8 9 aydır spor yapıyorum gelişemiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Yusuf Gezen tarafından 15 Ekim 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    3 gün yaparsanız Fullbody ile her kas grubunu haftada 3 kez çalıştırabilirsiniz.

2. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Push pull legs 6 günlük bir program değil. Kasları haftada 2 çalıştırmak lazım diye bir bulgu çıktığından artık 6 günlük bir program olarak anılıyor. Bu arada haftada 2 gün çalışmanın ortalama %25-30 arasında daha iyi olduğunu gösteriyor çalışmalar. Elbette azımsanacak bir oran değil fakat bir de 6 gün boyunca spor salonuna gitmek var. Tek işiniz buysa yapabilirsiniz ama hayatta sadece spor yok, bu yüzden ben hala haftada bir çalışıyorum ve mutluyum gelişimimden

3. Yusuf Gezen

Yusuf Gezen Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    İşte ben de bu yüzden push pull legs değil push pull yapıyorum aslında. Bacağı push gününde çalışıyorum. Squat yapıyorum. Zaten bacağım iyi, çok da önemsediğim bi kas grubu değil açıkçası. Önceliğim şu anlık üst vücut. 5-6 gün spor salonuna gitmek konusunda haklısınız. Ben de fazla olduğunu ve insanı sıktığını düşünüyorum

4. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Asil önemli olan bacaktir ne kadar güzel olursa olsum bacağin yapman gerekir bu hafta yaptiğin antremani haftaya aynisini yapmaman gerekir demek istediğim
    Her hafta ağir basman lazim her hafta ayni ağirlikla olmaz kas yapmak istiyosan.

5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Her hafta arttırmak lazım deniyor ama her harekette bunu yapmak kolay değil. Örneğin bir dumbell curl yaparken her hafta arttırmaya kalksak 10-12-14-16 kg derken 2 ayda 2,5 katına çıkar. Bu durumlarda ağırlık artmıyorsa tekrarı mi arttırmak lazım?

6. Richarlison

Richarlison Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Olabilir ama alternatif çok low puller geçiş yaparsin mesela vücut bir yere kadar izin verir saten anlarsin onu tekrar arttirmak mantikli

7. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Meczup gibi sürekli hareket değiştirmekten saçma bişey olamaz. Onun yerine yaptığımız harekette ustalasmaliyiz. Dediğin gibi eğer ağırlık artmıyorsa tekrar artacak. Ben şu şekilde yapıyorum. Örneğin 34 kg dumbell bench press yapıyorum su anda. Max 7 tekrar yapabiliyorum. Bunu 10 tekrara çektiğim zaman 36 kgya geçiş yapacağım. Büyük ihtimalle en aşağı 5 tekrar çıkartırım. Sonra bunda da 10 yapacak düzeye geldiğimde 38e geçeceğim. Bunu size de öneririm. Örneğin 10 kg dumbell curl yapıyorsanız 15 tekrara ulaştığınizda 12 kga geçin. Faydasını görürsünüz. Bunun prosedurdeki ismi de progressive overload

8. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Çok teşekkürler. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum. 5x5 StrongLifts uygularken artış kolaydı, her seferinde toplam 2,5 kg. Ama bu hareketlerde her seferinde olmuyor, tekrar arttırıp belli tekrara ulaşınca ağırlık arttırıp tekrarı basa alıp yine yükselene kadar devam en iyisi galiba.

9. caga

caga Üye

Beğenileri:
    155
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Capua
    bu yeme tarzıyla çok yağlanırsın. kas yapsan bile anlayamazsın puffy durur. ki kilo artışış var muhtemelen yağlanmışsın epey
    1000cal lık shake boş salla onu. temiz bulk nedir ona bak biraz

10. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    En iyisi diyemem çünkü her insanın vücudu farklı çalışır, farklı antrenman düzenlerine farklı tepkiler verir. Ama ben bunu yaparak çok iyi verim aldim. Deneyin verim alamazsaniz başka programa geçersiniz

Sayfayı Paylaş