14 yaşında fitness

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mami kmp tarafından 23 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    konu konuyu açtı ama şunuda yazmışken yazayım çoğu doktor özellikle Türkiyede body building fitness yap diye önermez kimseye onlara göre spor sadece yürüyüştür sebze meyve yer derler belki yüzmeyi tavsiye ederler o kadar zayıf oldunuz mu tamamdır onlara göre ama spor hekimi falan bulursanız o daha teşvik eder spora bilinçlendirir

mami kmp bunu beğendi.
  2. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Bizim eski salonda bir tane doktor vardı vücut geliştirme şampiyonluğu da vardı daha başka bir sürü de var üstelik hala spor yapıyor protein tozu alma dediğini duymadım hiç benim partnerime önermişti de sanırım.

3. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Olsun neticede bir sonuca ulaştık.

4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    hepsi için demedim çoğusu öyle özellikle erkek doktorlar kime söylediysem ağır sporlara karşıyız falan dediler ancak 2-3 bayan doktora sormuştum onlar sporun bilinçli bir şekilde yapıldığında hiçbir zararı olmadığını söylediler sitede vardı sanırım doktor olup vg sporu yapan

5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    rockybalboa
    gercekten 12 yasındaki cocuklara kendilerinden kat kat gır kiloların altına girmelerini ve hicbir sagllık probelmiyle karşılasmayacaklarını garanti ediyormusun?
    Herkeszin bi arnold olabileceğine inanıyormusun?
    Eger bunlara cevabın evetse
    12 13 yasındaki cocukların arnolda özenip bilincsiz calısırlarsa ve sonucu ömürboyu sakat kalırlarsa vicadın sızlarmı?
    Demek istediğim spor yasa gore yapılmalı 12- 13 yasında cocuga bas agırlıkları demek cahilliktir. 14 sene profesyonel spor yaptım, örnek olarak verilenlerin hayatında steroid eklem guxlendirici igneler ve hatta cok daha agır ilaclar kullanmıs birilerini ornek gosterek 12-13 yasındaki cocukların özendirilidiğini görmedim.
    Bu konun dışinda olsam daha iyi.

6. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Sen gerçekten olayı başka yerlere çekmeye çalışıyorsun bana arnold'un gençken ve günümüzdeki fotoğraflarını atıyorsun komik geldi açıkçası.Ben sana boy bazında Arnold örneğini vermiştim.Amacın profil resmindeki gibimi olmak evet aynen bu vücuda olabildiğince yaklaşmak hedefim steroidli ya da steroidsiz onu zaman gösterir.Ek olarak yaşıtlarım hamburger,döner yerken ben evde lapa pilav ,tavuk göğsü, lor peyniri yiyorum gram gram yediklerimi aldığım protein karbonhidrat yağları hesaplıyorum herkes benim kadar detaycı ve özellikle 16-17 yaşında bu kadar ciddi anlamda bu spora önem verir mi orasını bilemem ama her geçen gün hedeflerime dahada yaklaşıyorum.

Son düzenleme: 26 Ağustos 2013
  7. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

garbage baştan beri haklı konuşuyor bence paylaştığım videodaki uzmanlarda farklı bir şey söylemiyor 12-13 yaşındaki bir kişiye yetişkin bile diyemem ben ayrıca boy uzaması konusunda netlik kazanılmıştır umarım burada konu sağlık ve gelişime yöneldi.

8. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    bende sana onu dedim verdiğin onek istisna hayatı porfesyonel olarak bu isle gecmis bundan buyuk paralr kazanmıs. 12-13 yasıdnaki cocuga bu ornek verilmez. Bunlar kemikleri gelissind diye igne oluyorlar ve hergun makinada kan saydıran var. Bu yuzden demek istediğim normal spor yapan 12-13 yasında biririnin agır kaldırması saglıga %100 yararlı diyemeyiz. Burda insanlar yanlıs etkilenitler.Resim kiminse iyimis gercekten umarım basarırısın.

9. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    iyide ben 12-13 yaşında hardcore bb önermedim istesekte arnold gibi olamayız sadece sen arnoldın eskimiş fotosunu sanki yeniymiş gibi gösterince düzelttim ikincisi profesyonellikte amaç sağlıklı olmak değildir kazanmak ve para önemlidir dedim ben bile imkanım geniş steroid kullansamda özel doktor tutsamda antranör bulsamda Arnold gibi olamayacağım bu bir gerçek koskoca 7 kez mr olympia olmuş birinden bahsediyoruz bicepsi,göğüsü sırtı standart üstüydü biz onun yaptıklarını yapsakta onun gibi olamayız herkesin vücut tipi farklı bunu tartışmak bile saçma olur

10. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Pardon simdi anladım ben senin sorununu Arnoldu kucuk dusurdum diye yolladın onları :) tamam o zaman özir dilerim Arnoldun vusudundan nefret ederim ama sizin sevdiğiniz bir ilah oldugundan sayısızlık etmisim gibi geldi özür. :)

Ama buradaki konu Arnold veya profesyonel birisi örnek gösterilerek 12-13 yasında cocuklara agır kalıdırun bisey olmaz demein yanlıs oldugu. Spor her yasa gore uygun sekikde yapılmalı. Benim savundugum bu.

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    ne demek özür dilemene gerek yok ben bilgin olsun diye yazdım ki Arnold çoktan unutulmazlar arasına girmiştir şuanki vücudu yağ içinde olsaydıda gerek sinema gerekse spor dünyasında yaşayan efsanelerden biri olarak görülüyor bu arada şu arnoldun vücudunu iğrenç bulurum derken şu bilgiyide paylaşıyım amerikadaki ve avrupadaki 70-80li yıllardaki sporcu bayanlar övgü ile bahsediyor şuanda iyi bir sarışın hatunla beraber birde lafım size değilde şunu komik bulurum kıza bakıyorsun zayıf çelimsiz yanındaki adama bakıyorsun şişman yada zayıf tutup Arnold Stallone gibi adamların vücuduna iğrenç demeleri gerçekten komik oluyor [​IMG] neyse fazla yorum yazdık bir saygısızlığım olduysa herkesten özür dilerim saygılar

12. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Kimisi zayıf fit kimisi Arnold tarzı seviyordur orası zevk,tarz meselesi şimdi ama Arnold,Stallone gibi kalıplı vücutları kızların tuttuğunu da duymuşluğum yok çevremden bu arada :) daha çok mutinin profil fotosunda zyzz brah isimli zayıf-orta fit tipleri tutuyorlar sanırım da konuyu bozmayalım başka bir konu zaten yorum yapıldı diye söyledim bende :) internette geniş kaynaklar mevcut kafasına soru takılan insan vücudunun sistemlerini öğrensin bence faydası olur sağlık,spor açısından üniye hazırlanıyorsa ona da olur :)

13. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    O zaman benim begenmemem gibi bir hakkım var :) maalesef biz 2010 lanın kadınları birz zeevklerimiz değiştiridik bilgin olsun :)
    birde 12-13 yas icin yorum yapsaydın iyi olurdu. :) Konu Arnold'a kaydı cok

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:14 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:54 ----------

Ugrasını takdir ettim onda bir sorun yok. yemek yemende cok guzel sadece 16 yasındasın kıkrdak agır kaldırınca ne kadar zarar gorur 12 -13 yasında bilmiyorsundur. Ben ukalalaık etmek istemem ama 4 yasımdan beri profesyonel olarark egitildim. Yediklerimie 4 yasımdan beri dikkat ettim. portein cabonhidrat yag ne zaman alcağım 4 yasımdan beri hep profesyoneller tarafından belirlendi. Antramanlaaım gunda 6 saat di. Gelisim cagımda gelisimimi nasıl engellmenedn spor yapacağımı profesyonel olanlardan öğrendim. Uluslararası yarısmalarda yarıstım. Sadece bu konuda bilgim var biraz senin dediğin gibi olmadıgını soylemek insanları dogru yonlendirmek istedim. Saglık herseyin basıdır. Bugun bir eklem sorunu yasarsan o hayalindeki resme hayatın boyunca sadece bakarsın. Evet hırs yapmalısın ama akıllıca saglıgını kaybetmeden.
    Kesinlikle ukalalık degil amacım bilincli spor yapılmasın derdim. Sonucta porfesyonel olarak spor yapmıyorusun sakatlanmak nedir bilmiyorsun.
    herkes hayalindeki resimleri koyuuyor sanırım. hayalleriniz bilncsiz spor yapıp bitmesin:)

