30 Yaş ve Üzeri Vücut Geliştirmeye Gönül Verenler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve hayaletfilo tarafından 14 Şubat 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 140 üye.
  1. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    Arkadaslar benim gibi 30 ve uzeri yasindan sonra bu spora baslayip gonul verenlenler paylasimlarda bulunmaya nederseniz? Mesela nekadar zaman ayiriyorsunuz ne yiyor hangi suplementleri kullaniyor en onemlisin yasimizin verdigi acigi nasil kapatiyorsunuz.

Ben 34 yasindayim iki yildir yapiyorum. Boy 181 kilo 81 olculerime hic bakdirmadim ama fotodaki en son halim. Yaklasik alti aydir suplement kullaniyorum. protein ve kreatin.

Mesela otuz yas ve uzerinin eksileri nedir bu sporda?
    U8816 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Ekli Dosyalar:

etsote77, Ludendorff, asrin78 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Valla abi eksi olarak genç birine göre daha geç toparlanır vücut antrenmanlardan sonra bunu beslenme ve gerekirse supplement desteğiyle rahatça kapatabilirsin.Ben başka bir eksi yön göremiyorum.Çalıştığım salonda +45 yaşındaki abilerim amcalarım var ben onlara baktığımda bir sıkıntı olduğunu hiç düşünmüyorum. :) Genelde Türkiye'deki tüm +30 abilerim göbekli oluyor eğer bu sorun yoksa hiç bir engel yok ağırlık altına girmeye.

etsote77 bunu beğendi.
  3. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    Toparlanma konusunda haklisin ozellikle bacak ve sirt calistigim gunlerde ve ertesi gununde bizim oğlani kucaga alacak halim kalmiyor :) BCAA almayi planliyorum bu yüzden daha cabuk toparlanmak ve bi sonraki ant. iyi cikarmak icin.

Bizim ulkemizde belli bi yasdan sonra bu sporu yapanlara kart zzampara gozuyle bakdiklari icin ozellikle bi de evliysen coluk cocuk varsa insanlara anlamsiz geliyor ve tabi anlatamiyorsun da, gerci cok takilmam ben insanlarin ne soylediklerine.

loveArnozyzz, oziman, mustafa_zahiri ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  4. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Allah bağışlasın abicim onunda zamanı geldiğinde bu sporu yapmasına destek ol büyük yararı olucak :)
    Toparlanmaya ek olarak magnezyum içeren besinlerde tüketebilirsin toparlanma konusunda baya yardımcı oluyor supplementte alabilirsin ama önce doğal yollardan halletmeliyiz abi :D .
    Abi kimler ne diyor tabi takılmıcaz.Kıskançlık faktörü var bu kısımda.Bu sporu yapamayan çok insan var vücut geliştirmede istikrar önemlidir.Zoru sevmen lazım sabırlı olman lazım o açıdan ve ülkemizde bu sporu yapmadan bu spor hakkında çok şey bildiğini sananlar oldukçada etrafta şehir efsaneleri gezmeye devam edecek bizde çalışmaya devam edicez :)

oziman, mustafa_zahiri, etsote77 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  5. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Belli bir yaştan sonra vücut geliştirme olmaz

Kimster bunu beğendi.
  6. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    bunu neye gore nasil soyluyorsun. neden olmaz nicin olmaz biraz acsan. cok yavan bir cevap olmus.

ozimen, etsote77, suskunprens74 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Sen bu yasta hala bu kafayla yasabiliyosan vucutta gelisebilir sikma sen canini

ozimen, HasTürk***TC, Smartdisk ve diğer 18 kişi bunu beğendi.
  8. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Selamlar. Bu baslığı acmanıza sevindim. 37 Yasındyım. 2,5 Yıldır vucut geliştirme sporunu yapıyorum. Aralıksız sayılır. Spor salonuna da gitmiyorum. Evde bir odamı spor salonu yaptım. 100 Kg civarı agırlık plakaları, s z ve duz barlarım, barfiks, açılı ayarlanabilir bench sehpası, triceps pushdown için makara sistemi vs. gibi ekipmanlarım var. Haftada 4 gün çalısıyorum. Bacak, göğüs. omuz, biceps ve triceps çalışıyorum. Yağ oranım yaklasık %13 14 civarı. Kollar 42,5 soğuk. Spordan sonra 1 ölçek amix hydrolize beef protein tozu kullanıyorum. Çalıştığımız için spora zaman ayırmak gerçrkten zor oluyor. Evli ve çocuklu olunca daha da zorlaşıyor tabi. Ama bırakmadım. Form durumum
    gayet iyi. Bisikletcimert kardesim olmaz diyorsun da bizim gibileri görmedin herhalde. Iyü sporlar iyi akşamlar

dgn052, muratnayal, Burak Hekim ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  9. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    60 yaşında gidin bakam salona hoca ne dicek

10. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Yorum bile yapılmaz şu söylediklerin için

muratnayal, osvobay, suskunprens74 ve diğer 7 kişi bunu beğendi.
  11. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Medikal Eleketronik Teknisyeni

sunu izle, daha sonra birdaha konusalim bu konuyu

Super Strong 64 Year Old Great Grand Pa !!!:

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

oziman, dgn052, Emre32 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  12. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Mesut bey sizi takip ediyorum. 11 Yıl aradan sonra kısa sürede çok iyi duruma geldiniz. Kıskanmamak elde değil:) hafta içi ben de geç saatlerde sporu tamamlamak zorunda kalıyorum. 9 Gibi spor bitiyor saat 9 45 gibi yemek yiyebiliyorum. Yağlanmamak için sadece proteinli bir öğün oluyor. Sizin naıl gidiyor. Bu arada videoyu cok beğendim

13. fuigo

fuigo Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Bilgi İşlem
    Yer:
    Trabzon
    Merhaba arkadaşlar 30 yaş üstü klasmanında bir kardeşiniz daha burdadır. Konu başlığı güzel, eski mirc kanal ortamları gibi #+30 olmuş :) ama güzel olmuş. Yaş 33 tam olarak 5,5 ayım doldu 183 boy 96 kilo ile başladım bu spora. Şuan 84 Kg. 186 boyum uzamış :) Süre kısa da olsa hayatıma kattığı yarar çok fazla. Baya zayıfladım ama amacım güzel bir kas kütlesi yapmak. Kollarım takıntılı olduğum bölgeler. Lakin artık overtraning saçmalığını geçerek sürekli kol çalışmaya başladım. 2 Haftada güzel sonuçlar aldım ve devam ediyorum. Kollarım için belirlediğim bir sürede istediğim ölçülere gelebilirsem eğer, overtraningin sacmalığını kanıtlamış olacağım ve çevremdeki herkese de önereceğim. Şuan deneme aşamasındayım işe yaramazsa hiç sorun değil, sonuçta sporumu yapıyorum.

14. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    keske ben sizin kadar sansli olsam da 9:45 te yemek yiyebilsem :) bu arada iltifatiniz icin tesekkur ederim :) ben aksam isten gelince esime cocuk konusunda yardimci olmak amacli spora gitmiyorum , kizimin uyku sati gelince 21:00 dan sonra salona gidiyorum ve 23:00 da bitiyor eve gelincede yemekle ugrasacak halim kalmiyor :)

suan icin ölçülerimi yazayim

basladigimda kilom 87 idi , kardiyo yaparak 85 e dustum ama suan 91kg geliyorum

pazu 43,5cm - gogus 125 - omuz 145cm

bu hafta definasyona basladim ve protein tozu yaninda glutamin , L-arginin , BCAA almaya basladim bakalim yaza kadar neler cikacak

bu yas konusuna gelirsek 30 yas altindakilerde testo seviyesi yuksek oldugu icin gelisim tabiki daha hizli oluyor ancak 50 yasindada olsak bu sporu yapamiyacagimiz anlamina gelmez , vidyodada goruluyor zaten 64 yasinda , cogu insanin dede diyecegi birinin gelisimini gorduk :)

