1 Aylık İntermittent Fasting + Low Carb diyeti

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mevsres tarafından 27 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar tam olarak bu gün 1 ayı tamamladım. İlk başladığım gün bir resim çekmiştim ve bu gün de bir resim çektim.

İntermittent Fasting'i Low Carb ile birleştirdim arkadaşlar, yani yatmadan en az 4 saat önce ve uyandıktan 4 saat sonra yemek yiyerek Low Karb diyeti yaptım.

İnternetten hesapladım günde ortalama boyuma yaşıma falan bakarsak 1700 kalori yakıyor muşum, tabi tam olarak kesin sonuç vermez bunlar ama aşağı yukarı öyle. Ben de 1200 kalori alıyorum günde. Yani günde 500 kalori az alarak besleniyorum.

Beslenme programıma ve düzenime gelecek olursak.

Sabah saat 8'de uyanıyorum ve saat 12'de ilk öğünümü yiyorum. 5 Adet yumurta 2 tam, 3 beyaz yiyorum ve 1 avuç Badem

Aradan 4 saat sonra saat 4'de 250 Gram tavuk göğsü tavada yağsız kızarmış, 3 adet orta boy salatalık + 1 yemek kaşığı zeytin yağını da salatamın üzerine atıyorum,

Ve akşam son öğünümü de 4 saat sonra saat 8'de yiyorum, akşam yemeğim ve öğle yemeyin birbiri ile aynı ve saat 12'de yatıyorum.

Ve 1 ayda arkadaşlar karın kaslarım gözükmeye başladı, yağ oranım şu an ortalama %12 falan, tam olarak %9'a falan inince Baulking'e gireceğim.

2. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Diğer yandan resmim yok, umarım forum kurallarına aykırı değildir.

3. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeş yağ oranın düşmüşte biraz kas kaybı olmuş gibi gözüküyor? Bir de daha fazla diyet yapma bence afrikalı çocuklara dönersin, biraz hacimlenip öyle devam et diyetine bence.

Blonde bunu beğendi.
  4. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    iyimi yapmissin kotumu yapmissin anlamadim. zayiflamissinda sanki kazancli bir diyet olmamis bu.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Diyetinde Dogru olmayan birseyler var,sonuctanda bu belli oluyor,
    boy ve kilonu yazmamissin fakat her ne olursa olsun 1200 kaloriyle beslenmek nedir yaa?sanirim senin internetten buldugun 1700 kalori senin bazal metabolizma ihtiyacin olan miktar,yani hic birsey yapmadan organlarinin ihtiyaci,buna birde gün icersindeki hareketlerin eklenicek,günlük ihtiyacinin 1200 kalori oldugunu düsünmüyorum,olmamis diyorum olan az bucuk kasi da eritmissin.asagida verecegim linkden kalori ihtiyacini tekrardan bir hesapla derim.
    http://******/hesapla.html

mert_yldz_ bunu beğendi.
  6. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar bende diyetimin 2.günündeyim. 6 gün diyet, 7.gün hile günü(kh ağırlıklı beslenme) yapıcam, 3 gün kardiyo, 3 gün ağırlık çalışıyorum.Bulktaki gibi kas yıkımını engellemek için spor sonrasında şekere ihtiyacımız var mı? İnsülini yükseltmenin yağ yakımını durdurduğunu duydum çok çelişkideyim:(

7. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar kas kaybı gibi bir durum yok yağ, kaybı. Diyete başlamadan önce yağ oranım %15'di şu an %12.

Kollar 30 Cm'den 29 CM'e düştü, ancak kollardaki damarlar daha belirginleşmeye başladı, yani bu spora başlamadan önce demek ki kollarımda da da az bir şey yağ varmış ve giden 1 CM'in çoğu yağdır muhtemelen.

Aynı şekilde göğüs kısmımda da vardı yağ ve onlar da eridi, ölçülerde çok azalma yok varsa bile çoğu yağdır eminim.

Daha fazla zayıflamam lazım, bunun sebebi ise önce yağ oranım %10'un altına insin ondan sonra 300-400 kalori artırarak kas geliştirmeye başlayacağım, yoksa sadece zayıflamakla sizin de dediğiniz gibi afrikalı çocuklara döner insan. :) Bu sadece başlangıç işin bir de Bulking kısmı var.

Metabolizma hızına gelecek olursak aslında sebzeleri meyveleri falan da hesaba katınca günde 1600 kalori aldığımı fark bu gün. Ben sadece tavuk göğsünü, Karbınhidratları ve yağları hesaplayarak 1200 kalori hesap çıkarttım ve 1 aydır bu şekilde besleniyorum 2 kilo verdim, yani demek ki haftada yarım kilo veriyor muşum yani çok kalori açığı yaratmamışım.

8. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Diyette gerek yok,amacin zaten kas kazanimi degil,bosu bosuna ise yaramaz kalori almis olursun ve yag yakimininda önüne gecersin.

9. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kas kazanmasamda kayıp olmaz heralde dimi hocam?
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2014 ---
    Insülin: Aynı gün hem kas inşaası hem de yağ yakımı nasıl yapılır? | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Burada "Yağ Yakmak İstiyorum" başlığının altında kas yıkımını engellemek için gerekli felan yazmışta :(

10. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
  11. gazo0202

gazo0202 Üye

Beğenileri:
    194
    Ödül Puanları:
    53
    Yanlış anlama ama sen diyetten çok açlık grevinde gibisin o yağ ölçümlerine de çok inanma tuhaf işler dönüyor oralarda saçma sapan değerler çıkıyor sağlığınla oynuyorsun.

12. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    İntermittent fasting=aralıklı oruç.Tam bilgim yok ama günde 1 2 defada alıyorlar ihtiyaçları olan kaloriyi büyük bir kısmını yemeden geçiriyorlar, işe yaradığıda söyleniyor ama arkadaş kalori miktarını çok düşük tuttuğu için sonuç hüsran olmuş bence.

emqo33 bunu beğendi.
  13. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Arkadaşlar 1600 kalorinin neresi az? 1600 kalori alıyorsam bazal metabolizma hızım 1600 aktivitelerimi falan da hesap ettim günde 2100 kalori civarında yakıyorum, fazla yakacak halimiz yok.

2100-500=1600, toplam 500 kalori açık yaratıyoruz.

14. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    kardeş +400 kalori hangi sebze meyvelerle ekledin?
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Ağustos 2014 ---
    Kardeş bir de boy kilo kaç şu an?

Son düzenleme: 3 Ağustos 2014
  15. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Yaş 17 boy 1.75 kilo 56.

Yağ oranım %12 civarında hatta Savaş Cebeci fotoğrafıma bakıp tahmin etmişti yağ oranımı, yani tam olarak doğru tahmin etmesi tabii ki mümkün değil ama üç aşağı beş yukarı doğru tahmin etmiştir herhalde. Benim şu anki amacım %10 yağ elde etmek ondan sonra Bulking'e başlayacağım, yani 1.12 kilo vermem lazım hesaplayacak olursak %10 yağ oranına inmek için.

Sebze ve meyvelere gelecek olursak, yukarıda da söylediğim gibi bazı şeyleri eklemeyi unuttuğum için 1100 kalori hesap çıkarttım, daha sonra hesap yaptım 1600 kalori çıktı.

Sabah öncelikle 5 yumurta 1 avuç bademin yanında bir de 1 su bardağı yulaf yiyordum mesela onu yazmamışım.

Antreman öncesi yine yarım kase yulaf yerdim.

Öğle ve akşam yemeğinin yanında brokoli yerim salata yerim.

Onun dışında gün içerisinde ya 1 adet elma ya da 1 adet muz yiyorum vesaire.

Toplam 1600 kalori civarında aldığıma eminim, aynı beslenme programını 1 aydır uyguluyorum ve dediğim gibi aynaya baktığım zaman kaslarda küçülme olduğunu düşünmüyorum, tabii ki her diyette kas kaybı kaçınılmazdır dediğim gibi sadece ölçülerde 1 CM kayıp var o da muhtemelen yağdır, hatta eski fotoğraflarımla da kıyaslıyorum ama kas kaybını göremiyorum, ancak yağ kaybı gerçekten gözle görülür şekilde.

16. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Hayatımda bu kadar salakça bir diyet görmedim. Before'de kalsan bin kat daha iyi olurdu. Resmen somalili ye dönmüşsün. Kim veriyor size bu programları, bu nasıl bir mantıktır?

17. mevsres

mevsres Üye

Beğenileri:
    828
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Gürcistan
    Yanlış yapıyorsak yanlış yapıyorsun de ve doğrusunu göster, neden salak diyorsun? Herkes salak bir sen mi akıllısın?

18. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Kimsenin kimseye hakaret etmeye hakkı yok, olumlu olumsuz yorum istemiş çocuk insan gibi.Efendi efendi yorumunu yap git.

-mevsres; boya göre kilon düşük, belki yağ seni daha büyük göstermiş diğer fotoğraflarında.Define olduğun fotoğrafta bence vücutta hacim olmadığı için çok iyi durmamış.Sen şu an daha fazla karın kası çıkarmaya uğraşma, istediğin kadar diyet yap çok fark gözükmücek, kasların şu an yeterince büyük değil.

19. emqo33

emqo33 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Hatay
    Sanki kas kutlen Jay cutler de Prof diyetleri yapıyorsun

20. zafer.cagliyan