14. muti5757

muti5757 Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yahu eklem sorunu yaşamak ciddi sakatlıklar geçirmek o kadar kolay mı sanıyorsun sen 12-13 yaşındaki biri ne kadar ağır çalışabilirki ben ne kadar ağır çalılabilirim ki o bahsettiğin olay üst düzey ağırlıkların altına girmedikçe kolay kolay olmaz diye biliyorum ek olarak bu fotoğrafını koyduğum kişinin adı Zyzz zaten öldü kendisi 2011'de Zyzz'nin fotoğrafını profil resmi olarak yapmamda birçok neden var sadece o ulaşmak istediğim vücut diye koymadım.Kendisinin benim yaşama bakış açımı ve birçok şeyi daha değiştirmiştir benim gözümde efsanedir.Her fotoğrafı koyan illa ulaşmak istediği vücudun fotoğrafını koymuyor Arnold'un Fran Zane'in fotoğrafını koyanlar kendileride biliyor o tarz vücudlara ulaşamayacaklarını.

rockybalboa7 bunu beğendi.
  15. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Seninle tartısmicam cok donanımlı değilsin bu konuda.Eklem ve kıkırdak sakatlğı cok kolay. Sanmıyorum biliyorum. dediklerin dediklerini tutumuyor. zaten anablolic steroiden olmus birini ornek alıyorsun ve tavsiyelerde bulunuyorsun.
    Bilgin olsun ben kendi resimindeki kisiyi hergun goruyorum. seninle tartısmayacağım .

1 kişi bunu beğeniyor.
  16. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    garbage yahu önceki mesajlarımda defalarca amatörlerin 12-13 yaşında hardcore vg sporu yapmamalarını önerdim okumadım mı sıkıştığınızda lafı nasılda başka yerlere çekmeyi iyi biliyorsunuz bu arada kızlarla aram iyi çok şükür 2010 yılından sonraki bieberci pattinsoncu kızların ne düşündüğü umrumda değil ayrıca kızlar ilk önce kariyere bakar kas seviyesine uzun boya tipe değil paran varsa en güzeli ile sevgili olursun ronnie coleman olsanda:)

17. Gkhan_D

Gkhan_D Guest

Spor salonuna gidip hocalarınıza sorun bence kaç diz sakatlığı geçirmiş :) benim eski salonumdaki hocanın bile vardı.Ya zaten bu sporu yapanlar Menisküs yırtığını hiç mi duymamış şaşırıyorum yani.Kolay değil diyorsunuzda 1 ayda bile sakatlarsın bana sorarsan bende yaşadım çünkü o yılın yazında da yürümekte bile zorluk çekiyordum bastığım her adım acı veriyordu da iyileştim sonradan kız meselesi konuşmasak iyi olur bence laflar çarpışır sonra burada ben görüşlerimi aktarmak istemiyorum bile zaten o konularda bence hepimiz çekip gidelim konu konuluktan çıktı gibi artık :)

18. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bu konu hakkında son yorumum şudur
    bu işi hobi olarak yapıyorsak ve imkanımız kısıtlı ise bu sadece maddi imkan değil antranör,bol zaman vg konusunda bilgili çevre alet sorunu olmayan bir spor salonu gibi şeylerden yararlanamıyorsak 13-15 yaşında fitness yapılmalıdır
    yok herşeyim tam bicepsim tricepsime denk geliyor maddi manevi tüm olanaklarım var diyorsanız proluk hayalinizde varsa hardcore çalışmaya 14-15 yaş gibi başlayabilirsiniz
    vg sporunda hardcore çalışıyorsanız sakatlık riski çok var bunun tersi yazılmaz omuz,bel ve bacaklarda özellikle çok bilgili sporcular bile sakatlık geçiriyorlar onun için küçük kardeşlerimize çok ağır antremanı tavsiye etmiyorum imkanı kısıtlı proluk hayali olmayana tabi

1 kişi bunu beğeniyor.
  19. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Genellemiyelim benim icin gecerli degil :) Ayrıca bieber tipim degil ama pattinson :) Tabiki parasız olmasın ama tipsia de olması sisko da olmasın hepsinden olsun biraz :)

rockybalboa7 bunu beğendi.
  20. mami kmp

mami kmp Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Abiler adam 3 aylık 150 tl dedi.Normal mi ?

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş