1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

18 yaş, 2 senelik çalışma

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve Raito tarafından 24 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 47 üye.
  1. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Teşekkür ederim biceps programı için, 2. hareket 12 tekrar. Bu definasyon için mi?
    Ayrıca hacim içinde aynı biceps programını mı yapıyorsun, farklılıklar nedir?
    Ve son olarak adale çalışma günlerini yazarmısın.
    örn; 1. gün göğüs biceps / 2. gün sırt arkakol gibi ....

bekliyorum çok teşekkür ederim
    çok yardımın dokunuyor.
    yarışmada başarılar.

2. FuzuLi

FuzuLi Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenman programlarını haftaya göre nasıl dağıttığını öğrenmek istiyorum ben de.

Bir de, Haftada kaç gün antrenman yapıyorsun?

+ olarak, yukarıda Frank Zane'den bahsedilmiş de... Daha iyi karın kasları için çok mekik çekmek falan mı lazım? Adam 500lerden 1000lerden bahsetmiş.
    Ben bu kadar çok çalışmanın kasları yapmaktan çok yıkacağını sanıyordum.
    Her antrenman günü 75 tane falan mekik çekiyordum. 200 veya 250 falan mı yapmalıyım bu sayıyı? Veya 75 mekiği 3-4 set şeklinde tekrarlamalı mıyım?
    Ben bir defada, antrenmana başlamadan önce, ısınma hareketlerinden sonra 75 mekik çekerek programa başlıyordum.

Sen nasıl yapıyorsun karın işini?

3. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Frank Zane hayranlığım konusunda yanılmıyorsun. Çalışma programım nispeten ve pozlarını kendime örnek alarak uygulamaya çalışıyorum. Daha ileri seviyede olduğumda belki onun kadar çalışmam gerekebilir ama şimdi definasyonda yaptığım çalışma yeterli, geliştirmem gereken daha önemli eksikliklerim var karın bölgemin o kadar eksik olmadığını düşünerek.

İlgi ve alakandan ötürü teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:16 ----------

Hayır henüz definasyona girmedim. Hacim için özel olarak çalışmıyorum farklılık konusuda şöyleki bazı hareketlerde biceps'e iç ve dıştan etki yaparak hacim kazandırabiliyoruz mesela incline dumbell press veya scott dumbell buna 2 örnek. Aynı şekilde Push Down hareketinde de karşıdan hacimli görünüm sağlayabilirsin ama benim bu yönde çalışmam yok ben adeleyi büyütmeye uğraşıyorum definasyonda da derinlik kazandırmaya uğraşıcam hacimle ilgilenmiyorum ihtiyacım yok çünkü.

Çalışma günlerim size fazla gelebilir yarışmaya hazırlandığımı hesaba katmanızda fayda var.

1.gün Göğüs, Biceps
    2.gün Omuz, Triceps
    3.gün Kanat & Sırt, Bacak
    4.gün Göğüs, Biceps
    5.gün Omuz, Triceps
    6.gün Kanat & Sırt, Biceps
    7.gün Bacak, Triceps

Aşşağı yukarı bu sistemde oluyor çalışma günlerim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:38 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:29 ----------

Az önce cevapladım.

Karın kası konusuna gelince, hayır yıkım falan olmaz kim dediyse yanılıyor. Büyük kas grupları için geçerli o dediğin tabi buda senin beslenmenle, uyku düzeninle hatta çalıştığın ağırlıklarla doğrudan orantılıdır. Ben tüm bunları dört dörtlük yapıyorum ve gelişmeyen adelem yok tam anlamıyla dinlenme günüm olmadığı halde. Bir defada 75 mekiği 2 yıl çeksen bile mide kaslarını çıkartamazsın. 4 x ... şeklinde yapmalısın sürekli çalışması için. Bu her harekette böyledir. Ayrıca mide kasları için beslenmende düzgün olmalı, salonda çalıştığını evde yokedebilirsin yediklerine dikkat etmen gerekir iş salonda çalıştığınla bitmiyor tek seferde 75 mekikle öyle karın falanda olmaz o kadar basit değil keşke olsa :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:44 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 03:38 ----------

Sana mantıklı geliyor mu ağırlığı ve tekrarı aynı anda arttırmak? :) Son tekrarlarda ağırlığı hafifletip tekrarı arttırıp pompa yapıyorum, yapmakta fayda var. Ağır kilolardan sonra pompayı yapınca sanki adele yerinden çıkıcakmış hissi veriyor. Göğüs ve biceps'te genelde uyguladığım bir sistem, nadiren triceps.

4. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Yanıtladığınız için teşekkür ederim. Yaklaşık 4 aydır iyi bir beslenmeyle bu sporla ilgileniyorum, aynı yaştayız sayılır, gerçekten tebrik ederim seni. Bicepsim gerçekten çok zor gelişiyor. Anlattıkların doğrultusunda hacim için şöyle bir program oluşturdum
    Barbell curl 4x8
    incline dumbell curl 4x8
    scott curl veya consantration 4x8
    Yanlışsam düzeltirseniz, çok sevinirim.

Başarılar.

5. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    Rica ederim. Scott ve Barbell'ı 2 ayrı günde yapsan daha iyi olur. Scott ve Incline gibi bicepsi uzatmaya yönelik hareketleri bir günde, barbell ve dumbell curl gibi hareketler diğer gün. Consantration ise her iki gününde son hareketi olabilir ben öyle yapıyorum bicepsleri sivrileştirmesi için etkili.

baskn35 bunu beğendi.
  6. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Çok teşekkür ederim. Yanlış anlamayın, biceps en zor gelişen bölgem diyebilirim. Bu yüzden bu kadar çok soru sordum. Rahatsız ettiysem kusuruma bakmayın :)
    bicepsi 2 ye böldüm.
    ilkinde
    barbell curl 4x8
    dambell curl 4x8
    consantration 4x8

2. biceps
    scott curl 4x8
    incline dambell curl 4x8
    consantration 4x8

umarım doğru anlamışımdır. Teşekkürler :)

7. Express

Express Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel vücudun var gerçekten tebrik ederim seni, yarışmada başarılar. Yeni idollerim arasındasın özellikle alt karnın hosuma gitti keske benimkide öyle olsa diye içlendim bir an :)

Raito bunu beğendi.
  8. Novice

Novice Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten çok iyi olmuşsun.. başarılı.

Raito bunu beğendi.
  9. StiF

StiF Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Tebrikler...Umarım emeğinin karşılığını müsabakalarda da alırsın.

Raito bunu beğendi.
  10. Ahmed

Ahmed Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    23
    Raito inşallah yarışma da güzel bir derece yaparsın. Derece yapmasan bile hoş bu vücut herkese nasip olmaz. Benim gözüme çarpan eksiklik üst ve alt göğüs kaslarında, 2. pozunda üst göğüste kıvrımlar belirli alt göğüs sönük kalmış. Malum, paralelde dips tüm göğüse etki etmekle beraber alt göğüsü izole eden en etkili hareket olmalı. Birde şu nalet baklavalar fırladı mı kısa vadede pürüz kalmaz.

Yaz bitimine kadar idölüm senin vücüdun kardeşim, arkandan geliyorum :D Ameliyattır, sınavdır derken bir türlü form tutamadım. Antrenman azmimi kaybettikçe senin fotolarına bakmayı düşünüyorum :D Yolun bahtın, açık olsun.

Raito bunu beğendi.
  11. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Vücudun çok iyi tebrikler.. Nisana kadar biraz daha kütle ekleyebilirsen ciddi bir başarı yakalayacağına eminim..

Raito bunu beğendi.
  12. halil98

halil98 Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    18 yaşında böyle vücut.tebrikler

metinlone ve Raito bunu beğendi.
  13. metinlone

metinlone Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler... Vücudunuz harika... Estetik açısından da oldukça iyi... umarım başarılı olursunuz...

Raito bunu beğendi.
  14. malcolm

malcolm Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Raito önden çift biceps pozu verebilme imkanın var mı?

15. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    tabiki eklerim en yakın zamanda.

malcolm bunu beğendi.
  16. Rhomboids

Rhomboids Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel vücut tebrikler..baklavalarda deriye yapışınca süper olur.yarışmada başarılar :) sonuçlardan bilgilendirirsin.

17. Juggernaut

Juggernaut Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Baya iyi tebrikler

18. TheTank

TheTank Üye

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    BodyBuilding
    Yer:
    İstanbul
    genetık yapın guzel iyi adele yapmıssın yarısmada basarılar

19. TheSingleWolf

TheSingleWolf Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Adana
    Define bir vücut. hırslı çalışmayla olabiliyormuş demek.Başarılarının devamını dilerim.

20. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    gogusler cok iyi duruyo bende yaklasik 2 senedir yapiyorum gogusum boyle hacim almadi programani merak ettim Bu arada yarismada basarilar

Sayfayı Paylaş