200 Kg squat(16 yaş)

Konusu 'Üye Videoları' forumundadır ve Berkbyc tarafından 23 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. Berkbyc

Berkbyc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3

berkay7743 ve ArdaFit bunu beğendi.
  2. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    önceki konunda da belirttik fakat herhangi bir güç sporunda yardımla kaldırış yoktur.güç sporlarında yeri gelecek birkaç kiloluk fark yada tekniğindeki ufak bir sıkıntı bile kaldırışı yapmana engel olacak.gelişimi devamlı takip edebilmek ve GELİŞEBİLMEK için her idmanında her setinde her tekrarında olabildiğince yakın şartlarda kaldırışları yapman gerekli.sen bu şekilde devam ettiğin sürece kaldırışlarda zayıf noktanın ne olduğunu yada partnerinin sana ne kadar yardım ettiğini bilemeyeceksin.bu da gelişemeyeceksin anlamına geliyor.bundan da öte sporcu ve spotter yani insan sağlığı önemli.güç sporlarında insanlar limitlerine yakın idmanlar yapar.bu şekilde saçma bir şekilde ağırlığın senin kontrolün altında olmadığı şartlarda artırılması sakatlık riskini ve eklemlerine bağ/tendonlarına verilen zararı artıracaktır.bu iş salona gidip pump work yapmaya benzemez,belli bir disiplinde olmak gerek.böyle devam edersen dediklerimi kısmen yakın bir zamanda anlarsın ama iş işten geçmiş olur.bu şekildeki kaldırışlar gösterişten öteye geçemez ve sana katacakları da bir o kadar az olur.16 yaşında sıradan bir salonda dikkat toplamak güzel olmalı ama powerlifting gibi bir sporda geleceğini düşünmelisin.böyle ağır ve hatalara az yer verilmesi gereken sporlarda ne kadar uzun zaman sorunsuz idman yapabilirsin kazancın o kadar fazla olacaktır.

berboz05, Emrah Eray, Gondor ve diğer 15 kişi bunu beğendi.
  3. Berkbyc

Berkbyc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    Yorumlarınız hayretler içinde bırakıyor sayın bölüm mod. bu yazıları siz yazıyorsanız diğer üyeler ne yazsa müstehak :D bugün Kai g. Ronnie c. gibi devler yardımlı çalışıyorken bu yorumlarınız ilginç derece de güldürüyor ve aynı zamanda düşündürüyor :D bench pressten bahsettiğinizi gayet iyi biliyorum nedendir bilemiyorum ama :D neyse videoda nasıl göründüğü beni çok bi alakadar etmiyor arkamda ki kişi çok değerli abim hocam kendisi beni tebrik ettiyse burada ki eleştiriler beni kırmaz bir şey değiştirmez ha o kim ki falan diyecekseniz kendisi ifbb sertifakalı pc yani personal coach size formunuzda iyi günler diliyorum lazar angelov ve kai greene de uyarınız çünkü kendileri en azından 3-5 tekrar yardımlı yapıyor mazallah bi şey olmasın :D saygılar..

Janves bunu beğendi.
  4. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    3-5 tekrar yardımlı yapmak farklı şey yalnız ? sen burda tek tekrar yapıyorsun. Onlar zaten kaldırabildiği ağırlıklarla çalışırken son tekrarlarda ağırlığı biraz hafifletip sonuna kadar yoruyorlar kendilerini. Sen ise kaldıramadığın ağırlığın altına giriyorsun vücut hiç görmediği bir dirençle karşılaşıyor. Sen hiç bench presste rekor denerken yardım alan gördün mü ? Bence sende anlama kıtlığı var. Mod. reis çok güzel açıklamış ama sanırım sen anlamamış, anlamış ama abine güveniyor veya illa sakatlanmak istiyorsun. zaten O yazıdan sonra ne yazsam boş. Emin ol benim kaldırdığımdan çok fazla kaldırıyorsun ama böyle devam edersen çok geçmeden yakın zamanda benim kaldırdığımın yarısını kaldıramaz hale gelceksin. Sonra ifbb sertifikalı abin yardım eder sana

berboz05, salimsemerci, Gondor ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. servet dağlı

servet dağlı Üye

Beğenileri:
    926
    Ödül Puanları:
    103
    Gucun yerinde teknigin de cok guzel tebrik edilecek bir performans..

Lakin;
    Yukarda arkadaslarinda dedigi gibi 200 kg squat videosu koyuyorsan insanlar yardimsiz tek basina yaparken izlemek ister bu videoyu,yoksa kime ne ister yardim al ister alma istersen 300 kg kaldir ister 100 kg kaldir..

200 kg squat 16 yas dedigin zaman bu rakamlar ciddi dikkat cekici rakamlardir,boyle bir iddia ile video paylasiyorsan tabiki yardimsiz yapacaksin..

Belki 180 kg ile temiz tekrar cikaracaksin kimse dokunmadan ki o da fena bir kilo degil..

Senin yasinda bu kilolar tebrik edilesi kilolar ,kimse bunu kucumseyemez ama video basligin ve icerigin uymuyor sorun burda.

Pro bodycilerden ornek vermissin ronnie coleman 800 lbs sguat videosu var cok ilgi cekici bir video ama orda yardim olsa o video 800lbs sguat olmaz...

6. Berkbyc

Berkbyc Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    3
    sn servet hocam yorumlarınız için öncelikle teşekkürler şaşırdım açıkçası bu kadar yorumdan sonra düzgün bi üslupla yorum geldi bunun için de teşekkürler evet partnerimin elleri göğsümde en büyük hatam bu olsun 130 kilodan(yardımsız) iki elin parmaklarını geçmeyecek günde 200 kiloya geldim inşallah yardımsızını da yaparım ve yüklerim ama bu site için artık asla herkese iyi idmanlar diliyorum umarım sizlerde size yarayan şekilde gelişirsiniz Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun inşallah bi gün denk gelirde hepinizin görmek istediği şekilde beni görürsünüz(zannetmiyorum o zamanda ayakların niye yere değiyor havada dur denir) herkes Allah'a emanet olsun..

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    9- Nazik ve Saygılı Olun :
    9.1. Uygunsuz, kırıcı bir dilde konuşmaktan ve kişisel saldırılardan kaçınmalısınız. 2.ya da 3.şahıslara karşı hakaret, küfür, aşağılayıcı , kırıcı, dışlayıcı ifadeler kullanmak yasaktır.
    22.Üyelere polemik yaratacak nitelikte sataşmak

//
    Lütfen konuyu ikili polemiğe çevirmeyiniz.Konu dışı mesajlar silinmiştir.

Forum kurallarını okumak için TIKLAYINIZ.

unknown00, berkay7743 ve Guven_MCgrath bunu beğendi.
  8. Guven_MCgrath

Guven_MCgrath Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    200 kg squatı 2 kişi yapmışsınız arkdandaki çocuk biraz daha kendini zorlasa altına yapacak öenmli olan yardımlı değildir
    Benim yaşım 14 squatı 80 kg 5 set bitiriyorum 6 tekrar tek tekrar desenem 110 yaparım ozaman bende 150 kg koyayım arkamada bi eleman koyayım sonra o beni yuları çeksin 2 miz kaldıralım. çok yanlış

abseto bunu beğendi.
  9. ReturnOldSchool

ReturnOldSchool Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    ben başka bir açıdan bakmak istiyorum 85 kg overheadpress yapıyosun ve destekli arkandaki kişi olmadan pskolojik olarak ben bunu yaparım ya desteği çok yoktu diyerek ağırlığın altında kalabilirsin bu spor bence ego sporu değil ne kadar ağırlığı kaç günde kaldırdığının pek bir önemi yok bence milim milim ilerlesen bile sağlam ilerlemelisin umarım sporu ego savaşı olarak görmeyi bırakıp kaldırabileceğin ağırlıklarda çalışarak altında kalma tehlikesi yaşamazsın...

berkay7743, abseto ve Guven_MCgrath bunu beğendi.
  10. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Bu platforma böyle bir video yükleyip eleştiri gelmemesini bekliyorsan imkansız dostum, önceki konunda da gereken uyarılar yapılmıştı kimse senin yardımlı çalışmana bir şey demiyor çoğu kişi başlığa takıldı sanırsam. Burada bizim görüşlerimizi önemsemiyorsan paylaşım amacın ne ? Ifbb sertifakalı personblablabla hocanla başarılar, artık spor salonlarında şampiyon olmayan ifbb sertifikası olmayan adamlar kaldı mı ya tüm şampiyonlar anlaşıp salon işletme, personal trainer işlerine girdiler sanırsam.

berboz05, seeyouagain, mali67 ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  11. zzzxxz

zzzxxz Üye

Beğenileri:
    587
    Ödül Puanları:
    103
    nasıl bir gelişim bozukluğun varsa 200 kg squat yaparken 170 kg deadlifti zor çıkarttın 160 kg bench press yapan adam en az 250 kg deadlifti rahat çıkartır normal şartlarda, bunun nedeni bu kiloların senin gerçekte kaldırdığın ağırlıklar olmaması egonu tatmin etmek için bu sporu yapıyorsan o ayrı ancak bu şekilde çalışırsan büyük ihtimal çok ciddi bir sakatlık yaşarsın ve belkide yıllarca bu spora devam edemezsin.senin ideal squat ağırlığın 100 120 kg arasıdır (maksimum) 8 tekrarda 80 90 kg arasıdır

berkay7743, koseus, seeyouagain ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  12. TheUbereem

TheUbereem Üye

Beğenileri:
    204
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    isviçre
    Bu agirliklari Dogal yapiyorsan yasin için çok iyi rakamlar.
    Ama bu deneyislerin hiç bir powerlifting yarismasinda onaylanmaz, onun için 30-50 kilo daha hafif kilo kullanip daha iyi bir formlan yapmani tavsiye ederim.
    özelliklede Diz kapaklarina ve eklemlerine dikkat et bu agir kilolarda, kaslar düzelebilir ama Eklemlerde problem çikarsa allah korusun... Dogal degilsen daha çok dikkat etmen gerek hatta eklemlerine.

mehmet2576, mali67, berkay7743 ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  13. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    benim tek deginecegim nokta deadlift yaparken formun cok kotu. bu kaldiris ile belini sakatlarsin. yasin cok genc, kendini sakatlaman ileri yaslar icin sikinti olusturabilir. basarilar.

14. berkay7743

berkay7743 Özel Üye

Beğenileri:
    705
    Ödül Puanları:
    123
    Bench Press te temiz 150 kg basarsın helal olsun benimde rekor 150x6 ama sende bu azim varken 200 kg yi 20 yaşına gelmeden 19 yaşındayken geçersin bunuda geçtim Bench Press e yoğunlaş diyorum kategorinde dünya şampiyonu olma olasılığın var ilerde
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Nisan 2016 ---
    ne alakası var hocam benim 180 kg deadlift çok zor çıkarıyorum ama bench rekorum 150x6 yardımsız squatım 190 kg ki bu arkadaşta 190 kg basmış temiz 150 kg de bench basmış demekki adam benchte iyi gerçekten -10 basmış diyeceksin ohp az benimde ohp ile bench arası fazla ki arkadaş yeni ohp başlamış görünüyor aşina olmamış daha squat deadlift ve ohp aşina olması gerek benchte zaten temiz 150 kg
    --- Mesaj birleştirildi, 27 Nisan 2016 ---
    bi dk 10 günde 130 kg den 180 kg yemi geldin mümkün değil diyemem bende 1 ayda 135 kg benchten 155 kg benche gelmiştim doğal 1 haftadada 170 kg squat 180 kg olmuştu demekki senin yapn müsait powerlifting işine yardımsız çalış çok faydasını görürsün

Son düzenleme: 27 Nisan 2016
  15. unknown00

unknown00 Üye

Beğenileri:
    217
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
  16. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Elinden gelse deadliftte de yardım alacak gelmiş akıl verene de terso yapıyor.

s1nanozk, mert16, Akay ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  17. byte

byte Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul

4:00 itibaren izlerseniz onuda yapmış hocam

Guven_MCgrath ve mali67 bunu beğendi.
  18. aslangur

aslangur Üye

Beğenileri:
    677
    Ödül Puanları:
    123
    Ahahahahah stalklaman harikaymış usta :D valla dl de yardım alanı da gördüm ya ölsem de gam yemem

mehmet2576, Akay, abseto ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Deadlift bp ve squatmı çalışıyorsunuz birtek

20. Goodn

Goodn Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    Siz yardimli veya yardimsiz 200 kg i sirtiniza bile alamazsiniz :)

Sayfayı Paylaş