5 Yıllık Boksörüm aklinza takilanlari sorun boksla ilgili.

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve Solak Boxer tarafından 25 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 48 üye.
  1. zeynel19

zeynel19 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Kuvvet = kütle *ivme olduğunu biliyoruz. Kütle vücut kilosunun ta kendisidir. Boksörlerin vücudun kütlelerini kullanırlar yumruk attığını düşünürsek. İvme ise hıza bağlıdır. Tyson ve Muhammed Ali hızlılar. Özelliklide Ali. Ancak açıpta bir tüy siklet maçı izlerseniz Nasen Hamed in highlight larına bakabilirsiniz yada roy jones gibi asıl hızın orada olduğunu görürsünüz. Ali ve Tyson ağır siklete göre çok hızlılar. Karşılarındaki genelde o siklette onlar kadar hızlı olamadığı için doğal olarak çok hızlı geliyorlar. Zaten kütle fazlalığı birini yavaşlatmasaydı sprinterler zayıf ve defineli bir vücuda sahip olmazdı. Tyson gay Usain bolt gibi. En baş konuya dönersekte kol gücü güreş gibi bir sporda çok işe yarar . Ancak yumruk hıza sinir sisteminin gücüne kas esnekliğine ve sırt göğüs omuz bacak kalf ve biraz da arka kol gücüne bağlıdır. Diyeceğim çok komplike bir olay. Kısacası kolum güçlü ya da kaslı diyerekten kimse sert yumruk atamaz. Atarsa da bu sadece kolu değil kolunun yanında diğer saydığım bölgeleride gelişmiş olduğu içindir..
    --- Mesaj birleştirildi, 18 Aralık 2016 ---
    Müsabık bir sporcu olmayı düşünmüyosan yaşı neden dert ediyosun ki? 50 yaşında bile geç kalmış sayılmazsın . Hem bizim klüpte 30 yaşında boksa başlayıp 33 ünde İstanbul şampiyonu olan Ada'm biliyorum ben.

Solak Boxer bunu beğendi.
  2. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Zeynel kardesim mukemmel aciklamis olayi zaten sinir sistemini nasil gelistirdigine bagli kaslarin kasilma hizlari nasil calistirirsan ona alisiyor kaslarin
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Aralık 2016 ---
    Kesinlikle gec degil boks pratiktir ve tehlikelidir sokakta baslaya bilirisin zaten salonlara git dolu 30+ adam var

3. Dvrmchrky

Dvrmchrky Üye

Beğenileri:
    435
    Ödül Puanları:
    73
    Güzel yazılar.
    Ben de bir eklemede bulunayım. Kuvveti ya da hızı artırırsanız, gücü de artırmış olursunuz. Her ikisini aynı anda artırmasanız bile sadece birisinin artması gücü artırır.
    Güç:Kuvvet x Hız olduğu için...

4. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Boks yaparken neden bilmiyorum ama eski motivasyonum ve cesaretim kalmadı.

Sizde bu yollardan geçmişinizdir.

Rakipten sert bir tane yiyince moralim bozuluyor daha sonra dayak yemeye oynuyorum.

Yani motivasyon çok düşüyor bana ne önerebilirsiniz motivasyon ve cesaretini geri getirecek?

Yada acısına dayanıklılık getirecek bir şey var midir?

Son olarak el göz ayak korfinasyonu için ne yapabiliriz?

Son düzenleme: 2 Ocak 2017
    UZİKONİGRASSE bunu beğendi.
  5. Badiciyizbadici

Badiciyizbadici Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    Ankara, Turkey
    peki mac takvimi gibi bisey var mi 2017 de mesela bide universiteler arasi katilmak icin besyo okumak mi gerekiyo

6. oguzhanarikan

oguzhanarikan Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    hayır üniversiteler arası katılmak için besyoyla alakası yok her üniversiteden katılım olabilir lisede de böyledir . 2017 maç takvimleri hemen çıkmaz ama bu ay olur büyük ihtimal diye düşünüyorum yada şubatta kesin olur
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Ocak 2017 ---
    Fazla Yumruk yemiyorsun heralde yada fazla sparring çalışmıyorsun sparring çalışmalarını çoğalt ve al arkadaşını rakibini antremanda bırak o vursun sen kapan peşine kontraya çık kendine taktik geliştir kaçış planını yap ..
    koordinasyon içinde gölge boksu çalışmalısın ve sparring yapmalısın herşey sparringden geçiyor tecrübe den geçiyor lapa çalışmasını seri yapmalısın etkiye tepki çabuk olmalı tepkin çabuk olmalı yurmuktan kaçarken peşine kontraya hızlı çıkmalısın

7. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Abi pazartesi günü canım çok sıkıldi.
    Ben 2 senelik boks yapıyorum teknigim yerinde güç hız orta seviye fiziki yapımdan dolayi.
    Ama 4 aylık adama 1 tane yumruk bile atamadım üstelik adam daha yumruk atmayı bilmiyor 6 raund dövüstuk.
    bıraktım maçı. Korkudan vs değil moralimin aşırı derece bozuk olmasından.

Çok rahat yikabilecegim adamlari yikamiyorum.

Vuracağım vururken yumruk almak istemedigim için ve rakip boşa almamasi için vuruyorum haliyle en kötü adam bile indiriyor.
    Klitchkonun Tyson fury maçı gibi oluyor sürekli vurmaya cekiniyorum
    Bazıları çok saldırgan oynuyor surekli sıkıştırıyor onlar için nasıl yapmam lazım.

Lütfen cevaplayan artık kendime ceki düzen vermek istiyorum herkesin gözünden düştüm rezil oldum

8. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Dostum herkes yumruk yer 69 kilo adam benim burnumu acti hani ogün modunda olmazsin motivasyon düşüktür tutukluk gelir teknik olarak bakarsakta yumruk yemeninde alt yapisi var net yumruk almamaya dikkat et kendi taktigini olustur adamin hareketlerini takip et... Adamin vurmasini bekleme sonucta boks bu cok yumruk atan genelde kazaniyor musabakalara git herkes el ici maymun gibi boks yapiyor kasma yani vur gitsin sikistirtma adama kendini

9. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Peki agresif ve saldırgan indirici bir güce sahip olan boksörlere karşı nasıl dovusmeliyim?

10. CeSuR34

CeSuR34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sa abi benimde bi sorum olucak cevaplarsan sevinirim ben 18 yaşındayım bu güne kadar pek kavgada bulunmadım genelde kendimide pek savunamam kavga anında gözlerimi kapatırım xD boxa başlarsam benım gibi kaslı güçlü ama bi o kadarda korkak bi Ada'mda ne gibi değişiklikler olur cevaplarsan Mutlu olrm Tşkr :)

11. swcos

swcos Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Abi birde
    14.15.16 yaşlar müsabık olmak için ve gelecek düşünmek için uygun yaşlar mı?

Türkiye şampiyonaları yılda kaç kere olur?

12. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Dans ederken çok zorlanıyorum ayak hareketlerini bi türlü oturtamadım

13. Solak Boxer

Solak Boxer Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Valhalla
    Sende agresif saldirgan ve indirici ol daha cok calis daha cok guclen guclu oldugunu hissetigin zaman dovusmelisin
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Şubat 2017 ---
    As dostum boks ve kavga cok farkli seyler senin anladigim kadar özguvenin biraz dusuk boks sana kendini guclu hissetirir agirlik kaldirmak torba yumruklamak falan ama adam dovucem diye boksa baslama hem guclenmek icin hemde ozguven icin baslayabilirsin baya ilerlersin
    Yaşla alakasi var ama beceremeyen yine beceremiyor arkadasim 1yilda hazirlanip sampiyon olanda var 5yildir derece alamayanda 12 yasindna itibaren boks yapilabilir
    Ayak hareketlerini yavas yavas oturtman gerekiyor ilk once tam vurus teknikleri eskivleri tam bi oturt ondan sonra dans etmeye gecmek daha mantikli ayna ve hareket ederek ip etkili olabilir

14. AliGurgan

AliGurgan Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hoca bana lapa bile çalıştırmiyor normal bişey mi yoksa başka bi nedeni mi var abi??

15. Falke

Falke Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    28
    Ben Pazartesi-Çarşamba-Cuma günleri Boks’a gidiyorum (18:00-21:00). Benim için bir beslenme programı yapabilir misin? Yaklaşık 1 haftadır saat 14:00’da makarna yiyordum(spor öncesi). Ondan sonra da mide dolmasın diye bir şey yemiyorum ama bu gün başka bir yerde okudum ki, Boksör’ler makarnadan uzak durmalı. Sence ne kadar doğru? Makarna veya plav sağlıklı karbohidrat besini değil mi? Ek olarak dediğim gibi, bir beslenme programı yaparsan, harika olur. Teşekkürler...

16. bybenjo

bybenjo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bende 26 yaşındayım başlamam için geçmi derken mesajlardan içim rahatladı. Şuanda tek sorunum haftada 5 gün salona gidiyorum ve hafta sonu 2 gün boksa başlamak istiyorum. Belki profosyonel düşünürüm ilerde ama şimdilik salon ve boks aynı anda sorun olurmu

17. SunTzu

SunTzu Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Bende zamaninda bir kac ay boks yaptim teknigini aldim az cok biliyorum demiyorum haa sakin yanlis anlama bu sporu cok sevdim 1.90cm 70kg yim ektomorfum elbiselerin icini doldurmak yere saglam basmak ve guc kazanmak icin fitnees dusundum aklim hep bokstaydi sonra fitnees beslenmesi benim butcemi asiyormus benim ev yemekleri yiyerek antreman gunleride protein agirlikli yiyerek boks yapsam fit bir vucut olur mu plaj vucudu dedigimiz vucutlardan antreman gunlerinin olmadigi gunlerdede et yiyip protein almaya calisirim ama kilom 80kg olsa gucum artsa ve fit gozuksem bana yeter zaten genis omuz genis sirt biraz gogus kasi ve birazda kol kasi kolum 28 29cm felan 35 36 cm olsa fit gozukmeye yeter saglikli besleniyorum bunu aliskanlik haline getirdim gunde 3lt su icerim sekerli seyler yemem ya kepek ekmek yada tam tahil ekmegi yerim abur cubur yemem duzenli olarak boks yapsam ust govdem omuz ve gogus genisleyip irilesir mi? Bilgilendirirsen sevinirim

Sayfayı Paylaş