suskunprens74 ve Noralisa bunu beğendi.
  15. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Forumda bayağı 30 yas uzeri oldugunu tahmin ediyorum. Bence herkes aktif olsun artik. Olculerin uzerine koymussunuz. Spor saatiniz gercekten cok geçe kaliyormus. Ama o saatten sonra gidebilmek bile ayri bir irade ister. Tebrikler. Ben bazen isten 1 saat gec ciktigimda yapmiyorum valla ne yalan soyliyim ertesi gune birakiyorum. Fuigo hosgeldin:) 5.5 ayda 12 kg oyle mi. Valla super. Cok memnun oluyorum bizim yas grubunda da iyi gelisimleri gordukce,duydukça... forumda tecrubeli ve formlari cok iyi genc ( biz de yaslanmadik ama) arkadaslar var. Iyi oldu burada bulustugumuz,

etsote77, suskunprens74, fuigo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  16. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Genç birine göre daha zor olabilir çünkü GH hormonu yani büyüme hormonu o yaşlarda azalır ama +30 yaşında biri vücut geliştirme yapamaz demek çok mantıksız bişey

17. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Sonuclarini takipte olacağim. Ben de denemistim ama kuculme yasadim. Hergun calismak kollarin gucunu cok artiriyor ama hacim konusunda ters oranti var. En azindan bende oyle oldu. Herkeste farkli durumlar ortaya cikabiliyor ama. Denemekle hicbisey kaybetmeyiz. 3 yil olacak baslayali ama bazen diyorum ki ben bu hareketi daha once de yapiyordum ama simdiki yaptigim daha farkli kaslari vuruyor. hic boyle hissettirmemisti gibi. Her gun yeni seyler ogreniyoruz. Bu forum bize cok sey katiyor. Genc tecrubeli arkadaslar. Konu basliklarinizi biz de takip ediyoruz. Yorum yazmayisimiz bilgi eksikligimizdendir. Yoksa takip ediliyorsunuz bilginiz olsun....

etsote77, suskunprens74 ve fuigo bunu beğendi.
  18. Mesut AK

Mesut AK Üye

Beğenileri:
    588
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:

ben gunleri hic aksatmiyorum ama beslenme evlikik dolayisi ile diyet olmuyor aksam hanim ne pisirdiyse yemek zorundayiz :) ona ayri bana ayri yemek pismezi zor ve masrafli , gecen hafta tuzu ve sekeride tamamen kestim , tuza alismak zor oldu ama 2 gundur keyifle yiyorum yemeklerimi :) alistim artik.

Noralisa ve suskunprens74 bunu beğendi.
  19. winston123

winston123 Üye

Beğenileri:
    1.174
    Ödül Puanları:
    103
    Cok haklisin. Bizim buyume hormon ve testosteron seviyelerimiz sizlere gore daha dusuk. Ama yerimizde de saymiyoruz. Sadece gelisim daha yavas. Sabirli olmak gerekiyor bizim yaslarda.

etsote77, suskunprens74, fuigo ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  20. hayaletfilo

hayaletfilo Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    Benimde hayalim sizinki gibi homegym yapmak. tebrik ederim sizi evinizde bole bir ortam yarattiginiz icin. Genelde hanimlar pek sicak bakmaz bu ise ama siz cozmuzsunuz sorunu :) Olculeriniz gayet basarili dahada ilerleyebileceginize eminim.

DediGiniz gibi otuz yas ve uzeri cok forumda fikir paylasimini arttirabiliriz.

Ben isyerinde 12:00 13:30 arasi yapiyorum haftada dort gun idman yapiyorum yarindan itibaren kardiyolarida ekliyecegim. Hic olcum yapmadim tek kriterim aynaya bakmak. Bu arada olcum nerde yaptirabiliriz?

etsote77 ve suskunprens74 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş