17 yaşındayım teorik olarak çıkmaza düştüm bir el atın :/

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vascodo tarafından 21 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. vascodo

vascodo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Merhaba herkese iyi forumlar ben 17 yaşındayım yaklaşık 2 aydır fitness`a başladım başlangıçtaki kilom 78 boyum 1.72 idi şimdi kilom 68 boyum aynı yine ama hafif göbeğim ve göğüs bölgesinde yağlanma var hocam bana yağların bu bölgede biriktiğini söyledi diğer bölgelerde sorun olmadığını söyledi ve yağ oranım:%17,5 kilo olarak 12 kg olarak ölçtük..

Şimdi asıl sormak istediğim göbek ve göğüs bölgesindeki yağları eritmek için kardiyo yapıyorum (koşu-bisiklet-mekik hareketleri) ama 1 aydır gitmedi olmuyor ve açıkçası body için motive olamıyorum ve verimli yapamıyorum kilo olarak düşünce kas olarakta düşücem protein tozu vs alıp yanında ağırlık çalışmalı mıyım?
    Öyle de şekle girer mi vücud az göbek oldugu halde ve kilom normal mi hala zayıflamalı mıyım zayıflamak sorun değil benim için zayıflayabiliyorum ama hoca kastan düşer dedi ve göbek gitmeyince açıkçası anlayamadım teorik olarak çöktüm bir yol gösterin :(

2. vascodo

vascodo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kimse yok mu :/

3. vascodo

vascodo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Beyler ne yapacağım konusunda kararsızım yardım! !

4. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Şidmi söyle bi mantık var
    istedigin kadar koş takla at zıpa hopla . bunları yapıp akşam eve gidince
    cips kola patetes kızartması vsvsvsvs gibi şeyleri yersen sonuc 0 . düzenli beslenmen olursa emin ol kardiyo yapmaya bile gerek yok . ağırlık calışman yeter.
    ve ben her zaman kardiyonun gereksiz oldugunu savunurum ağırlık calışmak en etkilisi.

5. vascodo

vascodo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam o tarz şeyleri kesinlikle yemiyorum beslenmeme zaten bu kilo azaltma döneminde dikkat ettiğim gibi yine ediyorum protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.
    Benim sorunum göbek ve üst bölgedeki yağlanma canımı çok sıkıyo ilk önce bunları halledip mi protein tozu vs alıp tam ağırlık çalışma moduna geçeyim ve bunları kardiyo yaparak giderirsem kilo azalınca kastan da gider mi?

6. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    ilk önce şu sacma protein tozunu aklından cıkart.
    Kardiyo yaparsan vucudunun her yerinden gider kas olarak yağ olarak ama kas kütlesi kazanmakta cok zordur.
    sana tavsiyem ağırlık calışarak o bölgedeki yağı eritip aksine kas kütlesi inşaa edersin.
    eğer kardiyo yaparsan dogru yağ kütlesi gidecek ama + elde ettigin kas kütleside gidecek bu süreç örnegin 1 ayda gerçekleşirse.
    ama ağırlık ile yaptıgın zaman kas kütlesi kazanacaksın + yağ kütlesinden kurtulacaksın. bu sürecte örneğin 2 ayda gerçekleşir.

bu seçimi yapmakta sana kalmış birşey.

7. vascodo

vascodo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Hocam o bölgeyi ağırlıkla nasıl çözebilirim? Göbek bölgesi için ağırlık hareketleri hakkında hiç fikrim yok.

8. Exacting51

Exacting51 Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    43
    Karın hareketlerine bakabilrsin forumdan . oralardan bulursun. eğer benim dedigim yolu izleyeceksen emin ol beslenme cok cok önemli ve en ince ayrıtısına kadar
    hesaplı yapman lazımki sonuc alabilsen. ağırlık calışmaları'da kardiyo gibidir hem kas inşaa edersin hem yağ yakarsın . sadece süreçi farklıdır unutma.
    iyi forumlar size yardımcı olacak bütün cevappları verdim bndan sonra msj atmayacagım konunuza iyi günler.

vascodo bunu beğendi.
  9. vascodo

vascodo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Eyv.. Başka fikirleri olan varsa yazsın lütfen ;)

10. ahtapot

ahtapot Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    Göbek ve üst kisimda yağlanma asidi fazla değilse 10 dk kardiyo bisiklet vs. Sonrasında tüm vücut agirlik calisirsan daha verimli olur

vascodo bunu beğendi.
  11. kular15

kular15 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Ogrencı
    Yer:
    Aydın
    KAS KAS KAS kas calıs kardıyo yap kasın cogaldıkca kasların vucudunu sömürecek yaglarını yiyecek sen dert etme bendede var aynı sorun hıc takma kafana 1. oncelıgını saglıklı yaşam oalrak tut sen vucuduna ıyı davranırsan vucudunda sana ıyı davranır ödülünü verir ;)

vascodo bunu beğendi.
  12. SinirHastasıyım

SinirHastasıyım Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    28
    60 bilmem kac kiloda daha neyin zayiflamasini calisiyon bosversene gobegi !

13. vascodo

vascodo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kas çalisiyorum 2 hafta gecti 7.5 kg max dambillarla gogus pres fly omuz haraketleri yapabiliyorum kollarim falan cok zayif zaten proteinle mi alakali bu ne yapmam gerek?

14. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    herşey beslenmeden biter.kalori alımını düzenlemen lazm.sadece yağlı şekerli şeyleri kesmekle olmaz.total kalori alımın önemli.araştırman gerekli forumu,9000den fazla başlık bulursun bunla ilgili.

15. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    Ya her şeyi geçin 1 ayda ne olmasını bekliyordun? 1 ayda kolların gelişip göbek filan gitmez yani zamana bırak beslenmeni düzgün yap daha ilk aydan protein tozu alırsan bir işe yaramaz tavuk ton balığı yumurta yulaf bir çok kaynak var.Ağırlık çalış kardio da yap ne kadar kas kütlen artarsa o kadar kolay yağ yakarsın.Kas yapmaya bak sen , unutma yetersiz kas kütlesi seni fazla yağlı olmasanda yağlı gösterir.

Kardio+ağırlık çalışması+düzenli beslenme+SABIR

16. BLAST

BLAST Üye

Beğenileri:
    114
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kardiyo yaparak, hele ki sadece 1 ay gibi kısacık bir sürede göbek erimez, eriyemez. Mümkün değil. Karın egzersizleri çalışman lazım. Kim dedi kardiyo yap diye göbek eritmek için... Göğüs bölgesi için de geçerli bu, ağırlık çalışman lazım yağ yakmak için, kaslandığın sürece yağlar da daha hızlı erimeye başlayacaktır metabolizman hızlanacağı için.

17. vascodo

vascodo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İyide şimdi karın kası çalisirsam gobek erimez ki sadece alttaki kaslar gelisir ustteki yaglar erimez o sekilde, sıkı bi protein agirlikli diyet ile 1 gun kardiyo 1 gun agirlik seklinde devam edersem 3-4 kilo verirsem gider dusuncesindeyim

18. amatörbodyci

amatörbodyci Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Dostum bolgesel yag yakma diye bisey yok yap vücut antrenmanını antrenman sonuda bi 20dk hiit yap senin icin en uygunu olur

Sent from my iPhone using Tapatalk

19. vascodo

vascodo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    20 dakika totalde kosuyorum agirlik sonrasi bunun; ilk 5 dkkasi 10 1 dkka dinlenme 4 dkka 10 1 dkka 12 de sonra yine dinlenme bu sekilde 20 dkkaya tamamliyorum hiit bu sanirim

Sayfayı Paylaş