5 Yıllık Boksörüm aklinza takilanlari sorun boksla ilgili.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Solak Boxer tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. Kid-Dynamite

Kid-Dynamite Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Boksorlerde agirlik kaldirir ama bbler gibi sadece agirlik kaldirmazlar belli donemleri vardir ve yaptiklari agirlik calismasi kadar strechingde yaparlar her kasli olan hantal degildir ayrica yedikleri ictikler antreman programlari tefarruat degildir,boksorler bir bbden cok daha fazla karbonhidrat ve yag tuketirlet

2. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    + olarak eklemek isdediğim insandaki hız kavramı calışma ile arttırılabileceği gibi genetik den gelende bir yapı meselesidir. mesela ben 100 kg yim ve 175 boyumdayım iki gün önce antrenmanda interval calısırken 30 sn de 75 şınav cekmişim hantallık veya hızlılık birazda yapı ile alakalı bence .

3. Kid-Dynamite

Kid-Dynamite Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Tabiki,genetik herseyde buyuk etkisi olan ana bir etkendir ancak soylemek istediğim sey antremanlar,calisma bicimleri ve beslenmeyle kasin kullanim sekli degistitilebilir

4. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    aynen katılıyorum sana dostum zaten bu işlerde yüzde 20 yetenek yüzde 80 çalışma ile alakalı ve ne kadar pro çalışırsan o kadar verim alırsın amma joshua konusunda niye bu kadar hayret içinde kalıyor insanlar anlamıyorum 2 metre boyunda birisi için 100 kg bana çok normal geliyor şahsen herhalde biraz fazla parçalı olması insanların çok kaslı olduğunu zannettiriyor ????

5. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Uzun boylu insanlar da, kas yapısı daha az kendini belli eder. Joshua 1,70-1,75 olsaydı mesela, kas yapısı çok daha belirgin olurdu. Yani o boy için çok iyi kas yapısı var...

Dediğim gibi, aslolan şu. Kaslı olmak, dövüş sporlarında avantaj mıdır, dez avantaj mıdır yoksa etkisi yok mudur(nötr müdür).Soru bu.
    Yoksa, onun genetiği öyle, şöyle besleniyor böyle besleniyor gibi şeyler soru açısından teferruattır, önemi yoktur.
    Teferruattan kastım, sorunun eksen kaymasına uğraması..
    Kas hantalaştırırr, ama... dediğinizde, işte o -ama- kelimesi, aslında kasların hantallaştırmadığını üstü kapalı kabul etmektedir.En azından sporda yıllardır yapılan genellemenin yanlışlığını ortaya koyar.
    Amasız mamasız, bu konu muhakkak spor biliminde tartışılmalıdır.

Örneğin Alistair Overeem;
    bu adam, bu kasları yapmadan önce, şimdiye nazaran daha sıradan bir sporcu idi.Kasları yaptı, gelişti. Badr Hari,Gökhan Saki,Peter Aerts gibi Kick Boksun devlerini yendi, K1 de şampiyon oldu.Rakipleri Dünya devi idi, ve hiçbirinde böyle kas yapısı yoktu.
    Dediğim gibi, bu konu yeniden araştırılmalı. Ama larla geçiştirilmemesi gerekli.

6. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum kas hiç önemli olmaz mı bunun araştırılacak tarafı yok ki zaten herşey biliniyor. Evet kas miktarı arttıkça vücutta bir hantallaşma olur fakat darbeye dayanıklılık ve yumruk gücünde bariz artış meydana buda çok büyük avantaj. Evet kondisyonda azalmaya sebep olur çünkü fazla kas patlayıcı güç verir amma enerjiyi çabuk tüketir. Amma sen 12 raoud değilde 6 raund düvüşürsen elbette bu kondisyon farkı fark edilmez bile heleki amatörde isen 3 4 raund dövüşüyorsan kaslı olmak güçlü olmak yani güç antrenmanları ile yapılan kas kitlesi senin farkını bariz ortaya koyar tabi ayni teknik düzeydeki iki boksörü kaslı ve kassız olarak kıyaslarsak. Amma birisinin mükemmel tekniği ve kontrası vardır diğeri düşük teknikdedir ve deneyimdedir o zaman istediğin kadar kaslı ol 50 yaşında antrenmansız bir boksörden dayak yemen kaçınılmazdır.

Kid-Dynamite bunu beğendi.
  7. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    + olarak nacizane izlediğim maçlarla alakalı ve yorumcularla alakalı olarak bir konuya daha parmak basmak isterim kaslı bireylerin hantal amma güçlü vurduğu amma kondisyon olarak çabuk yorulduğunu söyledik fakat şöylede bir durum var bir müsabakada eğer kaslı olan boksör kassız olan amma kondisyonu ve hızı yüksek olan boksöre sert bir iki darbe attıktan sonra aldığı bu darbeler kondisyonu ve hızı iyi dediğimiz boksörün piskolojikmen korkmasına ve hormonal olarak değişen iç yapı ve adrenalin ile vücüdun daha fazla enerji cekmesine nabız yükselmesine ve kondisyonda bariz tükenmeye sebeb oldugunu duymusdum. Yani güçlü vuran rakiplere karsı kondisyon ve hız belli bir noktda işe yaramıyor mesela kiliçco adam full kas yumruk teknıgı zayıf hızı az amma adam ne hızlı adamları biçti kariyeri

8. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Beyler dunyanin en iyi boksorleri kas yiginidir en buyuk idol MİKE TYSON hayvan gibi vucudu var super sampiyon W.klitchko Muhammed ali, jasua falan kas yigini vurmak gard almak kas kuvvetiyle yapilan bisey tabiki biraz hantallasirsin ama agrasif patlayici kuvvet pressli sikistirmali nakavt icin vuran boksorlerin kasli olmasi sart 40 cm kolum var 135kg bench 200kg deadlift cekiyorum ben kapali sert boks yaparim full pressli kendin seciyorsun yani acik gard hizli olan adamin cokta agirlik calismasi gerekmiyor
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ağustos 2016 ---
    Cift tekrar ve pause 3sn li tekrarlar uyguluyorum girebildigim kadar agir az tekrar
    Kasla kondisyonun cok bi alakasi yok tyson 110kg 12 raund dovusuyordu hizida bariz ortada

berkay7743 bunu beğendi.
  9. Wolfman87

Wolfman87 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Üsdat boy ve kg ne kadar senini birde özelden bir soru sordum cevaplarsan sevinirim.

abseto bunu beğendi.
  10. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Aynen bende kiloyu merak ettim :)
    135 kg bench baya sağlam :D
    Bende 5 gün yüzme-koşu ve hee gün bisiklet sürüyorum :) 1 günde ust vücut çalışmasına ayırcam. Zaten amaç kendimi sınamak olduğundan ( okulda kavga etsem boşu boşuna son sene sicile işlencek :D boks yapınca ismi kavga değil spor oluyo tabi :D ) çok üzerinde durmaya gerek yok :)
    Bide terimleri unuttum da hani yumruktan felan kaçmak üzerine pek çalışmadım yanı refleksimede güvenmiyorum :) sadece ileri geri yapıp seri seri üzerine saldırsam kazanır mıyım :D (liselerarası veya Tr turnuvasında olursa 18 yaş altı felan)

11. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    171 boyunda 81 kiloyum ben ama % 16 falabda yag oranim var ama ben hep kuvvetliydim genetik yani bodyci arkadaslar bile sasiriyor isimi duzgun yaparim sonucta belli bi para aliyoruz yemek cinsellik ve uyku

12. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    135 bench ile set çıkarıyorsan gerçekten sağlam setten kastıım 10-12 tekrar gibi:)

13. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    125 cift tekrar calisiyorum tek tekrar 135 kg
    Kanka sikinti isler adam gibi antremansiz ziplama:D

abseto bunu beğendi.
  14. Kid-Dynamite

Kid-Dynamite Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    When asked what he thinks about the bodybuilding work of Frank Bruno Tyson replied as follows:

“Lifting weights has about as much resemblance to punching as cheesecake.”
    Dostum dikkat et bak ustad ne demis

15. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Bence benchle deadlift ve squatla yetinme...
    Kettlebell, farmers's walk ve barbell row da sana çok şey katar. Tavsiye ederim.Ben bu 6 lıyı kombine ediyorum.

16. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    dostum o zaman 100-110 kg aralığında çalış
    hatta 10 tekrar altına inme dayanıklılık için bak ben body building e döndüm rekor kreatin kullanırken 150 kg 8 tekrar basıyordum ki sen kasta büyütmüyorsun bana kalırsa 100 kg ile çalış;)
    sonuçta powerlifter değilsin:)

17. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Valla kanka halim kalmiyor inan bana
    Anladim eyv :)
    Anlamadim kanka acikcasi :)

18. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    O zaman shrug yapmasaydı:)
    Diğerlerini azaltırsan, sanırım bunlara zamanın kalır. Biliyorsun, müsabakalarda bazen ayrıntılar bile önemli.
    Ben boksör değilim, kick boksçuyum ben hep faydasını gördüğümü düşünüyorum. Sanırım bokstada faydalı olur. Diğerlerinden kısıp, bu 3 üne dağıtırsan, 6 lı kombine harika olur.

Solak Boxer bunu beğendi.
  19. Kid-Dynamite

Kid-Dynamite Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Tyson said that the shrugs are what built his shoulders up to help him punch given his short arms.
    Neden shrug yaptigini anladin sanirim calisma programini biliyorsan shrugi bb parametresinde yapmadığını anlarsin zaten

20. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    İyi de Lifting weight , Body değil ki zaten. Ağırlık kaldırma işi. Powerlifting de bu kapsama girer, halterciler de girer. Ağırlık kaldırmadan faydalanıp, sonra da eleştirmek doğru değil. Yoksa ben Body yapıyor demiyorum :)Kendi de dememiş...

Sayfayı Paylaş