1.5 ay boyunca sadece protein tozuyla beslenmek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve B.B. King tarafından 4 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    benim kafamda 3-5 gündür değişik bir fikir geziniyor.içimde bir heves var fakat bahsedeceğim şey tehlikeli olabilir.özellikle forumdaki bilgili arkadaşlardan düşüncelerini paylaşmalarını istiyorum.
    yaklaşık 6 aydır bulk dönemindeyim.normalde nisanda definasyona girer,temmuzda da tam define olurum diye düşünüyordum.
    fakat baharın gelmesiyle içimi bir acelecilik kapladı.yapacağım şeyin profesyonelce olmadığını biliyorum.fakat yapacağım. (eğer beni vaz geçirmezseniz)

ben hedeflenenden 1.5 ay önce yani bugün definasyona girmeye karar verdim.ve temmzu yerine mayısı yani 2 ay sonrasını hedefledim.kas kaybını minimuma indirgeyip 1.5 ay içinde 27 kg. verip define olmak istiyorum.bu manyaklık mı,manyaklık.yanlış mı,yanlış.hepsini biliyorum ve kabulumdür.ben manyakça ve yanlış bir işe heveslendim.

şu anki kilom 102 (bulk) hedeflenen kilo 75 (definasyon) süre 45. gün.ve her günü an be an buradan paylaşacağım.

1.5 ay boyunca besin olarak sadece ve sadece günde 200 gr. protein tozu tüketeceğim.
    25+25+25+25+25+25+25+25=200 gr. olmak üzere 2 saatte 1 25 gr olarak günde 8 parça halinde alacağım.böylelikle proteinden maximum yararlanmayı glisemik değerlerimi korumayı düşünüyorum.kullanacağım protein tozunun (eas myoplex) her 100 grmaında 23 gram karbonhidrat var,bunun 7 gr.mı fiber (lif) böylelikle minimum karbonhidrat ihtiyacını da karşılayacağım.yağ oranı çok düşük bir protein tozu.kısacası günde 150 gr. protein-50 gr. karbonhidrat almış olacağım.beslenme olarak başka hiçbirşey yok.1.5 ay miğdeme katı birşey girmeyecek.ek besin destekleri olarak solgar vm 2000 multivitamin&multimineral ve solgar omega 3 tabletleri kullanacağım.bunların yanı sıra zayıflamaya yönelik eas cla,muscletech hydroxycut hardcore ve biotest hot-rox kullanacağım.ayrıca kas kaybını engellemek için günde 8 gr. bcaaa,6 gr. arginine-ornithine-lysine ve 15 gr. da karma amino asit tableti alacağım.

yanlış mı,yanlış,riskli mi,riskli.ama niyetim ciddi.24 saat içerisindeki yorumlar beni değiştirmezse çarşamba günü programa başlayacağım.

özellikle forumun profesyonellerinden yorum bekliyorum.ve herkesten.

saygılarımla.

2. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Sen çoktan projeyi kurmuşsun, "B.B.King" bu kararını değiştirecekönemli bir olay olacağını sanmıyorum..
    Ayrıca takiveleri iyi seçmişsin, fakat kendini çok fazla kasma,definasyon dönemini erken yapmayı iyi düşünmüşsün malum mayıs-haziran-temmuz aylarında definasyona girmek ölüm gibidir, o sıcaklarda yapılan idmanlar çok fazla yoruyor insanı ayrıca def. programı uyguluyorsan ve Adana(Küçük Afrika) gibi bir yerde yaşıyorsan:)
    Kolay gelsin......

3. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    evet,haziran-temmuz da defiansyon yapmak ölüm gibi.hem de her ne kadar bb yi kendim için yapsam da haziran-temmuz gibi yazın en hareketli günlerini definasyonda geçirerek kaçırmak istemem. ;) yaza hazır olmak istiyorum.aylar önceki planlamamın hatası işte.yazın ortasında definasyon mu olur.planlama iyi fakat ben 1.5 ay katı birşey yemeyerek mide-bağırsak sistemimi olumsuz etkileyebileceğimi düşünüyorum.bir de 2 ayda 27 kilo vermek metabolik dengemi alt-üst edebilir.genede gözümü kararttım ve birisi çıkıp beni sahiden bundan vazgeçirmezse çarşamba günü bu programa başlayacağım.yarını da düşünerek geçireceğim.değerli yorumun için teşekkürler josef_1531 ;)

4. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    1.5 Ay boyunca midene katı birsey girmemesi sonra kotu etkilermi diyorum ama

Yıllarca komada serum ile yatan hastalar war o geldi aklıma

Ginede gunde 200gr protein tozunun bir kısmını güzelim tavuklar ile değiştirebilirsin

Keza aclık hissinin nasıl olacagını hiç bilmiyorum ki sıvı aldıgın için sindirimi kolay oldugu için miden bos kalacak bu aclık hissi seni nasıl etkiler bilemiyorum

İnşallah istediğin vucuda ulaşırsında bence acele etme 1 hafta erteleyebilirsin forumdan cıkıcak onerilere kulak wermen acısından biraz beklemeni tavsiye ediyorum

B.B. King bunu beğendi.
  5. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    Bende 2 ay sonra definasyon programına başlayacağım, şimdiden mühimmatı hazırlıyorum,Fakat benden sana tavsiye;Uygunsan,Definasyon programında 2 ade yapıp birini sabah diğerini ise akşam yaparsan daha iyi verim alacağını düşünüyorum, hem bu arada iyi yükleme yaparsın...

Son olarakta, konuyla ilgisi yok ama şunu söylemeden yapamayacağım;Daha öncelerde futbol topu,elektronik araç gereç alırken çok sevinçli oluyordum, aldığımda heryerini inceleyip çocuğummuş gibi seviyordum fakat şimdi ise aldığım takviyelere bu şekilde davranıyorum ürünün her türlü içeriğini incelesemde bıkmıyorum tekrar tekrar bakasım geliyor,Acaba Buna VG'ye karşı duyulan aşk diyebilirmiyiz:D

"B.B.King" "Drahte1905"inde belirttiği gibi 1 hafta daha beklemeni tavsiye ederim, bakalım acaba vazgeçecekmisin merak ediyorum:)

Son düzenleme: 4 Mart 2008
    B.B. King bunu beğendi.
  6. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    ben yapı olarak ne kadar az yerse o kadar az acıkan birisiyim.yedikçe daha çok acıkıyorum.böyle bir mesele var.mesela 1 oturuşta 1 bütün tavuğu yerim,yediğimde defalarca olmuştur.yemeye başladımmı duramıyorum. :) ondan böyle bir program seçtim.bir de etten sadece protein almıyorsun yağ ve karbonhidratta alıyorsun.özellikle yağı minimalize etmek istiyorum.mide bağırsak sistemim nasıl etkilenir tam bilmiyorum fakat cırcır olacağım kesin. :D

7. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    valla aynım şey bende de var josef_1531.bazen saatlerce kutularını inceliyorum.üzerlerini okuyorum.hoşuma gidiyor. :)

1 haftaya hevesim kaçabilir.çarşambaya kadar kararımı vereceğim.başladığım hiçbir işi yarım bırakmam.hiç başlamazsam orası başka. :)

8. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Birbuçuk ay sadece protein tozu ile beslenmek çok saçma geldi bana.
    Neden kendi vücuduna zarar vermek istiyorsun anlamıyorum.
    Definemi olmak amacın ? O zaman doğru sistemle yap bunu.
    Sabırlı ol .

9. zuzu

zuzu Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    0
    Sırf protein tozuyla yaşamaktan çok 1.5 ayda 27 kilo vermeyi düşünmek korkutucu geldi bana. Vücut için acaip bir yıkım olacaktır. Ki sanmıyorum 1.5 ayda saf 27 kilo yağ yakasın. Büyük kayıp yaşayabilirsin gibime geliyor.

10. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Bir kere kesin metabolizmanı bozacağından emin olabilirsin.Senin yaptığın bilinen usuldeki açlık grevlerinden bir gelişmiş üst versiyonu onlar şekerli su içerek grev yapıyorlar sen protein tozuyla yapmış olacaksın.Ayrıca midenin küçülmesiyle kalmayıop bağırsaklarının yetersiz çalışmasına neden olacaksın 2 ay gibi zaman zarfı sınunda acaba vucudun eski dengesine kavuşabilecekmi?Bunu iyice bir düşün.Zaten sen bu şekilde 1,5 , 2 ay gibi devam etmen mümkün değil.Aklıma gelmişken vucudun bir özelliğide bir kere kolaya alıştımı artık bunu unutmuyor hafızasına atıyor ve buda senin metabolizmanı etkiliyor.Aslında konuşmaya bile gerek yok çok yanlış düşüncedesin ama illa deniycem diyorsan tercih senindir.

11. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    Yemek yapmaya mı üşeniyorsun en mantıklı bu yorumu yapmayım en azından :)
    100 gr tavuk göğüsünden veya 10 yumurtanın beyazından alacagın besin değerlerini -whey proteinden alacagın besin değerlerini karıstırmamak lazım,
    Supplementleri araç olarak kullan amacına ulasmaya çaba gösterirken ,
    Amac kilo vermek ,Sık yemek ama az yemek=metabolizman hızlanır, Bunları sende biliyorsundur ama bildiğin bir şeyi ve mantıklı olanı yapmak var ken ,macera aramaya gerek var mı sence ?

12. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    değerli yorumları için bütün üyelere teşekkürler öncelikle.çoğunuz bunun yanlış olduğunu söylemişsiniz.zaten henüz ilk mesajımda bunun yanlış olduğunu üzerine basa basa vurguladım.herşeyin farkında olduğumu tekrar tekrar vurguladım.hatta bunu bir manyaklık olarak değrlendirdim.benim bunu yapmak istememdeki amaç birazcık deneysel bir şey yapmak istemem.sonuçlarını merak ediyorum çünkü.kendi vücudumu kobay olarak kullanmam ne kadar doğru orası tartışılır fakat böyle bir meselede fareleri kobay olarak kullanamazdım herhalde.SEHZADE benim de en büyük çekincem senin de bahsettiğin miğdenin büzüşmesi ve bağırsak tembelliği.doğrusu bu beni biraz tırsıtıyor.ZUZU 1.5 ayda 27 kilo vermek çok da olağandışı bir şey değil kanımca.uzun süredir yüksek dozda kreatin kullanıyorum,ayrıca yemeklerde tuzu gereğinden çok tüketiyorum.şu anda vücudum yüksek miktarda su tutuyor.kreatin ve tuzu kesip 2 haftada vücudumdaki fazla suyu atacağım.gerekirse bunu universal arbuterolle destekleyebilirim.böylelikle 2 hafta sonunda epey bir kilo vermiş olacağım.27 kilonun içinde büyük miktarda su da var yani.27 si de yağ değil.benim tek hedefim kas kaybını minimuma indirmek.bunun için günde 150 gr. kadar whey-casein karışımı,30 gram kadar da amino asit tableti kullanacağım.ayrıca günde 14 gr. fiber,35 gr. kadar da karbonhidrat alacağım.bu arada burakula01 evet haklısın,macerayı seviyorum. ;)

13. _attack_

_attack_ Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    walla gercekten manyaklık! 1.5 ay sırf protein tozu ile beslenmek bi sure sonra cok sıkıcı olacaktır.
    ama işin asıl manyak tarafı 1.5 ayda 27 kilo vermek : ) bu hiç gercekci degil.. ama umarım yapabilirsin. illaki bu tarz bi şey yapıcam diyosan bence en azından sabah guzel bi kahvaltı yap. ve protein tozu aldıgın ogunlerde muz veya elma gibi katı bişeyler mutlaka ye. aksi takdirde sindirim sisteminde gercekten sorun olusabilir.

son olarak bu sekilde yapılan aclık diyetlerının cok da basarılı olmadıgını gosteren bi suru makale var. bunu televizyonlardan da duymaya basladık sık sık. kas kaybı yasarsan cok uzulursun sonra!!

14. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Madem denemeye bu kadar kararlisin, bagirsak tembelliginden kendini kurtarman icin bir onerim var. Bol bol kereviz ye. Biliyorsun, kereviz lif bakimindan cok zengin ve sindirmesi en zor besinlerden biri. Ustelik benim bildigim sindirilirken verdigi enerjiden fazlasini yaktiran tek besin(yanlis biliyorsam duzeltin). Haliyle senin cilgin diyetini destekleyecektir.
    Kereviz sapini cig yeme aliskanligi Turkiyede pek yoktur ama amerikada cok yaygin. Bu sekilde tuketirsen daha fazla randiman alirsin kerevizden.

15. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    kullanacağım protein tozunun 200 gramınada yaklaşık 15 gr. bitkisel lif bulunmakta.kas kaybı muhakkak yaşanacaktır fakat normalde aldığım miktarın 2 katı protein tozu ve 5 katı amino asit tableti alacağım.günlük protein miktarım 200 gramın civarı olacak.50 gr. kadar da karbonhidrat alınmış olacak.eas myoplex de luke kullanacağım arkadaşlar.elimde 3 kutu var.1 kutusu 1.8 kg.miktarı arttırmak istersem elimde all stars iso tech 94ler de var.şu anda bu fikrimden vazgeçmiş değilim ama bazı arkadaşların bu diyeti meyve-sebzeyle destekleme önerilerini de ciddi ciddi düşünmeye başladım.bu yüzden programı çarşambaya değil,perşembeye alıyorum.1 gün daha düşüneceğim.perşembe dananın kuyruğu kopacak.diyetin her gününü de buradan paylaşmak istiyorum.neler olduğunu merak eden arkadaşlar buradan takip edebilir,böyle bir şey yapmayı düşünenler yapmaya karar verebilir ve ya vazgeçebilirler.ben şimdiden kimseye tavsiye etmiyorum. :)
    saygılar.

16. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Forumda yeni üyesin ancak 64 tane mesaj atmışsın..
    Bazı mesajlarına ben de cevap verdim ve forumun gelişimi açısından kaliteli ve yönlendirici mesajların vardı..
    Ancak bu mesajını okuduktan sonra çok ciddi hayal kırıklığına uğradım..
    Neden mi?
    Forumdaki birçok forum başlığını, çok tartışılan birçok konuyu okuyarak kendini geliştiren ve bu nedenle yeni olmana rağmen oldukça dolu ve kaliteli yorumlar yapan bir üye oldugun kanaatine varmıştım.
    Ancak bu konuyu açarak bu kanaatimi oldukça sarstın..

Öncelikle, çoğu yeni üyeye verdiğim tavsiyeyi senin için yine yinelicem: Forumu iyice oku. Okumuş olmak için değil, bu sporu öğrenmek, beslenmenin temel ilkelerini anlayabilmek için oku..
    Ancak ondan sonra açmış oldugun bu başlığın ne kadar yanlış, ve yapacağın şeyin ne kadar tehlikeli ve birçok yeni üye için yanlış örnek olabileceğini anlayacaksın..
    (Bu nedenle admin arkadaşların bu başlığı kilitlemekten ziyade tamamen silmeleri daha olumlu olacaktır bana göre)

Yaptığın işin yanlışlığına dönersek:

Öncelikle bütün gün protein tozuyla beslenmek demek vücudu tembelliğe alıştırmak demek. İnsan vücudu bazı aminoasitleri kendisi sentezler.. Oysa bunlar belli süre dışarıdan hazır alındığında vücut bunları sentezlemeyi bırakır ve hazıra konmaya başlar.. Bu hiç istenmeyen bir durumdur..

Hiçbir protein tozu bütün aminoasitleri ideal oranda içermez.. O nedenle sadece protein tozuyla beslenmen demek bazı aminoları eksik alman, bazılarını ise gereğinden fazla alman anlamına gelir.. Bu da istenmeyen bir durumdur ve kas yıkımını hızlandırır..
    Oysa protein alımını çok farklı kaynaklardan yaptığımızda (süt, tavuk, kırmızı et, balık vb..) böyle bir amino eksikliği ihtimali çok azalır..

Çok kısa bir sürede bu kadar fazla kilo vermeye çalışmanın neden zararlı oldugunu yazmak düşüncesinde değilim. Bu konu hakkında sadece bu forumda değil, neredeyse her sağlık forumunda onlarca, hatta yüzlerce yazı mevcut. Bugüne kadar bunun zararları hakkında bir yazıya rastlamadıysan forumda "kilo verme" diye aratırsan bile onlarca kaliteli başlık bulacaksın, okumalısın..

Sadece whey ile beslenmeye çalışmak demek, vücudunu birçok vitamin, mineral ve benzeri besin öğelerinden mahrum bırakmak demektir. Bu açığı ise iddia ettiğin gibi başka bir ekbesin olan vitamin, mineral hapları ile tamamlamaya çalışman ise hem yeterli değildir, hem de yanlıştır.
    Bunun dışında insan vücudu hem kompleks karboya hem de basit şekere değişik periyotlarda ihtiyaç duyar. Bunları protein tozu ile vücuduna sokacağını düşünmen yanlıştır. Öncelikle protein tozunda genelde yapay tatlandırıcılar bulunur ve basit şeker alımını o nedenle bunlarla sağlayamassın. Basit şeker alımını yeterli ölçüde sağlamayan insanlarda ise çok önemli beyin ve sinir sistemi hasarları meydana gelmektedir..

Ayrıca belirtmiş oldugum gibi bu tozlarda bulunan yapay tatlandırıcıları uzun vadede bu yoğunlukta alman, kanserojen etkilerini düşündüğümüzde risklidir. Ve laksatif etki de yaratabilirler..

Bunların hepsinden önemli olarak da "ekbesin" ne demektir, bunu öğrenmeni öneriyorum.
    Aslında ekbesin (supplement) kelimesi kendi kendini açıklayan bir kelime. (hem türkçede hem ingilizcede)
    Yani bir şeyi tamamlayıcı ürün demek. O tamamlanacak olan "şey" ise gün içerisinde alman gereken ana öğünlerdir. Yani ekbesin kendi kendisinin tamamlayısı değildir, olamaz..

Bu beslenme biçiminin şu anda aklıma gelmeyen daha birçok zararlı etkisi oldugu açık..
    Bunları diğer sağduyulu üye arkadaşın belirteceğine ve tamamlayacağına eminim.. (başlık kapanmassa)

Yazımda bu kadar sert bir üslup kullanmamı kişisel algılama.
    Sadece düşündüğün şeyin ne kadar yanlış, kötü örnek teşkil edebilecek, ve bunlardan da öte tehlikeli olduğunu çarpıcı biçimde açıklamak istedim..
    Amacım ne seni rencide etmek, ne de kırmak.

O nedenle beni anlayışla karşılayacak olgunlukta oldugunu düşünüyorum ve bu yanlış, uçuk düşüncenden vazgeçeceğini umuyorum..

Reddie ve marthel bunu beğendi.
  17. 6161

6161 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    bence çok yanlış düşünceler içindesin.bu şekilde sağlığını bozarsın.kilo vermek için bir sürü yöntem varken sen olmayan bir yöntemi tercih ederek büyük bir hata yapıyorsun.üstüne üstlük o kadar kısa bir zamanda o kadar kilo verilebilir ama oda saçmalık bence..bunda amacın nedir tam olarakda anlayamadım..sadece suplement kullanarak bir zaman sonra idmanda yapamayacaksın..benim sana tavsiyem bu kararından dönmen ve güzel bir dietle bu işi yapmandır.

18. B.B. King

B.B. King Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Avustralya/Melbourne
    bonatschi,övgülerin için gerçekten teşekkürler.ben içi boş,gereksiz mesajlar atmamaya çalışıyorum.bir bilgi ve ya yorum barındıran,kaliteli mesajlar atmaya gayret ediyorum.ve bu böyle devam edecek.mesaj sayısı önemli değil,1000 mesajım olup da içeriği boş olacağına 60 mesajım olsun,birilerine bir faydası dokunsun derim.

fakat sen bir şeyi anlayamamışsın.ben bu forumda yeniyim sadece.sporda yeni değilim.12 senelik bir sporcu geçmişim var.10 sene basketbol,2 sene boks ve son 2 senedir de body building.gene de demiyorum ki ben çok bilgiliyim.tam tersi,daha öğrenecek çok şeyim olduğunu düşünüyorum.bu başlığın silinmesi kimseye fayda getirmez,tam tersi eğrisi,doğrusu herkesce tartışılsın uzun uzun.ayrıca ben bir günlük gibi her akşam burada neler olduğunu yazacağım,herkes buradan takip edecek.

bu başlıktaki bütün mesajlarımı bir oku bonataschi.hemen hemen bütün mesajlarımda yaptığımın kesinlikle yanlış olduğunu vurguluyorum.ve bunu defalarca vurguladım.yaptığımın kesinlikle profesyonelce olmadığını,yanlış olduğunu hatta ve hatta manyaklık olduğunu defalarca vurguladım,kimsenin yapmasını da tavsiye etmiyorum dedim.bu yaptığım çalışmanın deneysel bir çalışma olduğunu ve kendi kendimi kobay olarak kullanacağımı söyledim.kısacası yaptığım çalışmanın bütün risklerini kabul ederek böyle bir çalışma yapmayı düşünüyorum.yeterli bilgi birikimim var ve ne yanış ne doğru biliyorum.inşallah derdimi sana anlatabilmişimdir ve gözündeki değerimi yeniden yakalayabilmişimdir.

Son düzenleme: 4 Mart 2008
  19. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Hiç bir zararı olmasa bile 1.5 ay boyunca sadece sıvı almış olacaksın bu süre zarfında miden ve bağırsakların hiç çalışmıyacak gibi ve sen 1.5 ay sonra tekrar yemek yemeğe başladığında nasıl bir sonuçla karşılaşacaksın eğer dış görünüş için kendi organlarını yarı çalışır duruma getireceksen ve 10 yıllık spor geçmişine rağmen yine denemek istiyorsan sonuçlarına katlanacak kişi de sen olacaksın.

20. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    aartun'un Proteinle İlgili Bilinen Yanlışlar çevirisinden

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/proteinle-lgili-bilinen-yanl-lar-t8804.html

Mit 1:protein tozları yemekten daha iyidir.

Protein tozlarını sindirmesi kolaydır.Hacim almak için hızlı sindirim önemlidir.Ancak bununla beraber tamamen hayvan kaynaklı protein:yumurta,kırmızı et ve balık eksiksiz aminoasit profiline sahiptir.Bazıları daha iyi aminoasit profiline sahiptir,belkide bu neden Jay Cutler'ın kırmızı et yemeden ciddi bir vücut yapılamayacağını söylemesini açıklar.Cutler ,beslenmesinden kırmızı eti çıkardığında hacim alamadığını ve kilolarını artıramadığını söylemekte.Bu kırmızı etin içindeki B vitamini,demir yada kreatinden mi?Belki.Buda muhtemelen yüksek aminoasit profillerinin protein sentezini artırdığını açıklar.İyi Hacim almak için sırf tozların üstüne beslenmenizi kurmayın.
    Geniş bir besin portföyü oluşturup tozları sadece idmandan önce ve sonra yatmadan önce ve belki sabah kalkınca alın.Aldığınız protein ve aminoasit kaynaklarını yapabildiğiniz kadar değişken tutmaya özen gösterin,mesela bir gün tavuk diğer gün kırmızı et sonraki gün balık vb...)

amexes, B.B. King ve WolfSoN bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş