Şu fakir ama istekli kardeşinize yardım eder misiniz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve NotEnough tarafından 1 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. NotEnough

NotEnough Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba, 19 yaşındayım 72 kilo 180cm boyum var 2 senedir bu spora başlamak istiyordum hep ama beslenme yüzünden erteliyordum. Geçtiğimiz aylarda yine bu isteğimi bastıramadım ne spor salonuna ne de kırmızı etli yiyeceklere ayıracak param vardı ama yine de eve 5kg dumbbell alıp yaparım dedim fakat hesaplarıma göre aşağı yukarı günde 110gr protein almam lazımdı ve işin içinden çıkamayıp yine bıraktım. Özellikle son zamanlarda annemin, babamın, kız arkadaşımın şaka olarak da olsa güçsüz olduğumu ima ettiklerini fark etmemle son noktama geldim. Fakat dediğim gibi ne yiyeceğimi ne kadar yiyeceğimi bilmiyorum hiç. Bunu bir çözümü yok mudur, şu ucuz-orta halli besinlerden şu kadar öğün şu kadar tüket gibi.

2. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist
    Vücut geliştirme bilhassa fitness sektörü malesefki ucuz bir spor dalı değildir açıkçası. Bütçenin belirtirsen tavsiye bulunanlar mutlaka olacaktır.

Ve beslenme parasızlık senin azminin önüne geçmemeli bundan iki yıl önce müsabık bir boksör iken param yok diye salondan ayrılmak zorunda kaldım. Yinede pes etmedim beslenme konusunda evde ne çıkarsa onu yedim sadece, çöp kenarlarındna eski araba lastikleri aldım. Onlarla antrenman yaptım, duvarlarda yumruk çalışırken bileğimi çatlattım yinede hiç bir zaman azmim kırılmadı ferdi sporcu lisansı çıkarıp 2019-2020 bölgesel boks şampiyonasında Overall yani şampiyonlar şampiyonu oldum. Beni şampiyon yapan şey ne beslenme programı nede boks kulübü idi. Sadece azmimdi.

Şampiyon olduğum tarihte bende 75kilo civarı 180 boyundaydım ama demiri büker gibiydim güç vücuttan ziyade zihninde biter.

Son düzenleme: 1 Nisan 2020
  3. NeverEnough

NeverEnough Üye

Beğenileri:
    652
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Stj.Dr.
    Protein olaylarını kafaya takmadan, evde ne çıkarsa düzgün beslen yeter. Bahane bulmayı ne çok seviyorsunuz arkadaş. Ben ilk 1 yıl öğrenci evindeydim o zamanlar yemek yapmayı da bilmezdim, resmen ekmek arası peynir yiyerek geçti ilk 1 yılımı. Buna rağmen vücut olarak da, güç olarak da ziyadesiyle gelişim gösterdim. Elbette çok daha iyisi yapılabilirdi ama bahane bulup pes etmekten yine de daha iyidir.

Sonrasında yemek yapmayı öğrendik (sanırım baya da iyi öğrendim :D ), şimdi elbette daha iyi gelişim gösteriyorum. Ama böyle bahane bulup ağlayanları anlayamıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 2 Nisan 2020 ---
    Bir şey daha: hayatında dumbell kaldırmamış insanlarsınız, ama gidip youtube'da steroidli hocaların verdiği "sporcu beslenmesi" tavsiyelerine uymaya çalışıyorsunuz. Esas problemin çıkış noktası bu.

4. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Kişisel tecrüblerime bakarak kilogram başı 0,9-1 gr proteinle gayet güzel gelişmiştim. İdmanların fazlalığına bağlı olarak 1,2 grama kafar çıktığım oldu. 2 kat 3 kat bunlar abartılı rakamlar.

5. Mzs1778

Mzs1778 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evde ne yemek pişiyorsa bir tabak fazlasını ye ve evde kendi vücut ağırlığınla idman yap emin ol boş durmaktan daha iyidir

6. deniz13mtal

deniz13mtal Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Anesteziyolojist
    Kesinlikle size katılıyorum, kilonun 2-3 katı protein hayatta yemediğim halde kas gelişimi devam ediyor, kilo başına 1.3-1.5gr bile uzun süre amatör bir sporcuya yeter

Mzs1778 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş