8. ayıma giricem ama yeterli gelisemedim..-resmli-

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve skllmyh tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 17 üye.
  1. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    8. ayıma giricem fakat halen istediğim yeterli vücuda sahip olamadım.işin açıkçası böyle oluncada VG hevesim yok oluyor.Haftada 5 gün gidiyorum programıma bakarsanız sevinirim.
    Military dışında hepsi 4x10'dur.Ayrıca 1 ve 3.gün 4x25 mekikte yapıyorum.

1.Gün Göğüs&Arkakol
    Bench Press
    Incline Dumbell Press
    Decline Chest Press
    Dumbell Fly
    Cable Crossover
    CloseGrip Bench Press(Dar tutuş)
    Pushdown(makıne arkakol)
    Oturarak tek dumbell arkakol

2.Gün Omuz&Pazu
    Military Pres Back .................4x8
    Military Press Front.................4x8
    Dumbell yana açma
    Dumbell overhead(baş üstü dumbell press)
    Barbell curl
    Dumbell alternate curl
    Oturarak tek dumbell pazu
    Barbell Reverse Curl(barla ayakta önkol)

3.Gün Sırt&Bacak
    Latpulldown Back(enseye çekiş)
    Latpulldown Front(göğüse çekiş)
    Low Row(karına cekıs)
    Tek kol dumbell çekiş
    Squat
    Leg curls
    Seated Calf Raise
    Hyperextension

Bir kac resimde koydum yorum atarsanız sevınırım hangi bölgem gelismemis bilgilendirirseniz ona göre daha cok o bolgeye calısmak ıstıyorum cunku 8 ay az bı zaman degıl fakat ıstedıgım gelısım olmadı bende..

2. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Resimlerin çıkmamış. Ayrıca antremanında güzel. Bence senin sorunun dinlenme kısmı. Sağlam ağırlıklarla girilen bir antreman sonrası kas yıkımı çok fazla olur. Senin programında dinlenmeye sadece 2 gün ayırmışsın ve bunun yanında haftada 5 gün sağlam çalışıyordun. Unutmamak lazım ki kaslar antremanda değil, dinlenme anında gelişir. Buna ek olarak Frank Mcgrath'ın bir sözü çok hoşuma gider "Eat like a monster!!!" der, yani antreman+çok iyi dinlenme+beslenme. Kesin sonuç. Bunları yapıpta hala gelişemediğini düşünüyorsan antreman sistemini değiştir. Ayrıca metabolizman, dna 'n ne kadar izin verirse o kadar hızlı veya yavaş kas kazanırsın. Bu işin kolay yolu yok.

3. F50

F50 Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    38
    ilginç vallahi 8. aya göre neredeyse hiç gelişim olmamış gibi. bencede yeteri kadar dinlenmiyorsun yada düzenli gitmedin 8. ay diyorsun ama

4. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    sorun oldu sanırım tekrar upload ladım.ayrıca yazmayı unuttum gainer de kulanıyorum Super Mass Nutrition.buna rağmen gelisemiyorum yemekte düzenli yedigim halde.

5. SOLID

SOLID Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    8 ay çalışmışsın,bir gelişme olmamış deme ya da boşa çalıştım deme.Hiç olmazsa altyapını ve bilgi birikimini oluşturmuşsun.Artık yapacağın şey,sıkı bir antreman,iyi besleneceksin ve dinleneceksin.En az 7 saat uyuyacaksın.Bu 8 ayda yaptıklarının tam tersini(yani yapmadıklarını) yapmaya başlayacaksın.Bunları tam anlamıyla yaptım deme o zaman 8 dakika sana 8 ay gibi gelmiş derim.
    Hadi başarılar.

6. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    Calismalarima daha fazla agirlik vericegim .bir de 8 aylık calısma sonunda vücut'un gelebileceği durumu gösteren bi resim gösterebilirmisiniz?ona göre eksikliklerimi görmek istiyorum

7. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    bana göre antrenman programın oldukça ağır.hatta gördüğüm en ağır programlardan.5 tane göğüs hareketi giriyorsun 4*10 ve ardından o kollarla triceps antrenmanından verim almayı umuyorsun.bence forumdaki antrenman programlarını bir incele.seviyen ile paralel olan arkadaşların uygulamalarını bir incele ne demek istediğimi anlayacaksın.

Rpac bunu beğendi.
  8. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    kardeş bencede antreman programın çok ağır. bu snn yaptığın göğüs hareketini sadece haftada bir gün yapıyorum o da 3x8. sen hem o kadar hareket giriyosun hem 4x10 yapıyosun. üstelik ondan sonra bide triceps kasıyosun ki zaten göğüsde extaradan triceps zorlanır...

bence antreman sistemini değiştir yada tek güne bir kas programı uygula. ve setlerini 3x8 gibsinden yap. bide iyi beslen.

