1 Aylık İntermittent Fasting + Low Carb diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mevsres tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. rootworm

rootworm Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Dostum zaten belli bir kütlen yokken böyle bir diyete girmen çok yanlış olmuş . Sana tavsiyem temiz beslenerek 1-2 senelik bulk dönemine girmen , antrenmanlarda kasa gerekli uyarıyı gönderirsen kas gelişimi olacaktır . Belirli bir hacime ulaştıktan sonra intermittent fasting ini de yap , low carbınıda yap.

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar ben daha yeni kas geliştireceğim, diyete girmemin sebebi ise bir çok hoca bana dedi ki önce yağ oranını düşür %10'un altına karın kasların ortaya çıksın ondan sonra 300-400 kalori artırarak kas geliştirmeye başla, benim amacım bu.

Yoksa benim herhangi bir kas kütlem yok şu an, ama olacak inşallah.

3. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Cogumuz fotolari gorunce uzulduk :) dilerim iyi bir vucut yaparsin.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar öncelikle tabii ki siz bana doğru yolu göstermeye çalışıyorsunuz teşekkür ediyorum, sadece salakça diyet yapıyorsun gibi faflar zoruma gidiyor, siz bana deseniz ki yanlış yapıyorsun asla zoruma gitmez. :)

Son halim arkadaşlar 1 hafta sonra çektirdim, tamam kas kaybı yaşamış olabilirim ama fena mı oldu ne güzel karın kaslarım ortaya çıktı işte, önceki halin daha güzel diyenler var, tamam daha kalıplı olabilirim ama göbekteki yağlara baksanıza, karın kası olmayan bir insan ben fit vücuda sahibim diyemez. :)

1 hafta sonraki halim tahminime göre yağ oranım %11'e kadar düşmüştür.

http://i.imgur.com/qFeHt3F.jpg

Çok az kaldı arkadaşlar en fazla 1 hafta daha devam ettireceğim diyeti ondan sonra 300-500 kalori arası Bulking'e girip kas geliştirmeye başlayacağım.

5. Burakyzn

Burakyzn Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    13
    Bence yağ kaybedeyim derken kasta kaybetmişsin before kısmı daha iyi gibi geldi

6. cece1

cece1 Üye

Beğenileri:
    225
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    dostum moralini bozma hemen before vücuduna geri dön anlaşılan yanlış bi diyet yapmışsın

7. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Evet, fena olmuş.

Sen de diyemezsin, acıklı derecede zayıfsın. Ama hala 1 hafta diyetten bahsediyorsun, sen bilirsin. Bu konu tam olarak neden yeterli kas kütlesine sahip olmayanların çok düşük yağ oranlarına düşmemesi gerektiğinin örneği olmuş. Neyse, 6 aylık bir bulk sorunu büyük ölçüde çözecektir.

8. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Sevgili arkadaşlar şimdi pek çoğunuz benden eminim daha çok bilgiye sahipsiniz ukalalık yapmıyorum, ancak Savaş Cebeci gibi bir uzman önce yağları eritin karın kaslarınız ortaya çıksın ondan sonra kas geliştirmeye başlayın diyor, zayıf olmanız yağ oranınızın düşük olacağı anlamına gelmez diyor, siz sıska zayıf bir insan bile olsanız eğer göbeğinizde yağlanma varsa bu diyete girmeyeceğiniz anlamına gelmez diyor.

Siz de gelmiş bana Before daha iyiydi eski haline geri dön diyorsunuz yani açıkcası yağlan diyorsunuz.

Ben de diyorum ki zaten Before kısmına döneceğim ondan bile daha iyi olacağım buna eminim, ama yağları tamamen yok ettikten sonra. Çünkü çok istiyorum kas yapmak ama şu an bir kas kütlem yok, elbette zayıf olacağım bu normal bir şeydir.

Bir de "sen de diyemezsin" lafına çok güldüm ben zaten demiyorum. :) Ama şu bir gerçek ki karın kası kaybolmuş bir insan ŞİŞMANDIR

9. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ama senin karın kasın yok ki? Bir deri bir kemik kaldığın halde sadece çevreleri hafiften belli olmuş?

mehmet2576 bunu beğendi.
  10. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    zayif erkekte karin kasi,sisman kadindaki buyuk gogus gibidir, gecersizdir :D tez zamanda diyetten cikip,bulka girmeni bekliyoruz :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Daha 1 haftası varmış. Şişman şişman bulka mı girsin şimdi çocuk?

12. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Abicim seninle gerçekten aynı dili mi konuşuyoruz. :) Bak ben bilgisiz bir insanım benden daha bilgili bile olsan yine de senin gerçekten tavsiye verecek kadar bilgili olduğunu düşünmüyorum.

Senin tavsiyene göre yönlenen birisi aşırı şişman obeze döner adeta.

İzle lütfen.

