5x5 Stronglift Günlüğü 24.08.2020

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve avni tarafından 24 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Rid Of Me

Rid Of Me Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam bu programda çok düşük ağırlıkla başlama meselesine dikkat etmek gerekiyor bence.mesela agirsaglam 12 tekrarı nizami yaptiginiz ygirlikla başlayın diyor.ama stronglifts 5 tekrar yaptığımız ağırlığın yarısıyla başlatıyor.bu bana saçma gelmiştir hep.belki ilk defa yapanlar için doğrudur ama +60 kg benc nizami 12 tekrar yapan biri için mantiksiz oluyor 30 kg ile başlamak.en azından her antrenman mesela benchte 2.5 değilde 5 kg artırılması gerekiyor kendi ağırlığına gelene kadar sonra 2.5 e geçilir.

2. avni

avni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    38
    Bu hafta Balkaya Texas Method a başladım.Programın hacmi baya iyi girdiğim gün,beni kendime getirdi program.Hissiyati güzeldi.
    Pazartesi rpe 7 8 lerde çokta zorlanmadigim bir antrenman oldu.
    Çarşamba günü yine rpe 6 7 lerde bir antrenmandi fazla zorlamadi ama hareketler gereği 2 saati buluyor idman.

Cuma yoğunluk günü
    Squat 1x5 73 kg rpe8.5 - 9
    Bench press 1x5 75 kg PR! Rpe9
    Deadlift 1x5 128 kg PR! Rpe 10
    Row 5x6 78 kg PR! Rpe 9.5
    Spoto press 4x9-10 58 kg Rpe8 9
    Ohp 43kg 8 -6 38kg 6 rpe 9
    Biceps
    Plank
    Deadliftte baya gereksiz zorladiğimi farkettim aslinda 120 girmem lazimdi şimdi excele 128 yazinca bana haftaya verecegi kiloyu muhtemelen cikartamayacagim.

Limitlerimi sonuna kadar zorladim cuma günü, aslinda biraz hafif hafif artirmak daha mi iyi olurdu bilemedim bodoslama girdim direk cünkü rpe 9 istiyor adam.
    Spoto pressten sonra zaten ohp hic yapamadim, baya da yoruldum acikcasi diger günler cuma günü kadar yormamişti.

UçurtmaAvcısı bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş