1.5 ay boyunca sadece protein tozuyla beslenmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve B.B. King tarafından 4 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    herşeyi geçtim 1,5 ayda 27 kilo verilince muazzam bir sarkma gerçekleşmez mi?Biliyorsun ki sarkıklar çok zor gideriliyor..

2. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    değerli arkadaşlar,değerli yorumlarınız için hepinize tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

daha önce de,her mesajımda defalarca defalarca vurguladığım gibi,bir kez daha vurguluyorum,ben bu çalışmanın doğru olduğunu savunmuyorum.yanlış olduğunu peşinen kabulleniyorum.hep söyledim bunu.bunu yapmamdaki amaç kendimde yeni yeni şeyler denemeyi sevmem ve bir nevi deneysel bir çalışma yapmak istemem.yoksa klasik bb çalışmalarının hemen hepsini biliyorum,bilmediklerimi de yerli ve yabancı sitelerden okuyup öğrenmeye çalışıyorum.kısacası böyle bir şeyi körü körüne yapacak kadar cahil birisi değilim.

son yorumlara cevap vermem gerekirse,öncelikle diez'e çok teşekkür ediyorum.zahmet etmişsin ve güzel bilgiler yazmışsın.
    fakat şöyle bir şey de var diez,1.si kırmıı et konusundaki bilgilere katılmamla birlikte ben 2 senelik bb geçmişimde,gerek bekar hayatı yaşamam sebebiyle,gerek zaman yetersizliği,gerekse ekonomik sebeplerle haftada 1den fazla kırmızı et tüketemeyen birisiyim.bu bazen 2 haftayı bulur.kırmızı et tüketememem benim programımda herhangi bir değişikliğe yol açmayacaktır.eskiden de kırmızı et yoktu çünkü.bu benim seçimim değil,takdir edersin ki imkansızlıktan.solgar vm 2000 de bütün b vitamini serisi yüksek dozlarda bulunmaktadır.ayrıca çinko,magnezyum,demir gibi mineralleri de yeterli dozlarda bulundurmaktadır.defalarca dünyanın en iyi seçilmiş bir multivitamindir.ayrıca uzun süredir günde 10 gr. civarı kreatin kullanıyorum fakat definasyonla birlikte buna bir son vereceğim.ayrıca fazla tükettiğim tuzu da keseceğim.şu anda vücudum (ne kadar bilemiyorum fakat maksimum dozda diyeyim su tutuyor arkadaşlar.27 kilonun ne kadarı su olur bilemem.bir de kullanacağım protein tozu sadece whey değil,yüksek miktarlarda da casein yani süt proteini içermektedir.
    MyoPro® II 3-Stage Precision Release Protein Complex [Micro- And Ultrafiltered Whey Protein Isolate, Whey Protein Concentrate, Micellar Casein, Whey Protein Hydrolysate, L-Glutamine, Glutamine Peptides (From Hydrolyzed Wheat Gluten)]
    ek olarak 200 gramında 22 gr. bcaa,2.5 gr. cla,24 gr. gulutamin bulunmaktadır.

sarkmalardan bahseden değerli arkadaşıma teşekkür ediyorum.fakat kas yapımın buna fazla müsade edeceğini düşünmüyorum.ayrıca her kardiyo programımda (bundan önceleri de) gerekli sıkılaştırıcı hareketleri ve çalışmaları uygularım.gene de meydana gelir mi?göreceğiz.

miğde ve bağırsak sistemim içinse günde 15 gr. kadar alacağım bitkisel life (yulaf lifi) güveniyorum.ayrıca program bitiminde aynı gün hurrra nidalarıyla burger king in yolunu tutacak değilim.vücudu 3-5 gün çorba ve sulu yemeklerle alıştırarak besleneceğim.

saygılarımla.

3. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    B.B. King
    Ben de olgun yaklaşımın nedeniyle sana teşekkür ederim.
    Seni tanımadığımı mesajımda belirtmiştim, yani kaç yıllık sporcu geçmişin oldugun hakkında hiçbir fikrim olmadan eleştiride bulunduğumu söylemiştim, zaten yaptığım eleştirinin temelinde kaç yıldır bu sporun içinde oldugun ve neleri bildiğin önemli bir kriter değil benim için.
    Benim eleştirdiğim nokta sadece yapmakta oldugun şeyin mantıga aykırı olması ve gençlere ve bu sporda yenilere yanlış örnek olabilme ihtimali..

Kendi sorumluluğunu kendin aldığını çok iyi anladım. Yaptığın işin yanlış oldugunun da bilincinde oldugunu cok iyi biliyorum.
    Ancak bu bilince ragmen özendirici ve gençleri yanlış yönlendirme potansiyeli olan bu başlığı doğru bulmadıgımı belirtiyorum.

Benim gözümde nasıl bir izlenim bıraktığın konusunun hem senin, hem benim açımdan hiçbir önemi yok..
    Sporcu geçmişine, ve buna bağlı bilgi birikimine sonsuz saygı duyarım.
    Zaten mesajımda da seni tanımadığımı, eleştiri noktamın sadece yapmakta oldugun yanlış iş oldugunu, üstüne basa basa vurgulamıştım..

Eleştirimin sadece yanlıştan dönmeni sağlamak amaçlı oldugunu, hiçbir art niyet beslemediğini anlamış olman da beni çok memnun etti.
    Umarım doğru yolu bulursun.

4. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    bonatschi,böylesi bir başlığın hiçkimseyi özendireceğini düşünmüyorum.tam tersi yapmak isteyen varsa da yazdıklarınızı okuyup vazgeçecektir.hep doğrulara yer verilirse insanlar doğruyu öğrenebilir fakat bu seferde yanlışı öğrenemez ve yanlışa düşer.bakın,bu sitede bir "steroidler ve yan etkileri" diye bir bölüm var ve orada "steroid kullannımı engellemek,şayet kullanılşacaksa da doğru kullanılmasını sağlamak" der.söylemek istediğim steroidler hakkında hiçbir bilgi bulunmazsa millet steroidlerin doğru mu,yanlış mı olduğunu nereden bilecekler?bu başlığın amacı da insanların böyle bir şey yapmalarını engellemek,şayet yapacaklarsa da benim tecrübelerimden faydalanarak yapmalarını sağlamak.bir şey daha eklemek istiyorum bonatschi,bir şey pratikte doğru ve ya yanlış bilinebilir fakat,denemeden bilemezsin. ;)

5. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    şu anda çarşamba gecesi 03:40 ve şu anda bu beslenme programını uygulamaya karar verdim.şu andan itibaren programdayım.

13456. kez söylüyorum,bu programı uygulamanızı tavsiye etmiyorum.

şayet aşırı kas kaybettiğimi hissedersem,kalp ritmimde,miğdemde ve bağırsaklarımda problem hissedersem bu programı anında sonlandıracağım.fakat böyle bir şey gerçekleşmeyeceğini düşünüyorum.

yağ yakıcı olarak biotest hot-rox kullanacağım.elimde 1 kutu bulunduğu için bitmesinden sonra muscltech hydroxycut hardcore kullanacağım.

forumda bir ilki gerçekleştirip yağ yakıcılar bölümünde "biotest hot-rox günlüğüm" isminde bir başlık açıyorum.hergün yazacağım.

bol şans dileyin.

6. josh07

josh07 Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Alanya
    dostum madem bu yola çıkıyorsun sana bol şans dilerim,şahsi fikrim bu dietin bazal metabolizma hızını oldukça düşüreceği dolayısıyla vücudunun açlık moduna gireceği ve yağdan çok kas yakacağın yönünde...gece yarısı kendini uykudan kalkmış buzdolabının önünde bir elinde pasta diğer elinde ayranla falan bulursan şaşırmayasın:D

7. joker23

joker23 Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    üstat slm (B:B king) kardeşim benım diyette senın kıne cok benzıyor paraları bırıktırerek zar zor 1 kutu anımal cuts aldım ve salona 2 aylık para yatırdım.maddi sıkıntım var.oyuzden
    ben gunde 3 kutu light ton balıgı alıyorum 240gr protein karbon hıdratı iste 2 kutu meyve suyu ıle karşılıyorum bide hazır çorba içiyorum akşamları bakalım nolacak bende beklıyorum......

8. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    B.B. King
    Mademki bu yola çıktın şans diliyorum.

Teorideki şeyi pratiğe dökerek dogru mu yanlış mı diye karar verebiliriz demişsin..
    Bu cümlene kısmen katılıyorum.

Ancak özellikle risk yüzdesi çok yüksek (burada sağlık açısından) ve başarıya ulaşsan bile (anladığım kadarıyla başarı ölçütün minimum kas kaybıyla define ölçülere ulaşabilmek) bunu yanlış yöntemlerle gerçekleştirdiğinin açık oldugu bir konuda doğru-yanlış tartışmasına girilemez heralde..

Bu aşamadan sonra benim sana önerim çok kısa aralıklarla düzenli olarak kan ve benzeri tahlillerini yaptırman.
    Çünkü yapmış oldugun şeyde vücudunda geri dönülemez hasarlara yol açma ihtimalin oldukça fazla..
    Bunun yanında bir başka tavsiyem dietini kesinlikle ve kesinlikle meyve ve sebzeler ile desteklemen..
    En azından özellikle karaciğerine destek olabilecek enginar gibi sebzeleri ihmal etmemen yararına olacak.

9. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    hesapta hata mi var, 240 gr ton baliginin tamami protein degil... yagsiz 100 gr indan 21 gr protein cikiyor diye hatirliyorum da thums:

bu arada BB king yap veya yapma sana kalmis ancak bence psikolojik olarak bir haftadan fazla dayanman cok zor bu whey diyetine, insanin dogasinda var yemek yemek ve bunu durdurmak kolay degil benden soylemesi thums:

10. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    eveeeet arkadaşlar,bugün beslenme programımın ilk gününün akşamı.saat 22:40

öncelikle son yorumlara cevap olarak söylüyorum..kesinlikle kendimi zorlamayacağım arkadaşlar.çocukça hırslanan birisi değilimdir.her ne kadar başladığım hiçbir işi yarım bırakmasamda bu iş başka.tekrar söylüyorum en ufak bir sıkıntıda bu işi bırakırım.kesinlikle kendimi zorlamayacağım.bunu baştan söyleyeyim.sonra gelipte "biz demiştik yapamayacağını" diye artistlik yapmayın. :D şayet bırakırsam bu başlık da denemek isteyenlere ibret olmuş olur..fakat halen bu programın başarılı olabileceğini savunuyorum.

bugün sabah 6'da yattığım için öğlen 2 gibi uyandım.2 saat arayla protein tozumu alıyorum.bir ara dışarıda olduğum için 3 saati aştım.fakat 2 saate 1 almaya gayret gösteriyorum.

saat 17 gibi 45 dk. kadar kardiyo yaptım.herhangi bir problem yaşamadım.kardiyodan önce biotest hot-rox aldım.onu yağ yakıcı supplementler bölümünde aktaracağım.

vm 2000 tabletimi kalkınca 1 tane aldım,yatmadan önce de 1 tane alacağım.omega-3 kapsüllerimi de kalkınca 1,gün içinde 1 tane alıyorum.bcaa ve karma amino asit tabletlerimi ise protein tozunum almadığım 2-3 saatlik aralarda alıyorum.yatmadan önce arginine-ornithine-lysine tabletlerimi alacağım.

neyse,ilk izlenimlerini anlatayım,

öncelikle tek problemim miğde bulantısı.evet,miğdem bulanıyor.

sürekli protein tozu ve çeşitli haplar almak canımı çok sıkıyor.şu anda bıkmasamda 2-3 güne bıkacağım kesin gibi.

kendimi çok enerjik hissediyorum.hatta çıkıp bi 30 dk. koşsammı diye düşünüyorum.

ilk gün olduğu için zorlanmamam normal.evde beni baştan çıkarabilecek bir yiyecek maddesi bulundurmuyorum.zaten mutfağa da girmiyorum.sanırım yanlız yaşamasaydım ve yemek pişen,yenen bir evde yaşasaydım çok zorlanacaktım.motivasyonum yerinde.

ilk günün özeti,miğdem bulanıyor!!! :D

saygılar.

11. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Benim de sabah ac karnina protein tozuna dayanip (aslinda smooothienin icine yulaf ve fistik ezmesi de atiyordum, cok da kotu degil hani) kahvaltiyi atlayip spora gitmeyi denemisligim var ( kahvalti antremandan sonra). Bir, iki ,uc derken mide bulantisina dayanamadim, bu programi biraktim. Sonun bana benzemez umarim.

12. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    evet,2. günümdeyim..

antremandan sonra salondan eve yürüyecek gücüm yoktu.kan şekerim düşmüş,enerji stoklarım tükenmişti.zaman zaman gözüm kararıyordu.kaçarı yoktu,yol üzerindeki markete girdim ve üzüm suyu alıp 1 dikişte içtim.birkaç dakika içerisinde düzelmiştim.bu şekilde sürerse bir süre sonra programı bırakacağım.ve ya antreman sonralarına üzüm suyunu ekleyeceğim.

saygılar.

13. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    bu daha evvel denenmiş, Dan Duchaine gibi kimi eski antrenörlerce de bazen kısa süreliğine tavsiye edilmiş bir yöntem (0 karblı dietler)....sadece protein tozu ile diet yapmak, kısa ve orta vadede cok hızlı sonuclar verir...ancak, beslenme düzeninizi değiştirmediği için uzun vadede size olumlu bir alışkanlık katmaz...ayrıca, sırf toz ile doymuş hissetmezsiniz...ama ille de toz diyorsanız 100gr.ında 23 gr karb olan toz yüksek,daha düşükleri tercih edin (100gr.ında 3-5 gr olanları alın)....toz yanında mutlaka yağsız sebze (patates,havuç,bezelye,mısır hariç) tüketin,ki sizi tok tutsunlar ve (düşük de olsa) karbonhidrat ile lif sağlasınlar...yağ olarak sadece günde 10 gr balık yağı tüketin,başka yağ tüketmeyin...bol su için,multivitamin alın hergün....yine de tavsiyem (en azından) bazı öğünlerde toz yerine yağsız proteinleri (tavuk göğsü,yumurta beyazı,yağsız dana vs) tüketmenizdir...

antreman şiddetinizi azaltmayın (yani kg.ları düşürmeyin) ama antreman sayınızı azaltın,haftada maksimum 3 (tüm vücudu çalıştıran) antreman yetecektir...antreman öncesi 1 kesme şeker yiyin...sonrasında toz içebilirsiniz...haftada 2-3 kere 30 dk.lık kardiyolar ekleyebilirsiniz,orta seviyede,fazla yüklenmeden...

tahminen günde 160-170 gr protein size yeter...günde 500 mg magnezyum, 500 mg-1 gr potasyum ve 500 mg-1 gr da kalsiyum desteği alın...haftada 2 serbest öğün yiyin ama kontrollü bir şekilde (yani açık büfe gibi değil)....

Excursion, Despo, B.B. King ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  14. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    EyeSeeYou teşekkür butonuna basmıştım fakat mesaj atmışken bir kere daha teşekkür ediyorum.

demekki bazı arkadaşların söylediği seviyede saçmasapan bir iş yapmıyormuşum.zaten bu programın başarılı olma ihtimalini görmeseydim niçin böylesi zor bir işe kalkışayımki...

önceki mesajlarımda yazmamışım.lifetime markasının glucosol isimli bir ürünü var.içeriği mükemmel.yağ yakıcılar bölümünde başlığını açmıştım.glucosol isimli ürün açlık hissini %75 kesiyor.reçeteli ilaçlar bu seviyede fayda gösterebilir.kullanmak isteyen varsa kullansın.teşekkür edecek.

protein tozu haricinde bugün antreman sonrası üzüm suyu içtim.sanırım bundan sonra antreman sonralarında üzüm suyu olacak. (üzümün doğal şekeri haricinde şeker ilave edilmemiş)

balık yağını günde 2 gr. alıyorum.5 gram cla alıyorum.bunun 2 gramı protein tozunun içinde bulunuyor zaten.

kullandığım multivitaminin içeriği mükemmel.dünyanın en iyi multivitamini bence. (solar vm 2000) sadece vitamin değil bütün mineralleride içeriyor.üstelik çok iyi dozlarda.

ek olarak bcaa,aol ve karma aminoasit tabletleri alıyorum.

now tribulus&universal zma kullanıyorum.

inşallah başaracağım.

saygılar.

15. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    saçma bir iş yapmıyorsunuz ama sıfır karb alımını uzun süreli devam ettiremezsiniz...bu yüzden mutlaka sebze tüketin, karb olarak düşüktürler ve tok tutarlar...diğer faydaları da cabası....öğünlerde toz yerine yağsız proteinleri tercih etmenizde yarar var...

glucosol ürününü kullanmadım ama ana maddesi krom pikolonat sanıyorum...bu madde konusunda kesin bir araştırma sonucu yok,yani yararı şüpheli...dediğim şekilde beslenirseniz zaten iştahınız bastırılır,bence para vermeyin bu ürüne...keza tribulus da aynı şekilde....etkisi kanıtlanmış değil (belki steroid kullanan birinde etkisi olabilir ama emin değilim)....

hızlı sonuç istiyorsanız üzüm suyunu da kesin, sadece protein tozu yetecektir antreman sonrası, zira üzümdeki fruktoz da karbonhidrat....balık yağını 10gr.a çıkarın, cla şu aşamada gerekli değil,balık yağındaki EP ve DP asitleri size yeter (yani omega-3)...zma magnezyum açısından uygun ama potasyumu da ekleyin mutlaka...amino asit alımınız şart değil....paranız varsa kullanabilirsiniz...

ağırlık antreman sıklığınızı azaltın, azaltmaz yüklenmeye devam ederseniz kas kaybı yaşanabilir böyle bir diette...haftada 2 serbest öğünü mutlaka yiyin...

Son düzenleme: 8 Mart 2008
  16. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    glucosolda 6 değişik madde bulunuyor.200 mcg. krom bunlardan yalnızca 1 tanesi.300 mg.alfa lipoik asit var ki bu dozajına dikkat..ürünün ana maddesi glucosol zaten ürüne ismini veren de bu madde.vanadil sülfat ise türkiyede optimum nutrition tarafından satılan,vücut geliştirmedede kullanılan bir madde.jimnia silvetia gene bu günlerde dünyada çok popüler.türkiyedede gnc lerde kapış kapış gidiyor.maytaki mantarıda gene dünyaca bilinen açlık hissini bastıran bir manter türü.kanser tedavisindede kullanılıyor.

Cromium Picolinate 200mcg
    Glucosol (muz yaprağı ekstratı) 6mg
    Alfa lipoik asit 300mg
    Vanadil Sülfat 5mg
    Jimnia silvetia 250mg
    Maytaki mantarı (4:1 ekstrakt) 100mcg

glucosolu kullanacağımı söylemedim,kullanıyorum zaten.ve bu güne kadar kullanıpta üst düzey verim aldığım 3-5 üründen 1 tanesi diyebilirim.

balık yağını 10 grama çıkartmayı şu anda düşünmüyorum.bu dozajı yüksek buldum.ama 5 grama çıkartabilirim.bilgi birikiminize saygım sonsuz.tekrar tekrar teşekkürler.

antreman sonrası üzüm suyu (200 ml,şekersiz) beni 5 dakikada kendime getiriyordu.haftada 3-4 gün antreman yaptığım için 1 haftada yarım litre kadar üzüm suyunu önemsemiyorum açıkçası.ama dünkü gibi mecbur kalmadıkça içmeyeceğim.

son olarak uyarınızı dikkate alıyorum ve şimdilik çiğ kereviz de tüketmeyi düşünüyorum.ilerleyen zamanlarda 1-2 sebze daha ekleyebilirim listeye.

haftada 2 serbest öğünüde düşünmüyor değilim.bayram gibi gelir herhalde o 2 öğün. :)

saygılar.

17. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    söylediğim rakamları ve bilgileri afaki olarak söylemedim, yani hepsi belli temellere dayanan hususlardır..."bu bana yüksek geldi" veya "şu an bunu düşünmüyorum" şeklindeki değerlendirmelere devam edecekseniz, bize de size dietinizde başarılar dilemekten başka birşey düşmüyor...başarılar...

Despo bunu beğendi.
  18. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    söylediklerimi yanlış değerlendirdiniz EyeSeeYou.oysa size en sonki mesajımda gene teşekkür etmiş ve bilgi birikiminize duyduğum saygıyı söylemiştim.

sadece balık yağı konusunda söylediklerinizi kabul etmedim.diğer bütün konularda söylediklerinizi kabul ettim.mesaj yukarıda...

günde 10 kapsül balık yağı almak istemememin 2 sebebi var,
    1.si balık yağı kapsüllerini mümkün mertebe en kaliteli markalardan tedarik ediyorum. (carlson,solgar) çünkü ucuz balık yağı kapsülleri toksik ağır metaller içerebiliyor.solgar markasının 60 kapsüllük balık yağı 35 civarı.bu 1 ayda 175 lirayı sırf balık yağına vermem demek ki bu mümkün değil.

2.si 4 gün önceki hürriyet gazetesinde prof. dr. osman müftüoğlunun bir yazısından kaynaklanıyor.geçtiğimiz günlerde amerikan başkanı bushun doktorlarından bir tanesi bir türk basınına röportaj vermiş ve başbakan erdoğana günde 6 balık yağı kapsülü kullanmasını tavsiye etmiş.prof. dr. osman müftüoğlu da hürriyetteki yazısında bu doktora ağır eleştiriler yöneltmiş ve "günde 6 balık yağı kapsülü ne demek..başbakanımızı obez mi yapmak istiyorlar" şeklinde ifadeler kullanmıştır.

kullandığım protein tozu 200 gr.ında 10 grama yakın yağ içeriyor. (aslında düşük bir miktar) 10 gramda balık yağı günde toplam 20 gram yağ yapar.bu yüzden günde 10 gram balık yağını yüksek buldum.

şu ana kadar verdiğiniz bütün cevaplara minnettarım EyeSeeYou.Lütfen beni yanlış anlamayınız.Yazdığınız yazıları dikkatle değerlendiriyorum ve gücümün yettiğince değerli bilgilerinizden istifade etmeye çalışıyorum.

saygılar.

19. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    Ankara Amerikan Pazarında veya İstanbul Tahtakale gibi yerlerde Amerikan malı balık yağları var, her biri 1 gr yağ içeren 200 kapsülü 25 YTL, uyduruk ürün değildirler ve toksik de (özellikle de cıva) içermezler...tereddütünüz olursa dediğim ürünleri bu adresten yararlanarak bilgi edinip alabilirsiniz: http://www.consumerlab.com/results/omega3.asp marka ürünlere çok para vermeyin....aktarlarda bile yerli malı kaliteli sıvı balık yağı var uygun fiyatlara.....ayrıca, sadece kapsül değil, öğünde derili balık yiyerek de o günlük balık yağınızı alabilirsiniz..somon gibi...

gazetede her yazılanı direk kabullenmeyin, araştırın zira söz konusu olan kendi bedeniniz...günde 6 gr balık yağı (yani 6X9=54 kalori) ile nasıl obez olunuyor,bu da ayrı bir konu (obeziteden korkan kişi diğer yağ tüketimini kısarak bunu dengeleyebilir,balık yağı günümüzde her insan için şart,en güzeli her gün balık yemek)...siz diettesiniz, başka yağ kaynağınız olmayacak, 10 gr balık yağı günlük ihtiyacınızı olan esasiyel yağ asit tutarını verecek size...

tozunuzun yağ değeri yüksek, 100 gr.ında 1-2 gr yağ, 3-5 gr karb olan tozlar var...onları kullanın...

Son düzenleme: 9 Mart 2008
    B.B. King, saydam ve Despo bunu beğendi.
  20. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    programım 1. haftasını gerisinde bırakırken,problem bazında şunları söyleyebilirim;
    ishalimsi tuvaletim dışında problem yaşamıyorum.ishal değil ishalimsi.karla karışık yağmur. :D daha ayrıntılı yazamıyorum... :) geçici bağırsak sancıları yaşıyorum.zaten 5 gündür sıvıyla besleniyorum,ishal için geç bile kaldım. :)
    zaman zaman garip baş dönmeleri yaşamıyor değilim.mesela şu anda..
    zaman zaman güçsüz hissetsemde önemli miktarlarda sayılmaz..miğde bulantısına alışmaya başladım.
    saygılar.

Sayfayı Paylaş