İnşallah abicim. :) Ben de iple çekiyorum o günleri sadece arkadaşlar beni anlamakta güçlük çekiyor, yanlış diyet yaptın kas kaybı olmuş demeleri tamam sorun değil doğru. Ama before daha iyiydi ona dön demeleri biraz saçma geliyor, yağ oranı %10'un üstünde olan birisi neden Bulking yapsın ki? Ben bilgisiz bir insanım, ama Savaş Cebeciden aldığım bilgileri vücuduma uyguluyorum ve de çok bilgili bir insan Savaş Cebeci yanlış yönlendirmez.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
  13. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Dostum bulking demek yaglanmak demek değil yağın kasa dönüşmesi diye bir efsane bile var tamam yağ kasa dönüsmez ne kadar doğru olmasada bu efsane temiz bir beslenmeyle hem gelişip hemde Fit bir vücuda sahip olabilirsin sene boyu karın kaslarını sabit tutup gelişen insanlar yağ oranını koruyan insanlar var

mevsres bunu beğendi.
  14. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Biliyorum zaten ben Bulk yapacağım zaman düzgün besinler ile kaliteli Bulk yapacağım.

Ama sadece sabahtan beri anlatmak istediğim bütün hocaların hepsi önce Definasyon sonra Bulking diyor arkadaşlar bunu kabullenin, şimdi uzmanları bırakıp nasıl buradaki kimliği belli olmayan bir üyenin dediğine göre yöneleyim?

Mesela Savaş Cebeci'nin dışında Kenzo da bu konuyla ilgili bir video yapmış, o da önce Definasyon sonra Bulking diyor ve bir çoğu da zayıf olmanız Definasyon yapmayacağınızı göstermez diyor.

15. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Ah savaş hoca ah, biliyordum onun "%10 yağ oranının üstündeki adama ben şişman derim" cümlesiyle gaza geldiğini.Süper anlatıyor her şeyi ama bu cümlesi çok yanlış.Kenzoda yağ oranınız %15ten yukarıysa definasyon yapın diyor.Sonrasındada yağ oranın %10-12 arasındaysa definasyon anlamsız diyor.Yağ oranını 10 un altına indirmeye çalışırsan daha fazla kas kaybedersin, zaten çok zayıf gözükmüşsün kardeş, temiz bir şekilde bulk yapmaya bak sen.%5 ede insen istediğin görüntüyü elde edemeyeceksin kas kütlesi olmadan :(

mevsres bunu beğendi.
  16. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Valla bro ben p90x yapıyorum. Bide böle diyete girsek kururuz heralde benım yaptığım temiZ beslenmek hıc kalori hesabı da yapmıyorum zaten vucut faZlalığı sporla atıyor gidişatıma göre doğru yoldayım :D
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Ağustos 2014 ---
    Ha bende savaş hocayı takip ederim onun dediklerini kaile al bu sitede kimsede onun kadar bilgi yok adam 10 numara 5 yıldız türk en azından yardım ediyor bilimsel gerçekler adı altında kafadan bilgi vermiyor

Son düzenleme: 4 Ağustos 2014
    mevsres bunu beğendi.
  17. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    yahu 1 damla yağın var ne istedin gariibandan. güzel bir vücutmu istiyorsun? önce bir yağlı sulu ortaya karışık bi hacimlen bi büyü 1 sene sonra şöyle şu an yaptığın yanlış gibi prof diyetini uygula o zaman bak sonuca. şimdi mi? çok çirkin görünüyorsun ve ne görsel nede sağlık açısından doğru yolda değilsin.

lordsoth, Lorethlorien ve doxux bunu beğendi.
  18. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Tamam arkadaşlar siz kazandınız giriyorum Bulking'e, zaten %12'ye kadar düşürdük yağ oranımızı sorun değil biraz karın kası hacimlendirirsem yine gözükür. :)

Yarım saat önce kafamda tasarladığım Bulking programım şöyle, 2000 kalori yaktığımı düşünerek yaptım bu programı bilmiyorum bazılarınıza az gelebilir daha iyisini yapabilirseniz lütfen yazın.

Saat 9'da yatıp 5'te uyanan birisiyim, 6'da da kahvaltı yapabilirim herhalde.

Öğün 1, Saat 06:00 - Sabah 5 Yumurta 2 tam 3 beyaz + 100 Gram "1.5 Su bardağı" Yulaf ezmesi + 1 Avuç badem, toplam 689 Kalori

Öğün 2, Saat 10:00 - 150 Gram tavuk göğsü + 100 Gram "Pişmemiş ağırlık" bulgur, brokoli ve 1 çay kaşığı zeytinyağı, toplam kalori 560

Öğün 3, Saat 14:00 - 3'cü öğünüm de 2'ci öğünüm ile aynı, toplam kalori 560

Öğün 4, Saat 18:00 - Bu öğünüm de 2'ci ve 3'cü ile aynı olacak, toplam kalori 560

Yatmadan önce de 1 avuç badem yerim ortalama 120 kalori

Toplam günlük kalorim 2489.

doxux bunu beğendi.
  19. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    biz mi kazandık ?

mevsres bunu beğendi.
  20. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Yani önce Definasyon mu yoksa Bulk mı konusunu diyorum.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş