15 Tatil de yapabileceğim değişiklik

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mercuality34 tarafından 19 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar malûm tatile girdik. 15 tatilde vucudumu degistirebilecegim kadar degistirecegim powerlifting yapiyorum soyle bir vucut fotografimi koyayim;
    https://i.hizliresim.com/ADLX8B.jpg
    Normalde de dikkat ediyorum fakat 15 tatil oldugu icin daha rahat kardiyo vs. Yapabilecegim o yuzden degisimimi gorun diye size paylasiyorum Ölçüler;
    Bel: 109
    Kilo: 111.3 kg
    Yağ %: 30.7
    Yağ kütle: 34.2 kg
    Yağsız kütle: 77.2 kg
    Kas kütlesi: 73.4 kg
    TBW: 56.5 kg
    TBW %: 50.7
    Değişimim için şimdiden desteklerinizi ve önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    Merhaba
    Vücut yağ kütleniz oldukça fazla. Powerlifter olduğunuz için belki de bunu dert etmiyorsunuz lakin yine de sağlık açısından düşürmek te fayda vardır diye düşünüyorum. Fazla yağ iç organlara zarar verebilir. Size tavsiyem bu 15 günde bol bol yürümeniz.

3. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Önce dürüst olalım 15 günde değişim olmaz, olsa da 1 haftada fazlası ile geri döner. Çünkü kısa vadeli sonuçlar çok katı olmayı gerektirir bu da sürdürülebilir değildir. Senin öncelikle beslenmeyi çözüp uzun vadeli planlar, hedefler koyman gerekiyor.

4. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Yok abi bahsettiğim gibi zaten yapıyordum fakat bu 15 tatilde daha cok agirlik verecegim kardiyoma falan ve hani ne kadar yag yakacagim falan gormeniz icin boyle bir konu acmak istedim buyuk bir degisim beklemiyorum da o ölçüleri nasil degisecegim diye test ediyorum kisaca
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Ocak 2019 ---
    Yürümekten çok deparla ugrasiyorum aslında şuan

5. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    O kütle ile depar yapma derim bende ağır vasıta olduğum için oradan biliyorum. Eklemler için hoş olmaz. Tempolu yürüyüş daha mantıklı olur illa kardiyo istersen.

Despa bunu beğendi.
  6. Despa

Despa Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Fransa
    Kesinlikle katılıyorum. Ek olarak madem dikkat edeceksiniz:
    Kalori hedefinizin asla dışına çıkmayın.
    Sabah aç karna(veya uykuya benzer o kadar aç kalınan herhangi bir süre sonrasında) kafein + kardiyo yapın.
    İçinde endüstriyel şekerin bol olduğu çikolata, gofret vs.... her şeyi beslenmeden çıkarın.
    Glikoz bazında basit şekerleri antrenman öncesi ve sonrasına saklayın.

mercuality34 bunu beğendi.
  7. Okangul29

Okangul29 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    2 aylik calismam sizce nasıl

Ekli Dosyalar:

8. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    her yere yazıp durma.

15 günde değişim olmaz. bu işe vakit yatırımı yaparak başlaman gerekiyor. yani vakit ayıracaksın. beslenmeni bir düzene sokacaksın o zaman uzun vadede değişim başlar. bu arada yani powerlifting ben yapıyordum 1 sene öncesine kadar. değişim yaşamak, yağ oranını düşürmek ve şekillenmek istiyorsan powerlifting yapmayacaksın. powerlifting'te zaten yüksek sağlıklı kalori alman gerekiyor.

9. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Tesekkurler onerilerin icin
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ocak 2019 ---
    Calistigim salonda adam gibi bir hoca olmadigi icin yapacak program bulamadim ve anlayamadigimdan powerliftinge basladim guzel bir programim olsa yapmam zaten o yuzden program bakiyorum hâlâ hazırda varsa atabilirsen sevinirim

10. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    X sistem ile gelişemezsin diyenlere yav he deyip geç. Beslenme/uyku/antreman üçgeni düzgün olduğu sürece her türlü program ile güzel sonuç alırsın. Yeterki süreklilik sağlanabilir olsun.
    Program içinde https://www.bodyforumtr.com/threads...emi-program-İskeleti-full-body-workout.87298/ şu konudaki herhangi bir programı seçip gönül rahatlığı ile uygulayabilirsin. Program tavsiyesi isterken yada verirken de eski üyelerden sthammer ın şu güzel paragrafını unutmamak gerekiyor bence.
    "Daha onceki mesajlarda da bir uye programi olustururken hata yapmaktan korkuyorum demisti.. Kim olursa olsun kisi kendini tanimali once.. amaclar, hedefler, genetik vs vs.. StormBlast yanlis yapa yapa dogruyu buldugunu soyledi kendisi icin.. yurumeyi yeni ogrenen cocuklarda oyle ilk zamanlar sendeler ve duserler.. İşin asli her vucudun metabolizmasi farkli oldugu gibi, her calisan kisinin sistem ve hareketlere duyarliligi da farklidir.. Hangi hareketin ve sistemin vucudunuza yararli oldugunu anlayacak olan da yine sizsiniz.. Birine soyledim mesela.. koc sensin dedim.. Burda verdigimiz sablonda bir sistem var.. Futboldan ornek verelim, eskiden menejerlik oyunlarini cok oynardim.. Sistemimiz diyelim ki 3-5-2.. Bu sistemde gerideki uclu her zaman stoper ve ileri ikili her zaman forvet.. Sistem degismiyor sadece oyuncular degisiyor.. geri ucluden biri ciktiginda yine stoper giriyor yerine.. deadlift cikinca step up giriyor mesela oda stoper.. ileri ikiliden bench press cikinca dips giriyor mesela o da forvet.. ama sistem ayni.. simdi hangi oyuncu benim takimimda yildiz olucak.. her antrenorun mentalitesi farkli, yapisi farkli.. her zaman ayni oyuncularla da devam edilmez.. lucescu yu cok begenirdim mesela teknik direktor olarak.. adam paso 3 oyuncu degisikligi hakkini kullanirdi.. Neyse futbola girmeyelim :) Sistem belli ama deneyerek kendiniz icin en iyisini bulursunuz.. Bu nedenle hicbir zaman %100 bu dogrudur diyemeyiz.."

11. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Hafta da 4 gün antrenman hakkım var bölgesel mi calismaliyim peki sence yoksa hepsinde full body mi
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Ocak 2019 ---
    Bir de attigin linke de baktim da herkes farklı terimler kullanmış kendimi mal gibi hissettim orda yazan hazır programlardan mı kullanmalıyım

12. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Hazır programlarda çalışma hacmi, yoğunluğu ve frekansı belirlendiği için daha rahat edersin. Zamanla vücudunun verdiği tepkilere göre program iskeletinden çıkmayıp hareketleri değiştirebilirsin.

13. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Tabi tesekkurler dips ve barfiks yerine onerebilecegin hareket var mi

14. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Dips ve barfiks en iyi üst vücut hareketleri olabilir. Bizim kütlelerde yapmak çok zor ama gittiğin salonda destekli makinelerden varsa bu 2 hareketi yap derim. Yoksa standart göğüs press ve lat pulldown yaparsın.

15. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Bi makine var da ben cozemedim nasil oldugunu ogrenip yapmaya calisirim ama ben simdi forumda gezdim bu 1. Ay programi falan paylasmislar onlari mi yapayim ilk kendi programimi mi

16. ulaire

ulaire Üye

Beğenileri:
    1.190
    Ödül Puanları:
    123
    Hangisini yaparsan yap. Hakkını verdiğin sürece sonucunu alırsın.

17. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    "Normalde de dikkat ediyorum" demişsin ancak dikkat eden bir vücuda benzemiyor fotoğraftaki. Depara vs. gerek yok anladığım kadarıyla yaşın genç, o diz kapaklarını ellerine almak istemiyorsan o kadar yük bindirme. Ağırlık çalış, kalori açığı ver. Bence öyle az da değil, 1000 kalori belki de daha fazla açık ver 2 hafta. Vücudun fazla yağlı, kas kaybı olacak diye pek düşünme kaybedecek kas kütlen yok. Üstündeki ağırlık kaldıkça, yüksek kalori açığının yaratacağı tahribattan çok daha fazlasını yaratır. Aldığın kalorileri temiz ve sağlıklı al. 1k kalori açık verip çikolatayla beslenirsen problem yaşarsın ancak temiz karb ve yüksek proteinle beslenirsen problem olacağını düşünmüyorum. Kolay gelsin.

mercuality34 bunu beğendi.
  18. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim bu temel oluşturmak için yazilan bir antrenman o kadar karisikki okumadim bile direk overtraining yani bir adeleyi en kısa sürede ve en az harekette en çok tahribati vermen lazım tabiri caizse yaralaman lazım yirtilan lifler katabolik olmaya başlar uzun vadede araları kapanir antrenmanini çok karisik yapma maks 3 hareket yap 3*8 3*12 olacak sekilde ağır gir oteki turlu steroid alan biri bile bu kadar karisik ve uzun bi idman yapacagini sanmiyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Ocak 2019 ---
    dostum ben hic fotoğrafa bakmadan yorum yapacaktım az daha lutfen hayatin boyunca beslenme duzeni ve ne kadar yattiğini soylermisin gercekten merak ettim cok buyuk bi basariya imza atmissin.

Son düzenleme: 22 Ocak 2019
  19. mercuality34

mercuality34 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    İstanbul
    Ne olarak anlamadim
    Reis benim gunluk protein ihtiyacim kac gr nasil hesaplayacagim bu paylastigim olculerden bakabilir misin
    İlk olarak jinekomasti var ve ilaç kullandım kilomu oradan aldım ilaç yüzünden sürekli istah acan bir ilacti anlatmakla ugrasmayacagim begenmiyorsan cik git konudan birader
    Ve uzun süredir powerlifting yaptigim icin sorun olmadi simdi baslayacagim vucut yapmaya

20. heraxles

heraxles Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    kardeşim "X sistem ile gelişemezsin diyenlere yav he deyip geç. Beslenme/uyku/antreman üçgeni düzgün olduğu sürece her türlü program ile güzel sonuç alırsın. " şu cümleyi yazan birini hayatın boyunca sakın dinleme istediğin kadar düzgün beslen antrenmanını yalnış yaparsan asla gelişemezsin bu yazılan programı salona giden herkes bilir yeni başlayanlara yazılır vucut alışsın diye komplike karışık bi idman verilir amaç temel oluşturmaktır gayette yararlıdır.

Son düzenleme: 22 Ocak 2019

Sayfayı Paylaş