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mart 2010
  9. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    kesinlille antrenman programin agir. bence flexor hocanin yazdigi 2. ve 3. ay programini saglam beslenmeyle bi uygula

10. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    bi deniycem ozaman . Salondaki hocamız bu programı verdiği için pek alternatif programlara gerek duymamistim.ama aklıma söyle birsey geliyor bu kadar agır bir programda 8 ay kadar uzun bi sürede halen böyle olduguma göre hafif programlarda hic gelisim gösteremem.dogrumudur?
    yani suanda ne yapmam gerek gelismek icin.Program degistirsem ve iyi beslenme sonucu daha iyi bir vücuda sahip olabilirmiyim.
    ilk 4-5 ay zaten bomboş geçti diyebilirim hiç bir bilgim yoktu.10-15 kg agırlıklarla zaman gecirmek icin gidiyordum sanki.ama 6. ayda artık agırlık arttırayım dedim yani 8 ay degilde sanki 4 aydır gitmiş gibi oldum.Beslenmeme önceden hiç dikkat etmedim.Düzensiz spor yapmanın bedelide sanırım bu işte..

11. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    kollar o kadar da kötü değil bence ama bence ortalama 1.5 ayda bir antrenman programını değiştir sürekli aynı program olmaz.

12. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    Temel hareketlerle güç ve hacim kazanmaya yönel ağır ve uzun programlara girme...sadece en temel hareketleri yap göğüste mesela sadece üst göğüs pres-göğüs pres ve yana açış ya da pullover yap,biceps 2 temel hareketi yap barbell curl-dambell curl fazla hareket çok gelişim değildir...

Rpac bunu beğendi.
  13. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    hangi programı uygulamalıyım? flexor hocamızın programlarını bulamadım acıkcası 1. ve 2. ay programlarını bulabildim.bana uygun bı programı yazarsanız 2 aylık bir süre içinde gelişimimi değerlendirmek istiyorum.yaz da geliyor insan daha cok hevesleniyor.gidip tüm hareketleri yapacak durumdayım az hareket yapınca rahatlayamıyorum malesef..

14. cokcu

cokcu Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    skllmyh, sorun hocanın seni doğru yönlendirmemesi gibi görünüyor.
    8 ay boyunca sadece salon KİRASI için ödeme günlerinde görüşüyorsunuz sanırım. 1 ay değil 3 ay değil tam 8 ay. Spor salonu işletmek sadece kasa hesaplarını tutmak değildir.

15. skllmyh

skllmyh Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    28
    çok kişi oldugu için ilgilenmiyor ama arada bi gelip hareket dogrumu yanlismi yapıyorum kontrol ediyor sadece.ben burdan birkac bilgi alarak hareket edicem en azından bundan sonra dogru bi sekilde calismaliyim.hoca kimseyle özel ilgilenmiyor tabiki herkes kendi aleminde.

16. Devon

Devon Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    İzmir
    forumu baya bi gez bilgi eksikligin var . yenı baslayanlar bolumunden başla , eminim siteyi kapattıktan sonra body adına cok sey ögrenmıs olucaksın.

17. Blood

Blood Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    moralin bozmak gibi olmasın ama 8 ay boyunca evde 100 er adet mekik şınav çeksen şu anki halinden daha iyi olursun gibime geliyor ben gelişen bişey bulamadım resimlerde .

18. smoke33

smoke33 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    8. ayım bitmek üzere..
    doğru düzgün bir fotoğrafım yok ama 8 aylık bir vücut görmek istediğin için ekliyorum. Fotoğraflar ekte..

Ekli Dosyalar:

19. The Answer

The Answer Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    bu vucudun bu geçmişi var mı kardeş önceden falan..

Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mart 2010
  20. morjeen

morjeen Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    antremanın cok ama cok agır, vücuduna bakarak yaşının 17 den kücük oldugunu düşünüyorum, ve ben 18 yasında oldugum halde ben bile 3 göğüs 3 omuz 2biceps hareketi giriyorum. Bence bu kadar cok hareketin oldugundan dolayı ya hareketleri hakkıyla veremiyosun(nizami olmuyor,kaslara tam şiddet gitmiyor) yada kasları o kadar cok yoruyosun ki dinlenme fırsatı vermiyorsun ve onlarda gelişemiyolar. Bak forumda bircok hocanın söylediği şey , kaslar ağırlık altında sadece yorulur , büyüme işlemi dinlenme ve beslenmeyle gerçekleşir. Sen dinlenme ve beslenme kısmına zaman ayıramazsan ve bide üstüne yaşına göre böyle ağır programlara girersen sonuck kesinlikle negatif olur, kaslar gelişmez :)

Sayfayı Paylaş