geçmişin, tecrüben, deneyimin olmuş.

diğer üstadların dediklerine katılmakla birlikte en çok haraketleri düzgün yapmaya bak.düzgünden essas kasıt vücudunda çalıştırdığın bölgeye o hissi vermesidir.yani kanat çalışıyorsan kanatlarınının çalıştığını hissetmelisin.
    ayrıca beslenme konusunu biraz daha araştırmanı tavsiye ederim.

16. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    evet biraz öyle oldu..
    -Nereye gidiyorsun?
    -vücut geliştirmeye gidiyorum.
    yani sadece olay bundan ibaret.sanki gezmeye gider gibi geçirdim 5-6 ayı.sonradan farkına vardım tabi olayın.dediğim gibi alt yapım oluştu 1-2 hareketi programımdan kaldırdım çok ağır olduğu için.
    Beslenme olarak düzene girmeye çalışıyorum.Okula gittiğim için her sabah 2 rafadan yumurta yiyorum.Bazende pişmiş olarak.
    4 kaşık gainer le 250ml süt içiyorum gitmeden ve spor sonrası.onun dışında tavuk makarna gibi öğünleride tüketiyorum.

bir sorum daha olacak hergün 4x25 mekik yapmama rağmen 1 baklava bile göremedim karnımda.bunun nedeni nedir?cokmu zor baklava cıkarmak

17. voyager77

voyager77 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Bence program yanlış. Ilk gün göğüs (İtiş) yapıyorsan ikinci gün omuzla ikinci bir itiş hareketi yapılmaz. Bunu yerine Sırt olabilirdi yani bir çekiş hareketi.
    Sanırım sen ne kadar çok yaparsam o kadar hızlı gelişirim mantığıyla hareket etmişsin. Sen de bir terslik yok ama program da çok var...

18. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    evet herkes benden cok progrmda bir sorun oldugunu söylüyor.8.ayda olan varsa bana programını yazabilirmi? ve ayrıca benim gibi yaklaşık 50den fazla kişi bu programı kullanıyor yani spor salonunun kapatılmasımı gerek?bunca kişi boşunamı gidiyor.

19. katina77

katina77 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    bence antremanı laylaylom yapıosun yada cok agır gırıosun ıyı dınlenmıosun bu ıkısınden bırı beslenmene dıkkat et proteıne yuklen....

20. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    ilk aylar biraz öyle oldu bu spora baslamadan body nedir bilmezdim tecrübe oldu diyelim.agır girmiyorum benchte 20-20 takıp bar'ında ağırlıgını sayarsak 60kg oluyor.omuzda zorlanıyorum.Antreman esnasında çok iyi pump yapıyorum dinlenince eski haline geri dönüyor tabi..
    her sabah 2 yumurta yiyorum acelem oldugunda rafadan yiyorum.

Sayfayı Paylaş