15.8 Yaşındayım boyum 181 daha uzar mıyım?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Muham3d18 tarafından 3 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Herkese selamlar!
    Arkadaşlar öncelikle şöyle izah edeyim, lise 1'deyken boyum yaklaşık 10 cm arttı belki biraz daha azdır ve de yaz sonuna doğru 176 falandım şimdi de 10. sınıfın yazındayım ve de 181 cm sayılırım. Kasım ayının sonuna doğru 2004 tarihinde doğdum. Sizce bu yaştan sonra boyum uzar mı, uzarsa ne kadar uzar tahmini olarak?
    Spor yapıyorum, sağlıklı besleniyorum(protein, karbonhidrat),sigara falan tüketmiyorum ve de zararlı şeyleri nadir tüketiyorum cips gibi.
    NOT: Evde akşam saatlerine yakın kendim ölçüyorum boyumu fakat bana 185 cm boyu olduğunu söyleyen bir çocuk ile aramda 1-2 Cm'lik bir fark var gibi duruyor ve de çoğu arkadaşım sen 181'den daha uzunsundur diyorlar ama ben evdeki metal metreyle doğru ölçtüğümü düşünüyorum.(En az 10 yıllık metre)
    Henüz sakallarım çıkmış değil ama sesim kalınlaşmış sayılır çok olmasa da.

2. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bu başlıkla ilgili kaç konu daha açmayı planlıyorsunuz?

avni bunu beğendi.
  3. Dragon Emperor

Dragon Emperor Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Bence uzar gibime geliyo özellikle kamburluk varsa onu düzelt. Sigara spor falan açıkçası boş iş.Sigara içip spor yapmayan 2 metreliklerde var kullanmayıp spor yapan 170 cm kalansa.Beslenme önemli gelişme çağındasın gereğinden fazla ye gerekirse boya gider o.Ama kesin uzarmısın bilemem belkide durmuştur bu konu için sürekli söylüyorum doktorda epifiz plağınıza baktırın diye.Orda net bir şey söylerler.

4. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    baktırcam zaten
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ağustos 2020 ---
    Peki siz kaç kere daha bu yanıtı yazmayı düşünüyorsunuz? Ben tatmin olamıyorum çünkü her soruma en fazla 2-3 yanıt geliyor ve de aradığım cevabı bulamıyorum.

Son düzenleme: 3 Ağustos 2020
  5. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Aradığın cevabı burada hicbir zaman bulamayacaksın zaten ve 1000 kere de bu konuyu açsan, 1000 kişi de cevap yazsa sonuç değişmeyecek. Bunun tıbbi yolu yazıldı kaç kere, onu denemeyi düşün.

6. goldwayzx

goldwayzx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    ilk önce merhaba aynı yaştayız bende 2004 doğumluyum ergenliğe geç girmek güzeldir ben 6 sınıfta 7 sınıfa 1.65 den 1.73 oldum şimdi 10 sınava geçeceğim (kurtarma sınavlarını geçersem) bende senin gibi takıntılıyım şuanda 2 senede 5 cm gibi bişey uzadı diyebilirim son 3 ayda baskete başladım o cmler ordan geldi yoksa uzayacağı yoktur evdeki metre ile ölçme yap bende onla yapıyorum şuan 178 im inşallah 1.90 görürüz benim 12 cm senin 9 cm :) not arkadaşım vardı 7 sınıfta nerdeyse aynı boydaydık şuan 185 ergenliğe yeni giriyor senin sakallar vb. çıktımı

7. Dragon Emperor

Dragon Emperor Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Bırak kardeşim 178 sin 190 ı görmen neredeyse imkansız Micheal Jordan mısın sen.Olsan olsan Max 183 falan olursun artık

8. KaanScaletta

KaanScaletta Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    ben 15 yaşındayım 174 üm çok üzülüyorum inş uzarım geç ergenliğe girdim 8.sınıftayken herkesin sivilcesi falan çıkarken ben daha ergenliğe girmemiştim ergenliğe geç girdim inş uzarım uzarım demi :(

9. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    henüz sakallarım yok
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2020 ---
    Zaten epifiz plağına baktıracağım ama hani oradan alacağım yanıtın gerçekliği ne kadar sizce?

10. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Emin ol, buradan alacağın cevaptan çok daha gerçekçi olur. Burada herkes kendine göre birsey yazıyor ve herkesin genetigi, plağı farklıdır, hangisinin cevabı yeterli olacak ki?

11. Muham3d18

Muham3d18 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Doğrudur, bu kadar sık sormamın bir sebebi de takıntı haline getirmiş olmam, moralimi çok kötü etkilemiş durumda.

12. Skinnyfat

Skinnyfat Üye

Beğenileri:
    206
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Şu an bile Türkiye ortalamasının 7-8 cm üzerindesin, bu kadar kafana takma bence.

13. Dragon Emperor

Dragon Emperor Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    8
    Genelleme yaptım sadece dışarda çocukluktan ergenliğin sonuna kadar tanıdığım insanlar var neredeyse hiçbiri o kadar uzamadı.Düzgün konuşmanı tavsiye ederim Allah olduğumu söylemedim.Olabilecek en yakın ihtimali arkadaşa söyledim bilemem sonuçta 2 metre bile olabilir ama bunun 183 olması ihtimali ile 190 olması ihtimali arasından 183 olması daha yüksek bir oran.Konuyu açan arkadaş içinse birkaç önerim olacak senin yaşındayken 184 tüm uzamam durmuş gibiydi günde 3 kase ev yapımı yoğurt yedim var gücümle esnedim barfiks barına günde 4 dk kadar tek elle asıldım belli bir süre geçici uzama oldu ama artık kalıcı oldu şu an 190 ım .Seninde kamburluğun varsa uzatabilirsin yada omurganda şekil bozukluğu varsa falan filan.Bu arada bana kalırsa cips kola falan bunlar boy uzamasını durdururmu bence durdurmaz .Ben hep yerdim arkadaşlarımda hep yerdi hepimizde gayet iyi uzadık.Kesin sonuç içinse doktorda epifiz plağına baktır sana olacağın son uzunluğu yakın birşey söyleyecektir .

Muham3d18 ve goldwayzx bunu beğendi.
  14. goldwayzx

goldwayzx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    sözlerim için kusura bakma biraz ağır oldu 1.85 1.90 oluruz inşallah teşekkür ederiz

15. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Kurallar Madde-24'e aykırı başlık açmak!

Madde 24- Forum Üyelerinden Kahinlik Beklemeyin!
    Örnek resimler ekleyip ya da beğendiğiniz vücuda sahip insanların isimlerini vererek afaki sorular sormayınız.Ölçülerinizi ya da kendi resimlerinizi verip afaki sorular sormayınız, antreman ve beslenmen programları istemeyiniz.
    Bu tür başlıklar kilitlenerek çöpe atılacaktır.
    Örnekler :
    *Şu kadar süre çalışsam kaç kilo alırım?
    *Şu kadar süre çalışsam ölçülerim nasıl olur?
    *Bu vücuda supplementsız ulaşılabilir mi?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam ne kadar sürer?
    *Resimdeki gibi bir vücuda ulaşmam için neler yapmam lazım?
    *Resimdeki sizce steroid kullanmış mıdır?
    *Ölçülerime göre beslenme ve antreman programı verebilir misiniz?
    *Sizce bu vücut adam olur mu?
    *Sizce bu vücut gelişir mi?
    *Bu vücut için hangi supplementları kullanmalıyım? .... vb..
    Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş